Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

jak na mikro z tiktakovky-nápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:07

Ahoj, vymyslel jsem menší úpravu krabičky od tic-tac pro snadné vytahování logbooku, pokud jsem objevil ameriku, tak se omlouvám za spam, taktéž pokud jsem dal vlákno do špatné kategorie :)

Na tento nápad jsem přišel, když jsem se snažil implementovat skvělý skládaný logbook do jednoduché, levné a přes její neřesti kačery stále používané tiktakovky.

ustřihneme si proužek cca 12,5x2,5 cm z takové té tuhé fólie na dokumenty, na vysvědčení
Vložený obrázek
uděláme do ní a víčka špendlíkem dírky na drátky ze sešívačky a spojíme těmi drátky. Samotnou sešívačkou to nepůjde, plast víčka je moc tlustý a použijte radši 12mm drátky do sešívačky, ty menší co se taky prodávají, cca 8 mm, nic nevydrží a neudrží. Nakonec ještě je dobré proužek přelepit na víčku maskovací izolepou, aby okraje proužku neplandaly.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
v krabičce to pak vypadá takto
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Logbook používám skládaný (fold logbook). Mě se nejlépe osvědčil rozměr okýnek 46x34 mm s jednotlivými okýnky navazujícími delší stranou, o cca 48 skladech což je jeden a půl A4(je samozřejmě možné použít až dvojnásobné množství, ale záleží na proužku, aby se vám tam logbook vešel), pak má tedy logbook 96 okýnek pro logy a jsou dost velká pro většinu kačery používaných razítek. Před vystřižením jednotlivých pruhů doporučuju přejet si jenotlivé hrany špendlíkem podle pravítka (kdo někdy skládal papírové modely, tomu je "rýhování" důvěrně známé;)), líp se potom skládá a na přesnosti skládání tady mimořádně záleží, jinak ho do krabičky nenacpete! První a poslední okénko hada z vnější strany je dobré přelepit izolepou.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
a hotovo.
testováno cca 3 měsíce na mé kešce v provozu, proužek celou dobu v pohodě držel, poté byla bohužel keš poškozena cikáňaty. Krabička samozřejmě není těsná a tak není vhodná na místo, kde na ni bude přímo pršet. Zároveň je i slušně ošetřeno víčko proti ztrátě nepozorným kačerem a samo neodpadne, protože je drženo i logbookem v krabičce. Na pásek nebo na první a poslední okénko (ty přelepená izolepou) je možné napsat bonusové číslo, pak ho nikdo nepřehlédne a ubyde vám mailů s žádostí o něj, protože se kačer o jeho existenci dozvěděl až po lovu :);).
  • 0

#2 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:15

To vypadá skvěle!!!
  • 0

#3 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:21

fajn napad...zatim sem se s tim nesetkal...
  • 0

#4 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:26

Ale to by se dalo i trochu upraveně aplikovat i na filmovky, jen by to chtělo ten proužek fólie zúžit a zakroutit do menšího poloměru;)
  • 0

#5 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:32

asi by se to dalo nějak vymyslet, ale u filmovky na víčku to není moc kam připevnit, na pouhé lepení zapomeň na tu folii se většina lepidel nechytá :( jinak kopírování, upravování a vylepšování se meze nekladou:)
  • 0

#6 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 14:38

Nápad dobrý, ted jeste nejak dosáhnout té vodotesnosti...
  • 0
Užívej života...

#7 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:03

Pěkný nápad nedávno jsem ho měl někde v ruce, jen mě šel huř zandat. Na posledních fotkách je vidět že je to na fest a když pak vlhkostí logbook trochu
nakyne tak je větší, udělat tak 1-2mm mezírku a bylo by to ok.
Posílám mou stahovací pasku danou na logbook ;)
Vložený obrázek
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:10

Ladvanice napsal/a:
Pěkný nápad nedávno jsem ho měl někde v ruce, jen mě šel huř zandat. Na posledních fotkách je vidět že je to na fest a když pak vlhkostí logbook trochu
nakyne tak je větší..

on bohužel nenakyne jen vlhkostí, ale taky bezohledností všech, co všude lepí svoje samolepky, místo aby vzali tužku a napsali jen nick. A někteří lepiči se nezastaví ani před nanovkami...
  • 0

#9 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:29

Ladvanice napsal/a:
Pěkný nápad nedávno jsem ho měl někde v ruce, jen mě šel huř zandat. Na posledních fotkách je vidět že je to na fest a když pak vlhkostí logbook trochu
nakyne tak je větší, udělat tak 1-2mm mezírku a bylo by to ok.

bylo to na keši GC2EDG1?
proto jsem tam psal ty doporučené rozměry, krabička má totiž vnitřní rozměry cca 36x12 mm a logbook má při těch 48 skladech cca 7mm takže místa je dost. první logbook který tam byl měl skoro dvojnásobek skladů a ke konci už to zrovna ideální nebylo. a v té pásce musí sedět logbook celkem na těsno, aby nevypadl a nepoválel se po zemi, když kačer vytáhne víčko.
  • 0

#10 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:45

BTW čím déle topic visí v poradně, tím víc mám pocit, že je tady blbě. takže jestli pujde okolo nějaký admin tak prosím případně o přeřazení. Je škoda že tu není přímo sekce tipy ,triky, nápady. Nebo je a jsem slepý?
  • 0

#11 vitvalecka

vitvalecka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:53

Já to teda u svých keší dělám tak, že tam přilepím lepící páskou kousek mašličky, kterou několikrát obmotám celý logbook a nakonec strčím do krabičky. Vypadá to asi trochu líp. Mám to otestované v terénu na spoustě krabek (drží i při navlhlém logbooku). Protože nemám zrovna doma nic pěkného (všechno je v terénu nebo ve stádiu výroby) přidávám fotku alespoň z jedné staré krabky, kterou mám doma na archivní účely ;) .
  • 0

#12 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 16:00

Vypadá to dobře. Udělá to z obyčejné tictacovky celkem jednoduchou, ale už propracovanější a promyšlenější krabku. Filmovky to podle mě nepotřebujou. To je zase o stupýnek lepší a vodotěsnější krabka a když se tam dá skládací logbook, tak často vytáhnout jde. Horší, pokud ze skládacího udělají kačeři smotávací, ale to už je jiná věc. Takže celkově: dobré vylepšení tictacovky, když takovou najdu, budu mít radost, protože uvidím, že si s tím owner trochu pohrál. Sám ale dávám při výrobě přednost filmovce.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 16:12

vitvalecka napsal/a:
Já to teda u svých keší dělám tak, že tam přilepím lepící páskou kousek mašličky, kterou několikrát obmotám celý logbook a nakonec strčím do krabičky...

Podobně jsem to řešil taky - konec té šňůry z logbooku protáhl víčkem
  • 0

#14 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 16:18

Raymond napsal/a:

Ladvanice napsal/a:
Pěkný nápad nedávno jsem ho měl někde v ruce, jen mě šel huř zandat. Na posledních fotkách je vidět že je to na fest a když pak vlhkostí logbook trochu
nakyne tak je větší, udělat tak 1-2mm mezírku a bylo by to ok.

bylo to na keši GC2EDG1?


myslím že to bylo zde GC2M2NR asi inspirace ;)
  • 0

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 16:30

Já se s tím taky setkal v Českém Dubu. Osobně používám takové knížečky, vyklepnout se to dá vždycky dobře. U jedné kešky jsem z vnitřku víčka nalepil magnet a na venkovní strany logbooku taky, aby se logbook z krabičky vytáhnul při otevírání i s víčkem, ale stejně ho všichni dávají jako jsou všude jinde magnetem jinam.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 16:45

Taky jsem dal do mikrovky radši seříznutý sešit, než roli nebo harmoniku. Nemám moc rád, když mám plný ruce papíru a nevidím, kde je konec, volné místo na logování. A byl jsem překvapen, ve 40 stránkovém sešitku 4x4 cm je už asi 90 logů a není ani z půlky plný.
  • 0

#17 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 17:14

tak vyklepávání sešitků z tiktakovek je moje noční můra, s provázky přidělanými jenom k logbooku nebo i k víčku už jsem si taky užil svoje, u prvního ideálně kačer předemnou volný konec prostě nacpe do krabičky jako první nebo ho na vrch namačká, takže stejně musím lovit konec klíčem. A cokoliv za co se tahá a může se utrhnout se nakonec utrhne... a zvlášť když je to v papíru.
  • 0

#18 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 17:25

To je dobrej systém. Já sem to teda zatim nikde neviděl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama