Přejít na obsah


Fotka

Combine 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
658 odpovědí na toto téma

#261 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2013 - 22:23

Hmmm, HaLuMu jsem už pejpeloval dříve, tam teď dilema necítím ;)

Snad až bude GeoGet v.5? :P


  • 0

#262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 14:20

Tak po zamontování toho, co autostat umí, mi v kombajnu zbyly jen 2 řádky. Ten první spouští myownstat, druhý autostat. Jdu prostudovat ten autostatcombine. A ten řádek na generátor už jsem tam přidal. Uvidím (možná) jestli to pomůže, ono to dneska ani bez něj ty obrázky nezmenšuje.


  • 0

#263 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 11:38

Ahoj,

mám dotaz ohledně rozdělení seznamu na export pro Garmin jako GPX keše (Oradon300 - max. 2000 keší) a zbytek jako POI (wapointy a zbylé keše)

 

Udělal jsem si script, který dělá (stručněji) toto

 

1/ Načte cca 12 ruzne velkych okoli ruznych lokaci - celkem je toho do 1900 keší

2/ Seznam uložím

2/ Vyberu z něj jen keše (nastaveni filtru neukazuj waypointy) a ty vyexportuje jako GPX pro nové Garminy

3/ Načtu seznam, vyberu z něj jen waypounty + přidám nějaké další keše pomocí SQL a vyexportuji vše jako POI (zde limit není)

 

A dotaz:

Jak to udělat více solidně - abych mohl načíst řekněme okolí HC do 50km, vybralo se prvních 1900 keší (bez waypointů) , ty vyexportoval pomocí GPX pro nové Garminy a pak zbylé keše na 1900 + všechny waypointy vyexportoval jako POI.

nedaří se mi to udělat solidně tak, abych nemusel duplikovat nějaké příkazy v dávce

 

Děkuji za popostrčení.

 

 

 

Zkrácený kód níže:

[Group]
Name=1. Export pro Garmin Geo a POI
Comment=
Icon= ... deleted ...

CMT=Aktualizace disablovanych a Archivovanych
CMD=ListClear
GGF_SET=%GG_DATADIR%\Disabled.ggf
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Archived.ggf
CMD=ListSelectAll
CMD=ApiUpdateStatus|ALL
CMD=ListClear

CMT=Pridani vylustenych
GGF_SET=%GG_DATADIR%\Resolved Multi.ggf
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Resolved Mystery.ggf

CMT=Pridani okruhu kolem vybranych lokaci
CMD=SetRefPoint|DOMOV
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Not Found do 28 km.ggf
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Tradicni do 34km.ggf
CMD=SetRefPoint|Cerny most
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Not Found do 3 km.ggf
CMD=SetRefPoint|...
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Not Found do xx km.ggf
...
... asi 10 pridani dalsich okruhu kolem dalsich bodu ..
...
CMT=Odstraneni nalezenych
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Found.ggf

CMT=Aktualizace vsech kesi v seznamu
CMD=ListSelectAll
CMD=ApiUpdateStatus|ALL

CMT=Odtraneni tech co se stali po aktualizace Archived ci Disabled
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Disabled.ggf
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Archived.ggf

CMT=Odstraneni kesi powetrailu (jen by zabirali misto)
CMD=SQLAdd|SELECT id FROM geocache WHERE name LIKE '%JTJPT%';|DEL

CMT=Ulozeni seznamu kesi jako GGT seznamu
CMD=ListSaveGgt|%GG_DATADIR%\export\ggt\tmp.ggt


CMT=Z puvodniho seznamu exportuji jen Kese bez waypoiuntu - je jich kolem 1900
CMT=Odstraneni waypointu (zbydou jen keše) a pridani vlastnich kesi
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Jen waypointy.ggf
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\My own.ggf

CMT=Export GPX kesi pro nove Gearminy (predtim smazani puvodniho exportu)
CMD=FileDel|%GG_DATADIR%\export\kese*.gpx
GGE=%GG_SCRIPTDIR%\gpxgarmin\gpxgarmin.gge.pas|%GG_DATADIR%\export\%GPXfile%

CMT=Rozkrajeni velkeho GPX souboru na mensi po 3MB
CMD=RunExec|%GG_DATADIR%\export\krajec\krajecgpx.exe|"%GG_DATADIR%\export\%GPXfile%" 3000

CMT=Smazani puvodniho velkeho GPX souboru
CMD=FileDel|%GG_DATADIR%\export\%GPXfile%

CMT=Z puvodniho seznamu nyni vyexportuji jen waypinnty a dalsi kese (zde powertrail JTJPT) a to jako POI
CMD=ListClear

CMT=nacteni puvodniho seznamu kesi
GGT_SET=%GG_DATADIR%\export\ggt\tmp.ggt

CMT=Odstraneni vlastnich kesi, zbydou jen waypointy
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Jen keše.ggf

CMT=Pridani vsech nalezenych kesi + jejich finalni waypointy (tedy bez parkingu apod) bez Archovovanych a vlastnenych
GGF_ADD=%GG_DATADIR%\Found Final.ggf
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\Archived.ggf
GGF_SUB=%GG_DATADIR%\My own.ggf

CMT=Pridani powetrailu
CMD=SQLAdd|SELECT id FROM geocache WHERE name LIKE '%JTJPT%';|ADD

CMT=Export seznamu jako POI
CMD=EmptyDir|%GG_DATADIR%\export\poi_export
GGP=%GG_SCRIPTDIR%\poigarmin\poigarmin.ggp.pas
CMD=SetRefPoint|DOMOV


  • 0

#264 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 12:20

Nevim, co myslis tim "vice solidne" (fuj, to je vyraz). A nevim, co ti nejde nebo se ti nelibi. Nejak se mi nechce zkoumat celou davku, navic nevim, jak mas nastevne filtry. V kazdem pripade jde nastavit filtr, kterym vyberes jen kese v okoli 50 km od souradnic. Na to neni potreba 12 ruznych vyberu. Kdyz udelas toto filtrovani s nastavenym razenim (treba podle vzdalenosti), neni problem z nej pouzit XXXX kesi pro export.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#265 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:40

Promiň mi to "více solidně" - solidněji je pochopitelně správně. Nevím proč jsem nepoužil stupňování.

 

Zpět k problému.

 

Mám několik lehce se protínajících oblastí (reference point + okolí do xx km) u každé metodou pokus omyl stanoveno okolí tak, aby výsledná suma keší ze všech oblastí byla těch cca 1900 a Oregon 300 to zvládnul.

Tahle oblast je řekněme taková "nudle" mezi Mladou Boleslaví a Prahou, přičemž u MB a Prahy je ten okruh od ref. bodu (středu města) větší.

 

Tento seznam si uložím jako GGT

 

Body (bez jejich waypointů) exportuji jako GPX pro nové Graminy a objeví se mi v menu Geocaching / Hledání pokladů.

Následně GGT seznam znovu načtu a vyberu jen waypointy + přidám SQLkem další body dle názvu a vyexportuji jako POI . V POI mám tedy pár bodů z SQL příkazu a všechny waypointy ze všech bodů v seznamu) - protože POI nemá limit na počet bodů.

 

 

Jenže teď bych rád tohle zachoval + přidal větší okolí Prahy a MB a to měl v POI kromě bodů co už mám v Geocaching/Hledání pokladů 

Pro jednoduchost zvolme že to okolí bude .... okolí Prahy do 50km.

 

Mám tedy seznam nejbližších keší mezi MB  a Prahou a ten mám uložený v seznamu GGT a keše bez waypoinů vyexportovány jako GPX pro nové Garminy. To je OK.

 

Nyní bych potřeboval vybrat to velké okolí Prahy (oněch 50km) z toho odečíst určitou vnitřní oblast (nyní přichází problém) již vyexportovanou jako keše (GPX pro nové Grarminy), ovšem waypointy bodů z GGT seznamu aby v seznamu bodů zůstaly

V seznamu pro POI by tedy mělo být:

1/ jen waypointy od keší, které se vyexportovaly do GPX v předchozím kroku 

2/ keše + jejich waypointy v okolí Prahy do 50km s výjimkou těch keší co jsou zmíněny v bodu

 

Příklad:

1/ Vezmu vše 8 km od centra Prahy, vymažu waypointy a vyexportuji jako GPX pro nové Graminy (seznam si uložím jako GGT)

2/ Nyní vyberu vše 50km od centra Prahy a ... neumím odečíst jen keše (=ve filtru volba: neukazuj waypointy) aby mi zbyly jen waypointy z toho uloženého GGT seznamu co jsem již vyexportoval v předchozím kroku.

GGT seznam mi může do stávajícího seznamu přidat (či od něj odebrat) body, ale vždy to je vše, tedy bod + waypointy.

 

Pokud načtu nejdřív ten GGT seznam uložený v bodu 1, odstraním z něj keše a nechám tak jen waypointy (filtrem), tak následně nemohu přidat vše 50km od Prahy neb mi to do seznamu přidá to co jsem právě odfiltroval.

 

Pokud načtu nejdřív vše 50km od Prahy, pak nevím, jak vzít GGT seznam a přidat z něj jen waypointy bodů z tohoto GGT seznamu, klasicky se přidá vše.

 

:-( Nějak se mi to nedaří dost dobře popsat.

 

gpxpoi.jpg


  • 0

#266 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 14:20

No, ja nevim, jestli si to zbytecne nekomplikujes. Co ti brani udelat v POI treba celou databazi? Bez ohledu na to, zda to mas nebo nemas v GPX s kesema. Jedine, ze budes mit u nekterych kesi na jednom mist 2 ikony. Ovsem ikony z gpx jsou vetsi nez z POI, takze to poznas velmi snadno. Navic, kdyz v GPS kliknes na ikonu, tak pod cudlikem v pravem hornim rohu mas seznam vsech vrstev (tedy i POI a GPX), ktere na tom danem miste jsou, a muzes si vybrat to, co te zrovna zajima. Uspora 2000 bodu v POI je naprosto nezajimava. Uz se tu psalo, ze Garmin zvlada 100K i vice POI bodu, tak proc se s tim zabyvat?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#267 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 14:58

Jasně, že máš pravdu a šlo by to, ale pak u těch míst, kde se nejvíce vyskytuji nemohu použít menu Geocaching/Hledání pokladů a výhody rozdělení na listing, hint a možnosti Field Notes. A proto je má idea to nějak rozdělit.

 

Asi to jednoduše nejde. OK, co se dá dělat, zkusím nějakou obezličku.

 

Dík


  • 0

#268 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 15:09

To jsi me nepochopil. Klidne tam tech 1900 bodu nech tak, jak je mas. Me zlo o to, ze je zbytecne pak slozite vybirat to ostatni pro POI. Tam bych klidne nacpal vsechno.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#269 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 16:22

Chapu a asi to tak skonci, i kdyz principialne v ramci cistoty je mi proti srsti tam mit zdvojene body.
  • 0

#270 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 17:10

V principu klidne muzes mit nekolik gpx, z nichz pak jednim spustenim poiloaderu vytvoris jediny poi soubor. Takze treba jedno gpx muzes udelat ze vresch kesi s WP a druhe jen z tech WP, ke kterym mas kese samostatne. Jen mi to pripada zbytecne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#271 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 19:45

Aha. Dik.
Pak by to slo. Jeste na to kouknu. Mel jsem totiz pocit, ze pri exportu pres poi export se vzdy vymaze puvodni obsah slozky, kde se exportovane gpx vytvari a je tam vzdy jen ta posledni sada z posledniho volani exportu.
Zatim gorde diky.
  • 0

#272 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 19:47

Tak ono jde vsechno vypnout/zmenit :)

 

Btw mam pocit, ze tvejm potrebam, co se tyce filtrovani, by mohlo pomoct i neco, co bylo zmineny v jinym vlakne. Naklikas si v Geogeti mape polygon (oblast, kterou chces mit), ulozis si to do textacku a pak podle toho snadno nactes prislusny kese - nepotrebujes zadny ref. body a muze to mit jakej tvar se ti jenom zlibi. Zkus to nastudovat :)


  • 1

#273 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 20:09

Jo jo. To mne taky napadlo.
Snad nenarazim opet na problem souctu (bod plus waypointy) z oblasti2 s (jen waypointy) z oblasti1, neb body z oblasti1 chci mit jako gpx pro garmin.

Zkusim to znova a jinak. Stejne bych rad zatomatizoval ten vyber prvnich 1900 kesi
  • 0

#274 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 20:11

Rada bych ti nejak vic pomohla, ale nevim jak. Stacilo mi ted se morit s upravama exportu fieldnotesu... :D Mi nejakou dobu vydrzi...


  • 0

#275 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 22:09

Ten problém (a je jedno zda s kruhovým okolím bodu či pomoci polygonu) je u mne s tím požadavkem na rozdělení exportu na Export seznamu bodu přes export GPX Garmin a export jinych bodu + vsech waypointu pomocí pluginu  POI Garmin - GPX pro POI Loader

 

Potřebný výsledek:

Nacist vsechny kese z Oblast1 (kruhova ci polygon, proste filtrem)  + jen tradicni z Oblast2 - emiricky stanovene oblasti tak, aby vysledkem bylo cca 1900 keši/bodu. Z toho odstranit waypointy (bylo by jich vic nez GPSka snese) a tyto body vyexportovat pomoci exportu GPX Garmin

 

V druhem kroku vybrat jen waypointy z Oblast1 + keše/body včetně waypointu (kromě tradičních, ty už jsou v předchozim kroku zpracovane) z Oblast2 a tohle vše vyexportovat pomocí pluginu POI Garmin - GPX pro POI Loader. (Ten nemohu použit vícekrát, neb další použití přepíše předchozí GPX soubory - složka, kam se sypou GPX soubory pro PIO Loader je definována v ...\script\poigarmin\poigarmin.config.pas )

 

Ano  dělám si to složitější, protože chci využít ten limit 2000 keší v menu geocaching a co je nad tak aspoň na mapě vidět a holt se tam proklikat přes POI - Extra - GC...

 

Ale myslím, že se opakuji a jednoduché řešení na to asi není, tak se omlouvám a jdu zkoušet řešit...


  • 0

#276 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 22:17

To si pis, ze je! Ja porad premejslela, jak to sakra delam u sebe (delam to samy, akorat, ze vzdycky v jiny oblasti)... A uz to mam! Ono totiz jak v gpxgarmin, tak v exportu pro poiloader (poigarmin), jde nastavit, jestli se maj exportovat WP/kese nebo ne! Podivej se do Pluginy/Konfigurace pluginu - budes koukat! :) A kasli na filtry, ty uz nepotrebujes :D

 

Jo a v nastaveni poigarmin jde taky vypnout mazani cilovyho adresare (to je ta mrcha, co ti smaze gpxko, ze kteryho se delaj POI) :)

 

Dneska mam nejakej moc plodnej den, hergot :D


  • 0

#277 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 22:44

Asi tě nepotěším a to dělám nerad - o těch volbách vím a asi se neumím "vyžvejknout".

Koukal jsem už dříve jak přes GUI tak přímo do PAS souboru na možnosti.

 

1/ gpxgarmin - zde mohu waypointy vypnout v config.pas nebo je vymazat před exportem ze seznamu v GG - preferuji v GG neb tak natvrdo nezruším možnost exportu při použití gpxgarmin tak říkajíc "ad hoc", kdy bych se následně divil, kde ty waypointy sakra mám.

 

2/ poigarmin - to samé, navíc zde potřebuji exportovat oboje. jen waypointy z oblasti1 a waypointy + body (tedy keše i s waypointy) z oblasti2 + klidně všechno z nějaké další oblasti3

 

3/ poigarmin - nastavení EMPTY_FOLDER = '0'; mám, ale funguje tak, že se jen nevymaže celá složky předtím než se začne exportovat nová dávka. Jenže pokud se vyexportují v prvním spuštění do cílové složky např. Stages of a Multicache.gpx, tak při druhém spuštění (export jiného seznamu, další oblasti) do stejné složky pak v případě dalších Stages of a Multicache smaže předchozí Stages of a Multicache.gpx a začne jej tvořit od nuly. Tudíž do již existujícího souboru nepřidává, ale při běhu poigarmin se vždy vytvoří nový a pokud již existuje starý, tak se předtím smaže.

Není možné spustit vícekrát s tím, že předchozí GPX soubory zůstanou nedotčeny, musí se vytvořit finální seznam bodů a waypointů v GG a pak celý seznam poslat přes poigarmin.

 

Díky za snahu, moc si toho cením, ale není to ono, prosto to chci moc jinak a moc zvláštně :wacko: .


  • 0

#278 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 22:48

Ja vim, ze to neni zrovna koser, co ted napisu, ale vzdycky si muzes ty exportni skripty zkopirovat a jeden mit pro pouziti v davce a druhej pro bezny :)

 

Na to mazani s ejeste mrknu, mam to taky nejako podelany, aby s emi to nemazalo, kdyz nechi... Ale uz je to vsechno tak hrozne dlouho, ze si to nepamatuju :D


  • 0

#279 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 8:35

Podobne veci resim v combine tak, ze pred spustenim pluginu upravim comfig.pas do potrebneho tvaru, pak spustim plugin a vratim puvodni config.pas. Podobne je mozne zachazet s jakymkoli souborem, tedy i s gpx - prekopirovat do jineho jmena a pak spojit s nove vzniklym souborem treba pomoci babel. Ale to asi neni to nejlepsi.

 

Stale nevidim problem v tom rozdeleni na 3 samostatane ukoly:

1. GPX s kesemi bez WP

2. POI s WP bez kesi

3. POI kesi i WP

 

Pochopitelne vse v jedine davce, Bod 2 a 3 muze byt vysledek v jedinem nebo ve vice adresarich, an nadrizeny adresar se posle POILoader. Delam to tak bezne! Mam jediny soubor POI ziskamy z 6 samostatnych exportu - GPX jako takove v GPS nepouzivam vubec.

 

Oblast pro 1 a 2 muzes bytvorit jedinym filtrem. Nemusis mit X referencnich bodu a jejich okoli, ale kdyz ti to navazuje tak, jak je na obrazku, muzes definovat polygon a filtrovat vse nejednou. Ovsem neni mi jasne, podle ceho vybiras tech 1900 kesi. Obvykle se to dela podle vzdalenosti od referencniho bodu, ale to v tvem pripade pouzit nejde.

 

Rekneme, ze mas 1900 kesi. Je problem je exportovat podle bodu 1 a 2? Pokud ne, je problem podle stejneho filtru nacist uplne vsechno, odecist od toho ggt tech 1900 kesi a exportovat to podle bodu 3? Pokud ne, pak vazne nevim, kde problem vidis.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#280 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 11:15

Ahoj,

no vidíš, tak prostá věc, jako mít více configů a před spuštěním exportu vždy pomocí souborové operace v combine2 předhodit ten správný (a po ukončení vrátit default) mne nenapadlo, jak prosté.

 

Cca 1900 keší je ... oblast vybraná tak, aby to vyšlo - metoda pokus omyl. Jinak to asi ani nepůjde.

 

Díky za vysvětlení exportu do více podsložek a následně spuštění POILoderu na nadřazenou složku - tohle by mělo v pohodě vyřešit vše co jsem potřeboval. Jdu experimentovat a moc děkuji za nápady jak gordovi, tak i petulince1


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama