Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 mr.kev-54699

mr.kev-54699

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 19:17

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějakou solidní navigaci do 5,000 Kč? Líbila by se mi Garmin eTrex Legend HCx a Garmin Dakota 10. Bylo by správné rozhodnot se mezi těmito navigacemi ? Jsem začátečník takže nepotřebuji žádnou extra, ale také bych potřebovat přesnost a jednoduché ovládání. Předem děkuji za odpověď :) kesak
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 19:32

Z navigací co jsem měl nebo jsem se s nimi měl možnost seznámit byla nejpřesnější Garmin eTrex H. Ač nevybíráš mezi ni, tu doporučuji všem, ovšem má tak trochu složitější ovládání a wherigo si na ni rozhodně nezahraješ, stejně jako si do ni nestáhneš žádné mapy.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 19:52

Tiskar94 napsal/a:
Z navigací co jsem měl nebo jsem se s nimi měl možnost seznámit byla nejpřesnější Garmin eTrex H. Ač nevybíráš mezi ni, tu doporučuji všem, ovšem má tak trochu složitější ovládání a wherigo si na ni rozhodně nezahraješ, stejně jako si do ni nestáhneš žádné mapy.

Mystifikuješ, není to pravda, on vybírá Garmin eTrex Legend HCx, který samozřejmě mapy umí a s barevnou grafikou, a citlivost velmi slušná. Ale wherigo neumí ani HCx.
  • 0

#4 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 19:58

Do 5K není co řešit: Garmin eTrex Vista HCx. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#5 mr.kev-54699

mr.kev-54699

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 20:00

Já sem si o eTrex Legend HCx četl. Příjde mi lepší..... Takže počkám na další recenze, ale stejně jsem takřka rozhodnut :). A když už jsme u toho co znamená wherito ? :D
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 20:06

kesak napsal/a:
Já sem si o eTrex Legend HCx četl. Příjde mi lepší..... Takže počkám na další recenze, ale stejně jsem takřka rozhodnut :). A když už jsme u toho co znamená wherito ? :D

http://wiki.geocachi...:Základní_pojmy
  • 0

#7 m.a.r.k.a.l.

m.a.r.k.a.l.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 20:07

Taky jsem nedávno řešil nákup navigace a vyhrál to Oregon 450. Sice jsem se nedostal na zmíněnou cenu, ale cca. 5500Kč, což už není takový rozdíl. Sice to byla cena v akci a měl jsem to bez DPH, ale měl.
  • 0
Garmin Oregon 450 + TOPO Czech PRO 2010 HTC Sensation & C:Geo

#8 mr.kev-54699

mr.kev-54699

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 20:13

Dík všem ..... :) Už jsem se rozhodl, vyhrála to ............ Chvilka napětí :D ................... Garmin eTrex Legend HCx :). Všem děkuji za příšpěvky. Mějte se a šťastný lov přeju. :) kesak:)
  • 0

#9 T.Piller

T.Piller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 21:17

Tak to bude v baráku už druhej Garmin... :-) No původně jsem si jen tak letmo myslel, že dakota bude asi lepší,ale jak je vidět tak máte zkušenosti které se prostě nedají opomíjet, takže měním postoj a asi by jsem se po přečtení tématu taky připojil k eTrexu a pak lov teprve začne...už se na to těším,to nás doma pochválej..
  • 0
Garmin 60CSx

#10 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 22:35

kesak napsal/a:
Dík všem ..... :) Už jsem se rozhodl, vyhrála to ............ Chvilka napětí :D
................... Garmin eTrex Legend HCx :). Všem děkuji za příšpěvky. Mějte se a šťastný lov přeju. :)
kesak:)


A co takhle za tu cenu Colorado? :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 23:25

kesak napsal/a:
Dík všem ..... :) Už jsem se rozhodl, vyhrála to ............ Chvilka napětí :D
................... Garmin eTrex Legend HCx :). Všem děkuji za příšpěvky. Mějte se a šťastný lov přeju. :)
kesak:)


Tak upřímnou soustrast B) V dnešní době mi nákup jakékoli mapové GPS z řady eTrex připadá jako vyhození peněz... Současné mapy se vám na tom budou stíží hýbat, já bych s tím hned seknul o zem. Už kdysi moje bývalá Vista HCx měla co dělat s TOPO 2Pro... Takže si vůbec nedovedu představit jak se to asi bude plazit s TOPO 3Pro a výše (momentálně TOPO 2010Pro), kde zas přibyla hromada dalších dat, která je potřeba zpracovat a hlavně zobrazit.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 23:58

Taky se docela divím, že to vyhrál eTrex. Když už jako odpůrce D10 bych ji určitě radši doporučil před tím eT... určitě na ní budou chodit nejnovější mapy, lepší parametry a když už tak už, tak bych si připlatil (možná) a šel do D20 nebo O450.
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 0:16

Měl jsem v ruce Legenda HCx i Oregon, současně. Legend krásně čitelný bez podsvícení, O. jsem musel podsvícení zapnout. Legend lehoučký, O. jak kus mejdla. Co se týče výdrže na baterky, Legend s baterkami nehnul, O. je vybil (byly ale mnohem horší). Co se týče displeje, je Legend mrňavý. Co se týče citlivosti, je trochu lepší než O. Co se týče nahrávání map, keší, stahování tras - Legend jen přes Mapsource, O. bez problémů jako z flešky. Atd. P.S. - můj je ten Oregon.
  • 0

#14 brozik.ted

brozik.ted

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 15:00

Tak to tedy nevím kterou..
  • 0

#15 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 15:55

Jarous1 napsal/a:

kesak napsal/a:
Dík všem ..... :) Už jsem se rozhodl, vyhrála to ............ Chvilka napětí :D
................... Garmin eTrex Legend HCx :). Všem děkuji za příšpěvky. Mějte se a šťastný lov přeju. :)
kesak:)


Tak upřímnou soustrast B) V dnešní době mi nákup jakékoli mapové GPS z řady eTrex připadá jako vyhození peněz... Současné mapy se vám na tom budou stíží hýbat, já bych s tím hned seknul o zem. Už kdysi moje bývalá Vista HCx měla co dělat s TOPO 2Pro... Takže si vůbec nedovedu představit jak se to asi bude plazit s TOPO 3Pro a výše (momentálně TOPO 2010Pro), kde zas přibyla hromada dalších dat, která je potřeba zpracovat a hlavně zobrazit.


Toto je vyloženě nesmysl.
Měl jsem ve Vistě HCx jak TOPO3 a tak teď i TOPO 2010 a nepozoruji "zatuhávání" nebo sekání.
Možná, že oproti 60CSX nebo Oregon/Dacota/Colorado plynulost není tak ideální, ale rozhodně to není nic, co by vyloženě vadilo.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 16:04

T.Brozik napsal/a:
Tak to tedy nevím kterou..

Dakota 20 nebo Oregon 450.
  • 0

#17 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 16:27

Doporučujeme pro začátek "Garmin eTtrex H". Je jednoduchá, robustní, lehká, levná, přesná, citlivá gepeeska. A málo žere. Odlovili jsme s ní 600 keší s naprostou spokojeností. Je sice bez map, černobílá, s malým rozlišením dipleje, k waypointu lze evidovat jen 6 znaků, ale o to si kešování víc užiješ.
  • 0

#18 mr.kev-54699

mr.kev-54699

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 16:41

Tak mi prosím napište, eTrex Legend HCx nebo Dakota 10. Jednoduse :)
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 16:41

Don82 napsal/a:

Toto je vyloženě nesmysl.
Měl jsem ve Vistě HCx jak TOPO3 a tak teď i TOPO 2010 a nepozoruji "zatuhávání" nebo sekání.
Možná, že oproti 60CSX nebo Oregon/Dacota/Colorado plynulost není tak ideální, ale rozhodně to není nic, co by vyloženě vadilo.


Bavíme se oba o Pro verzích těchto posledních dvou verzí map ? Ty jsou na GPS mnohem náročnější než ty "light" verze.

Ale i tak mne už tenkrát TOPO 2Pro tak neskutečně štvala, že jsem Vistu HCx poslal dál a pořídil si Oregona.

Jinak souhlasím, na Vistě HCx to samozřejmě pojede... Pro mne ale byly ty prodlevy při překreslování mapy při jejím jakémkoli posunu prostě neakceptovatelné... On s tím má teda co dělat i Oregon :) Pořád to ale je v normě a zatím s tím dokáži žít...
  • 0

#20 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 16:46

Jarous1: Moje chyba. "PRO" jsem přehlídl, ale jelikož kesak chce navigaci do 5K, tak jsem myslel, že by ho spíše zajímali zkušenosti s "light" verzemi. Samozřejmě je to potom o kompromisu cena/výkon. ;)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama