Přejít na obsah


Fotka

Příliš dlouhý listing keše


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:25

V jiném vlákně se zde řeší problém s dlouhým listingem v zařízeních Garmin. Navigace nedokáže zpracovat celý listing a tak mnohdy důležité informace schází - bohužel trend je psát vzorce, popisy stage a důležitá upozornění až na konec listingu. V současné době je cca 1300 keší tj. cca 6% s příliš dlouhým listingem. Pojdme s tím něco udělat... Nebude asi problém vygenerovat seznam keší, kterých se to týká. A co autoři, pustí se do toho? Neměl by to být zase tak zásadní problém posunout důležitá data na začátek nebo listing celkově upravit... Co vy na to?
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:33

...za mě souhlas - dlouhé a nudné listingy nemám rád a když už na ně v terénu někde narazím tak je bojkotuju. Ovšem když je v listigu věcná a krátká poznámka, tak si ji rád přečtu a dozvím se něco nového ...klidně sem vygeneruji svůj seznam dlouhých listingů :)
  • 0

#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:36

Jen zvídavý dotaz - nová Oregána, Dakoty atd. nedokáží zobrazit poznámky u waypointů? Vzorce a indicie bývají většinou napsány u nich.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:36

Me tedy daleko vic vadi cim dal castejsi pouzivani diakritiky v listingu, coz znacna cast zarizeni proste neumi "precist".
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:41

Tak podle me staci vygenerovat pouze seznam GC kodu, ale druhou veci je, kolik % owneru sem na forum vubec chodi a kolik z nich si to vubec precte.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:45

Měli byste apelovat spíše na výrobce oněch zařízení. Technika by se měla přizpůsobit lidem, ne naopak.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:48

Ten seznam bych rozdělil podle druhu keše, jelikož u tradičky to není takový problém jako u multiny nebo mysterky... Ideálně by seznam mohl mít typ keše, kod, název, autor... Ano, samozřejmě je to problém "docházky", ale jistě se najde sem tam nějaká dobrá duše, co autorovi napíše... Možná by se hodilo doplnit nějaké takové doporučení i do pokynů od schvalovačů pro zakládání a schválení nové keše ;) včetně doporučení aktualizovat si datum založení listingu :D
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:23

PaWcz napsal/a:
Jen zvídavý dotaz - nová Oregána, Dakoty atd. nedokáží zobrazit poznámky u waypointů? Vzorce a indicie bývají většinou napsány u nich.


To sice ano, ale nevíš, který waypoint je ke které keši - jsou jako "vlaječky" v mapě. (jestli je někde příslušný seznam, nevím). V hustější zástavbě jseš v loji - je tam víc vlaječek jak keší...

No a problém je u "skrytých" waypointů - ty myslím nejsou zobrazeny vůbec.

Jestlisepletu, opravte mě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:23

naprosto souhlasim s parkisem..

oregano mi orizlo i listing u http://www.geocachin...aspx?wp=GC2E0GZ a ten bych za vojnu a mir rozhodne nepovazoval. ono totiz oregano tam pocita i html tagy a ve finale to zarizne po NEJAKYM poctu bajtu. a s urcitosti se ani neda rict po JAKYM poctu.
co se tyce cestiny, tak s tou by problem nebyl (mluvim za oregano), kdyby se tam necpaly html entity, ale cisty utf, to uz projde v pohode. chybu s dvojitym escapovanim html entit uz snad groundspeak fixnul, takze by to mohlo fungovat spravne vsude..
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:27

Prostě, v nouzi nezbývá než vytáhnout telefoun a kouknout na wap.geocaching.com :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:36

sakra, o ty wapovy verzi jsem nevedel, dik :) a to jsem onehda v nemecku hrozne nadaval u opery mini a normalniho GC webu :)
  • 0

#12 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:59

sobikovi napsal/a:
Ten seznam bych rozdělil podle druhu keše, jelikož u tradičky to není takový problém jako u multiny nebo mysterky...


Sobiku, ty moc rád píšeš, tak nedělej seznam a autorům konkrétních keší napiš přes zprávu.

Jako autora, který bude asi také mezi oslovovanými, by mně zajímalo, jaká zařízení mají problém, jaká je max. délka (a zda ve viditelných znacích nebo znacích kódu), proč jej výrobce neodstraní atd.

A předem děkuji, že budeš takto užitečný!
  • 0

#13 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:03

AHA & team napsal/a:
Jako autora, který bude asi také mezi oslovovanými, by mně zajímalo, jaká zařízení mají problém, jaká je max. délka (a zda ve viditelných znacích nebo znacích kódu), proč jej výrobce neodstraní atd.

A předem děkuji, že budeš takto užitečný!


1] minimalne oregon 400t
2] to je otazka :). predpokladam, ze jde o pocet znaku ve zdroji popisu, takze vcetne html a entit
3] protoze to ma na haku
  • 0

#14 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:06

zLOSTi, děkuji, nicméně to jsou informace, které budou zajímat některé z autorů, které snad Sobík osloví. Takové informace budou totiž jeho žádosti dávat váhu a smysl.
  • 0

#15 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:17

pro me je potesenim pomahat budovat lepsi svet... :) jen se obavam, ze leckdy je to spis boj s vetrnymi mlyny
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:39

Co je to nudný listing? Já četl naprosto nudný listing na pár řádků. Autor věnoval kešku své ulici pojmenované po jakési osobě a ani se nenamáhal napsat, kdo to byl. Ale jako beznavigátor budu rád, když se dovím, jak by měl být listing maximálně dlouhý, popř. jak daleko by měly být užitečné informace. Sice teď asi zakládat nebudu, ale kdoví.
  • 0

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 13:21

Parkis napsal/a:Technika by se měla přizpůsobit lidem, ne naopak.

Absolutní souhlas, to, že je Garmin krokot není chyba ownerů.


(Sám mám krátký listingy a potřebný věci píšu dopředu.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:40

me kdysi taktez kontaktoval jeden cacher, ze mel problem s mym dlouhym listingem u earthcache Sedmihori GC29J8X. Take se mu nevesly ukoly do navigace. Premyslel jsem nad tim, jestli ukoly posunout dopredu, ale nakonec jsem to neudelal. Prislo mi tak nejak podivne davat ukoly dopredu. Je to logicky postup, nejdriv neco popisu, jak to vypada a pak u toho maji cacheri neco udelat. Obracene mi to prijde nesmysl
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:46

100Dteam: neuraz se, ale me to zase prijde jako typicky naschval. Spousta lidi si nahrne GPX do Garmina a kdyz jede kolem, ta si precte listing, zastavi a pokusi se odlovit. U tebe si precte nejake nesmysly, ale co ma udelat ne. Co se me tyce, tak bych byl docela nastvanej.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:52

Napad to neni spatny. Vetsinou je problem s earthkesemi, kde je popis casto zbytecne dlouhy a otazky jsou na konci. Ja uz mel taky parkrat oseknuty konec listingu a vzdy jen u EC. Timto pristupem si ale myslim, ze dojde jen k mirnemu snizeni takovychto kesi. Kazdopadne dobra iniciativa. ;);)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama