Přejít na obsah


Fotka

Prosím o rady zkušenější kačery - jakou koupit GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 Ralph 12

Ralph 12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 20:21

Přidám se s dotazem, mám vyhlídnuté navigace nevím jakou si koupit Oregon 450 PRO nebo Oregon 450 T ??Prosím poraďte
  • 0

#42 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:41

Ralph 12 napsal/a:
Přidám se s dotazem, mám vyhlídnuté navigace nevím jakou si koupit Oregon 450 PRO nebo Oregon 450 T ??Prosím poraďte


ZDE
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#43 SRNA Team

SRNA Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2011 - 22:53

Doted jsem lovil kese s pomoci PDA a Ozzi exploreru. PDA se ale rozpadlo na prvocinitele a prodejce mi vrati investovanou castku. Uvazuji tedy o koupi nove GPS hlavne pro geocaching. Trochu vaham mezi Oregonem 450 Pro a GPSMAP 62 Pro. Nikde jsem bohuzel nenasel nejaky srovnavaci test nebo alespon test GPSMAP62. Prosim o vase postrehy, rady a zkusenosti. Hlavne me zajima porovnani citelnosti a velikosti displeje, presnost v oblastech s horsim signalem, zkusenost s 62 a rastrovymi mapami a take ovladani jednotlivych funkci(dotykovy displej mi pripada jednodussi nez tlacitka 62. ale predpokladam, ze je to jen o zvyku)
  • 0

#44 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2011 - 23:04

Tak tak, a protože víme, jak tohle téma většinou dopadá, tak bych raděj ještě s přáním dobré noci chtěl preventivně poprosit o střízlivé hodnocení a alespoň snahu o objektivní komentáře. Zapoměňte projednou na zbytečné urážky, narážky a zesměšňování jiného přístroje než vašeho oblíbeného, nerad bych zas zítřejší ráno trávil mazáním příspěvků.;)

Jinak, jak už vyplynulo mezi řádky, debata na téma 62 vs Oregon už tu párkrát byla, matně si vybavuju dvě vlákna... jedno je tady Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62, jen je potřeba vybrat z těch mnoha stran vhodné příspěvky, s druhým třeba pomůže někdo další (myslím, že bylo primárně o Oregonu).
  • 0

#45 focus3ccd

focus3ccd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 12:13

Ja nebudem nikomu radit, lebo presne viem ako to dopadne. Vid prispevok od moderatora. Len poradim stary dobry google a zlate formulky a na svete kvantum vysledkov. Len treba studovat. napr. GPSMAP62 vs oregon http://www.reviewgis...rmin-oregon-450 http://gpstracklog.c...oregon-450.html Ale viac by som dal na prakticke skusenosti. Si z velkeho mesta, kde je urcite kopec ludi, co maju navigacne pristroje. Daj si jeden lov kesi s ludmi, co maju obidva a osobne si to prejdi. Kup im pivo a spokojny sa rozidete... B)
  • 0

#46 SRNA Team

SRNA Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:11

Dík za odpověď a odkazy. Ale parametry mám dávno porovnané. Diskuse pročtené. Oba přístroje jsem měl v ruce vedle sebe v prodejně. Mám i osobní zkušenost s Oregonem 300 Opravdu mě spíš zajímají nějaké praktické zkušenosti. Zásadní jsou pro mě tři otázky. 1. Bude 62 přesnější v místech se špatným signálem? 2. Jak často bych využil fotomapy v 62? 3. Čitelnost displeje na světle u Oregona 450 (u Oregon 300 není nic moc) a případně ještě pohyb v menu u 62 (jde asi o zvyk)
  • 0

#47 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 16:31

1) Těžko se to odhaduje, subjektivní zkušenost ne vždy stačí a žádné relevantní testy jsem neviděl. Někteří tvrdí, že ano, já osobně si myslím, že to nebude až tak zásadní, ale Oregon jsem měl v ruce jen chvíli. Hlavní rozdíl mezi 62 a Oregonem je anténa. Nevím, jak je na tom zisk, ale směrová charakteristik se bude lišit hodně. Ani u Oregona s menší anténou jsem ale neslyšel, že by si někdo stěžoval na sílu signálu. Bohužel o žádné relevantní testy jsem opět nikde nezavadil. :( 2) Při hledání keší se to celkem hodí. Umí je ale zobrazit jak 62, tak Oregon. 3) Pohyb v menu záleží dost na zvyku, je ale jasné, že u Oregona bude o něco pohodlnější. Na druhou stranu 62ka s normálními tlačítky se dá celkem v pohodě ovládat skoro po slepu jednou rukou v tlustých rukavicích (taky to má ale své limity, tlačítka nejsou zrovna největší). U displeje 62ky je zas dobbré si uvědomit, že má menší rzlišení než Oregon, takže mapy nebudou zobrazeny tak pěkně a v tak velké ploše. Má ale taky znatelně větší rozsah světelných podmínek, kdy je ještě v pohodě vidět i bez podsvícení. Záleží, co preferuješ, někomu menší rozlišení dost vadí. 62 nemá wherigo player.
  • 0

#48 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 16:40

SRNA Team napsal/a:
Dík za odpověď a odkazy. Ale parametry mám dávno porovnané. Diskuse pročtené. Oba přístroje jsem měl v ruce vedle sebe v prodejně. Mám i osobní zkušenost s Oregonem 300 Opravdu mě spíš zajímají nějaké praktické zkušenosti. Zásadní jsou pro mě tři otázky.
1. Bude 62 přesnější v místech se špatným signálem?
2. Jak často bych využil fotomapy v 62?
3. Čitelnost displeje na světle u Oregona 450 (u Oregon 300 není nic moc) a případně ještě pohyb v menu u 62 (jde asi o zvyk)


1, přesnost srovnatelná
2, možnost fotomap je i Oregonu
3, displej 450-ky je stejný jako u 3-stovky u 62 podstatněji čitelnější na slunci, ale horší grafika - jde o zvyk, pohyb v menu, jde opravdu jen o zvyk
4, u 62 nemožnost hrát Wherigo a využívat Chirp, používat nápovědu (morseovka, vlajková abeceda, breilovo písmo a pod) ve formě obrázků, nebo fotohinty
  • 0

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 16:54

Chirp u 62 neni problem.
  • 0

#50 bloudil

bloudil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 19:35

Pokud mohu radit, já používám telefon HTC Desire s programem ( zdarma) C Geo. Po nahrání další aplikace prý umí i Werigo. To jsem s ním nezkoušel, ale kešení je lepší ( o moc) než s Oregonem. Ten mám a je dost nepřesný. Jinak bych doporučil opečovanou 60, ale neumí ty weriga. ale je přesná !:)
  • 0

#51 SRNA Team

SRNA Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 20:52

Dik za radu. V čem je to lepší než s Oregonem?
  • 0

#52 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 20:53

sadlos79 napsal/a:řekněme do cca 6000,- ale možná si doma ještě něco prosadím, když to manželce rozumně zdůvodním...


Prodávám svojí bývalou a stále dobře funkční GPSku za 5000,- tak bych ti ji mohl nabídnout. Má to listingy, Wherigo, oproti Oregonům je lépe čitelná na sluníčku, i když to žádný zázrak není. Více info tady http://ladislavbohac...lorado-300.html
  • 0

#53 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 21:04

bloudil napsal/a:
... telefon HTC Desire ... ale kešení je lepší ( o moc) než s Oregonem...

No, odvážné tvrzení. Mohu porovnat, jaké to je s HTC a O300.
Pokud beru drajvku cestou z práce, tak ano, HTC je dobré. Ale jít s ním na celý den do lesa? Nebo na 3 týdenní trek, ani omylem! Telefon to nepřežije a já ho nebudu mět jak napájet.
Pokud si ale urbancacher, tak dál spokojeně choď s mobem a mejdlo i dětská chůvička jsou pro tebe zbytečnou investicí.
  • 0

#54 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 21:35

bloudil napsal/a:
Pokud mohu radit, já používám telefon HTC Desire s programem ( zdarma) C Geo. Po nahrání další aplikace prý umí i Werigo. To jsem s ním nezkoušel, ale kešení je lepší ( o moc) než s Oregonem. Ten mám a je dost nepřesný. Jinak bych doporučil opečovanou 60, ale neumí ty weriga. ale je přesná !:)


Nedá mi to než citovat jednoho oblíbeného seriálového hrdinu:

"Co to meleš, vořechu?" :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#55 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 13:36

ladabohac napsal/a:

sadlos79 napsal/a:řekněme do cca 6000,- ale možná si doma ještě něco prosadím, když to manželce rozumně zdůvodním...


Prodávám svojí bývalou a stále dobře funkční GPSku za 5000,- tak bych ti ji mohl nabídnout. Má to listingy, Wherigo, oproti Oregonům je lépe čitelná na sluníčku, i když to žádný zázrak není. Více info tady http://ladislavbohac...lorado-300.html


díky za nabídku, ale již týden vlastním oregona, i tak díky
  • 0

#56 focus3ccd

focus3ccd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 20:43

Takze tema skoncena. Mozem poprosit o nejake gpxko zo zastavaneho mesta, kde pojdes jednou cestou niekam a po tej istej ceste sa potom vratis? Naozaj ma zaujima presnost. Kludne aj cez ss. Dakujem. Ja jazdim bike a povedal som si, ze vyskusam nejaku cache. Bola to tato UNITED PI2009 - B v dost hustom lese medzi kopcami. Bol som od nej tak cca 4m. Najdena tak za 3 minutky.
  • 0

#57 SRNA Team

SRNA Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 21:25

Vsem diky za rady. Po porade s nekolika znamymi kacery jsem dnes objednal Oregona.
  • 0

#58 focus3ccd

focus3ccd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:17

No co hosi, fakt nema nikto odvahu mi poslat nejaky tracklog z oregona? Je to taky problem? A tak chcem verit, ze novsie je lepsie..... :(
  • 0

#59 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 18:29

Ahoj. Tak i já potřebuji poradit. Do teď chodím a jezdím s tím, že na mobilu mám tomtom kvůli navigaci podle mapy, handy na listing a field notes a garmin summit kvůli šipce. Rád bych to spojil do jednoho zařízení. Chci, aby mělo mapu, listing, nápovědu a šipku. Nepotřebuji wherigo a musí to být levnější. Tedy něco staršího. Colorado, oregon 300 nebo 60CSx. Tyto se dají sehnat poměrně levně například na aukru. Nebo snad etrex? Ale to si myslím, že už jsou docela dost staré modely bez podpory. Moje cenová hladina jsou tak 3-4tis. Díky a teď do mě.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#60 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 18:42

eTrex (mám Legend HCx) je na současné poměry dost out (i když je to robusní a spolehlivý stroj) ale šel bych do Oregána nebo Dakoty20..nejlépe v nejlevnějších verzích, bez map (ty si "někde" seženeš). Ale za ty prachy které máš na mysli seženeš samozřejmě z těch strojů jen jetiny ve frcu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama