Turisticke cesty pro Garmin
#1
Publikováno 09 únor 2011 - 20:55
Muzeme se inspirovat u nasich sousedu. Udelali si free topovstvu s turistickymi znackami. Krome toho i free vrstvu lesnich cest a vrstvu vrstevnic.
http://www.gpsforum....7;topicseen#new
A k cemu by to mohlo byt? No treba ve spojeni s BirdsEye nebo Custom Maps je to idealni kombinace. Zejmena pokud je v rastru letecka mapa.
#2
Publikováno 09 únor 2011 - 21:24
#3
Publikováno 09 únor 2011 - 21:26
no, nezkoušel jsem to, ale nestačí přepnout na topo mapě na "navigovat pro pěší"?Sloup napsal/a:
Pro mne je větší problém ten, že Garmin jakožto turistická navigace neumí navigovat po turistické trase....... :| Pouze silnice......
Rumunská anabáze 2009, Eurocaching Tour 2010, Eurocaching Tour 2011, Balt Cache Tour 2011, Oslo Cache Tour 2011, Balkan Caching Tour 2012, Euro Caching Tour 2013, Balkan Caching Tour 2014, Euro Caching Tour 2015, Hajastán 2016, Sakartvelo 2017, Azərbaycan 2018, Transilvania GeoQuest 10 (Alba Iulia 2018), Balt Cache Tour 2019, Expedice Nový Bor 2020, Go East! 2020, Dobytí jižního pólu 2020, Expedice Ísland 2021, Go East 2022, Go West 2022
#4
Publikováno 09 únor 2011 - 21:40
#5
Publikováno 09 únor 2011 - 22:54
#6
Publikováno 09 únor 2011 - 23:53
Proč?Jarous1 napsal/a:
Ne e, tohle je pouze záležitost použité mapy A tahle data prostě v českých TOPO mapách nejsou a Picodas moc dobře ví proč je tam nedává...
#7
Publikováno 10 únor 2011 - 0:15
#8
Publikováno 10 únor 2011 - 0:20
Ale pokud se situace nezměnila, tak stále platí co kdysi v roce 2008 řekl "Picodas" při rozhovoru pro jedno Garmin forum:
"Uživatelé se často ptají na routing pro pěší turistiku a cyklistiku po lesních, polních a turistických značkách. Budou v nové mapě oblasti, kde bude možné tento routing využít? Respektive, je routing na takovýchto cestách velkým oříškem?
J.Č.: Databáze lesních a polních cest je převzata ze státního mapového díla a je poměrně přesná. Má však jednu slabinu – zhruba 25 % všech cest už v terénu neexistuje, nebo vede zcela jinak. Z toho důvodu nelze routing použít, vzniklo by ohromné množství chyb a navigace na takto pochybené síti nemá smysl. Příčinou tohoto stavu je, že se státní mapové dílo aktualizuje v intervalu sedmi let, což je dlouhá doba, během které řada cest zanikne, případně změní průběh. Existují případy, že je síť nezpevněných cest naprosto pozměněna, typickým příkladem je lesní těžba dřeva. Kromě toho - hlavním zdrojem pro aktualizaci jsou dnes letecké snímky, ze kterých nelze v mnoha případech přesně detekovat průběh lesní nebo polní cesty a případně její parametry (např. povrch)."
Jako další důvod vidím třeba to, že si asi Picodas nevezme na vlastní zodpovědnost prodávat lidem takto drahou mapu něčeho, co se může během chvilky změnit, např. schůdnost či sjízdnost na kole. Viz už částečně odpověď nahoře - lesáci. Pak třeba náhlé změny způsobené počasím, tzn. různé sesunuté břehy, podmáčené či úplně zabahněné úseky cest atd. Vím, s tím se jaksi v přírodě musí počítat, ale všichni asi víme moc dobře, že někteří lidé jsou prostě trochu natvrdlí a pak zkouší reklamovat kdeco
#9
Publikováno 10 únor 2011 - 8:42
Tenhle projekt jsem sledoval už před nějakou dobou a líbilo. Jen bych to asi netvořil od ničeho, ale využil existujících dat v OSM. :) A následně je tam i doplňoval. Nebo existuje lepší a použitelnější česká databáze? KČT nic nedá, tahat to z Topo není (minimálně licenčně) možný... :)mapoid napsal/a:Muzeme se inspirovat u nasich sousedu. Udelali si free topovstvu s turistickymi znackami. Krome toho i free vrstvu lesnich cest a vrstvu vrstevnic.
Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/
#10
Publikováno 10 únor 2011 - 12:07
Co se týká navigování po turistických trasách, tak to jde nouzově obejít tím, že si v Basecampu trasu naklikám (hlavně křižovatky a důležité body) a vyexportuju to jako route. Sice to nehlásí doleva/doprava, ale na křižovatkách mi navigace zapípá,tak na ní nemusím čučet pořád.
V těch tatrách se mi osvědčil i program Turistické trasy http://www.trasy.net/ kde si de naklikat trasu, nepo použít hafo předpřipravených a ty jdou pak exportovat dle libosti
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače
#11
Publikováno 10 únor 2011 - 12:15
Souhlas. Požadavky na routing cyklo a pěšo výletů jsou úplně jiné, než u cesty autem, kde zadám bod A, bod B a zbytek ať si navigace vyřeší jak chce.DUsoft napsal/a:
Co projdu / projedu na kole mám zaznamenané jako stopu a po té routovat umí.
Nevím, k čemu by bylo routování po turistických značkách. Jako že "píííp odbočte vlevo mezi dva smrčky" to snad nééé.
Při turistice je cílem samotná cesta. Pro mě osobně by klasický routing ani neměl smysl. To je ostatně vidět v CykloAtlasu2010 od Picodasu, kde je částečný routing mimo silnice možný. Myšlenka je to dobrá, ale po několika pokusech využít automatický routing jsem se vrátil zpátky ke klasickému "obcvakávání" cestiček. Ve finále je to rychlejší a stojí to míň nervů. Ještě se mi nestalo, aby mi to trvalo déle, než 5 minut (třeba i při 60 km výletu.
#12
Publikováno 10 únor 2011 - 12:57
Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/
#13
Publikováno 10 únor 2011 - 17:26
Sloup napsal/a:
Pro mne je větší problém ten, že Garmin jakožto turistická navigace neumí navigovat po turistické trase....... :| Pouze silnice......
To by prave slo resit touto samostatnou mapou.
Par lidi se ptalo k cemu routing po turistickych cestach?
Podle me je dobry zejmena pro planovani cesty. Zejmena pokud cestu nepripravuji doma na PC. Routingem jednoduse zjistim, jak je cesta dlouha a zejmena vyskovy profil cesty. Pri dobre udelanem routingu by GPS mohla rozumne odhadnout i casovou narocnost (pro prumerneho cloveka).
Pro vlastni navigaci po trase znacky vetsinou GPS neni treba vubec. Pokud je dobra viditelnost, lesaci nevykaceli pul lesa a mame topo mapu. Uplne staci sledovat znacky. :-)
#14
Publikováno 11 únor 2011 - 16:48
#15
Publikováno 11 únor 2011 - 17:55
V TopoCzech to routovani po turistickych znackach byt nemuze. Respektive nemuze tam byt soucasne prepinatelne routovani pro auta, cyklotrasy a turisticke znacky. Format mapy to neumoznuje.
Resenim je samostatna routovaci cyklomapa a samostatna routovaci mapa po turistickych znackach. Pokud by byla provedena jako pruhledna vrstva a byly v ni pouze turisticke znacky a rozcestniky, tak by sla kombinovat s libovolnou mapou, treba leteckou mapou.
#16
Publikováno 11 únor 2011 - 19:40
Hm, tohle by me zajimalo, jak zjistim vyskovy profil naroutovane cesty? Jestli to vubec jde - 60CSx.mapoid napsal/a:Routingem jednoduse zjistim, jak je cesta dlouha a zejmena vyskovy profil cesty.
Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/
#17
Publikováno 13 únor 2011 - 19:35
#18
Publikováno 13 únor 2011 - 19:59
#19
Publikováno 13 únor 2011 - 20:48
#20
Publikováno 13 únor 2011 - 21:51
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů