Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - prasklina


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 9:47

Nééé... proč jsem otvíral toto téma !!! Jinak bych si toho nevšiml. Teď se na to pořád musím dívat a kontrolovat to :)...sakra Taky to tam mám....Oregon 450 - sotva 3 dny doma :)
  • 0

#22 palavam

palavam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 9:58

Oregon 400t druhý rok ... Hurááá, mám ji tam taky :-))
  • 0

#23 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 10:02

Zbytečně chytáte chaos. Mám OR550 dva a půl roku, teď jsem ji prosvítil silnou baterkou a ta "prasklina" je tam v přesně stejném místě, jako na první fotce v tomhle vláknu.
Párkrát jsem už GPSkou švihnul o zem, párkrát zmokl atd. a žádný vliv na funkci (rostlináře :) ) nepociťuji.
Spíš bych to viděl na nějaký technologický spoj, styk různých barev nebo tak.
  • 0

#24 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 11:17

Po par letech meho pouzivani zjistuju, ze je ORE tak votriskanej, ze nejaky technologicky spoj me nemuze rozhodit... B):D
  • 0

#25 takos

takos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 11:59

Mám Oregona 450 starého 2 měsíce a ta ,,prasklinka,, je tam taky.Tak bych to neřešil.Prasklé to není,jen takové změna v plastu.
  • 0
Takos

#26 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 12:07

Taky. Ale ja to vidim jen jako tmavsi smouhu a predpokladam, ze z druhe strany je zebro a toto je asi posledni misto, ktere se zaleva plastem pri vstrikovani. No abych pravdu rekl, tak ja koukam vetsinou nad ten napis GARMIN a teprve ted jsem se podival pod nej :o .
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#27 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 12:33

No tak na mojí 550-ce je to taky, spíš to ale vypadá jako místo na protější straně otvoru kterým lis plní formu, Občas to bývá i na plastikových modelech který lepím. Nicméně Oregon jsem už umýval v kaluži, potoce i umyvadle, spadl mi do sněhu a nikdy ani náznak, že by do něj teklo. Vůbec bych si s tím nelámal hlavu...
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 12:49

Taky to mam na O550.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 hadlerici

hadlerici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 12:59

To jste mě nemohly nechat v klidu. A mam ji tam. O450:@
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 13:12

hadlerici: nevsiml jsem si, ze by na tento problem zde upozornovaly vyhradne zeny.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 ondras28

ondras28

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 13:42

Stejně jako destítky jinách majitelů Oregonu mohu potvrdit, že i můj kus má danou vadu. Všiml jsem si jí hned jak jsem oregon začal používat. Je poměrně dobře patrná, ale prasklina to není. Zprvu jsem si myslel, že je to vada pouze mého kusu, ale jak tak koukám, tuto "pihu krásy" mají i ostatní přístroje. Jen nechápu, že si toho nikdo v Garminu nevšiml... Nebo je to snad záměr návrháře?:P
  • 0

#32 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 17:05

O550, 2 mesice stary. Zmenu v barve plastu mam taky, ale musel jsem si na to svitit baterkou a hodne se kroutit, abych ji nasel :) Rozhodne bych to neoznacil za vadu ;) Crocky O550 jeste 2,5 roku neexistuje. Nemas ho spis rok a pul? ;)
  • 0

#33 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 17:24

medwyn_cz napsal/a:
Crocky O550 jeste 2,5 roku neexistuje. Nemas ho spis rok a pul? ;)

Jo, od července 2009 :).
  • 0

#34 Marolaci

Marolaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 18:58

Po přečtení tohoto tématu jsem běžel ke svému O450 cca 1,5roku starému, nažhavil světlo a co myslíte, je tam, ale tak nepatrná, že bych si ji snad ani nevšiml. Jsem rád že se neoficielně stávám členem klubu prasklinářů.
  • 0

#35 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 1:44

Tak vás přátelé musím zklamat!
Mám ji tam taky. A dneska zrovna dneska upadl tak blbě, že kdyby to byla prasklinka, tak teď by tam byla díra jak vrata do pískovny.
  • 0

#36 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 8:49

Tohle určitě není prasklina, ale místo kde se po vstřiku setkají hmoty které obtékají otvor pro displej. Ta černá šmouha tam vznikne tím že v té vysoké teplotě a tlaku tam "shoří" zbytek vzduchu, který nestihme odejít dělící rovinou formy nebo okolo vyhazováků. To místo je nejslabší v celé krabičce, ale ten spoj je dost dlouhý, aby všechy ty pády, které naše oregány absolvují v okamžiku kdy spatříme krabičku,vydržel. Plastařina je opravdu hrozná duchařina
  • 0

#37 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 9:06

Jejda, zrovna jsem neco podobneho resil temer celou noc na masce pro Superba :) Je to tzv. studenak, neboli studeny spoj, ktery muze vzniknou nedostatecnym odvzdusnenim vstrikovaciho nastroje (jak spravne pise bossno) , nebo nevhodnou konstrukci nastoje ci neoptimalizovnou technologii vstrikovani, kdy material zatuhne - zchladne drive nez se spoji. V krajnim pripade prasknout muze, ale vzhledem ze je to uz na 300, tak o tom vyrobce zcela urcite vi a testoval to. (u nas by to neproslo, asi bych nad tim par hodil stravil) PS: na me 450 to mam take ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#38 ondras28

ondras28

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 10:04

Pozitivní na celé věci je, že spoj je v nových kusech méně patrný, ne? To znamená zlepšující se trend. Hádám, že u Oregonu 950 už na spoj ani lupa stačit nebude... snad:D
  • 0

#39 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 10:08

Moje O550 má také tu krásnou čáru směřující od písmene N k okraji, ale trhlina to není :)
  • 0

#40 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 13:01

PROBOHA!!! Já jí mám nejen na předním krytu, ba co hůř, i na zadním ve vrchní části, a dokonce 2x:o
  • 0

Cache non verba





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama