Přejít na obsah


Fotka

Další finálky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
49 odpovědí na toto téma

#21 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:33

Když jde někomu jen o honění statistik, ať si to má....jen je to dost podraz na ownery obecně, od "lovce" i tohohle serveru....
  • 0

#22 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:42

golici napsal/a:
Co se rozčilujete. Jaký je rozdíl mezi tím, že mi finálku mysterky dá nějaký jiný kačer nebo ji najdu někde na netu. Žádný. Je to přece jen hra.... Každý si může vybrat svou cestu jak najít krabku a krabky tu přece jde na prvním místě...B)


Presne tak :o)) Az budu chtit lustit koupim si krizovky :o)) JA chci chodit a hledat poklady :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:50

Taky je zajímavé, kolik kačerů tady má už odlovené VŠECHNY české tradičky, že si musí shánět finálky multin a mysterek :D Že by se nám tu skrývala armáda tajných superkačerů, co strčí do kapsy PaBa...a další? :D
  • 0

#24 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:03

dr.vota napsal/a:
Taky je zajímavé, kolik kačerů tady má už odlovené VŠECHNY české tradičky, že si musí shánět finálky multin a mysterek :D Že by se nám tu skrývala armáda tajných superkačerů, co strčí do kapsy PaBa...a další? :D

To nemyslíš vážně, že ne... já teda nebudu z Prahy jezdit na tradičky do Havířova... a vylovit Prahu od tradiček takovej problém neni, nehledě na to, že strávit odpoledne tak, že jedu pro jednu novou keš na Břevnov a pro druhou do Slivence neni moc good..
P.S.: Tim ten server neobhajuju...
  • 0

#25 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:27

rocky napsal/a:já teda nebudu z Prahy jezdit na tradičky do Havířova... a vylovit Prahu od tradiček takovej problém neni, nehledě na to, že strávit odpoledne tak, že jedu pro jednu novou keš na Břevnov a pro druhou do Slivence neni moc good

Tak nelov, žejo. ;D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:48

to se mi líbí, jak si tu stěžujou nejvíc na nedostatek keší pražáci - místo s největší hustotou keší na kilometr čtvereční :D
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:20

Slušný kačer, co hraje fér by měl tohle přejít bez povšimnutí, maximálně s pohrdavým pohledem... a kačer co musí mít za každou cenu čistou mapu by měl držet hu.u a krok a zbytečně se tady nerozplejvat nad fantastickým podvodným projektem.
  • 0

#28 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:22

dr.vota napsal/a:
to se mi líbí, jak si tu stěžujou nejvíc na nedostatek keší pražáci - místo s největší hustotou keší na kilometr čtvereční :D

Na to si vůbec nestěžuju, jestli mi něco vadí, tak je to přemysterkování.
Jo a tohle se tu už jednou řešilo a podle všeho je vítěz Rejštejn, malinká obec o 18 obyvatelích, ale keše má 4. :D
  • 0

#29 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:40

wabicek napsal/a:
much ado about nothing :)


Říká ten co jede už v něčem podobném ;)
  • 0

#30 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 31 leden 2011 - 9:24

To se mi líbí, jak jsou ti češi tvořiví. Napadá mě spousta dalších geoaktivit, ale nechám si je pro sebe protože.... Tohle je věc geonešťastníků. A tak jsem rád, že keše, které jsem založil jsou jednoduché mysterky a multiny odlovitelné na místě. Tedy zbytečná námaha je zapisovat do dalšího seznamu. A za sebe můžu říct, že je mi jedno jak si ty mé keše kdo uloví. Asi patřím k opačnému táboru kačerů neboť existují keše, které vím kde jsou ukryty, ale neloguju. Třeba tu hezky provedenou v Kostnici. Jen jsem přišel ke geomístu, když tu nějaký prodavač vyšel z obchudku a bez okolků mi úkryt keše oznamil. Tuhle keš logovat nebudu i když bych ji bodík oblíbenosti dal. Nakonec na místě jsem byl, viděl co vidět měl. Pro mě je důležitější pocit najít si to sám. Wetu
  • 0

#31 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 9:56

wetu napsal/a:
...
Tuhle keš logovat nebudu i když bych ji bodík oblíbenosti dal. Nakonec na místě jsem byl, viděl co vidět měl. Pro mě je důležitější pocit najít si to sám. Wetu


No právě, každý to hrajeme jinak. Já jsem s geocachingem začal proto, abych vnesl trochu více smyslu do potulování se krajinou a světem a kešky jsou pro mě něco jako návštěvní kniha (byl jsem tu, mám tu tečku). Hra s hledáním je už jen jakýsi bonus a oživení navíc, většina luštění je pak jen otrava. Také mám pár mysterek odlovených a nezalogovaných, protože chci nejprve přijít na podstatu šifry, ale že by mně to zase nějak zvlášť trhalo žíly, zalogovat to i bez toho, to bych neřekl.
V konečném důsledku (a tím je jen stav bodového konta, statistik a pro mě nejdůležitější bod na mapě) jsou totiž všechny kešky zcela rovnocenné.
Pocit z toho sice může mít každý jiný (a ten si vzájemně přejme a respektujme), ale navenek to stejně vyzní jen tak, jak jsem napsal.
  • 0

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:03

No teda me to prijde hodne ujety a bejt treba majitel mysterky ktera se tam zverejni bych byl dost nas.... Ale na druhou stranu prohlidnete si logy od mysterek. Jakmile je to neco tezsiho, doctete se tam ze znacna cast kaceru to stejne ulovila bez lusteni. Bezne logy jsou typu: -kamos to vylustil a vzal me s sebou -v zivote bych to nedal, ale kolega mi rekl jak to je - vubec nechapu o co jde, ale za par piv mi to louskli v hospode - potreboval jsem nekolik duraznych nakopnuti od ownera, nakonec mi to doslo - resili to na eventu, teda to by me samotnyho nenapadlo Samostatna kapitola jsou "lustici v teamu". Nekdy skutecne slozitou vec louska nekolik lidi spolecnym usilim, nekdy ale je team znacne volny pojem, rozprostreny v case a prostoru, narazite i na to ze to nekdo louskne a zbytku "teamu" ktery s nim ani nesdili lustici pracoviste rekne vysledek po telefonu. Nakonec kouknete se treba na serii Enigma. Kolik z tech co to uz ma zalogovany o sobe skutecne muze rict ze to ferove vylustili a kolik se jich jen s nekym svezlo? V kontextu tehle praktik je otazka, zda vubec jeste takovyhle server je neco zasadniho navic. Ti co chteji se mermomoci dostat k souradnicim bez vylusteni se k nim vyse uvedenymi metodami bezne dostanou i tak. Jasne, mit to na serveru tu hranici posouva o kus dal, ale spis kvantitativne nez kvalitativne. Cele mi to prijde jako kdyby si nekdo koupil noviny, v nich byla krizovka, on si nasel na posledni strance vzhuru nohama vylustenou tajenku, vepsal ji do jinak ciste krizovky a mel dobry pocit z vykonane prace. Pokud v tomhle nekdo najde uspokojeni, tak asi nema smysl to nejak resit.
  • 0

#33 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:05

Stejně se to vše zvrhlo jen v lov bodů. A nejvíc nemocní jsou ti kteří mají xxxx nálezů, tzn. pseudo-geo-celebrity. nakonec z toho ještě vypadne aférka že si někdo loguje zápis na webu ale v logbloku zapsaný není. My normální co chodíme po lese s dětmi a hledáme poklady se nehoníme za bodíky. Vždyt do madarska den po zveřejnění powertrailu může jet jen blázen... :D
  • 0

#34 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:28

tak mě tak napadá jeden vtípek. Do toho seznamu může přidat kešku kdo chce. Tudíž mi jako ownerovi nebrání nic v tom, abych tam přidal nějakou naší mysterku. No a pokud tam přidám "správný postup" popřípadě i "správné souřadnice", stejnou cache už tam nikdo znova přidávat nebude. A tak kačeři, kteří to budou chtít obejít podvodem si přečtou špatný postup a budou louskat šifru podle špatného návodu a vytrestají sami sebe. Možná škodolibé, ale rozhodně dobrý vtip... :) každopádně kdo chce poradit s naší mysterkou, má v našem profilu napsáno, ať se nebojí zeptat, že mu rádi pomůžeme. Takže každý ať zvolí způsob jaký chce
  • 0

#35 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:32

Tak podle mě je každýho věc jak tráví většinu času...jestli má někdo potřebu kombajnit micro za micrem oukej.....jo je to bod....,ale nemyslim si že tím něco zjíská. Určitě je fajn udělat si výlet na nějakou horu spojenej s tim že je tam keška. Pravda je že jezdit na výlety stylem "můžu nakombajnit 30 tradiček" je trochu moc. Osobně to dělám tak že když někam jedu kouknu se jestli tam náhodou nějaká keška neni....a ne navopak ;). A co se týče zamysterkování taky z toho radost nemám, a nejlepší sou ty co člověk luští půl dne aby pak našel jednu usmrkanou filmovku že jo. Řikám nemám problém s tim když někdo tráví celej svůj čas to je jeho věc. A co se týče prodeje finálek....když to někoho baví....tak ať si je kupuje....
  • 0

#36 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:35

golici napsal/a:


Každý blázen říká, že ostatní jsou blázni, jenom on je normální Napoleon :D:D:D
  • 0

#37 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:38

f-roman napsal/a:

golici napsal/a:


Každý blázen říká, že ostatní jsou blázni, jenom on je normální Napoleon :D:D:D


Jakej napoleo?? Já sem prosím Franz Josef.....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:56

Když to někdo chce hrát takhle, ať hraje. Stejně hraje sám se sebou. Není vítězů a poražených, odoláním takovým webům vítězí jen sám nad sebou.
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 12:15

Veveruschka_cats napsal/a:
To nechápu - kde je potom ta radost z nálezu?

A co s tim ta radost z nalezu ma spolecneho?

hoblik napsal/a:
Asi si založím web, kde se budou uveřejňovat tajenky ke křížovkám. Proč maj lidi ztrácet čas vyplňováním písmenek ;)

Takovych webu uz existuje, si zaspal dobu.

mr.mates napsal/a:
A já jako trouba :( celej víkend luštím "do šuplíku", až roztaje sníh ;). Chjo, to jsem se mohl zaregistrovat B) a v klidu ožrat:D:D:D:D

Ja bych to rekl jinak - "podle vkusu kazdeho soudruha". Kdo chce, at si lusti, kdo nechce, at si lovi ;)

golici napsal/a:
Co se rozčilujete. Jaký je rozdíl mezi tím, že mi finálku mysterky dá nějaký jiný kačer nebo ji najdu někde na netu. Žádný. Je to přece jen hra.... Každý si může vybrat svou cestu jak najít krabku a krabky tu přece jde na prvním místě...B)

Tesat do kamene!

rocky napsal/a:
Když jde někomu jen o honění statistik, ať si to má....jen je to dost podraz na ownery obecně, od "lovce" i tohohle serveru....

A co zde vubec resime? Finalky jako takove v ruznych skupinach koluji odnepameti a resi to nekdo?

dr.vota napsal/a:
Taky je zajímavé, kolik kačerů tady má už odlovené VŠECHNY české tradičky, že si musí shánět finálky multin a mysterek :D Že by se nám tu skrývala armáda tajných superkačerů, co strčí do kapsy PaBa...a další? :D

Takze o finalky se muze zajimat pouze nekdo, kdo ma vyhradne vylovene vsechny tradicky?

golici napsal/a:
Stejně se to vše zvrhlo jen v lov bodů. A nejvíc nemocní jsou ti kteří mají xxxx nálezů, tzn. pseudo-geo-celebrity. nakonec z toho ještě vypadne aférka že si někdo loguje zápis na webu ale v logbloku zapsaný není. My normální co chodíme po lese s dětmi a hledáme poklady se nehoníme za bodíky. Vždyt do madarska den po zveřejnění powertrailu může jet jen blázen... :D

A tobe to opravdu rve zily, ze to nekdo dela kvuli bodum?

Smrk napsal/a:
Když to někdo chce hrát takhle, ať hraje. Stejně hraje sám se sebou. Není vítězů a poražených, odoláním takovým webům vítězí jen sám nad sebou.

Do kamene tesat!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 12:42

no to je porad humanistickej reci at si kazdej dela co chce, ze jinymu je do toho ho.no a pak zase resite vedle vlakna, kdy se bohuzel nekdo podle toho hesla presne tak chova. :|
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama