Přejít na obsah


Fotka

Příliš dlouhý listing keše


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#21 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:59

ja se neurazim, kazdy ma na vec svuj nazor. Napsal jsem jen, jak muze videt (a vidi) problem druha strana. Ja tyto problemy neznam, mam starou navigaci a pouzivam tuzku a papir... proc by si cacheri meli cist nesmysly? V listingu jsou pravdive INFORMACE, zadne nesmysly. A proc na nejake misto jdete? Misto toho aby jste byli radi, ze si v listingu prectete neco k mistu, kam chcete vyrazit, tak Vas dlouhe listingy obtezuji... To asi neni uplne myslenka listingu, ne? Mě zas obtěžuje číst krátké logy, typu: "díkeš" a taky si nemyslím, že je někdo píše naschvál ;)
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:12

Koukám, že se nám to zase zvrhlo na debatu jak a proč to nedělat :(

Boj s Garminem je asi trochu složitější a nějak v tomhle případě netuším, proč by měl být. Zařízení má nějaké omezení a nikde není řečeno, že by muselo podporovat listing o 250 stránkách atp. Nikoho nenapadne napadat Garmin, že by měl umět víc než 5000 waypointů, protože holt ČR má 20000 keší.

Dlouhý a nudný listing - ano, listing je fajn číst na netu, ale v mašince nebo online je asi lepší mít kompenzum rozumných informací a k tomu podmínky pro nalezení keše. Valná většina informací je stejně převzatá z netu, takže je asi lepší do listingu uvést základní informace a odkaz na web jako zdroj. Ono čtení toho mega dlouhého listingu v Garminu není taky žádná slast...

Info na začátku nebo v rozumné délce - nevím co je na tom špatného dát do listingu základní info a pak popis jednotivých úkolů a upozornění. Další info pak za to.

Ať Sobík napíše komu chce - ano, napíšu a když s tím někdo pomůže, budu rád.

  • 0

#23 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:17

Mě zas přijde, že listing by měl především poskytnout informace k odlovu kešky a ty bych očekával na začátku. Romány o místě si přečtu rád, ale jsou pro mě druhořadé. Osobně nemám problém s délkou (většinou mám stejně i jako POI), ale vadí mi když potřebuju opakovaně nějaké info ulovení a pokaždé roluju na konec listingu..
  • 0

#24 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:21

Zarizeni ktere nezvladne listing cely je vadne a to pisu i prestoze toho Oregona mam taky. Dalsi vadou Oregona je to ze pocet kesi v gpx je omezeny. Oba problemy resi POI (generuju z GeoGet skrz genialni Medwynovo makro a pres PoiLoader). Bohuzel to resi za tu cenu ze cudlik s otevrenou truhlou je zbytecny. Nejde taky oznacovat nalezene kesky a nejdou polni poznamky. Ale aspon vidim listing cely... to je pro me mnohem dulezitejsi. Muj nazor je ten ze kdyz mam vadne zarizeni tak tomu prizpusobim svou praci stim zarizenim anebo zarizeni vymenim. Neni normalni chcit aby se memu vadnemu/zastaralemu zarizeni prispusobovali ostatni.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#25 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:22

Podle mě, ať si to píše každý jak chce. Kdo si to chce přečíst, ten si to přečte. Kdo nechce, nebude číst ani jednořádkový listing a už hodí pěsti na bradavky a mastí pro bod ... :D Zrovna tak můžou být úkoly na obrázcích a ty se v listingu v navigaci stejně nezobrazují (aspoň u mě v O300 ne). Takže si je normálně vytisknu. Tedy pokud o tu keš stojím a chci si pro ní dojít. Žejo.
  • 0

#26 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:34

<OT><REJP>

sobikovi napsal/a:

Dlouhý a nudný listing - ... takže je asi lepší do listingu uvést základní informace a odkaz na web jako zdroj. Ono čtení toho mega dlouhého listingu v Garminu není taky žádná slast...

To máš jedno, lidi si na ten odkaz stejně nekliknou a pak ti vyčtou, že se nic nedočetli ;)
http://www.geocachin...480#post_120480
</REJP></OT>

Omlouvám se, nemohl jsem odolat
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#27 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:41

tak zrovna u EC je listing pomerne dulezitej a dat ukoly na zacatek mi prijde jako dat rozuzleni detektivky do prvni kapitoly. @semik] na vady oregonu by tu mohlo byt extra vlakno, nebo rovnou cela sekce, kde bychom si mohli poplakat na rameni :)
  • 0

#28 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:49

zLOST napsal/a:
@semik] na vady oregonu by tu mohlo byt extra vlakno, nebo rovnou cela sekce, kde bychom si mohli poplakat na rameni :)

Bez toho plakání je to na Garmin Oregon Issues List.
  • 0

#29 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:52

S474N napsal/a:
100Dteam: neuraz se, ale me to zase prijde jako typicky naschval. Spousta lidi si nahrne GPX do Garmina a kdyz jede kolem, ta si precte listing, zastavi a pokusi se odlovit. U tebe si precte nejake nesmysly, ale co ma udelat ne. Co se me tyce, tak bych byl docela nastvanej.

Můžu tě ujistit že třeba zrovna to sedmihoří není zrovna keška u které jdeš "jen tak kolem", spíš solidní celodenní výlet. A když se nepřipravíš a utřeš nos, tak můžeš bejt naštvanej akorát sám na sebe a na neschopnost garminu.
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:08

Parkis napsal/a:
... tak můžeš bejt naštvanej akorát sám na sebe a na neschopnost garminu.

No vidíš a to je právě ten zakopanej pes. Každý kdo chce ví o tom, že Garmin zobrazí prostě určitou délku listingu a v zájmu majitele keše by mělo být, aby takový problém nenastal. Co je těžkého na tom upravit listing tak, aby prostě prošel Garminem i tiskárnou. Když jako majitel vím o tom, že keš má nezobrazitelný listing v Garminu, tak ho prostě upravím, protože to dělám pro kačery pro které jsem tu keš založil. Pokud ne, je to ukázka arogance a díky, nechci...
  • 0

#31 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:09

zLOST napsal/a:
tak zrovna u EC je listing pomerne dulezitej a dat ukoly na zacatek mi prijde jako dat rozuzleni detektivky do prvni kapitoly.


V čem je důležitý kilometrový listing? Dát základní informace pod nadpis a pak úkoly. Poté si můžu psát romány třeba na 5 stran A4. V terénu to docela naštve pokud člověk neplánovaně změní trasu a vyskytne se poblíž a jediné co se dozví, je: Pro zalogování musíte
  • 0

#32 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:39

A jak má ten listing být zhruba dlouhý, aby se do tech gpsek vlezl (zhruba v radcich)? my lovime z papiru, takze nemam zkusenosti a nerad bych, aby s tim mel nekdo u mych kesi problem, i kdyz moc dlouhe nejsou.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#33 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:51

Hamerinski napsal/a:
V čem je důležitý kilometrový listing? Dát základní informace pod nadpis a pak úkoly. Poté si můžu psát romány třeba na 5 stran A4. V terénu to docela naštve pokud člověk neplánovaně změní trasu a vyskytne se poblíž a jediné co se dozví, je: Pro zalogování musíte


pokud chces kombajnit bodiky, tak na to mas tradicky. zrovna EC by (teoreticky) mely cloveku neco ukazat a vysvetlit.

a to uz vubec nemluvim o listinzich, kde za ceskou verzi autor da jeste jednou to stejny v anglictine/nemcine/vietnamstine.
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:58

zLOST napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
V čem je důležitý kilometrový listing? Dát základní informace pod nadpis a pak úkoly. Poté si můžu psát romány třeba na 5 stran A4. V terénu to docela naštve pokud člověk neplánovaně změní trasu a vyskytne se poblíž a jediné co se dozví, je: Pro zalogování musíte


pokud chces kombajnit bodiky, tak na to mas tradicky. zrovna EC by (teoreticky) mely cloveku neco ukazat a vysvetlit.

Tak ono jde o praktickou použitelnost. Dlouhý listing si přečtu předem na počítači a na gps ho nikdy číst nebudu. Jenže když si pak chci na místě přečíst úkol, tak po dorolování se na konec zjistím, že zadání nemám. A i když mám, tak to rolování aspoň v Dakotě je pakárna, navíc když člověk mezitím musí nahlédnout do mapy apod. Samozřejmě můžem nadávat na garmina a vykládat cosi o chybě, jenže to je cesta, která nikam nevede.
  • 0

#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:13

zLOST napsal/a:
pokud chces kombajnit bodiky, tak na to mas tradicky. zrovna EC by (teoreticky) mely cloveku neco ukazat a vysvetlit.


Co je tezke pochopit na tom, ze se cas od casu muzes vyskytnout u EC, kterou jsi neplanoval odlovit. Dost casto si dam do GPSky i kese, ktere neplanuji odlovit, ale dam si je tam pro pripad nejake necekane zmeny (objizdka, zmena nazoru apod.) Pokud te tema EC zajima prectes si ho klidne i doma pri logovani. Bohuzel v terenu asi tezko zjistis, co je ukolem pro uznani logu. Ano treba s iphonem zadny problem, ale kdo nema zarizeni na pripojeni k netu ma proste smulu.
Nevidim nic spatneho dat podminky na zacatek. Naopak. navic, kdo to nechce cist popis nebudeho cist, at jsou podminky na zacatku nebo na konci. Nekteri to resi tim, ze daji podminky do textu. To je vubec to nejhorsi si myslim.
  • 0

#36 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:18

No nevim, myslenka je to zajimava, ALE... 1. Resite tu zobrazovani v Garminu - co jine navigace (chapu, ze nejsou tak rozsirene, ale pamatujme i na mensiny) 2. Geocaching je hra nadnarodni - nebylo by tedy lepsi se zamerit na to, aby byl u kesi, kde je to mozne, na zacatku listingu popis ukolu a strucne info v anglictine? Prece jen 80% sveta rozumi anglicky. Pak muzete resit delku listingu... 3. V dobe, kdy je relativne bezne mit u sebe napriklad v telefonu mobilni pripojeni na internet a tedy i pristup ke kompletnim listingum, mi prijde naprosto zbytecne jakkoli omezovat delku listingu. To bych se spise zameril na to, aby byl listing smysluplny.
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:20

zLOST: a k cemu je mi listing, kdyz nemuzu splnit zakladni body? Stejne obvykle spousta EC se nekteryma otazkama odkazuje na listing, tak si ho clovek musi tak jako tak precist. Ted ovsem resime problem toho, co psal Hamerinski - jsem v terenu, zmenim neplanovite trasu a najednou ani nevim, co po me owner vlastne na miste samotnem chce.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:24

...naposled mě takhle nakrknul Pohrebni ustav hl. m. Prahy (GC1M2CEE). Poctivě jsem si doma přečetl celý listing, našel si dvě odpovědi a když jsem se pak dostal na kešku, tak jsem v GPS neměl co mám najít na místě, takjsem se na ni musel bodnout a šl jsem na jinou
  • 0

#39 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:28

...a to ani nemluvím o tom že dlouhé listingy jsou snad jen český národní sport - cizích mám odlovených víc jak u nás, takže můžu srovnávat :D
  • 0

#40 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:28

v organu je skrolovani taky na ranu pesti, o tom zadna :) ja beru, ze z praktickyho hlediska by byly lepsi podminky na zacatku. ve skole se ale taky latka nejdriv probere a pak az se z ni zkousi. stejne tak listing ve forme "na uvodkach je cedule, tu si prectete" toho moc nerekne o miste samotnym. ale to zas jedu z extremu do extremu. idealni by bylo, kdyby garmini trosku popustili oteze a jejich vyrobky schroustly krapet delsi listingy. btw: ted jsem si zkusmo vykudlal z gpx EC na hvezde tu cast, kterou mi oregon ukaze a ma to 10548 bytu. blby je, ze velkou cast z toho dela odescapovany html, ktery ale oregano stejne ignoruje (az na [br/]) a ve spolupraci s bordelem jako 'align="center" width="50px" height="20px"` to je hrozny plytvani na ukor samotnyho textu. uz jsem i uvazoval o tom, ze v exportech z myho udelatka na kese budu html uplne zahazovat a necham tam akorat [br/], at se zachovaj zaklady formatovani a pritom zbyde maximum mista pro uzitecnej text. ale zatim je to jen ve stadiu uvah
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama