Přejít na obsah


Fotka

HTC a programy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 11:10

Začínám a nevím jaké programy potřebuji k hledání kešek. Pročetla jsem diskuse na fóru, ale moc moudrá z nich nejsem. Mluví se tu o spoustě programů, ale nevím které všechny potřebuji a které jsou vhodné pro můj telefon (HTC Touch HD T8282). Stačí mi turistická mapa? Která je nejlepší? Děkuji za jakoukoliv radu.
  • 0

#2 Stepan_Pernicky

Stepan_Pernicky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 12:22

Doporučuji program GCz , který stáhneš zdehttp://www.nicque.com/PQz/GCz.htm je tam k dispozici i čeština.Neobsahuje sice žádné mapové poklady, ale šipka tě vždy navede ke keši. Navíc ačkoliv ten program vypadá jednoduše má spoustu funkcí. Silně doporučuji
  • 0

#3 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 13:56

Nedaří se mi program spustit :( "File open failed. [\Storage Card\Program Files\GCzII\Skin\COMMON\800x480.txt]" "Unknown screen size. [800x480]" Co to znamená? Musím někde v telefonu nastavit rozlišení? Mám telefon krátce, ještě jsem nic neinstalovala.
  • 0

#4 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 14:06

Han.cca napsal/a:
"File open failed. [\Storage Card\Program Files\GCzII\Skin\COMMON\800x480.txt]"
"Unknown screen size. [800x480]"


Program zatim asi nepodporuje rozliseni tveho displaye na telefonu
Bud tam musis neco upravit nebo pockat az to budou podporovat ;)

Pred 1.5 rokem jsem presel na Oregona ... ale predtim jsem pouzival geoscout ... aspon co umel v te dobe .. muzu vrele doporucit ... mesic muzes testovat ... pak pripadne koupit
http://eastlands.dyn....htm?navstation
  • 0

#5 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 14:46

Pred 1.5 rokem jsem presel na Oregona ... ale predtim jsem pouzival geoscout ... aspon co umel v te dobe .. muzu vrele doporucit ... mesic muzes testovat ... pak pripadne koupit
http://eastlands.dyn....htm?navstation[/quote]

Ani GeoScaut se mi nepodařilo spustit :(

"GeoScout2Setup není platná aplikace Pocket PC."
  • 0

#6 zavis

zavis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 15:01

Hydros_cz napsal/a:

Han.cca napsal/a:
"File open failed. [\Storage Card\Program Files\GCzII\Skin\COMMON\800x480.txt]"
"Unknown screen size. [800x480]"


Program zatim asi nepodporuje rozliseni tveho displaye na telefonu
Bud tam musis neco upravit nebo pockat az to budou podporovat ;)

Pred 1.5 rokem jsem presel na Oregona ... ale predtim jsem pouzival geoscout ... aspon co umel v te dobe .. muzu vrele doporucit ... mesic muzes testovat ... pak pripadne koupit
http://eastlands.dyn....htm?navstation

Stačí pročíst FAQ na stránkách autora nebo pohledat na internetu, stačí ve složce aplikace přejmenovat ve složce Skins nějaký podobný na práě 800x480. Měl jsem s HTC HD mini stejný "problém". Jinak GCz je ideální.
  • 0

#7 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 15:28

Mno,mám taky Blackstone a žádný z výše uvedených problémů jsem nikdy neměl. A jinak ne GCzII, ale PocketDrake je ideální. Pokud máš čím ho naplnit, samozřejmě.
  • 0

#8 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2010 - 21:51

zavis napsal/a:
Stačí pročíst FAQ na stránkách autora nebo pohledat na internetu, stačí ve složce aplikace přejmenovat ve složce Skins nějaký podobný na práě 800x480. Měl jsem s HTC HD mini stejný "problém". Jinak GCz je ideální.


Děkuji za radu, zní to jednoduše, ale vůbec netuším kde hledat a co přejmenovat. Dá se to nějak blíže popsat? Omlouvám se za hloupé dotazy (no jo, ženská!), myslela jsem si, že to prostě nainstaluju, ale nějak se nechytám. Asi budu hledat kešky s papírovou mapou a orientovat se podle lišejníků a tvaru mraveniště.
  • 0

#9 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2010 - 8:35

Looper36 napsal/a:
Mno,mám taky Blackstone a žádný z výše uvedených problémů jsem nikdy neměl. A jinak ne GCzII, ale PocketDrake je ideální. Pokud máš čím ho naplnit, samozřejmě.


Právě jsem nainstalovala PocketDrake. Teď už jen zjistit co znamená to "čím naplnit". Díky
  • 0

#10 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2010 - 9:01

To znamená, jak tam dostat data(kešky). GCzII si stahuje všechny informace online, takže pokud máš nějaký internetový tarif, není problém. Do PocketDrake nejdřív musíš kešky nahrát. Více o PocketDrake zde.
  • 0

#11 Han.cca

Han.cca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2010 - 9:31

Právě se tím prokousávám, stáhla jsem si GeoGet a snažím se příjít na to, jak to všechno funguje. Zatím se moc neorientuju, nechám to uležet a zítra to zkusím znovu. Už se těším až vyrazím do terénu, ale nejdřív musím zvítězit nad technikou, ach jo :(.
  • 0

#12 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2010 - 9:59

Doporučoval bych Ti sehnat nějakého blízkého kačera. Pokud neznáš, zkus se mrknout na tomto serveru na volbu Mapy a v záložce Vrstvy zatrhni Uživatelé. Většina ze zkušenějších kačerů bývá ochotna Ti nejen pomoci s nějakým prográmkem, ale třeba s Tebou projít pár jednoduchých keší, aby ses rozkoukala. Přeji hodně úspěchů.
  • 0

#13 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2010 - 10:30

pocket drake je skvely program,jeho sila je v offline databazi a offline mapach,bohuzel jestli se nepletu tak musi mit nejakou dabazi,kterou musis vytvorit pomoci napr geogetu a jeho doplnku,a mapy kjejichz vytvoreni je potreba zase nejaky dalsi program,tato kombinace mi neprijde vhodna pro zacinajiciho kacera ktery by nejradsi vyrazil hned hledat.
Potrebujes nejaky program kam se daji i rucne zadat souradnice aby jsi mohla jit ven a lovit, toho se da docilit s gczII,gatechaer,cachebox nebo dalsi viz http://wiki.geocachi..._pro_geocaching sekce aplikace pro pda,nez se poustet do boje s geogetem zkusil bych pro zacatek ty programky
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#14 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 12:08

Mám stejný tel - HTC Touch HD.
Osvědčilo se mi používat GCzII - stahnout z webu + zvlášť češtinu.
Tam si můžeš stahnout keše daného místa, či nějakého dalšího, podle kodu atd.atd. PAK dole v nabídce dáš "Google maps" a natahnout se Ti do googlemaps, které musíš mít taktéž nainstalované. Pozor, ty instaluješ přes IE do HTCčka ne přes Operu, to zlobí.
Krabičky se Ti pak parádně zobrazí na googlemapách a můžeš při zvětšní rozlišení okolí keše pak v pohodě lovit.
Používám primárně Colorado, ale s HTCčkem lovím taky. Či paralelně :-).
Jednoduché a přitom funkční. :P
!!! Občas není špatné natažené keše z GCzII smazat, neb se načítají do omezené hlavní paměti v HTCčku. To děláš pomocí dolní nabídky "Smazat keš" - označit vše - vymazat!
  • 0

#15 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 12:52

Rekla bych ze idealni bude kominace GCzII pro aktualni suituaci s keskama a na hlavni hledani pouzit Pocket Drake. Do toho muzes nacpat GPX a mapy tahat za pochodu z netu. Ale lepsi variantou je sprava databaze kesi v geogetu (jeden dva vecery tomu obetovat a vyladit to, pak uz je udrzeni aktualni databaze zalezitosti par minut tejdne) Pres Atlas map creator nebo geokuk tam jdou nacpat mapy. Aktualni verze uz umi i rucni pridani bodu, takze absolutni spokojenost
  • 0

#16 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 13:02

Tam si můžeš stahnout keše daného místa, či nějakého dalšího, podle kodu atd.atd. PAK dole v nabídce dáš "Google maps" a natahnout se Ti do googlemaps

Jen bych upozornil ze prot tuto fumkci musis byt PM,tj zaplacene clenstvi na geocaching.com
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama