Přejít na obsah


Fotka

GeoGet a nalezené kešky...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 8:59

Snažil jsem se to tu prolézt, ale bohužel bez úspěchu a tak se tedy obracím na vás :-) Měl bych dotázek - jak to udělám, abych kešku ,kterou najdu a v GeoGetu označil jako nalezenou, dostal jako nalezenou i do navigace (Oregon 450), tudíž aby se mi tam zobraovala v Gc-Found a ne pořád v nenalezených (zbytečně tam překáží)...? :-) Už jsem zkusil všechno možné - označit jako nalezenou, označit jako nalezenou + stáhnout z webu loc s oznacenim jako nalezena... nic... Nevíte někdo jak na to? Díky moc za pomoc...
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:11

Když už je nalezená, je ti v navigaci k ničemu :-) Jen zbytečně zabírá místo. V navigaci se ti keš do toho seznamu nalezených dostává tak, že ji označíš jako nalezenou (změní se její ikonka na otevřenou truhlu a přidá se ti do seznamu found it)... Exportuj si pak keše z GG bez těch nalezených a nebude tě strašit na mapě.
  • 0

#3 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 20 březen 2011 - 9:13

Před exportem z GG nalezené kešky vyhodím ze seznamu - zbytečně mi zabírají místo pro nenalezené. Vůbec je tedy neexportuju.
  • 0

#4 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:18

sobikovi: jj, přesně o to mi jde, aby se jí změnila ikonka a označila se jako označena, jenže to navigace ignoruje :-) Ale asi máte pravdu, nebudu je tam vůbec ani nahrávat a bude klid... :-)
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:35

Navigace s nalezenejma pracuje nějak divně sama podle sebe. Když si ji označíš v navigaci jako nalezenou, tak se ti započítá do počtu nalezených uváděných v navigaci, ikonka se změní na otevřenou truhličku, přidá se do FN. Zkoušel jsem vygenerovat si FN z GG a podhodit je navigaci, ale ignoroval ho, tudíž má asi uložené keše někde jinde...
  • 0

#6 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:42

sobikovi: nj, ale tohle se nejspíš týká spíš situace, když jsi PM a máš do GPS nahrané gpx z webu.. já si ale stahuju jen LOC jakožto BM a pro převod do gpx využívám právě GeoGet... Body se mi pak ukladají ne do složky Geocachingu, ale nahrají se do doplňků... Pak ale nejsem schopný kešku v navigaci označit jako nalezenou... tahle možnost tu není...
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:53

PropertYcz napsal/a:
sobikovi: nj, ale tohle se nejspíš týká spíš situace, když jsi PM a máš do GPS nahrané gpx z webu.. já si ale stahuju jen LOC jakožto BM a pro převod do gpx využívám právě GeoGet... Body se mi pak ukladají ne do složky Geocachingu, ale nahrají se do doplňků... Pak ale nejsem schopný kešku v navigaci označit jako nalezenou... tahle možnost tu není...

AHA, jenže ty to nahráváš teda jako POI. No to potom nejde, to není chyba, to je "vlastnost"
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 10:07

Když už máš keše v GG a exportuješ si je jako gpx pro POI (pravděpodobně makrem od medwyna), tak to exportuj jako gpx pro garmin (druhé skvělé medwynovo makro) a máš to. Tohle gpx pak nahraješ do navi do adresáře \gpx, keše budeš mít v seznamu Geocaching a budeš je moct označit atd... ... trochu nechápu, proč si to pereš do navi jako POI.
  • 0

#9 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 10:23

Pokud máš keše uložený do gpx jako kešky, jejich nález se zaznamená do souboru geocache_visits.txt takže všechny keše, které máš uložené v tomto souboru, se ti v navigaci budou zobrazovat jako nalezené. Ale jak píšou ostatní, když už používáš geoget pro export, odfiltruj si v něm ty nalezený a je klid.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#10 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 12:49

aha, tak tuhle variantu jsem nevěděl... ale funguje to... nahrál jsm ten gfx soubor do gps a všechno funguje jak jsem si představoval... Díky moc za pomoc...
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 20:59

sobikovi napsal/a:
Když už máš keše v GG a exportuješ si je jako gpx pro POI (pravděpodobně makrem od medwyna), tak to exportuj jako gpx pro garmin (druhé skvělé medwynovo makro) a máš to. Tohle gpx pak nahraješ do navi do adresáře \gpx, keše budeš mít v seznamu Geocaching a budeš je moct označit atd...
... trochu nechápu, proč si to pereš do navi jako POI.

Proč jako POI?
1) Např. neomezená kapacita, zatímco kapacita v gpx je vzácnost.
2) možnost označit si je vlastní ikonkou.
3) možnost nezávislého prohledávání (neplete se mezi tím, co chci najít)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama