Přejít na obsah


Fotka

POI loader do Garminu - bitmapy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 8:47

Asi napíšu něco, co už tu bylo řečeno, ale snad to nevadí: konečně mne napadlo nahrát si všechny cache do GPS jako POI, pomocí POI loaderu. Ten od poslední verze mimo jiné podporuje přímo GPX zdrojový soubor. Spolu s utilitkou GCZF tak lze během minutky připravit z cachemapy aktuální databáze POI (multi,mystery,ostatní keše) společně nahrávané POIloaderem do GPS a každému z typů keší přidělit jinou ikonku. K tomu si klidně přidat i třeba ty body sradary, bankomaty, McDonaldy ;-), atd...
Další ohromná výhoda je v popisu POI - je vidět kompletní název keše, který se na rozdíl od waypointů v GPS nezkracuje - a nedochází tak k přepisu bodů jako u waypointů, pokud se jejich název v prvních deseti (nebo více) písmenech shoduje. Bohužel i takové názvy keší se u nás vyskytují...
Funguje to skvěle, ale dosud se mi nepodařilo (map60CSx) vytvořit ikonku s transparentnim pozadím. Podle Garmina by to měla být i pro POI bitmapy barva magenta rgb=(255,0,255), ale nějak mi to nefunguje, Garmin FAQ na webu o tomto problému mlčí. Zkoušel jsem to na bitmapách 8bitové, 16bitové i 24bitové barevné hloubky, ale bez úspěchu. Nemá s tím někdo zkušenosti? Je to sice maličkost, ale její vyřešení by potěšilo.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 9:40

Ja mam take otazku ohledne POI, i kdyz trochu jinou. Jak jsem pochopil, POI Loader funguje jenom pro gpsky s SD kartou. Je nejaky zpusob jak nacpat POI treba do Legenda? Nad nahranou mapou se jich zobrazuje spousta, ale nevim, jak do pristroje nacpat jine. Nemam s touhle gps jeste moc zkusenosti a nemam ted cas prohledavat internet a tak vas prosim o radu.
Michal
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 9:54

Funguje to skvěle, ale dosud se mi nepodařilo (map60CSx) vytvořit ikonku s transparentnim pozadím.

Prostě to nefunguje, do minulého týdne se ikony nezobrazovaly vůbec, teď alespoň to. Garmin nezaručuje, že průhlednost bude fungovat ve všech modelech gps, mám pocit, že používají výraz většina.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 9:44

Ja mam take otazku ohledne POI, i kdyz trochu jinou. Jak jsem pochopil, POI Loader funguje jenom pro gpsky s SD kartou....
Michal


POI loader nahrava i do volne pameti v GPS, pokud GPS nema SDcko. Nejlepsi to bude zkusit, zda se to povede. Myslim, ze treba na GPSmap60C bez SD karty to POI dokazalo take nahravat, ac jsem to na tomhle modelu nikdy nezkousel
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 9:56

Je nejaky zpusob jak nacpat POI treba do Legenda?

Vyrobit z nich vlastní průhlednou mapu, integrovat do mapsource a pak se bude zobrazovat vše.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 9:59

POI loader nahrava i do volne pameti v GPS, pokud GPS nema SDcko. Nejlepsi to bude zkusit, zda se to povede. Myslim, ze treba na GPSmap60C bez SD karty to POI dokazalo take nahravat, ac jsem to na tomhle modelu nikdy nezkousel

Nevěřím. V kompatibility listu POILoeadru jsou jen x-modely a automobilové streetpiloty, nuvi apod.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 11:43

Vyrobit z nich vlastní průhlednou mapu, integrovat do mapsource a pak se bude zobrazovat vše.

Jenže to není příliš triviální a lama mého formátu to nezvládne...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 10:00

Nevěřím. V kompatibility listu POILoeadru jsou jen x-modely a automobilové streetpiloty, nuvi apod.


Tak to sorry za dezinformaci...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 11:51

Jenže to není příliš triviální a lama mého formátu to nezvládne...

Není na tom nic komplikovaného. Stačí se nebát a provést definovaný postup
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 13:27

Není na tom nic komplikovaného. Stačí se nebát a provést definovaný postup


A ten je jaky? Nebo kde ho muzu najit.. Diky
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 13:52

A ten je jaky? Nebo kde ho muzu najit.. Diky

Potřebné info vyčtete zde. Je tam i odkaz na potřebný program a postup integrace do mapsource. Pro ten budou asi potřeba data ve formátu wpt (oziexplorer) a pokud jsou k dispozici v jiném, tak pro převod můžete použít program gpsbabel
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 22:50

Potřebné info vyčtete zde. Je tam i odkaz na potřebný program a postup integrace do mapsource. Pro ten budou asi potřeba data ve formátu wpt (oziexplorer) a pokud jsou k dispozici v jiném, tak pro převod můžete použít program gpsbabel

Uzasne. Dekuji Nilgirimu a Pepovi za rady.
Michal
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama