Přejít na obsah


Fotka

Překážky počestnému brute force


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 9:53

vsara: predpoklady nejsou na miste, dokud to neni rozhodnuto a spusteno. Co se tyce nastaveni ochrany FB, tak se obavam, ze konkretni textove prispevky jdou skryt. Co se fotografii tyce - pokud zna nekdo presnou URL, tak se na ne logicky dostane. V kazdem pripade mas spise ty falesny dojem o me neznalosti :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#42 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1435 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 10:10

Náhodou si myslím, že by se tyhle změny Witkovi měly líbit. Konečně může přesně určit, kdo má a kdo nemá právo hledat jeho cache! ;)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#43 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 10:13

S474: Já si to přeložila tak, že nechce, aby bylo vidět, seznam nalezených keší. (podrobný seznam.) A protože nevím, jak vypadá nepodrobný, usuzuji, že bude možná jen prostým seznamem bez datumů, textu logů a fotografií. Z toho usuzuji, že se sice možná na keši objeví ikonka vloženého TB ale ne od koho a kdy, a z toho usuzuji že také možná po jejím vyjmutí zmizí, ale ne od koho a ne kdy. A z toho usuzuji, že bude obtížné ji dohledat. A oproti tobě si myslím, že předpoklady jsou potřebné i když nemusí nutně být správné. Protože až bude rozhodnuto a spuštěno bude obtížnější zvrátit stav do původního, než vyjadřovat nesouhlas před rozhodnutím a spuštěním. A to i tehdykdyž je můj nesouhlas pramenící z nevhodně dedukovaných předpokladů.
  • 0

#44 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 10:15

zLOST napsal/a:jinak 'privacy' je podobne popularni buzz-word jako 'war against terror'.

Je to tak, bohužel.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#45 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 11:03

k-lord napsal/a:
Jinak tam D@ve_cz psal, ze zalozi vlakno proti tomuto napadu. Kde je? nemuzu ho najit. Myslim si, ze bychom je v hlasech prevalcovali. ;);)


Hele, tak joo, večer.. když nebude nikdo rychlejší... :)
  • 0

#46 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 12:26

Prectete si, co vam tam pisou (JeeperMTB treba): nejde o skryti logu na strance cache nebo TB, jde o to, aby si uzivatel mohl volitelne zneverejnit svou historii nalezu.
Kdyz si da pravnik od ex-wife tu praci a postahuje vsechny logy ze vsech kesi v sirokem okoli, tak se stejne k te informaci dostane, ale treba tady ubude policajtskych vlaken stylu "tenhleten zalogoval 4.1. 20 mysterek, jak to mohl stihnout, to je urcite podvod".
  • 0

#47 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 12:41

DUsoft napsal/a:

lukasekprochazka napsal/a:

Snøw napsal/a:
Navíc mě není jasné proč by mělo někomu normálnímu vadit když si někdo projede jeho profil a zjistí jaké keše navštívil...

Budeš se divit, ale jsou mezi námi idioti, kteří tím dokáží značně terorizovat a u nichž bych uvítal, aby se k podobným informacím nedostali. Ale to je mimo a neříkám tím, že bych tenhle návrh podpořil. Jen že pro to mám částečně pochopení.

Tak už půl hodiny sedím a lámu si hlavu jak. Jak lze terorizovat pomocí znalosti keší na kterých jsem byl.
Hlava je úplně zlomená a furt nic. Nakopni ...


Tak já osobně znám člověka se stejným problémem - jeho ex-manželka sleduje, kde kdy byl a věř, že toho docela slušně zneužila.
Pokud by byla možnost si takovéto údaje skrýt, proč vám to všem tak vadí? Nechte si je veřejné, pokud jsem to dobře pochopil, jde o to zvolit si, co a komu chci zveřejnit, ne to, že se to zakáže všem.
V důsledku stačí, když si uživatel bez mého svolení nemůže prokliknout na mám profilu nalezené keše, logy u jednotlivých keší samozřejmě mohou zůstat - to asi těžko někdo bude prohledávat jednotlivé keše a hledat můj log...

P.S. BF neuznávám (tak si mě klidně sledujte ;) )
  • 0

#48 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 13:07

Mě z toho tak vychází pouze jedno. Kdo má čisté svědomí, nemusí se ničeho bát, tedy toho, jak je to za současného stavu. A ten zbytek, ten se ohání svými právy na soukromí a že jim to "komplikuje" život. Mě zase bude komplikovat život někoho a něco dohledat, když u něj skončí cesta mého TB/GC, stejně tak, jako se klidně rád podívám na ty logovací kousky jiných kolegů, za které by se nemusel stydět ani Copperfield.
  • 0

#49 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 13:41

Já bych hlavně chtěl volitelně skrýt tu hnusnou statistiku v profilu :(
  • 0
www.povetrnik.cz

#50 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 13:51

weselka napsal/a:
Já bych hlavně chtěl volitelně skrýt tu hnusnou statistiku v profilu :(


spravne, v profilu je misto jen na jedny hnusny statistiky!
  • 0

#51 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 13:53

Autacek napsal/a:
Mě z toho tak vychází pouze jedno. Kdo má čisté svědomí, nemusí se ničeho bát, tedy toho, jak je to za současného stavu. A ten zbytek, ten se ohání svými právy na soukromí a že jim to "komplikuje" život.


Tenhle ovčí argument, který zaznívá například v debatách o kamerovém a mikrovlném sledování silnic a dálnic, mě už začíná vadit. Skutečně si myslíte, že čisté svědomí stačí pro Vaši budoucí bezpečnost? Skutečně si myslíte, že odpověď na nevinný dotaz na národnost při sčítání lidu v předmnichovské ČSR, nebyla již o několik roků později zneužita - nejprve proti Židům a zanedlouho proti Němcům?

Naproti tomu mě lidskoprávní povyk, s nímž nám z OP mají zmizet adresy, děti, manželky i rodné číslo v době, kdy těmito daty volně žongluje kdejaký subalterní úředník (a to nemluvím o vaší průhlednosti, jakmile máte IČ a DIČ!), připadá nadbytečný.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#52 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 13:54

weselka napsal/a:
Já bych hlavně chtěl volitelně skrýt tu hnusnou statistiku v profilu :(


Mělo by to jít v "Your Account Details", je tam rámeček "Statistics", který má v rohu volbu "Change".

Edit: A funguje to, teď jsem to zkoušel.
  • 0

#53 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 14:36

syselpolni napsal/a:

weselka napsal/a:
Já bych hlavně chtěl volitelně skrýt tu hnusnou statistiku v profilu :(


Mělo by to jít v "Your Account Details", je tam rámeček "Statistics", který má v rohu volbu "Change".

Edit: A funguje to, teď jsem to zkoušel.


Óóó díky, já myslel, že to nejde a nezkoumal jsem to.
  • 0
www.povetrnik.cz

#54 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 14:56

Autacek napsal/a:
Mě z toho tak vychází pouze jedno. Kdo má čisté svědomí, nemusí se ničeho bát, tedy toho, jak je to za současného stavu. A ten zbytek, ten se ohání svými právy na soukromí a že jim to "komplikuje" život.

Vidíš, mě zase přijde škoda, že když se rozhodnu hrát Geocaching, musím pak povinně každému joudovi zpřístupnit na jedno kliknutí kompletní seznam všech keší kde jsem byl (vč. data nálezu, ...).

Pravda, taky nemusím na internetu logovat vůbec a můžu se zapisovat jen do papírovejch logbooků ... ale to zase dostanu (oprávněného) sprďana, že pak autor keše nemá použitelnou zpětnou vazbu.

Tedy, doteď mi to nijak nevadilo, ale když si tak pročítám to hlasování u Groundspeaku, říkám si že autor toho návrhu měl docela dobrý nápad.
  • 0

#55 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 15:13

Tak jsem alespoň vyjádřil svůj důrazný nesouhlas. Otázka nějakého BF se jeví v téhle souvislosti vedlejší a zda dotyčný fandí Spartě či Slávii je mi úplně putna. Ale historie nálezů tvoří naprosto klíčovou součást hry - jak mám hrát s někým, o němž není šance udělat si alespoň rámcový obrázek, co od něj jako kačera čekat?
  • 0

#56 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 15:15

zLOST napsal/a:

weselka napsal/a:
Já bych hlavně chtěl volitelně skrýt tu hnusnou statistiku v profilu :(


spravne, v profilu je misto jen na jedny hnusny statistiky!


jo :D:D:D:p
to syselpolni: a diky, taky jsem to skryl. (kdyz to nevidim ja, tak nikdo!!! :DB) )
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#57 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 15:28

Toniczech napsal/a:
Ale historie nálezů tvoří naprosto klíčovou součást hry - jak mám hrát s někým, o němž není šance udělat si alespoň rámcový obrázek, co od něj jako kačera čekat?

Toto jsem úplně nepochopil. Klíčová součást hry je hledání keší.
A pokud s nějakým kačerem budu soutěžit, tak si navzájem žebříčky a statistiky můžeme porovnávat soukromě a těm, co nesoutěží a "jen" hledají je celkem jedno jaké keše našel kačer xy.
  • 0

#58 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 15:50

Tohle není o soutěžení .... vůbec.. O soutěžení je další z topiců feedback fóra o skrytí počtu vašich nálezů... Btw. souhlas s Toniczechem... navíc, tohle už od začátku není jen kvůli BF ... ani do toho feedback fóra jsem nic o BF nepsal - a štvalo by mě to mnohem víc kvůli těm ostatním věcem, ne kvůli míň pixlám na BF bookmarku... A rozhodně by se tu nemuselo řešit jestli je BF správně nebo nikoliv....
  • 0

#59 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 15:59

marekd napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Ale historie nálezů tvoří naprosto klíčovou součást hry - jak mám hrát s někým, o němž není šance udělat si alespoň rámcový obrázek, co od něj jako kačera čekat?

Toto jsem úplně nepochopil. Klíčová součást hry je hledání keší.
A pokud s nějakým kačerem budu soutěžit, tak si navzájem žebříčky a statistiky můžeme porovnávat soukromě a těm, co nesoutěží a "jen" hledají je celkem jedno jaké keše našel kačer xy.


Já nemluvím o nějakých žebříčcích a statistikách - já mluvím o tom, že chci vidět jak moc to dotyčný žere a kde se pohybuje. Jak jinak poznat, zda se s ním o tom či onom bavit? Jaké typy keší vyhledává? Co mu doporučit? Kam může zavézt vyzvednutý TB? Jak moc aktivně poslední dobou kešuje? Je pravděpodobné, že jeho keš skončí v archivu? Navštěvuje tu a tu oblast? Kde s ním mám průsečík množin nálezů? Takové otázky jsem měl na mysli.
  • 0

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 10 January 2011 - 17:46

Problem je, ze dosud to na tom vlaknu pusobi, ze chcou ten prehled kesi vypnout a umoznit jen kamosum. Nedokazu si predstavit, ze bych kazdeho obesilal s nabidkou pratelstvi s tim, ze chci, aby muj profil videli vsichni.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama