Přejít na obsah


Fotka

TB3E6BD - záhada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 17:56

Ahoj, minulý víkend jsem z jedné kešule vyovil TB uvedený v nadpisu vlákna a nějak furt nemůžu přijít na to, proč mi to v mapě ukazuje kešku, kterou TB navštívil v Plzeňském kraji, jako by byla někde v Atlantiku. Jedná se o kešku Lípa v Podhůří. Zvědavost mi prostě nedá, abych se nezeptal. ;-)
  • 0

#2 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 17:59

No vypadá to na chybu souřadnic...místo E se někde vloudilo W... ale kde přesně, toť otázka:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 18:01

Casta chyba, ktera byva ve formatu zadanych souradnic, kdy se misto E zada W. Tady to ale tak neni. Snad dotaz na nejakeho retrivra ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 18:53

S tim reviewer nic nenadela, si myslim. Kontaktuj GS, je to proste nejaky bug, ktery by meli odstranit.
  • 0

#5 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 19:22

Původně jsem si taky myslel, že šlo o záměnu W a E, ale pak jsem se na to díval a zjistil, že v tom asi chyba nebude, proto jsem to hodil sem, abych se ujistil, že to tak fakt není. Nevím, jestli mám kontaktovat GS, to by bylo spíš věcí majitele toho TB - spíš zkusím napsat jemu a nechám na jeho zvážení, jestli s tím něco dělat. B)
  • 0

#6 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 19:40

Souhlas, owner to má správně. Je to fakt asi mezi GS a majitelem TB. Víc se asi nepořeší takhle u nás na pavlači:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#7 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 19:54

Tohle není žádná záhada. ale nejspíš to vzniklo tak, že někdo při zakládání kešky skutečně špatně zadal souřadnice kešky (byla tedy ostrovem v rozbouřeném moři) a zároveň to takto vytvořené (ještě ne nutně schválené) kešky vložil tebou popisovaný TBčko. Pak si té ašíbky autor nebo revívr všiml a souřadnice nastavil správně jenže ouha - GC.com to má skutečně nastavené tak, že putovní předměty si pamatují i své umístění na pozici kešky, která již v daném místě neexistuje (a v tomto případě na 100% ani nikdy neexistovala). Jenže pokud by tomu tak nebylo tak potom by pozice TBček nebo GC po zrušení kešky prostě zmizela i s ní i najeté km - no a to jistě jejich majitelé nechtějí. Jsou tací kteří této anomálie využívají ke sledování vkladu trackovatelného předmětu do ještě nepublikovaných kešek a pak hurá na brutál FTF ještě před publikací ... A lze to samo využít i u multin a otázníků. Tam se často stane, že autor kešku rozpracuje jako tradičku na úvodních souřadnicích, vloží tam TB/GC a pak až změní kešku na jiný typ. Souřadnice finálky (tedy té původní tradičky) se pro ostatní zneviditelní, ale pokud tam stále zůstává ono TB/GC tak to si ty souřadnice bohužel zatvrzele pamatuje a na mapě je ukáže i ostatním ... ... a to je pak snadné luštěníčko třeba i velezapaklité složitosti otázkou jednoho kliknutí na mapu :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#8 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 20:01

PRESEKA TEAM napsal/a:
Tohle není žádná záhada. ale nejspíš to vzniklo tak, že někdo při zakládání kešky skutečně špatně zadal souřadnice kešky (byla tedy ostrovem v rozbouřeném moři) a zároveň to takto vytvořené (ještě ne nutně schválené) kešky vložil tebou popisovaný TBčko. Pak si té ašíbky autor nebo revívr všiml a souřadnice nastavil správně jenže ouha - GC.com to má skutečně nastavené tak, že putovní předměty si pamatují i své umístění na pozici kešky, která již v daném místě neexistuje (a v tomto případě na 100% ani nikdy neexistovala).

Jenže pokud by tomu tak nebylo tak potom by pozice TBček nebo GC po zrušení kešky prostě zmizela i s ní i najeté km - no a to jistě jejich majitelé nechtějí.

Jsou tací kteří sti této anomálie všímají a sledují vložené trackovatelné předměty do ještě nepublikovaných kešek a pak hurá na FTF ...

:D


To nemeni nic na veci, ze je to chyba. Archivovane kesky jsou stale v databazi a jejich souradnice nezmizely. Tudiz ani TB nema duvod zmizet z mapy. Na zmenu souradnic by nicmene TB reagovat mel.
  • 0

#9 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 20:05

k-lord napsal/a:
To nemeni nic na veci, ze je to chyba. Archivovane kesky jsou stale v databazi a jejich souradnice nezmizely. Tudiz ani TB nema duvod zmizet z mapy. Na zmenu souradnic by nicmene TB reagovat mel.



... GC.com si prostě pamatuje každou změnu (vše co tam jednou uložíte tam prostě stále někde je) i když není viditelná a tím pak taková pseudozáhada vzniká.

Pochybuji, že tohle někdo uzná jako chybu. Chybou je vkládat TB/GC do ještě nepublikovaných kešek ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#10 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2011 - 22:17

Díky moc za příspěvky a za vysvětlení některých věcí, které myï byly dosud skryty. Takže svojí novou mysterku teď publikuji bez vloženého TB. :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama