Přejít na obsah


Fotka

Geoget -> Filtry -> Blízkost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 21:16

Zvládl jsem filtrování dle vzdálenosti od aktuálního ref. bodu na záložce Hlavní. Nepochopil jsem ale, jak funguje filtrování na záložce Blízkost. Udělal jsem si export do GPX jednoho bodu z databáze, ten jsem potom na naimportoval na záložce Blízkost (nejde to nějak jednodušeji?:(). Z okénka Dostupné jsem bod šipkou přenesl do sousedního Vybrané. Aktivoval jsem checkbox 'Blíže než' a dal Načíst, ale nic se nezobrazí :(. Co dělám špatně? Prosím o shovívavost.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 21:23

Slouzi to na filtrovani kesi, ktere jsou blizko jednomu z mnoziny bodu. Priklad - nekdo si tam treba da body zeleznicnich stanic, a necha si pak vyfiltrovat kese, ktere jsou blize nez kilometr k nejake zeleznicni stanici. At se mu ta rezijka na drahu vyplati! ;)
  • 0

#3 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 21:32

OK, pochopil jsem to správně - úspěch je na dosah ruky :) Dal jsem vybrat body 10 km od mého DOMOVA, z těch jsem jeden vyexportoval, a použil jej k filtraci na kartě Blízkost. Předtím jsem zrušil omezení na kartě Hlavní. Čekal jsem, že vyberu totéž jako v prvém případě, ale nic. Postup je dobrý?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 21:35

Postupuje se vlastne stejne jako kdyz chces filtrovat podle trasy nebo polygonu. Tedy vybrat si prehozenim do praveho seznamu skupiny bodu, podle kterych chces filtrovat, nezapomenout si zaskrtnout, jestli maji byt body blize nebo dale, a je to.
  • 0

#5 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 21:52

No právě, proč mě tedy nefunguje toto:
http://members.chell.../ceskamesta.jpg
Ten bod ceskamesta jsem si přitom vyexportoval z GG, takže koordináty toho bodu by měly být OK.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 22:10

tak si najdi v datovem adresari slozku points a v ni najdi soubor ceskamesta.txt. Podivej se dovnitr a uvidis, jestli tam jsou spravne radky se souradnicemi.
  • 0

#7 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 22:22

Obsah souboru ceskamesta.txt je OK :(:(:(.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 27 October 2010 - 7:41

Nejsem vseved, takze nevim, co delas blbe. Ted jsem to zkusil u sebe a funguje to perfektne. Takze to bude nejaka blbost, treba pridavas k plnemu seznamu, nebo tak neco.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka