Přejít na obsah


Fotka

Geocaching jako předmět ve škole.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 9:56

zLOST napsal/a:

semik75 napsal/a:

Na FELu? No ze sezenes zenskou. I kdyz to by to muselo byt za dvojnasobek kreditu. :D


za to by uz mohl byt pomalu doktorat, ne? :)


Sakra a to musíte mít ženskou do postele zrovna z elektra ? Nám kdysi stačily sličné stavařky, architektky (!!), medičky (!!).
  • 0

#42 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 9:57

Autacek napsal/a:
Opravdu nechápu, proč by toto měl být regulérní předmět na státní vysoké škole, kterou ve finále z daní platíme my všichni ?!


Pochopil jsem správně, že bys nechal i zrušit veškerý tělocvik?
Je to doplňkový volitelný předmět. Může si někdo místo toho zvolit klidně něco jiného.
Proč platit lukostřelbu, bowling, šachy, turistiku, volejbal.... apod.? Jsi i pro zrušení tohoto?

A nevím, proč by student elektrotechniky nemohl se naučit používat GPS v praxi.

a můžeš nějak vyčíslit hodnotu z našich daní? Upřímně dokážu si představit jiné nesmysli, kde se utrácí ve státní sféře peníze. A tohle by mě asi mrzelo opravdu nejméně.
Tvůj názor tedy rozhodně nesdílím.
  • 0

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:00

Mau Loftin: nebo to pojmout naopak, uz aby si to platili dotycni sami. V kazdem pripade, co jsem se setkal s ruznymi (nejenom!) vysokoskolaky, tak bych spise zavedl uz na zakladni nebo stredni skole predmet "financni gramatika". Potom by nebylo tolik oslu a porady typu "Krotitele dluhu" by nemusely existovat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#44 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:01

Taky se zapojím do diskuze. Geocaching na ČVUT je můj nápad, můžete si o něm přečíst na našem webu https://www.utvs.cvu...vik/geocaching/ Minulý semestr se předmět testoval jako nepovinný kroužek a byl o něj docela zájem. Podnikli jsme zajímavé výlety po pražských parcích. Dokonce jsme získali donation - 6 Garminů a výrobu klubových CWG. Děkuju za přípěvky od Weri.cz a Obludky 007, kteří klub navštěvovali. Argumenty pro a proti už byly řečeny, zdůraznil bych že geocaching je sice předmět, ale je to tělocvik - určený na odreagování a pohyb. Nejedná se o předmět studijní, ze kterého by se skládaly nějaké zkoušky atd. Předmět vychází z existujicímu předmětu Turistika, jenom je pro kačery zábavnější a občas i náročnější (lovili jsme třeba Odulu a další keše s vysokým převýšením) Takže kdo tu studuje ČVUT - 1.2.2011 nažhavte prohlížeče - bude spuštěna registrace do předmětu na http://www.utvs.cvut.cz/vyuka.html Kapacita je omezená na 20 lidí.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#45 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:15

S474N napsal/a:
Mau Loftin: nebo to pojmout naopak, uz aby si to platili dotycni sami.


no tohle už jej jaksi politická otázka a pohled na úlohu státu. Nerad bych se pustil do takové debaty, nicméně zde uvedu svůj pohled na tuto otázku a dále už to rozebírat nebudu:
jsem sice spíše pravicově založený - co nejvíce peněz lidem, ale i na jejich hlavu odpovědnost, co udělají s penězi. Ale jsou některé oblasti, kde by stát měl podporovat zdravou vzdělanou populaci a zajistit, aby se dostala všem. A to je třeba školství, včetně vychovávání určitých hodnot. A k tomu zájmové kroužky - tedy i sport - rozhodně patří. A to by mě stát nabídnout zdarma všem.
Možná se někdo bude smát, ale takový svazarm byl do jisté míry velmi užitečná a dobrá věc pro to, aby vyrostly zdraví jedinci néjen fyzicky, ale i lidsky a měli ty správné hodnoty.
Toť asi vše a už se k tomu nebudu vyjadřovat, zvláště né pak k neopodstatněným výpadům, které čekám ;)
  • 0

#46 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:18

Mau Loftin: se skolstvim zadarmo mas samozrejme pravdu a s tim souhlasim. Ovsem nesouhlasim s urovni toho skolstvi, tzn. vysoke skoly zadarmo. Je to proste neco "navic" tomu zakladnimu vzdelani a podle toho by k tomu melo byt pristupovano. Pokud si chce nekdo zvysit svuj "skill", necht tak cini, ovsem jiz za svoje penize. Neboli jednoducha logika - chci vic vydelat, musim vic umet, tzn. musim investovat svoje penize. BTW jestli moji reakci beres jako neopodstatneny vypad, tak je mi lito (i tebe).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#47 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:20

LynxJ napsal/a:
Taky jsem ČVUT absolvoval. Tělocvik byl a je povinný a je to dobře, protože jinak by většina studentů jen dřepěla u počítače celé dny. Za nás pokud student neprošel testy z plavání, tak musel chodit na plavání, jinak si mohl vybrat z nabídky různých sportů…


I já na FEL nějaký čas pobyl, u počítače jsme vysedávat nemohli, neboť tam byl jen jeden zvaný dívčí sen. Počítač na doma? IQ 151 či Ondra? Sinclair Spectrum? Neměl jsem ani na ně. Takže jsme mohli vysedávat leda v hospě. Akci s plovacím přezkoušením si ale pamatuju včetně výkřiku tělocvikáře: "Vy neplavete, Vy se koupete!" ;)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#48 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:24

Mau Loftin napsal/a:
peněz lidem, ale i na jejich hlavu odpovědnost, co udělají s penězi. Ale jsou některé oblasti, kde by stát měl podporovat zdravou vzdělanou populaci a zajistit, aby se dostala všem. A to je třeba školství, včetně vychovávání určitých hodnot. A k tomu zájmové kroužky - tedy i sport - rozhodně patří. A to by mě stát nabídnout zdarma všem.
Možná se někdo bude smát, ale takový svazarm byl do jisté míry velmi užitečná a dobrá věc pro to, aby vyrostly zdraví jedinci néjen fyzicky, ale i lidsky a měli ty správné hodnoty.


Pobavil jsi mne a prosím, neber to jako výpad a už vůbec ne výsměch.
Jistě úroveň vzdělání je nutné podporovat.

A zdraví populace také - více než vzdělání? Méně?

Bezpečí cest - ať už přímo fyzicky jejich sjízdnost, tak prostou lapků a pobertů :-) A prostou kreténů v autech ohrořujících okolí .. Více? méně?

Obecně bezpečí obyvatel :-) .. více? Méně? .. Nu vypsat by se daly desítky oblastí, jež by mohly soutěžit v nezbytnosti podpory od státu :-). Ač je vzdělání pro mne osobně velmi vysoká hodnota, jakás takás zdatnost také, nehlasovala bych pro tvé priority.
  • 0

#49 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:34

S474N napsal/a:
BTW jestli moji reakci beres jako neopodstatneny vypad, tak je mi lito (i tebe).


né, neberu jako neopodstatněný výpad. Dle mě je vzdělanost národa - a to i (či možná zejména) kvalitní vysokoškolská, priorita, která se státu vrátí, pokud tedy k tomu dá podmínky. A podpora sportu a jiných zájmových kroužků jé důležitá v tom, že tam člověk získá dovednosti i hodnoty pro stát též velmi užitečné.
Ano, zdarma, ale kvalitně a klidně i méně studentů VŠ. Nemusí mít titul tolik lidí, ale aby to byly tituly vážené a funkční a hlavně dostupné všem a to "zdarma".
Pokud stát nemá peníze, tyhle věci by měli být ty poslední, kde se má šetřit. Vidím pořád spoustu jiných úniků peněz, které jsou nesmyslně plýtvány. Tam ať se začne.
  • 0

#50 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:36

Mau Loftin napsal/a:
Možná se někdo bude smát, ale takový svazarm byl do jisté míry velmi užitečná a dobrá věc pro to, aby vyrostly zdraví jedinci néjen fyzicky, ale i lidsky a měli ty správné hodnoty.


SVAZARM? No jo, no! Jen tak lítat, modelařit (RC), střílet nebo vysílat se holt soukromě nesmělo, tak tu byl SVAZ pro spolupráci s ARMádou. Totalitní, komunistickou, útočnou, přezbrojenou smečkou. Fakt bezva. A ty charaktery, a ty hodnoty:

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce, muže s koženou brašnou na zádech. Zaujali jsme pozice v jedný takový nepřehledný zatáčce a skryli sme se u rybníka na skále. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přijíždí k nám motorka a na ní muž s koženou brašnou…“

„Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“

„Jen co dozněly výstřely, ozval se další motocykl a na něm muž s koženou brašnou. Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu. … Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo.“

„Chceš říct, soudruhu kapitáne…?“

„No jo, dvě dávky! No, já už musim běžet, služba je služba.“

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#51 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:44

Trhac napsal/a:
.........
SVAZARM? No jo, no? Jen tak lítat, modelařit (RC), střílet nebo vysílat se holt soukromě nesmělo, tak tu byl SVAZ pro spolupráci s ARMádou. Totalitní, komunistickou, útočnou, přezbrojenou smečku. Fakt bezva. A ty charaktery, a ty hodnoty:.....


Dívat se na to dá pochopitelně z různých stran..... Ale většina klubů byla apolitických a měla tu správnou funkci. A že se některé činnosti nesměli dělat soukromě je pochopitelně špatně.....
Věci nejsou jen černé nebo bílé.
  • 0

#52 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 10:51

Tím tady nehoruju pro zrušení ZUŠek nebo DDM, naopak vím, jak dnes strádá třeba Stanice techniků, kde přitom existuje úžasné zázemí pro modelářství, elektroniku, fotografii. Dneska je každý mládežník celé odpoledne na fejsbůčku, kde jsou ti nadšenci, co jsem znal na ZDŠ, co si stavěli rádia, fotokomory, dalekohledy, kroužkovali ptáky, sbírali zkameněliny, dokázali postavit maketu nádraží nebo tramvajové vozovny? Co se změnilo? Je to jen tím, že se dneska dá hvězdářský dalekohled nebo zesilovač lehce koupit? Ale vadí mi glorifikace časů, kdy jediný tábor, na který se dalo jet, byl pionýrský a každý, kdo si chtěl zavysílat nebo zalítat musel být prověřeným členem státní organizace.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#53 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 11:03

Tělocvik je jen vrchol ledovce ... Před 15 lety jsem absolvoval VUT - od pondělí do pátku průměrně 8 hodin ve škole a nespočet hodin doma/laboratoři nad docela složitými domácími projekty. Co se týká tělocviku, tak povinný a pořádná pohybová aktivita, která měla udržet aspoň trochu v kondici ochablé svalstvo ;) Kdyby tenkrát někdo navrhnul turistiku jako tělocvik, asi by byl pro smích. Dnes běžný stav - obrovské zvýšení kapacity vysokých škol, pokud se chce někdo flákat, jsou profláknuté školy, na které se dostane mnohdy i bez přijímaček a užívá si. Tráví několik málo hodin od pondělí do středy ve škole, od čtvrtka volno. Tělocvik ve formě turistiky. Předpokládám, že existuje i šachový kurz ? B) Kam spěje úroveň, posuďet sami ... Není to jen můj výmysl - slyším to z mnoha stran, dokonce moje žena pracuje a učí na VŠ a zažívá to na vlastní kůži. Jak klesající znalosti studenů, tak příkazy od vedení toto tolerovat a zmírnit nároky kladené na studenty u zkoušek :( Edit: tady si někteří pletou úlohu základní školy, resp. školní družiny a zájmových kroužků, s úlohou VŠ. Cílem VŠ přeci není "vychovávat" a podporovat zájmovou činnost !
  • 0

#54 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 11:26

Mau Loftin napsal/a:
Pokud stát nemá peníze, tyhle věci by měli být ty poslední, kde se má šetřit. Vidím pořád spoustu jiných úniků peněz, které jsou nesmyslně plýtvány. Tam ať se začne.


Právě naopak. Pokud stát nemá peníze, zrušit se musí nejprve to, co je zrušitelné nejjednodušeji a kde se ušetří teď, hned. Budeš-li začínat postihováním řekněme "vyšších forem plýtvání", tak na to potřebuješ jednak čas a jednak další peníze na opatření.
Na vysoké škole už je člověk snad dost starý na to, aby se svobodně rozhodl, zda sportovat bude,, nebo nebude. Nedávno jsem se pobavil právě nad "tělocvičným" programem jedné místní vysoké školy. Program spočíval ve tříhodinové vycházce na nedaleký kopec...
Takže ano: na VŠ nemá tělocvik jako předmět co dělat.
  • 0

#55 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 11:35

No, zrovna tělocvik ve formě vycházky na nedaleký kopec (ať už je tam krabka, nebo ne), školu prakticky nic nestojí, na rozdíl od těch "opravdických" sportů, které vyžadují zvláštní prostory a vybavení. A turistika je na udržení kondice nedostatečná? Hmmm, na sobě vidím něco jiného. Jediné pravé sporty ve školním podání mě utvrdily v pocitu, že jsem lemra, která nikdy nic nedokáže a při pokusu o náročnější pohyb se udusí. Až poslední rok a půl zjišťuju, že mám taky svaly, do kopce sice funím pořád, ale nevyřídí mě to na následující celý den ;) Geocaching je především návykový a vysoce motivační, je docela velká pravděpodobnost, že tomu člověk propadne a bude chodit ven i mimo školní hodiny, a v tom případě ten školní kurz perfektně splnil účel, protože ono jaksi nestačí hýbat se dvě hodiny jednou týdně.
  • 0

#56 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 12:11

Autacek napsal/a:
Tak ono nejen že se o geocachingu píší závěrečné práce, ono se to bude i na vysoké škole studovat !?

Na GC není nic složitého a pravidla nejsou o moc složitější, než u člověče nezlob se. Opravdu nechápu, proč by toto měl být regulérní předmět na státní vysoké škole, kterou ve finále z daní platíme my všichni ?!

Na to, aby se lidi hejbali a šli do přírody by jim měl stačit selskej rozum, a né že za to boudou dostávat na VŠ kredity, no kde to jsme, kam tato společnost spěje ?


He,he. ČVUT jsem studovala za krále klacka. Holek nás bylo na tělák 10 na celej ročník a tak jsme měli na výběr jen šílenej aerobic a šílenej aerobic. Vybrala jsem si ŠA, protože jsem musela mít zápočet. Co já bych tenkrát dala za tu turistiku! A za turistickou odnož GC magorů, co pořád po cestě odskakujou do křoví pro krabičky!
Budete se divit, ale já to těm děckám dnes moc přeju. Všichni rodiče chtěj pro děti, aby se měli líp! A tohle je fakt bomba. Destile palec nahoru.
  • 0

#57 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 12:11

Já bych to fakt uvítala jako alternativu.Ona práce v terénu je něco jiného než na různém tělocvičném nářadí.Ne všichni musí být z tělocviku štastní.Jsem jeden z těch tvorů. U všelijakých cviků jsem nevěla kam s nohama,u některých nářadí jsem měla strach že si při daném způsobu překonávání rozbiju hubu.O agresivních sportech typu florball nebo basketball ani nemluvě. Jsem tvor mírný,než se rozmyslím,jestli mám mezi rozpohybovanou bandu vůbec vlézt,jsou na druhé straně hřiště a nakonec zůstanu stát jak trdé Y. Za něco takového jako je tohle bych byla šťastná jak blecha.Kredity zdarma,posbírané krabičky a nebudu mezi čtyřma stěnama :) A vůbec-tady v Olomouci se kredity honí chozením po památkách a kostelech a nikdo to neřeší.Prostě kredity zdarma...
  • 0
Králík vás vidí!

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 12:17

Mau Loftin: ja bych rekl, ze si neuvedomujes spoustu veci a nektere selektivne naprosto vypoustis a neberes v potaz dalsi veci. Nektere ti zde uz naznacila Vsara a dalsi jsou nasnade. Takze dle tebe je nejdulezitejsi, aby mel idealne kazdy vysokoskolske vzdelani. A jak to tady bude vypadat? Zjednodusene receno, jeste hure nez ted - vzdyt se staci podivat na nabidky prace, kde se vyslovene o ty "manualne pracujici" rve a ty vysokoskolaci lezi ladem.

MedoMys napsal/a:
Edit: tady si někteří pletou úlohu základní školy, resp. školní družiny a zájmových kroužků, s úlohou VŠ. Cílem VŠ přeci není "vychovávat" a podporovat zájmovou činnost !

Tak toto by se melo tesat do kamene!

Chryseis: stoji, jsou to minimalne mzdove naklady na ucitele, na pomucky a take "naklady usle prilezitosti", protoze ten vyucujici by v tu dobu mohl ucit neco jineho. Tedy pokud to neni takovej ten podle hesla:

Kdo umi, ten umi,
kdo neumi, ten uci,
kdo neumi ucit, ten uci telocvik


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#59 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 12:20

Chryseis napsal/a:
No, zrovna tělocvik ve formě vycházky na nedaleký kopec (ať už je tam krabka, nebo ne), školu prakticky nic nestojí, na rozdíl od těch "opravdických" sportů, které vyžadují zvláštní prostory a vybavení.


Prakticky je to mzda pedagoga s odvody, vynásobeno všemi tělocvikáři na všech VŠ v ČR, plus papírování s osnovama, jejich metodici a já nevím co za příštipkáře a navíc samozřejmě přímé výdaje na jiné sporty, jak uvádíš; a hle: hned je tu rezerva v rozpočtu a ostatní vyučující "smysluplných" předmětů mají každý pár stovek na prémie.
  • 0

#60 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 12:21

S474N napsal/a:


Chryseis: stoji, jsou to minimalne mzdove naklady na ucitele, na pomucky a take "naklady usle prilezitosti", protoze ten vyucujici by v tu dobu mohl ucit neco jineho. Tedy pokud to neni takovej ten podle hesla:

Kdo umi, ten umi,
kdo neumi, ten uci,
kdo neumi ucit, ten uci telocvik


Chybí ti tam řádek:
, že kdo neumí učit, učí učitele.
Kdo neumí učit učitele, učí učitele učit tělocvik.:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka