Přejít na obsah


Fotka

Pridani moznosti reakce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:29

Nedalo by se pridelat moznost odpovedi "reagovat" ?

Nevim, jestli to znas, tak to radeji popisu. Kliknu-li na reagovat u prispevku od lojzy, v mem se objevi

To lojza [#138162]:


Pricemz lojza je nick a #138162 je ID cislo prispevku - tady je v podstate jedno co by se zobrazilo. Podstatne je, ze po kliknuti na [#138162] (je to odkaz) se to presune - NEpresmeruje ale presune bez refresh stranky - na prispevek na ktery se reaguje.


A ted jeste k cemu je to dobre. Obrovskym zpusobem to zprehlednuje forum, predevsim kvuli tomu, ze odpadne neustale rameckovani ciitaci donekonecna...

Diky za vyjadreni, kdyby nebylo neco jasne, tak vysvetlim, jinak ukazka je treba na foru www.programujte.com
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:38

Mně zase citace připadají přehlednější, protože nemusím lítat nahoru dolů. A v citaci je většinou vypíchnutý přímo bod na který dotyčný reaguje, což může být u delších příspěvků docela podstatné. A sledovat historie několika generací citací bez citací si ani nedovedu představit.
  • 0

#3 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:44

Arne1 napsal/a:v citaci je většinou vypíchnutý přímo bod na který dotyčný reaguje



Akorát někteří nezvládají redukci citovaného obsahu, bohužel... :(
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#4 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:02

polerok napsal/a:
Podstatne je, ze po kliknuti na [#138162] (je to odkaz) se to presune - NEpresmeruje ale presune bez refresh stranky - na prispevek na ktery se reaguje.

Znam. Pokud by byl odkazovaný příspěvek na předchozí stránce, tak bez načtení stránky nelze. Uvidim co se dá dělat.
  • 0

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:02

Zegga napsal/a:
....někteří nezvládají redukci citovaného obsahu... :(


Jo, to mě hned taky napadlo :)
Myslím, že redukovaná citace je pro přehlednost poměrně dost vhodná.
  • 0

#6 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:08

...nijak se nevylučuje mít tlačítka dvě - CITOVAT i REAGOVAT
  • 0

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:12

pepa.z.pocernic napsal/a:

polerok napsal/a:
Podstatne je, ze po kliknuti na [#138162] (je to odkaz) se to presune - NEpresmeruje ale presune bez refresh stranky - na prispevek na ktery se reaguje.

Znam. Pokud by byl odkazovaný příspěvek na předchozí stránce, tak bez načtení stránky nelze. Uvidim co se dá dělat.


Dekuju :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:17

Sally&eL napsal/a:
...nijak se nevylučuje mít tlačítka dvě - CITOVAT i REAGOVAT


To je sice pravda, ale chudák čtenář, ten si asi styl zobrazení moci vybrat nebude ;)
  • 0

#9 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:35

>Mau Loftin: ...nějak jsem tě nepochopil. Jen pro příklad, takhle vypadá reakce

...a takhle tě cituji

Mau Loftin napsal/a:
To je sice pravda, ale chudák čtenář, ten si asi styl zobrazení moci vybrat nebude ;)


...s tím výběrem pro čtenáře jsem to fakt nepochopil
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 17:49

Jen malá vsuvka s dotazem.... před časem tady byla debata na téma přechodu na jiný systém než tento. Je to ještě v plánu nebo budeš dál kutit v tomto?
  • 0

#11 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 18:32

polerok napsal/a:


A ted jeste k cemu je to dobre. Obrovskym zpusobem to zprehlednuje forum, predevsim kvuli tomu, ze odpadne neustale rameckovani ciitaci donekonecna...

Diky za vyjadreni, kdyby nebylo neco jasne, tak vysvetlim, jinak ukazka je treba na foru www.programujte.com


V té ukázce se mi líbí i to #číslo příspěvku....lépe se pak zpětně odkazuje na konkrétní příspěvky
  • 0

#12 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 21:21

a kdyz skocim na prispevek na kterej nekdo reagoval (treba o dve stranky vedle), jak budu zase hledat tu samotnou reakci? ja za 100x prehlednejsi povazuju citace, protoze clovek hned vidi kdo komu za co nadava misto poletovani vlaknem tam a nazpatek..
  • 0

#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 21:26

jako konzervativni a stereotyp rad majici jedinec zastavam nazor, ze by se to melo nechat jak to je B) (staci mi update gc.com B) )
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 21:35

Budme radi za citace. Jsou fora, kde se se "citovani" netoleruje. :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 22:38

Mně teda citace taky vyhovují, jen to chce při jejich používání používat taky hlavu, citovat poslení příspěvek, zkracovat... což myslím dokonce většina lidí tady dělá. Prolinkování bude každopádně velké plus, ale citace bych úplně nezatracoval. Možná kdyby šlo automaticky vyhazovat z odpovědi řetězené citace a nechat defaultně vždy jenom poslední, tak by to také pomohlo.
  • 0

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 7:50

Sally&eL napsal/a:
...s tím výběrem pro čtenáře jsem to fakt nepochopil


No píšeš:

Sally&eL napsal/a:
...nijak se nevylučuje mít tlačítka dvě - CITOVAT i REAGOVAT


Což znamená, že ten co bude chtít odpovídat na konkrétní příspěvek si bude moci vybrat jaký zvolí styl, že? Zda Citovat nebo reagovat.
Což pro čtenáře znamená, že celá diskuze bude částečně složená z reakcí a částečně z citací - což mi přijde jako takové už nepřehledné. No a čtenář si nemůže pak vybrat, aby se mu zobrazoval styl buď vše jako citace nebo jako reakce - to pochopitelně fyzicky nejde, bude se muset smířit s tím, že má v diskuzi směsici obojího a naučit se s tím žít a vyznat se v tom.
Jinak proti nejsem, za dočasný pokus to klidně stojí a může poté proběhnou anketa ;)
  • 0

#17 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:25

Obrovskym zpusobem to zprehlednuje forum


Zásadně nesouhlasím. Ten vynález vláken je fakt na xxxx (= hloupej). Kdo pak má sledovat jednotlivá vlákna? Takhle kouknu na konec tématu a vidim, aniž bych musel listovat zpátky a hledat kam to konkrétní vlákno zapadlo...
  • 0

#18 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:43

...no vidiš, tak už jsem tě pochopil jak si to myslel s tím výběrem :)
...stále si ale myslím že pro čtenáře to nebude znamenat žádný problém, když bude mít dvě tlačítka
...o to že by se nějak znepřehlednila diskuze jsem si nevšiml - jako příklad můžu uvést třeba fórum
http://www.motorkari.cz/forum-chat/

...jistě budeš souhlasit s mým názorem že čtenáři zdejšího fóra jistě nebudou méně gramotní ne čtenáři výše zmíněného
  • 0

#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 14:32

Mně se to vůbec nelíbí, protože když se po čase kouknu, co je v tématu nového, stačí kouknout na konec, jaké přibyly příspěvky. Listovat celým tématem, jestli se nerozrostlo nějaké vlákno u některého příspěvku, opravdu nechci. Za mnohem užitečnější bych viděl zkracovat citace, což řada lidí dělá, ale někteří ne - jestli by fungovala nějaká osvěta nebo jak vyvíjet na to nějaký tlak, to ale moc nevím..
  • 0

#20 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 14:56

zmijovkar> ...vždyť přeci tím tlačítkem REAKCE se neudělá nic jiného, než že se na začátek příspěvku vloží nick toho na koho reaguji - ano, dá se tam nakopírovat i ručně, ale takhle mnozí nečíní a pak není poznat komu odpovídají

...samozřejmě nové příspěvky se přidávají na konec tématu a ne někam doprostřed.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama