Přejít na obsah


Fotka

Alternativy k eTrex Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 15:38

Ahoj, vybíráme navigaci jako dárek, sami používáme PDA, takže nemáme s turistickými navigacemi moc zkušeností. Popátrala jsem po webu i fórech a jako nejlepší mi z toho vyšel poměrně chválený Garmin eTrex Vista HCx. Ale zjistila jsem, že navigace po cestách není hlasová (asi to není nezbytně nutné, ale bylo by to pohodlnější) a pak mne zarazilo, že je to model starý už 3 roky. Přijde mi to hodně, ale možná je to jen deformace z trhu mobilů, kde jsou novinky každý půlrok nebo i častěji. :-) Vista HCx se dá aktuálně sehnat kolem 5000 i s mapami. Obdarovaný zatím kešuje s autonavigací, takže cokoliv bude výrazný posun vpřed. Ale říkám si, jestli není na trhu v podobné cenové relaci (limit máme do 6000 i s mapami) něco funkčně srovnatelného nebo lepšího než Vista? Případně proč. Díky.
  • 0

#2 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 15:58

Ahoj,

tak možná by stálo uvažovat o Garmin Dakota 20. Ale je to komplet dotykáč, takže u někoho to může být celkem citelný zápor.
Jinak co se týče hlasové navigace, tak mám za to, že žádný z outdoor Garminů tímhle nevládne.

Visty HCx nebál -- má jen celkem spartánské a těžkopádné ovládání, ale dá se na to zvyknout, když méně "tvárný" uživatel zatne zuby a naučí se s tím pracovat. Pak je škoda, že nezvládá "paper-less" geocaching a má celkem slabý procesor (= pomalá práce s mapami).
No co už -- taky je na trhu přeci nějaký ten pátek :) Jinak je zbylýma funkcema na velmi dobré úrovni.

EDITED: Ještě máš něco ve frcu.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 18:09

Podle mých preferencí zatím Garmin lepší navigaci než Vistu HCx nevyrobil. Bohužel, když jsem svou Vistu rozbil, pořídil jsem si Dakotu 20 a jsem zoufalý z nečitelného displeje a malé přesnosti. Samozřejmě má zase jiné přednosti, z nichž oceňuji především snadnou práci s PQ, listingy, profily. Ale každý má jiné požadavky. To musíš posoudit a pak se rozhodnout ty sám.
  • 0

#4 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 18:19

pouzivam Vistu Hcx a naprostá spokojenost. Baterie vydrží oproti jiným navigacím déle, má skvělý příjem signálu a na ovládání si člověk zvykne hned.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#5 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 15:31

Co tím myslíš, že neumím paper-less geocaching? :o Neumí vůbec načíst listingy nebo je jen omezená práce s nimi? Tenhle parametr jsem u ničeho nestudovala, myslela jsem, že to umí každá navigace. Všude se srovnává výdrž, velikost, displej atd., ale tohle je pro mne novinka. Jestli to neumí načíst a prohlížet listingy z PQ, tak je z mého pohledu nepoužitelný :( Co pak tedy místo toho?
  • 0

#6 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 15:57

Ahoj, přesně před rokem jsem byl ve stejné situaci - rozpočet, dárek,... Nakonec jsem Vistu HCx koupil s mapami Topo 1:25000. Vítězné parametry byly - jednoduché ovládání, přesnost a spolehlivost a magnetický kompas. Nepřítomnost načítání listingů se s ročním odstupem nejeví jako problém - na malém displayi stejně nic moc přečíst nejde. Obdarovaný dá mnohem víc na domácí přípravu s internetem....
  • 0

#7 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 10:23

Tak jsem to ještě pohledala a jsem dost rozčarovaná. Ona ta Vista HCx neumí hromadně naimportovat ani pouhé souřadnice? To je všechny při kešování přepisujete ručně? :o Nebo je na to jiný fígl? Edit: Je na to fígl, tak aspoň že tohle se dá vyřešit. Díky všem za tipy a názory.
  • 0

#8 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 10:42

Ale umí, je to tu ve vláknech, jen to není tak user friendly jakou u DAKOTA/OREGON. Taky umí, když už na to přijde, z listingu alespoň vytáhnout obtížnost a velikost keše, aspoň něco. Ale je to dlouho co jsem s ní dělal, takže doporučuju projít vlákna co se tím zabývají. Ale jak říkám jde to. A technicky je to asik fakt nejdokonalejší outdoor navigace od Garmina
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#9 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 11:08

hlasil Napis mi (kontatky viz profil), muzem to probrat po majlu nebo icq ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#10 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 11:53

Ještě k paperless kešování. Ve spojení Vista HCX - skryšotlač pro vytváření seznamů a uploadování keší (lze název keše, obtížnost, terén, velikost) a handy geocachingem na případné prohlídnutí detajlů listingu se dalo i s tímto zařízením parádně bezpapírově kešovat. :D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#11 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 11:58

Nebo já v této chvíli provozuju kombinaci SmartGPX a GeoGet. A mám listingy off-line v mobilu (Symbian@Nokia).
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 12:52

Pro Geoget je k dispozici exportní makro určené pro etrexy, které z toho má na minimálním displeji vytěžit maximum. Ale nevyzkouším, Vistu (zatím) nemám.
  • 0

#13 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 13:09

Jj tohle makro doporučuji! Najdeš ho tady.
Zvláště ta short verze se mně osvědčila.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 13:22

Ono jich existuje vice: http://geoget.ararat...owtag&tag=etrex
  • 0

#15 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 14:37

Díky, jak jsem psala nahoře, některé z těchto možností jsem už objevila, včetně maker GG. Sama je neznám, používám GSAK, tak mi trochu dýl trvalo. :-) Myslím, že obdarovávaný GG používá (nebo teď začne ;)) a s nějakou tou javovou aplikací do jeho Nokie to bude sice ne tak komfortní, ale použitelné. Kdybych ale vybírala pro sebe, volila bych Dakotu. Tak ještě jednou díky všem.
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 10:53

Ty dotykáče maj jednu velikánskou nevýhodu o který je třeba vědět. Čitelnost displeje je mizerná. Většinou mám podsvícení neustále naplno a to potom jasně žere baterky. Jinak jsou ok
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 17:08

No a ještě mě napadá špatné ovládání v zimních obdobích -- v rukavicích jde řada eTrex ovládat bez problémů :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama