Přejít na obsah


Fotka

GEOLIFE.CZ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#1 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:23

po vzoru http://bluelife.peersone.com/ kde žijete životem správného člověka, jsme vytvořili GEOLIFE http://geolife.peersone.com/ tedy život správného kačera :)

Záměr je motivovat do dalších lovů a dennodenním úkolem je otočit co nejvíce tzv. cubbies. Za každé otočení máte body, plus další body za tzv. comba, více cubbies najednou, bonus za přidání komentáře, fotky, palce nahoru, postování na facebook atd.

Můžete pozorovat a soutěžit se svými kamarády, výhodu mají i ti co tolik keší ještě nenašli, protože se bude začínat pro všechny úplně od začátku, takže ti co mají jen pár keší, ale budou pravidelně lovit, mohou být v top5 narozdíl od zkušených co mají tisíce nalézů, ale již málo času :)

Update 28.2

9 úkolů Geolifu na každý den

1 Nalezni tradiční cache.
2 Projdi si multi cache.
3 Vylušti mystery cache.
4 Hledej i jiné typy keší, letterbox,wherigo,virtual,earth, webcam
5 Potkej jiné kačery na eventu, megaeventu, CITO či jenom u kešky.
6 Předlušti si mysterku, připrav multi, stáhni si nové keše v okolí, trénuj lezení, jízdu na kole, potápění atd. prostě se připrav na další lovy.
7 Pomož s přesunem cestovních předmětů.
8 Ukořisti FTF, STF nebo TTF
9 Založ,obnov či proveď údržbu cache.

je jasné, že geocaching není jen o bodech, ale tyto jsou trochu jiné, nedostanete deset bodů za deset tradiček, ale jen jeden, získat víc můžete zato že k tomu přidáte hezký obrázek, který vám ostatní okomentují a dají palce.

Aplikace je zatím ve fázi beta, tudíž máte velkou možnost ji ovlivnit a vylepšit. Je tam propojení s lokačním modulem, během pár dní bude aplikace pro iphone,javu a posléze i android a windows mobile.

Očekávám vlnu kritiky, ale samozřejmě bych raději slyšel tu konstruktivní. Berte to tak, že je to hra a kačeři jsou hraví a pevně věřím, že se jich najde dost, které to bude bavit.

Zatím není volná registrace, kdo máte zájem stači napsat mail na energit@geocaching.cz a pošlu pozvánku.

Energit
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:26

BlueLife? To jest Modrý život z Rychlých šípů? A proč to tam není uvedeno?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:02

A proc je interface v anglictine, kdyz tam stejne diskutujou jenom cesi v cestine.
  • 0
MaFa

#4 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:09

... a k čemu je to dobré?
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:43

No... k ničemu. Ale taky jsem si vybarvoval Modrý okýnka... několikrát, než mě to přestalo bavit. Mě se to vcelku líbí :) dobrá blbost. B) Možná bych si s tím i chvíli hrál. Hele, a ukáže ti to pak nějaký tvý výsledky, grafy anebo tak něco? Ale měl bych pár faktických: snahou je občas vyplnit celej "modrej život". No... to tady těžko udělám, s tím zastoupením wherigo, letter a virtual - o těch ani nemluvě. Pryč s nimi. Něco místo nich - třeba "poponest cestovatele", "uklidit nalezenou kešku od bordelu, popř. trade-up cizí kešky", "poradit začátečníkovi ve foru, popř. napsat článek, ..."
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:17

Zajímavé, o tomhle jsem ani nevěděl. Docela mě zaujal i ten originální bluelife, ale při registraci tam mi to píše že je nutné dostat pozvánku. mohl by mi někdo prosím poslat?
  • 0

#7 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:21

Trhac napsal/a:
BlueLife? To jest Modrý život z Rychlých šípů? A proč to tam není uvedeno?

je to tam uvedeno nepřímo, protože to je myšleno jako hra pro celý svět a mimo české hranice Foglara moc lidi neznají.....
Myšlenka vytvořit Blue Life vznikla podle příběhu mladíka, který velmi obdivoval rytíře a ušlechtilé pány. Především ho fascinovala jejich čestnost, odhodlanost pomáhat druhým a síla činit společnost bohatší. Náš hrdina se rozhodl, že prvním krokem na jeho cestě stát se urozeným pánem, je vytvořit si plán skutků a aktivit, které musí každý den vykonat. My jsme se tímto scénářem inspirovali a přizpůsobili jsme ho dnešním poměrům. Vaším cílem je tedy naplňovat vznešené myšlenky rytíře současnosti – čestného, dobrosrdečného a vždy obdivovaného.
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#8 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:22

MaFa napsal/a:
A proc je interface v anglictine, kdyz tam stejne diskutujou jenom cesi v cestine.

je to planovane jako hra pro kačery z celého světa, ale na začátku samozřejmě budou testovat jen češi, jazyk lze přehodit vlevo dole
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#9 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:27

Citecka napsal/a:
Hele, a ukáže ti to pak nějaký tvý výsledky, grafy anebo tak něco?

Ale měl bych pár faktických:
snahou je občas vyplnit celej "modrej život". No... to tady těžko udělám, s tím zastoupením wherigo, letter a virtual - o těch ani nemluvě. Pryč s nimi. Něco místo nich - třeba "poponest cestovatele", "uklidit nalezenou kešku od bordelu, popř. trade-up cizí kešky", "poradit začátečníkovi ve foru, popř. napsat článek, ..."


grafy tam jsou a budou pribyvat dalsi featury, staci si rict :)

letterbox a wherigo lze spojit, virtualka je brana i jako earth ci webcam. od zacatku to bylo mysleno aby lidi sli ven od pc, takze radit nekomu na foru, to nesplnuje, ale pokud bude dost lidi co si to budou prat, nic neni problem. naopak trackables je dobry namet, pokusim se ho tam brzy implementovat.

DIKY
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#10 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:28

Aranyafëa napsal/a:
Zajímavé, o tomhle jsem ani nevěděl. Docela mě zaujal i ten originální bluelife, ale při registraci tam mi to píše že je nutné dostat pozvánku. mohl by mi někdo prosím poslat?


staci napsat email na energit@geocaching.cz, viz. prvni prispevek :)
  • 0

#11 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:38

energit napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
Zajímavé, o tomhle jsem ani nevěděl. Docela mě zaujal i ten originální bluelife, ale při registraci tam mi to píše že je nutné dostat pozvánku. mohl by mi někdo prosím poslat?


staci napsat email na energit@geocaching.cz, viz. prvni prispevek :)


Aha, jsem slepý :D máš tam teda maila, dík.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:54

Nevím, zdá se mi to neměřitelné a nesrovnatelné. Každý loví jinak. Jinak školák, jinak obchodní cestující, jinak důchodce. Jinak se loví v Praze, kde stačí zajet tramvají do jiné čtvrti, jinak v malém městě, kde jsou tři kešky. Např. my tady máme wheriga dvě, virtuálku žádnou,...,a už delší dobu jsem skoro nic nenašel, protože jsem okolí za rok hledání skoro vylovil. To se mi spíš líbí myšlenka odznáčků (badgegen), kde se občas podaří dostat do vyšší hladiny.
  • 0

#13 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:55

puczmeloun napsal/a:
Asi tak...to pak tezko muzu splnit modrý zivot a cítit se jak rycglé geošípy :D


zas to nemuze byt tak jednoduche, aby to melo plno lidi bez problemu vyplnene, eventy jsou taky vetsinou jen o vikendu. trackables tam dodám, nejspis spojim vsechny specialni wherigo,letterbox,virtual,earth,webcam do jedné, pak jeste zbyva jedno volné cubbie, uvitam dalsi namety
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 14:28

Stejně je těch "jiných" keší hrozně malý výskyt - tuplem mimo Prahu. Když už je tam nechávat, spojil bych je do jedné jediné "krabice". Ono i těch eventů je pomálu... Aha, tys už to tam napsal. Co z výchovných důvodů to "vylepšení" cizí kešky, jak jsem psal? Viz mý oblíbený heslo "Ať je každá keška po tvém odchodu alespoň o malinko lepší, než kdyžs ji našel" ?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 14:29

Anebo "získání nového kačera" ? - ale zase, aby to nebyla medvědí služba, místo kachní :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 14:33

Citecka napsal/a:
Stejně je těch "jiných" keší hrozně malý výskyt - tuplem mimo Prahu. Když už je tam nechávat, spojil bych je do jedné jediné "krabice". Ono i těch eventů je pomálu...

Aha, tys už to tam napsal.

Co z výchovných důvodů to "vylepšení" cizí kešky, jak jsem psal? Viz mý oblíbený heslo "Ať je každá keška po tvém odchodu alespoň o malinko lepší, než kdyžs ji našel" ?


ty eventy bych zatim nechal a pridal bych k tomu moznost si to odskrtnout, kdyz se s nekym u kese setkas nebo pujdes lovit ve vetsi skupine :)

vylepšení cizí kešky je už obsaženo v Geokarmě, tedy vytvoreni nove, ci udrzba stavajici vlastni ci cizi cache

na nove cubbie trackable se už pracuje, dalo by se to i rozdelit na coin a bug, ale to by asi bylo uz zas tezsi :)

jeste by to tedy chtelo jednu cubbie....
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#17 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 14:36

Citecka napsal/a:
Anebo "získání nového kačera" ? - ale zase, aby to nebyla medvědí služba, místo kachní :D


to si trosku odporuje s tim tvym puvodnim nazorem, troufam si tvrdit, ze je tezsi casteji ziskat noveho kacera, nez ulovit wherigo ci letterbox :)
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#18 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 18:32

Sakra dalsi statistiky, kdy budeme mit cas se dostat na lov.
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 18:56

chtěl jsem to zkusit, ale žádat někde pozvánky - to nemusím.
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 20:48

nemusis zadat ;) staci rict "chci bejt betatester!" a dat mejla :D a mas to ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama