Přejít na obsah


Fotka

Cemu se u nas rika dobrej signal :]


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 12:35

Nemusí to být zrovna Sněžka. Minulý týden jsme večer byli s DanDrou na "Lucinčině pokladu" a měli jsme těch 12 satelitů oba dva. Na VISTĚ Cx. Od minulého týdne mám 60CSx a těch 12 je tam několikráte za den. 6 jich mám doma v posteli :))))

Tak to já vám závidim všem... Když mám na své Vistě C šest satelitů skoro slavím svátek. Porovnával jsem to s adp. ho stejným modelem a ta moje mrška je o hodně méně citlivější. Nevím jestli to způsobil ten pád ze skály, nebo výhodnější nákup u nejmenovaného obchodníka, ale je to tak. Ti co mě znají, ze mě mají vždycky srandu, když hledám v ohromných kruzích. Přístroj se Sirf III jsem zatím neměl v ruce, ale ideální se mi zdá klasickej Gekouš 201, někdy si ho půjčím, na dohledání je nejlepší...
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 12:54

počkej !! jde o nepochopení !! Těch "několik vteřin" se nevztahuje na 12 satelitů, ale na to, že po "výpadku" WAAS satelitu sice vypadnou "D", ale ta větší přesnost "několik vteřin" ještě drží !
12 satelitů je opravdu naprosto běžná denní věc, na kterou jsem byl plně normálně zvyklej už před mnoha lety - tak někdy v roce 2001, kdy jsem měl právě toho černobílýho Legenda...

Hm, tak cim to, ze ja tam deset a vic vidim opravdu malokdy?
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 13:33

Dekuju ti, nacelniku, ze jsi se mne zastal !! :-):-):-):-)

fole :))))))))

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 13:32

12 satelitu jsem nikdy snad nemel, parkrat jsem si vsim, ze mam snad 10 kousku. Muze to byt zpusobeno tim, ze malokdy v mistech s bezproblemovym vyhledem necham GPS lezet na miste a prijmat druzice, to delam jen v mistech, kde je ze signalem problem. Vzdy me ale potesilo, kdyz Vista po nacteni korekci zahlasila neco ve smyslu ± 1m. Stejne pri dohledavani ani to nemusi pomoct kdyz je cache o 5 metru mimo.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 13:44

Hm, tak cim to, ze ja tam deset a vic vidim opravdu malokdy?

Třeba dnes ráno, kolem 7. hodiny, po přečtení těchhle příspěvků jsem strčil gpsku ven a měla všech 12 satelitů.
Protože se den po sobě ve stejnou denní dobu rozložení satelitů příliš neliší, zkus ( pokud nejsi velkej spáč ) zítra v 7 ráno vylézt na nejbližší kopec ( resp. at máš viditelnost kolem celýho obzoru, však asi víš ) a zkus, kolik jich chytíš ty ! Já to můžu ráno zkusit taky a uvidíme...
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 8:46

12 satelitu jsem nikdy snad nemel, parkrat jsem si vsim, ze mam snad 10 kousku. Muze to byt zpusobeno tim, ze malokdy v mistech s bezproblemovym vyhledem necham GPS lezet na miste a prijmat druzice, to delam jen v mistech, kde je ze signalem problem. Vzdy me ale potesilo, kdyz Vista po nacteni korekci zahlasila neco ve smyslu ± 1m. Stejne pri dohledavani ani to nemusi pomoct kdyz je cache o 5 metru mimo.

Kdyz mi nekdo poradite :-) jak do tohohle fora poslat i obrazek, tak sem dam ScreenShot ted z dneska s plnym poctem satelitu na GPS....
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2006 - 23:02

Třeba dnes ráno, kolem 7. hodiny, po přečtení těchhle příspěvků jsem strčil gpsku ven a měla všech 12 satelitů.
Protože se den po sobě ve stejnou denní dobu rozložení satelitů příliš neliší, zkus ( pokud nejsi velkej spáč ) zítra v 7 ráno vylézt na nejbližší kopec ( resp. at máš viditelnost kolem celýho obzoru, však asi víš ) a zkus, kolik jich chytíš ty ! Já to můžu ráno zkusit taky a uvidíme...


Jsem zvědavá, jak tohle dopadne. My měli všech 12 satelitu jen jednou /teda, co jsme si vsimli/. V Italii na baldopine GC7E5D /cca. 2400mnm/.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama