Přejít na obsah


Fotka

Cemu se u nas rika dobrej signal :]


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2006 - 23:06

Velka Javorina (kousicek od cache Gondor). http://img.geocachin...fa7e197ed08.jpg Berte to jako pranicko... co ja vim, k 1.maji, at mate podobny signal co nejcasteji ! :]]


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2006 - 14:28

Velka Javorina (kousicek od cache Gondor). http://img.geocachin...fa7e197ed08.jpg Berte to jako pranicko... co ja vim, k 1.maji, at mate podobny signal co nejcasteji ! :]]

To je slusny, doufam ze bez EGNOS (s EGNOS by to byl asi 1m). Jinak je slunecni minimum, takze ta presnost je zakonite vyssi. Ve slunecnim maximu GPSka ukazuje nejlip tak 4-5m.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2006 - 15:09

To je slusny, doufam ze bez EGNOS (s EGNOS by to byl asi 1m). Jinak je slunecni minimum, takze ta presnost je zakonite vyssi. Ve slunecnim maximu GPSka ukazuje nejlip tak 4-5m.

Z ceho vseho presne se pocita HDOP?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 9:37

To je slusny, doufam ze bez EGNOS (s EGNOS by to byl asi 1m).

No je tam satelit č.33, takže asi s EGNOS... I když ten je poslední dobou myslím na 35.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 13:22

No je tam satelit č.33, takže asi s EGNOS... I když ten je poslední dobou myslím na 35.

S nactenyma korekcema by ale ve sloupeccich svitila pismena "D", ne?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 14:10

S nactenyma korekcema by ale ve sloupeccich svitila pismena "D", ne?

Asi jo, tak to bude dobrým rozložením družic. Já s čb Vistou a Egnos dosáhl myslím max. 3m, bez Egnos max. asi 4m. Tohle je opravdu mimořádné.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 18:48

S nactenyma korekcema by ale ve sloupeccich svitila pismena "D", ne?

Tak uz konecne vim,proc jsou tam ta D ve sloupcich.:-))) Porad jsem nevedel,proc tam jednou jsou jen v nekterych sloupcich. V Brdech jsem je mel ve vsech a presnost 2m.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 20:11

Tak uz konecne vim,proc jsou tam ta D ve sloupcich.:-))) Porad jsem nevedel,proc tam jednou jsou jen v nekterych sloupcich. V Brdech jsem je mel ve vsech a presnost 2m.

Nechci vam moc brat iluze, ale ona ta presnost svitici na displeji je vubec hodne pochybny cislo. Zajimalo by me, jestli tento udaj prijem EGNOS (mimochodem stale zrejme ne v ostrem provozu) vubec zohlednuje.
Michal
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 21:05

Nechci vam moc brat iluze, ale ona ta presnost svitici na displeji je vubec hodne pochybny cislo. Zajimalo by me, jestli tento udaj prijem EGNOS (mimochodem stale zrejme ne v ostrem provozu) vubec zohlednuje.
Michal

Jiste ze je to pochybny cislo. Nechlubil jsem se tou dvojkou, spis tou jedenactkou :]A tak me napada, podarilo se nekomu zaplacnout vsech dvanact kanalu ? :] Nekde na velehorach mozna...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 21:44

Jiste ze je to pochybny cislo. Nechlubil jsem se tou dvojkou, spis tou jedenactkou :]
A tak me napada, podarilo se nekomu zaplacnout vsech dvanact kanalu ? :] Nekde na velehorach mozna...



Před dvěma lety na Radobýlu (super cache od Toniczka) jsem chvilku 12 saťáků měl, v okamžiku kdy jsem fotil 12-tý EGNOS vypadl... ale byly tam :)

tady je odkaz na gc.com

Michal
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 22:07

Jiste ze je to pochybny cislo. Nechlubil jsem se tou dvojkou, spis tou jedenactkou :]
A tak me napada, podarilo se nekomu zaplacnout vsech dvanact kanalu ? :] Nekde na velehorach mozna...

Docela mne prekvapujete. Mel jsem Legend C, ted mam 60 CSx, ale vsech dvanact satelitu mam nekolikrat tydne. zkusim to nekdy sliznout do screenshot a poslat sem. Ted jsem koukal do svyho "archivu" a nasel jen starej screenshot z Legenda C, kde mam chycenej WAAS a presnost 1 m, tak zkusim chytnout neco "aktualniho"...
doktor
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 10:48

Jiste ze je to pochybny cislo. Nechlubil jsem se tou dvojkou, spis tou jedenactkou :]
A tak me napada, podarilo se nekomu zaplacnout vsech dvanact kanalu ? :] Nekde na velehorach mozna...

12 kanálů jsem měl naprosto běžně na čb Vistě, 60CS i 60CSx. A myslím opravdu běžně, třeba za domem na louce v rovině. A ta fotka je asi v situaci se zapnutým WAAS (jinak by tam nebyl 33), který na chvíli vypadl, Dčka se ztratila, ale gps ješte chvíli korekce používala. Proto tam Dčka nejsou, ale přesnost je pořád velká. To je běžná situace, která trvá několik vteřin. Takže se není moc čím chlubit :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 22:01

Před dvěma lety na Radobýlu (super cache od Toniczka) jsem chvilku 12 saťáků měl, v okamžiku kdy jsem fotil 12-tý EGNOS vypadl... ale byly tam :)

tady je odkaz na gc.com

Michal

S tim jsem mel taky problem, jak jsem dal nad pristroj svou velkou hlavu s fotakem, ten nejslabsi satelit vypadl :]. proto je ta fotka takova lehce nekvalitni, nenapadne z boku narychlo vyfocena. Vlastnim telem si clovek stini docela hodne, kolikrat staci otocit se, to co vam leti za zady najednou GPSka konecne zachyti a hned je presnost o pet cudliku lepsi...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 23:11

Docela mne prekvapujete. Mel jsem Legend C, ted mam 60 CSx, ale vsech dvanact satelitu mam nekolikrat tydne. zkusim to nekdy sliznout do screenshot a poslat sem. Ted jsem koukal do svyho "archivu" a nasel jen starej screenshot z Legenda C, kde mam chycenej WAAS a presnost 1 m, tak zkusim chytnout neco "aktualniho"...
doktor

A kde bydlis? na snezce?

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 10:55

Jinak při zapnutém WAAS je vždy jen 11 satelitů, gps si pro waas vyhradí 2 pozice ale chytá jen jednu. Vypni si waas a budes jich tam mít 12 a ne jedenáct :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 12:29

12 kanálů jsem měl naprosto běžně na čb Vistě, 60CS i 60CSx. A myslím opravdu běžně, třeba za domem na louce v rovině. A ta fotka je asi v situaci se zapnutým WAAS (jinak by tam nebyl 33), který na chvíli vypadl, Dčka se ztratila, ale gps ješte chvíli korekce používala. Proto tam Dčka nejsou, ale přesnost je pořád velká. To je běžná situace, která trvá několik vteřin. Takže se není moc čím chlubit :-)

Neslo o nekolik vterin. O chlubeni taky az tak neslo. Zijeme asi trochu v jinych svetech, panove, pro cloveka ktery mel Geko a ted ma novyho Legenda je proste tohle malokdy videna situace, to ze se SIRFIII mate bezne deset satelitu doma ve sklepe pri vypnutym pristroji navic jeste prehozenym dekou takovyho cloveka proste hned nenapadne. / Brzo mozna zacneme narazet i na to, co uz se delsi dobu mlhave rysuje, tedy ze majitele citlivych prijimacu budou treba zakladat cache v mistech, kde si mnozi ani neskrtnou, nebo tak chytnou tri satelity... no ale aspon bude nejaka challenge. / S timto vlaknem koncim, na prani dobreho signalu vsem ale trvam, me neotravite...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 2:49

A kde bydlis? na snezce?

Nemusí to být zrovna Sněžka. Minulý týden jsme večer byli s DanDrou na "Lucinčině pokladu" a měli jsme těch 12 satelitů oba dva. Na VISTĚ Cx. Od minulého týdne mám 60CSx a těch 12 je tam několikráte za den. 6 jich mám doma v posteli :))))

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 12:06

Jinak při zapnutém WAAS je vždy jen 11 satelitů, gps si pro waas vyhradí 2 pozice ale chytá jen jednu. Vypni si waas a budes jich tam mít 12 a ne jedenáct :-)

Pozor...toto neplatí u garminů pro X-kovou řadu !!
tam je vyhražena pro EGNOS/WAAS satelit jen jedna pozice !!!
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 12:46

Neslo o nekolik vterin. O chlubeni taky az tak neslo. Zijeme asi trochu v jinych svetech, panove, pro cloveka ktery mel Geko a ted ma novyho Legenda je proste tohle malokdy videna situace, to ze se SIRFIII mate bezne deset satelitu doma ve sklepe pri vypnutym pristroji navic jeste prehozenym dekou takovyho cloveka proste hned nenapadne. / Brzo mozna zacneme narazet i na to, co uz se delsi dobu mlhave rysuje, tedy ze majitele citlivych prijimacu budou treba zakladat cache v mistech, kde si mnozi ani neskrtnou, nebo tak chytnou tri satelity... no ale aspon bude nejaka challenge. / S timto vlaknem koncim, na prani dobreho signalu vsem ale trvam, me neotravite...

počkej !! jde o nepochopení !! Těch "několik vteřin" se nevztahuje na 12 satelitů, ale na to, že po "výpadku" WAAS satelitu sice vypadnou "D", ale ta větší přesnost "několik vteřin" ještě drží !
12 satelitů je opravdu naprosto běžná denní věc, na kterou jsem byl plně normálně zvyklej už před mnoha lety - tak někdy v roce 2001, kdy jsem měl právě toho černobílýho Legenda...
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 7:39

Nemusí to být zrovna Sněžka. Minulý týden jsme večer byli s DanDrou na "Lucinčině pokladu" a měli jsme těch 12 satelitů oba dva. Na VISTĚ Cx. Od minulého týdne mám 60CSx a těch 12 je tam několikráte za den. 6 jich mám doma v posteli :))))

Dekuju ti, nacelniku, ze jsi se mne zastal !! :-):-):-):-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka