Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr navigace - zkušenosti / názory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:45

S mobilem jsem přesnost 2m nikdy ani vzdáleně nechytnul... Co sem měl možnost porovnávat, tak prostě navigace pochopitelně vždy vévodila. Já tohle mobil kešování neberu. Pro mě je prostě lepší když se mě navigace houpe na krku a na mobilu čtu listing...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#42 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:48

hplus napsal/a:

wmh napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
... jedine magellan mobilemapper 6, do ktereho muzes nahrat navigovaci soft s mapou jaky chces, protoze to ma windows a je to v podstate odolne outdoorove pda na tuzkovky.


Však už taky drahnou chvíli čekám až ho konečně zlevněj... :( Moc se jim do toho nechce, ale aspoň se už dostal pod 15k...

Kdyz pominu to, ze pri predpokladane zivotnosti 4 roky, Te pri Tve soucasne frekvenci kesovani vyjde 1 nalez tak zhruba na 1500,- :D, tak by me zajimalo, proc si za 15 tisic neporidit DVE 62ky? (Shodou okolnosti jsem dneska koukal na Heureku a nasel 62S za 8212,-)


:D:D Já si myslím, že to číslo je ještě výrazně podhodnocený - vzhledem k mé progredující lenosti jsem letos použil GPS asi 10x. Tak 30 kousků jsem dal s HG +mobil a zbytek s někým, kdo má GPS (musím si přece zvyšovat tzv. Šamanův index :D)
Argumenty proč to chci jsou dva - méně důležitý - zdroje mapových dat, zejména mimo ČR, když už mám velkej skener, tak aby nezahálel) a ten více důležitý: prostě ho chci! :D

Jinak k puvodnimu dotazu puvodniho tazatele - nejlip udelas, kdyz si ty pristroje v ramci moznosti vyzkousis sam. Vyraz na event a slusne se zeptej, myslim, ze mas dobrou sanci projit slusnou sbirku (vcetne nadseneho vykladu od nadseneho majitele).


Naprostý souhlas - ideální metoda. Až to na eventu "pípne", tak se k někomu přidej a uvidíš;) Jinak by si stejně seděl v hospodě osamocen.
  • 0
Retired slowcacher

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:53

S474N napsal/a:
Jinak nechapu jednu vec, tyto temata se tu naprosto periodicky opakuji, proc si radeji pisatel nevyhleda puvodni temata a tam si ty argumenty znova neprecte.

Přesně tak :@

Základní dotaz "Jakou koupit navigaci" se záhy přenese na debatu "Proč je mobil lepší než Garmin"... a na všechny tyhle otázky je tady milion vláken.

Jinak pokud jde o fotky, tak něco je tady http://sobikovi.rajce.idnes.cz/
  • 0

#44 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:07

Or_Mi napsal/a:
Tomu bych oponoval. Všude je čip Siri II a je jedno jestli je v Oregonu nebo v mobilu.

To bohužel není úplně pravda (a si myslíš Sirf III). Kromě čipu záleží taky na anténě, která je u mobilů většinou dost zoufalá. Taky je u nich často zapnutá statická navigace, která někdy jde vypnout, někdy ne. Taky elektromagnetický kompas dělá v "pohodlnosti navigace" docela dost.
Výše uvedené ti potvrdí asi každý kdo obě řešení používal.
  • 0

#45 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:09

Or_Mi: vis, pred rokem jsem mluvil presne jako ty. K cemu mi by byl Oregon, kdyz jsem vse s iPhonem zvladal - vsechno online - listingy, foceni a vsechno hlavne v jednom. Potom jsem si zasel na serii Sipka a tam jsem zjistil, ze v lese je to naprosta tragedie, co se presnosti tyce, ale predevsim tam nebyl GSM signal, takze jsem mel razem utrum s online listingy. No vyskolilo me to natolik, ze jsem si koupil O550 a muzu ti rict, nad nazory jako mas ty se uz vice nez rok pouze jenom usmivam. BTW v realu bych te chtel videt, jak se svym zarizenim das z hlediska baterii treba 100 kesi v tahu. Mas opravdu tolik akumulatoru? :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#46 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:12

Or_Mi napsal/a:
Řekl bych, že jsi na to nepoužil správný software. ;)


ale ja bych nerekl, soft jako ozi ci smartmaps je v poho. mne to proste nevyhovuje - pocinaje tim, ze si musim na to davat sakra bacha, abych to nerozslap (jo uz jsem na to dupl 3krat, Minarjo jednou a mali Dandrovci se po ni taky prosli :D) a konce tim, ze na krku pytliku bych nenosli :D, mam radsi standardni gpsku.
  • 0

#47 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:42

S474N napsal/a:
Or_Mi: vis, pred rokem jsem mluvil presne jako ty. K cemu mi by byl Oregon, kdyz jsem vse s iPhonem zvladal - vsechno online - listingy, foceni a vsechno hlavne v jednom. Potom jsem si zasel na serii Sipka a tam jsem zjistil, ze v lese je to naprosta tragedie, co se presnosti tyce, ale predevsim tam nebyl GSM signal, takze jsem mel razem utrum s online listingy. No vyskolilo me to natolik, ze jsem si koupil O550 a muzu ti rict, nad nazory jako mas ty se uz vice nez rok pouze jenom usmivam.

BTW v realu bych te chtel videt, jak se svym zarizenim das z hlediska baterii treba 100 kesi v tahu. Mas opravdu tolik akumulatoru? :D


Nelovím sto keší v kuse, kde je kvantita, není kvalita, ale to jsem psal v jiné debatě. ;) Nepotřebuji stále GSM signál, prostě si načtu postupně okolní keše přes net pak mám natažené veškeré informace včetně listingů a map v mobilu. Pak už stačí jen lovit. A jak jsem psal, mám tři baterie a ne vždy používám celou dobu zaplou navigaci. Ve skutečnosti multiny chodím podle mapy a navigaci ani nezapnu.
  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:46

Jak už tu bylo řečeno stokrát - foťák v oregonu NENÍ na focení. Na to si sežeň zrcadlovku. V Oregonu je foťák pro DOKUMENTACI - a to tak, že tam je a) prohlížeč obrázků (mám tam různé šifry, vlajkové abecedy, míry a tak) b ) k fotce uloží souřadnice a udělá v mapě waipoint - a zapřemýšlej o možnostech použití. Stage, plánovábí keší či eventů či obyčejné Kde jsem sakra nechal auto? Nebo Kde sem to viděl ten zajímavej šutr? A ne, nebudeš mít pořád zaplej záznam trasy, abys ho spároval s foťákem, a už vůbec nemluvě o lenosti zaznamenávat si soustřednice tý který fotky...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:03

Or_Mi napsal/a:
Nelovím sto keší v kuse, kde je kvantita, není kvalita, ale to jsem psal v jiné debatě. ;) Nepotřebuji stále GSM signál, prostě si načtu postupně okolní keše přes net pak mám natažené veškeré informace včetně listingů a map v mobilu. Pak už stačí jen lovit. A jak jsem psal, mám tři baterie a ne vždy používám celou dobu zaplou navigaci. Ve skutečnosti multiny chodím podle mapy a navigaci ani nezapnu.

Dobre, tak uz jsi nam vsem vysvetlil, jak to nejlip delas TY - tak uz zase nech ostatni, at diskutujou k tematu, svoje argumenty uz jsi nekolikrat rekl.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#50 Winston

Winston

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:40

Aký je rozdiel medzi ORegonom 300 a 450? :o
  • 0

#51 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 19:41

Or_Mi napsal/a:

Aha, tak ty stačíš v pohodě řídit při zadávání logů s nálezem. Nejsi náhodou superman!?


Ne, opravdu nejsem superman, a je vidět, že si práci s GPSkou patrně nikdy v praxi nepoznal :-). Chtěl jsem tím pouze demonstrovat jednoduchost obsluhy, tedy že stačí 2x zmáčknout palcem po paměti na display, potvrdíš nejen nález, ale naviguje tě to (pokud chceš), ihned k další keši.

O dalších výhodách, jako zápisu nálezů i s časem do souboru, pomocí kterého pak mnohem jednodušeji zaloguješ na internetu, větší terénní i voděodlonost a elektromagnetickém kompasu, ani nemluvě.

Ale to je prima nápad, zajít si na event, určitě se každý rád pochlubí, tím, co se mu na své navigaci líbí a v čem spatřuje největší výhody :-)
  • 0

#52 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 21:30

Ach jo, tady je to pořád dokola, stejný otázky = stejný odpovědi. Shrnu to - pokud máš dost peněz kup si Oregona 550, pokud chceš investovat míň jdi do 450, pokud je ti to jedno kolik zacáluješ, tak si pořiď Magellan Triton 2000. Počítej ale s tím, že ani s jednou z těchto GPSek si nikam nezavoláš, ale na to jsou přeci mobily že? a pokud si vybereš 450, tak ani nic nevyfotíš. Sice fotky z těch dvou druhých nebudou jako z Leici nebo z Nikona za 150 litrů, ale to by si potom nikdo nekupoval Leicu nebo Nikona a všichni by fotili GPSkama, že?. Pokud ale fotky potřebuješ jen na zdokumnetovaní toho, že jsi někde byl, nebo na vyfocení track.nr, nebo na "opsání" zadání pro rozluštění další stage, ke které potřebuješ přítele googla a hodně času, tak na to úplně stačí. Osobně mám Oregona 550ku víc než rok a neměnil bych. Chvilku - před zhruba 2mi měsíci jsem laškoval s jakousi Nokii s dotykáčem, která taky rádoby uměla všechno, ale potom co jsem s ní švihnul o dlaždičky v předsíni, už neumí vůbec nic. Razím heslo, že telefon je na telefonování, navigace na navigování a foťák na focení...
  • 0

#53 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 7:58

Děkuji všem za názory a rady :-) Vím že obdobných vláken je tu několik, ale jak je vidět, jsou stále populární. Že to tu OR_Mi rochu zaspamoval je věc druhá (na začátku jsme psal že o mobil nemám zájem) :-) Hlavně mě zajímalo jestli má Garmin nějakou konkurenci a jak jste spokojení s O450. Prostě vidím, že asi nic jinýho neexistuje, tedy kromě O550 ;-) Foťák jsem nepovažoval za nutný, ale asi může bejt trochu užitečný (je to ale cca 1500,- na víc). Takže je to celkem jednoduchý. Výběr ze dvou skoro stejnejch kusů a jen zvážit jaký mapy do toho :-) No, asi si budu muset hodit geocoinem :-)
  • 0

#54 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 8:30

Gleep: map co nejmene, potom si je muzes dokoupit jinde :D Uz jenom z toho duvodu mi prijde kupovat "t" model jakozto zbytecny. Takze co se me tyce, tak bych koupil zakladni model 550 za necelou "devitku" a fakt bych to neresil. Model 450 levnejsi o 1500, tzn. za 7500 jsem fakt nikde nevidel.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#55 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 8:58

S474N napsal/a:
Gleep: map co nejmene, potom si je muzes dokoupit jinde :D Uz jenom z toho duvodu mi prijde kupovat "t" model jakozto zbytecny. Takze co se me tyce, tak bych koupil zakladni model 550 za necelou "devitku" a fakt bych to neresil. Model 450 levnejsi o 1500, tzn. za 7500 jsem fakt nikde nevidel.


no já našel tohle :-) http://www.suntech.c...opo-Czech-3.htm Akorát to vypadá podezřele :-)
Jinak máš recht u těch nejlevnějších obchodů na webu je rozdíl okolo 500,-
  • 0

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 9:00

Gleep: jako cena zajimava, dalsi veci je, jestli ho opravdu maji skladem, jestli se nejedna o bazar a taky, jestli je urcen pro CZ trh a jak je to realne s pripadnou reklamaci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#57 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 9:04

Taky bych to spíš viděl na nějakej "dovoz" ze zahraničí. Záruku tam uváděj, ale nemá CZ manuál.
  • 0

#58 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 9:12

Gleep napsal/a:
Taky bych to spíš viděl na nějakej "dovoz" ze zahraničí. Záruku tam uváděj, ale nemá CZ manuál.


manual najdes na netu

http://www8.garmin.c...vodkobsluze.pdf
  • 0

#59 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 10:44

Gleep napsal/a:
Hlavně mě zajímalo jestli má Garmin nějakou konkurenci a jak jste spokojení s O450. Prostě vidím, že asi nic jinýho neexistuje, tedy kromě O550 ;-)

Garmin nema u nas konkurenci - co se map tyce. (Jak uz tu zaznelo.)

A neni pravda, ze nic jinyho neexistuje - jeste zvaz, jestli chces "mejdlo" nebo "navigaci" (nekonecny boj Oregon vs. 60/62 rada), tam jde spis o filozofii ovladani - nekteri z nas proste dotykovou turistickou navigaci nechteji. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#60 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 11:01

U 60/62 ale bude bohužel problém s "a chtěl bych zkusit wherigo".:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama