Přejít na obsah


Fotka

Česká Nej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
256 odpovědí na toto téma

#181 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 21:16

Diky vsem, jeste na to mrknu jak je to s tou nejsevernejsi. Obecne obcas je to trochu tezke urcit tu spravnou, kor treba u te nejvyse a nejnize polozene. Bral jsem to tak, ze pokud by se projektik uchytil v geokomunite, casem by se vse vychytalo. To Geotrophy je vec pro opravdove cestovatrele a v pripade mnohym i pro poradny drsone :) na druhou stranu kdyz nekdo nekam jede tak se treba na nektere specialne zameri. neni duvod proc by tam nemela byt neodlovena kes, kdyz ten seznam projedete, nektere jsou opravdu extremni. Dalsi vec je, ze jsem zatim moc neresil, ze plno statu ma nejaka uzemi, ktera pod ne spadaji, ale treba maji svoji castecnou autonomii jako treba Spicberky, Faerske, Azory a tak. Zatim je to takovy testovaci provoz a zalezi, zda se to nejakym zpusobem prosadi, na cem jeste zkusim zapracovat, a podle toho se to pripadne dal bude rozsirovat. Proto stranou vznikly jeste ty ceske doplnky, aby bylo cim zaplacnout statistiky ci proste jen tak pro zajimavost :)
  • 0

#182 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 13:49

Jedna velmi dobra zprava pro projekt Geotrophy :) - uz mame macro do GSAK - autorem je Veen

stahovat lze zde
http://gsak.net/boar...showtopic=19757
Casem snad jeste pribude prima spoluprace s FindStatgenem :)

a take pro ceske vrcholy
http://gsak.net/boar...showtopic=19764

Dale se pracuje na geopuzzle s slovenskymi vrcholy pohori.
  • 0

#183 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 14:42

<joke>Neskromně se zeptám, kde je nějaká kategorie týkající se keší největšího rozhazovače krabiček v ČR? =)</joke>
  • 0

#184 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 21:08

Pokud chcete muzete si statistiky ozdobit o slovenske kopecky. Teda pokud mate odloveno :)
http://geotrophy.net/kopeckySK.php
  • 0

#185 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 21:10

Teoreticky bych mohl stvořit něco pro GeoGet (jestli už to neexistuje) - sice mám teď trochu fofr, ale toto by možná šlo udělat
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#186 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 22:08

Valicek1: jo to by bylo skvele pokud bys ses do toho chtel drive ci pozdeji pustit, pro GeoGet zatim nic neni :)
  • 0

#187 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 23:17

Když se tu bavíme o těch nej. Mám teď rozdělané (vlastně už skorem hotové) nejvyšší body jednotlivých okresů. Je to dost průkopnická práce, protože žádný oficiální soupis zatím zdá se neexistuje. Ani Wiki to doposud neřešila, dokonce i ČSÚ na svých stránkách s popisy okresů to pro úplně všechny neudává (a někde dokonce chybně či neaktuálně). Taktéž u některých okresů (např. RA či PZ) se lze po internetu setkat se šířenými bludy, no zkrátka, jak říkám, je to někdy ve finále docela náročné hledání a kontrola map. Každopádně z větší části už mám (zatím v interní podobě) sestavený bookmark příslušných keší, které k tomu či onomu místu člověka přivedou (velká část jich už opravdu nějakou má). A teď úkol, abychom to už dojkončili a mohli vypustit: Kdo mi pomůže zjistit opravdu nejvyšší bod (ne keš, ale samo místo) pro okresy Hradec Králové a Přerov? Hledáme prostě bod, ne nutně nějaký pojmenovaný vrchol, klidně třeba bezejmenný prostředek svahu, pokud jím prochází hranice.
  • 0

#188 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:21

Pro okres HK je nejvyšším vrcholkem Chlum - 335 m.n.m., N50 16.694 E15 44.377 Na webových mapách není přesný vrchol, ale výška je braná podle mapy KČT. Myslel jsem si to hned od začátku, ale raději jsem to zkontroloval a potvrdilo se mi to podle mapy KČT v mapsource a hledal jsem i další body - cca 2 další mají 330,XX a pak asi dalších pět nad 310 m.n.m.
  • 0

#189 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 10:23

Roman_Jaromer napsal/a:
Pro okres HK je nejvyšším vrcholkem Chlum - 335 m.n.m., N50 16.694 E15 44.377
Na webových mapách není přesný vrchol, ale výška je braná podle mapy KČT.



Tak, tak, to se shoduje s mými dosavadními zjištěními. Děkuju tedy za nezávislé potvrzení. Mimochodem, jestli se teď z hlavy nepletu, činí to Hradecko v téhle tabulce úplným dnem (a kdyby se vzaly do úvahy i body nejnižší, tak vlastně i plackou) republiky.

Ještě tedy ten okres Přerov, kdyby někdo z místních, kdo má jeho rozsah víc "ve voku" zkusil.
  • 0

#190 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 18:41

Jo tak to muze byt zajimavy seznam nejen pro Geocaching. Treba diky tomu na danych mistech nekdo zalozi kesky, predpokaldam, ze to zas tak moc zakeskovany nebude, kdyz jsem hledal kesky podle nejvyssich kopcu dle geomorgologickeho cleneni tak 2-3 kesky na danych kopeckach nebyli :) U tech okresu je aspon dana hranice, u nekterych pohori je problem ze nekdo tu a tu horu bud bere ci nebere jako soucast daneho pohori, takze pak urcit nejvyssi je trochu otazka vlastniho rozhodnuti :)
  • 0

#191 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 20:04

hexteam napsal/a:
Pokud chcete muzete si statistiky ozdobit o slovenske kopecky. Teda pokud mate odloveno :)
http://geotrophy.net/kopeckySK.php

...Chybi Hruba kopa a Sivy vrch a Brestova:(...ty mam odlovený, až na Brestovou...škoda, že se tam nevešly...:(
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#192 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 21:07

montezuma2 napsal/a:

hexteam napsal/a:
Pokud chcete muzete si statistiky ozdobit o slovenske kopecky. Teda pokud mate odloveno :)
http://geotrophy.net/kopeckySK.php

...Chybi Hruba kopa a Sivy vrch a Brestova:(...ty mam odlovený, až na Brestovou...škoda, že se tam nevešly...:(

Ne že bych ti chtěl do toho moc rýpat, ale pokud to mají být nejvyšší vrcholy daných pohoří, tak tam máš několik chyb - nejvyšší vrchol Oravské Magury je správně Minčol, nejvyšší vrchol Polany není Hib, nývrž Polana. Také příliš nerozumím, podle čehos vybíral geomorfologické celky - logické by bylo vybírat na úrovni celek, případně výjimku udělat jen u Tater a rozdělit je na dva podcelky Západné Tatry (Bystrá) a Východné Tatry (Gerlachovský štít).
  • 0

#193 Rikitan

Rikitan

    Rikitan

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 21:29

pokud to mají být nejvyšší vrcholy daných pohoří, tak tam máš několik chyb ...
Také příliš nerozumím, podle čehos vybíral geomorfologické celky

Ahoj Honzo,
výber slovenských kopčekov som robil ja.
1) vychádzal som z geomorfologického členenia Slovenska a subjektívne som vybral 35 najvýznamnejších pohorí tak, aby som spravodlivo pokryl všetky oblasti krajiny.
2) Máš pravdu, 5 z vrcholov nie je najvyšších v danom pohorí. Napokon, je to uvedené aj na stránke v samostatnom stĺpci (A/N). Dôvod je jednoduchý - na Poľane, Fabovej Holi, oravskom Minčole a ďalších dvoch vrcholoch (Žiar a Levočsské vrchy) nie je založená žiadna cache. Druhé vrcholy v poradí sú myslím dostatočne významné - Hrb (geografický stred Slovenska), Klenovský Vepor (výrazný kopec, po ktorom je pomenované celé pohorie), Kubínska hoľa (výrazná a ľahko identifikovateľná z diaľky, len kúsok od vrcholu Minčola), Zniev (výrazný vrchol s ruinou hradu) a Čiernohuzec (krásny odľahlý kopec). Je možné, že v budúcnosti dojde k ich nahradeniu.. je to len hra :-)
  • 0

#194 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 21:45

Čao, Matúš!
Díky za velmi zajímavé puzzle-stats. Nechtěl bys třeba udělat něco podobného pro Vysoké Tatry, např. podle mapky podobné TÉTO? Myslím, že Tatry jsou kapitola sama pro sebe. Byli jsme tam za poslední 3 roky čtyřikrát a pořád objevujeme nové a nové krásy :)

A jak šlape Colorado? ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#195 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 22:52

Jinak jsem jeste pridal nejake ceske rekordy aby bylo dosazeno potrebnych 35 kousku. Takze pokud chcete, muzete se podivat, zda vas nenapadne nejaka zmena seznamu a za par dni by snad byla i tato varianta. Hned nekolik kousku bude odlovitelnych v Praze, takze komu se nechce dobyvat ceske a slovenske vrcholky, muze si treba statistiky zaplacnout timto :) Co byste dali jako reprzentantku Karlova namesti - tedy udajne naseho nejvetsiho - ja ty mysterky nemam vylusteni, takze nevim, kde je krabka, zda neni nekdo mimo :) A taky me napda, zda je City Tower stale nejvyssi budovou u nas, tusim ze staveli neco v Brne :)
  • 0

#196 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 23:24

hexteam napsal/a:
Tak jsem dal dohromady novou verzi Ceskych vrcholu
http://geotrophy.net/kopeckynew.php

Je to tedy rozsirene te prvotni verze. Na vsechny pekne kopecky se nedostalo, ale snad to bude slouzit. Uz planuji, ktere vrcholy letos zdolame, abychom si to taky mohl placnout do statistik :))


Kurna koukám na téma a ona je tam i moje keška :D Proč neexistuje nějaký pěkný obrázek, jako u slovenských vrcholku, abych v listingu, ten tvuj napad taky trochu propropagoval (kdyz uz je tam muj Výhon)? Ze jsi neobepsal autory, aby to melo styl jako u tech slovenských kousku...

A nejde to puzzle udelat nejak "rozdelené" aby po najetí na obrázek vyjela klasická popiska pod myší s názvem hory? Ani sám nevím, za co ty kopečky vlastně mám (mám jich 5 a poznám 3)...

EDIT: Tak to naopak udelat nejak tak, aby po kliknutí na obrázek nevystrelilo vsechno naráz (práve jsem zavíral 5x5 kesí po neuvázeném klikání), ale jen ta keska, na jejíz vrchol jsem kliknul...
  • 0
Užívej života...

#197 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 23:36

puczmeloun: no Rikitan byl akcnejsi a taky to byl jeho napada obeslat ownery :) a ja se k tomu jeste nedostal - zitra dodam ikonku pro Cesko a taky to rozeslu :) Ten styl myslis jako vyber fotek? No je pravda, ze to slovenske vypada nak lip :)) no ale fotky se vymenit daji vzdy takze mozna udelam nejakou novou verzi. Jo s tema popiskema je to trochu problem. GS ma na webu nejaky omezeni na CSS takze se to nemuze sestavit primo z obrazku, aby se na ne dalo najizdet mysi, no zkusim neco vymyslet. Jeste me napdalo, ze by se na podklad daly napsat decentne nazvy jeste chybejicich kopcu do mrizky, aspon yb to nebylo tolik prazdne pokdu am clovek jen par kousku.
  • 0

#198 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 0:05

hexteam napsal/a:
A taky me napda, zda je City Tower stale nejvyssi budovou u nas, tusim ze staveli neco v Brne :)


"Stavba nove nejvyssi budovy Brna i cele Ceske republiky AZ Tower by mela byt dokoncena v roce 2013." http://www.geocachin...37-b8154acb6d2e
  • 0
Užívej života...

#199 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 0:13

hexteam napsal/a:
...zitra dodam ikonku pro Cesko a taky to rozeslu :) Ten styl myslis jako vyber fotek? No je pravda, ze to slovenske vypada nak lip :)) no ale fotky se vymenit daji vzdy takze mozna udelam nejakou novou verzi.

Super, hned si to pak soupnu do listingu :) At se cítím s keskou na trošku vyšší urovni :D S tím stylem jsem to myslel jako "sjednocení" nebo jistá "štábní kultura", že to proste mají v listingu. O krásu obrázků my nejde, tyhle jsou pěkné (na tak malé ikonky)

hexteam napsal/a:
Jo s tema popiskema je to trochu problem. GS ma na webu nejaky omezeni na CSS takze se to nemuze sestavit primo z obrazku, aby se na ne dalo najizdet mysi, no zkusim neco vymyslet. Jeste me napdalo, ze by se na podklad daly napsat decentne nazvy jeste chybejicich kopcu do mrizky, aspon yb to nebylo tolik prazdne pokdu am clovek jen par kousku.

Nestaci jen jednoduchy popisek obrazku stylu alt=
"Výhon" title="Výhon" ? To určitě jede a GS omezení nevidím... S tím doplnením jmen do mrízky jsem pro, clovek vidí, co mu chybí a není to tak prázné... Asi by to chtelo videt rozdíl...
  • 0
Užívej života...

#200 Rikitan

Rikitan

    Rikitan

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 7:57

Paja.V napsal/a:
Čao, Matúš!
Díky za velmi zajímavé puzzle-stats. Nechtěl bys třeba udělat něco podobného pro Vysoké Tatry, např. podle mapky podobné TÉTO? Myslím, že Tatry jsou kapitola sama pro sebe. Byli jsme tam za poslední 3 roky čtyřikrát a pořád objevujeme nové a nové krásy :)

A jak šlape Colorado? ;)


Ahoj, Vysoké Tatry určite v dohľadnej dobe pripravíme.
Uvažujem tam zahrnúť turisticky dostupné štíty + ďalšie zaujímavé turistické ciele (napr. plesá, chaty, sedlá, vodopády). Podľa toho, koľko mi toho vyjde, zahrniem/vylúčim Západné Tatry.
Zahrniem aj miesta, čo stoja za to a kde ešte nie je cache.. je to otázka sezóny, dvoch a obsadené už bude všetko zaujímavé :-)

Colo sa drží a verne slúži, díky!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama