Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - prasklina


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 20:29

Zdravím uživatele OREGONU na vánoce jsem zakoupil nový přístroj O550 všho všudy jsem byl s ním o víkendu potřetí kešovat a během kešování jsem zjistil, že je prasklý horní kryt (táhne se od písmene N dolů). :( Nikdy mi nespadnul a nikdo jiný jej v rukou neměl. Doma je zatím v originál krabičce a během cest byl v pouzdru od foťáku. Řekl bych, že se prasklina objevila až tento pátek ,a le mohl jsem ji přehlídnout. Nestalo se někomu něco podobného? Jak by jste postupovali? Nemůže jít o nějaké vntřní pnutí materiálu?
  • 0

#2 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 20:31

Reklamuj to než ti tam zateče při dešti.
  • 0

#3 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 20:39

Mně se stalo něco podobného na obou stranách stranách 60 CSx. Vůbec nevím, jak dlouho tam ty praskliny jsou, protože jsem si jich všimla opravdu náhodou, okem jsou vidět hodně špatně. Psala jsem kvůli tomu do Picodasu a tam mi řekli, že by to snad ničemu vadit nemělo a že prozatím nemá cenu kryt měnit. GPS mám už po záruce a překrytování by prý stálo okolo 1500,-. Ve tvém případě bych to zkusila v záruce vrátit, zvlášť, když tvrdíš, že ti nespadla (i když by to měla vydržet). My jsme doma taky usoudili, že to bude nejspíš způsobené pnutím v přístroji, nikdy mi neupadla ani jsem s ní nepraštila.
  • 0
GARMIN GPSmap 60CSx

#4 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 21:31

Ne, opravdu to není fotka tvého Oregonu:D Mám podobný úkaz na mém skoro 2 roky sterém O 300 už od začátku ale nemyslím si že je to prasklina. Spíše se mně to jevilo jako vada nebo nečistota na formě nebo se plast při vstřikování v tomto místě pořádně nespojil. S vodotěsností nemám problém, déšť i ponoření do vody bez následků. I když ne tvé fotce se to jeví spíš jako prasklina. Zmáčkni kryt, jestli se bude prasklina na kraji rozevírat. Zkus Reklamovat tím nic nezkazíš.
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 21:47

Že by...? Vidím na 450 totéž, šmouhu, ale prasklina to zaručeně není. Že by za ta léta nezměnili lisovací formu?
  • 0

#6 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 21:52

:D Oregona máme doma taky, tak jsem se na něj koukla, a je to tam! Sice to není tak patrné, jako na těch vašich, ale sotva viditelná rýha od písmene N tam opravdu vede. Ale to rozhodně není prasklina, oproti té 60 CSx. Na ní opravdu bohužel prasklinky mám...
  • 0
GARMIN GPSmap 60CSx

#7 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 21:54

Tak se pridavam, na asi rok stare 300 to tam mam taky a prasklina to neni. Nikdy jsem si toho nevsiml, az ted :-)
  • 0
Michal, leader of the HEC Team.

#8 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:10

Taky jsem hodil bedlivé oko na mou 550. Čárku mám v tom samém místě. Takovou slaboučkou, skoro neznatelnou. Spíš jako stín, nebo změnu b arvy. Prasklina to ale není. Chvíli trvalo, než jsem ji vymžoural:-))))
  • 0

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:18

Nemám tuhle mašinku, jsu u konkurence, ale z jednoho starého mobilu, který jsem kdysi pradávno míval jsem měl také dojem, co má autor tohoto dotazu. Po té, co mobil definitivně umřel jsem ho rozmontoval (ze zvědavosti - dělám to s každým přístrojem, který doslouží :-) a z druhé strany plastu bylo takové jakoby žebro, podélný výstupek, výstuž. Možná to tam taky budeš mět, až ho budeš za 10let rozšroubovávat. :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:23

Jo fakt tam tmavší čára je je. I na mé O450. Provedl jsem výzkum s lupou. Takže bych to nechal být.
  • 0

#11 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:36

O400 2roky stary - stejna vada a ještě jsem si všiml že od te čary je vpravo plast tmavší než vlevo. Je to zjevně misto kde se plast při vstřiku do formy spojuje
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#12 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:43

Mám Oregona skoro dva roky a já si tam toho všiml hned při rozbalení. bráchova mašinka to má taky.Holt to je "feature"
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#13 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:46

Tak tak, žádná prasklina. Mám to tam taky.
  • 0

#14 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 23:39

Zakoupena před týdnem 450 a potvrzuji také šmouhu.
  • 0

#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 23:57

Já na Dakotě 20 nic takového nemám ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 0:03

A když šéfoj tvrdím, že plastařina je alchimie, tak mě nevěří ;) Mám hodit foto 2 roky intenzivně používaného mejdla? Přes ty sekance na krytu ten závoj ve spoji ani není vidět :D Spíš než tato kravina mě na oregánu štve, že jsem ho musel 1/2 dne přemlouvat, aby rozchodil 4 mapy a 4 pq keší JV Asie. Ale nakonec šlape, je to úžasný stroj.
  • 0

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 0:05

fremen.cz napsal/a:
Já na Dakotě 20 nic takového nemám ;)

Na dakotu je jiná forma...
  • 0

#18 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 2:26

Potvrzuji , mám "JI" taky. Rok stará 300, už jsem měl strach že budu out:D. Pojďte budeme si říkat "Praskliňáci" a založíme klub;).
  • 0

#19 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 7:37

Jo,jo, mám to tam taky. Jako kdyby to byla fotka mého Oregonu. Všiml jsem si toho taky hned při rozbalení, ale prasklina to není.
  • 0

#20 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 8:26

Tak já ji tam mám taky. Doted jsem si ji neviděl, ale při důkladném prozkoumání tam je. Na první pohled není vidět, musel jsem se dívat pod baterkou a v různých úhleh a je tam.
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka