Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Samsung Xcover 271


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:46

Zdravím, máte někdo zkušenosti s mobilním telefonem Samsung Xcover 271? Zajímá mě odolnost, spolehlivost a také jak je na tom GPS v tomto přístroji. díky za info ;-)
  • 0

#2 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:12

Telefon mám asi dva měsíce. Odolnost je docela slušná, vodotěsný je také (zkoušeno v kýblu :D). Používám 4GB kartu + TrekBuddy + TOPO mapy ČR - celkem asi 2GB. Příjem GPS je bez problémů i v hustém lese. Přesnost na kešky je výborná. Několik jsem jich s tímhle telefonem v pohodě našel. Start GPS je do 1 min. Opětovný do několika sekund. Originál aplikace v telefonu je nepoužitelná má jen souřadnice a výšku. Zatím funguje v pohodě. Nedávno se mi seknul GPS modul. Pomohl tvrdý restart. Pak vše opět v pohodě. Trochu ho zdržuje micro SD karta při startu telefonu. Načítá asi 2 min. Nevím jestli není karta pomalá:| V telefonu je taky magnetický kompas a krokoměr. Aby fungoval TrekBuddy nesmí být telefon od žádného operátora. Více na fóru pro TrekBuddy.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#3 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2011 - 16:11

díky moc za info ;)
  • 0

#4 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2011 - 22:52

A můžu se tě zeptat jestli tam pojede handygeocaching ? Používám BT modul k telefonu a tento telefon mi padl do oka. Co výdrž při keškování? Jaké časy dosahuješ? Předem děkuju
  • 0

#5 cocodrillo

cocodrillo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 14:12

Tabi napsal/a:
Telefon mám asi dva měsíce. Odolnost je docela slušná, vodotěsný je také (zkoušeno v kýblu :D). Používám 4GB kartu + TrekBuddy + TOPO mapy ČR - celkem asi 2GB. Příjem GPS je bez problémů i v hustém lese. Přesnost na kešky je výborná. Několik jsem jich s tímhle telefonem v pohodě našel. Start GPS je do 1 min. Opětovný do několika sekund. Originál aplikace v telefonu je nepoužitelná má jen souřadnice a výšku.
Zatím funguje v pohodě. Nedávno se mi seknul GPS modul. Pomohl tvrdý restart. Pak vše opět v pohodě.
Trochu ho zdržuje micro SD karta při startu telefonu. Načítá asi 2 min. Nevím jestli není karta pomalá:|
V telefonu je taky magnetický kompas a krokoměr.
Aby fungoval TrekBuddy nesmí být telefon od žádného operátora. Více na fóru pro TrekBuddy.


Ahoj, můžes se mi ozvat na e-mail cocodrillo@seznam.cz Potřeboval bych poradit s XCOVER 271 Díky
  • 0

#6 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 17:37

copak řešíš? nakonec jsem xcover taky koupil, tak se to rada může hodit ;)
  • 0

#7 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 9:30

zatím se mi nepovedlo ho ani propojit s PC, mám W7 a nobil bez SD karty. Zkusil jsem i nainstalovat ten zázrak Kies, ale zatím bez úspěchu. Díky za odpověď:) H.
  • 0

#8 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 9:50

HaB1 napsal/a:
zatím se mi nepovedlo ho ani propojit s PC, mám W7 a nobil bez SD karty. Zkusil jsem i nainstalovat ten zázrak Kies, ale zatím bez úspěchu.
Díky za odpověď:) H.


s připojením k počítači problém nemám, ale TrekBuddy se mi rozjet nepodařilo :-(
  • 0

#9 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 13:58

Tak jsem koupil kartu i kabel a už vidím na PC alespoň kartu, Teď ještě ten zázrak TrekBuddy a bude veselo:)
  • 0

#10 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 14:00

to altair18: a co jsi všechno zkoušel, kterou verzi TB a jaké postupy, abych nebyl průkopníkem slepých uliček:)
  • 0

#11 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 16:27

Použij poslední verzi 1.0.18, ta funguje bez problémů. Instalovat mi jde pouze z jar. Aby TB fungoval musí být telefon z volného prodeje. Xcover mám už skoro rok a TB funguje bez problémů. Mapy mám dělané v MOBAC 1.9.2. Atlasy v TB jsou prostě paráda.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#12 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 12:18

Mistře, děkuji:)
Už jsem zkusil verzi "0.9.99 standard" a skončil jsem díky t-mobile bonusu v podobě blokovaní GPS přímo v mobilu, jak jsem se dozvěděl z vlákna na TB.

Takže řešení pro ty co máte jako já tenhle xcover 271 od T-mobile
Cituji:
Dotaz:
Též vlastním B2710 xcover vše funguje normálně, ale bohužel zatím jen s externí GPS od Nokie. Pořád se snažím nějak nastavit GPS telefonu, ale nedaříse.. Můžete prosím sem někdo pro nás nechápavé dát přesný návod jak,kde a co máme v TB nastavit a zaškrtnou aby to jelo na GPS telefonu? Něco jsem tady na foru pročetl ale pořád nic Díky za návod

Odpověď:
wiktoor1: Ahoj, tak ja mel stejnej problem, TB nemel pristup k GPS modulu v telefonu. Mesic jsem se s tim prubezne sral az mi dosla trpelivost a odnesl MT do prodejny na reklamaci. Pak dalsi hadky s prodejnou ohledne reklamaci a bohuzel bezvysledne, protoze ta funkce udajne neni garantovana. Nakonec zjisteni, ze muj mobil ma zablokovany pristup k GPS modulu diky tomu ze je koupen u T-mobile. Jedine reseni ,tak aby zustala zaruka bylo zajit do autorizovaneho servisu a nechat prehrat za 350,- FW telefonu tak, jako by byl z volneho prodeje. Jeste jsem je donutil aby mi toto napsali do zarucniho listu. Ted vse bezi v pohode. Jen zustal vztek na T-mobile a stale premyslym jak jim zneprijemnit zivot. Karlos

Takže zkusím také vyreklamovat a budu informovat:)
  • 0

#13 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:42

HaB1 : v mobilmania foru někdo psal, že GPS rozchodil až po vymazání dvou souborů:

tak mě ta GPS začala fungovat až po vymazání těchto souborů:

Phone( P: )/AppEx/User/Java/Games/TrekBuddy/MANIFEST.MF
Phone( P: )/AppEx/User/Java/Games/TrekBuddy/appdb/settings.bin


což jsem dělal ale v první řadě proto, abych jednou pro vždy odstranil ty nepříjemné "security alerts" při každém vstupu aplikace do filesystemu. Funguje to.


já si Xcover 271 kupoval (jako záložní tel/gps) z volného prodeje, takže jsem s tím problém neměl, ale ten hack jsem stejně použil pro odstranění "security alerts" při spouštění TB...
tady je kdyžtak podrobný návod (anglicky)
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#14 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:04

to kryshtof: Super vyzkouším, hned jak budu mít přístroj zpět. Momentálně mají T-mobile měsíc na opravu. Teď bych si mohl zatím připravit mapy:)
  • 0

#15 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:52

Tak T-mobile se ozval, že mi reklamaci uznají, ale musím si doplatit cca 250,- Tak jsem souhlasil. Takže je to pravda a jde to. Zatím zdar. H.
  • 0

#16 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 8:02

Ahoj, koukal jsem, že se objevil nástupce... Samsung C3350 Xcover 2 Nemáte ho už někdo koupeného, případně nějaké srovnání se "starou" X271? půjde na něm trackbuddy OK?
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#17 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 9:07

Ahoj, jen sem hodil oko na parametry C3350 Xcover2 a koukám, že to nemá interní GPS, jinak mi to přišlo stejný ve výbavě nevidím rozdíl. H.
  • 0

#18 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 9:32

interní GPSku by to mít mělo, chybí prý jen A-GPS - stahování informací do modulu přes GSM
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#19 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 14:57

Tady píší, že GPS přijímač - ne
http://www.obchod-sa...3350-steel-gray
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#20 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 20:28

Xcover 2 nemá GPS a podporu 3G, takže krok zpět:|
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama