Přejít na obsah


Fotka

Kácení stromů a prořezy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 9:55

Přátelé, kamarádi,
poslední dobou je v Ostravě v akci spousta dřevorubců a jiných jim podobných živlů kácejících stromy a prořezávajících zarostlá místa. Kvůli tomu už má problém několik kešek, namátkou GC1P0A9 či GC1915C, která byla kvůli tomu archivována.

Je i v jiných městech takové kácecí šílenství nebo jen ostravští drvoštěpi dostali befél nám to tady všechno poklidit včetně našich kešek?
  • 0
Tuž tak:

#2 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 10:08

Když na ten strom nevylezu, tak ho sundám, kešku zaloguju a pošlu ownerovi Needs Maintenance [;)]
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#3 Minas

Minas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 10:20

Kurňa, zrovna tyhle dvě kešky jsem plánoval odlovit, no tak nic :( Až teď jsem si toho všiml, že se něco ořezává, protože mi pod okny právě vrčí pila.. tak doufejme, že takových keší nebude více
  • 0
Nokia 3110c + Qstarz BT-Q818X + Handy Geocaching

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 10:23

v Brně např GC1W1J8
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 12:11

V Plzni mi s keší sundali před dvěma lety topol. Dal jsem tedy keš do blízkého zábradlí a to si loni také odnesli celé. GC1EY6W Ale jinak o kácení. V práci jsme měli ještě donedávna krásné břízy a teď už taky nejsou :-( Kácí se všude.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#6 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 13:03

Iluvator napsal/a:
Ale jinak o kácení. V práci jsme měli ještě donedávna krásné břízy a teď už taky nejsou :-( Kácí se všude.



Žádný strom nežije věčně a městská bříza má život obzvlášť krátký, nad tou marno truchlit. Zkusil jsem na problém použít modifikovanou Drakerovu rovnici ;) ;) a vychází mi, že každý rok to v tuzemsku musejí být řádově desítky keší.
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 13:14

Jo, ale leskavu mi jeden z nich zachránil. :) (už se jen dokopat k obnově, že...)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#8 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 13:16

V Praze je klid jediné šílenství se týká čištění tramvajových kolejí.....ale na to asi žádný keše nezařvou...;)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 14:31

Nemusi to byt jen ve meste, ja u sve kesky GC1ZJ8Z ktera je v lese musel nedavno zmenit hit ze smrku na parez .... :) Keska to ale nastesti v pohode prezila .... B)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 17:09

U nás v Olomouci se taky kácí a i celkem mladé stromky, zrovna nám jich před panelákem pár ufikli, ale o žádné postižené keši naštěstí nevím.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#11 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 20:14

V Praze o ničem nevim. Občas se jen pokácej nějaký shnilý topoly.
  • 0

#12 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 21:54

V Praze byla velká prořízka třešňovky u Arabské, na Zahradním Městě nedávno v CHKO Trojmezí.
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#13 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 22:01

CHKO Trojmezí.

Přírodní park Hostivař - Záběhlice, přírodní památka Meandry Botiče, biokoridor Územního systému ekologické stability, ale žádný CHKO, pěkně prosím.....
  • 0

#14 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2011 - 23:23

co se divite, ted je spravna doba na udrzbu stromu a krovin, tudiz to bude ted vsude
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#15 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2011 - 0:45

Toniczech napsal/a:

Iluvator napsal/a:
Ale jinak o kácení. V práci jsme měli ještě donedávna krásné břízy a teď už taky nejsou :-( Kácí se všude.



Žádný strom nežije věčně a městská bříza má život obzvlášť krátký, nad tou marno truchlit.


Ja mam pred barakem brizy tri, nastesti na spravne strane plotu - na nasem pozemku. :) Jinak by je nasi skveli odbornici z udrzby mestske zelene asi uz davno opizlali, jak to tak radi delaji s temi stromy, co nemaji to stesti, ze jsou nase (stoji uz venku pred plotem) a zrovna par dni zpatky je "zmladili" onim mistrovskym rezem "na pahyl"... bleh.
  • 0

#16 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2011 - 10:23

Což o to, kešky se dají přemístit, ale těch stromů je mi líto. Připadá mi to, jako by úřady považovaly stromy za jakési permanentní nebezpečí, které je třeba odstranit v maximální možné míře. Přitom jim nedochází, že stromy jsou jedna z mála možností, jak ve městě (zvláště tady u nás na Ostravsku) snížit prašnost. Nepočítaje pak takové "zanedbatelné" přínosy jako je stín či zkrášlení prostředí. Nad tím kácením se mi chce vždycky ... vy víte co :(
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2011 - 10:41

Víte co mi leží v hlavě? Zda tyhle prořezy dělají fundované osoby, resp zda se v tom vůbec nějak vyznají, co dělají. Či zda to pižlají jak je napadne do podoby která se zdravým stromem, potažmo porostem nemá moc společného. Jasně, totálně oholený pahýl potom asi oraší novýma větvema a nebude potřeba se o něj dalších 5-8 let starat, pokud ten strom nezdechne dříve. Cestou do práce jeden takový míjím, původně jsem si myslel, že pouze mají rozfázované pokácení, ale stojí tam už týden ve stejném, zcela ořezaném, stavu. Apropos, těmito pracemi by se měli zaobírat lidé, co mají arboristické vzdělání, popř někdo, kdo má minimálně vystudovaný lesnický obor.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2011 - 17:39

nosferatu XIII. napsal/a:
co se divite, ted je spravna doba na udrzbu stromu a krovin, tudiz to bude ted vsude


Nejde o divení se, že se prořezává, ale že v takové míře. Takhle to nepamatuju... ;)
  • 0
Tuž tak:

#19 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 March 2011 - 10:55

Ono se ale asi prořezává v míře stejné, jako vždycky, akorát teď nás ty stromy nějak víc zajímají :) Já si teda pamatuju už před nějakými 15 - 20 lety, jak se rodiče pozastavovali nad tím, že u nás oholili stromy až na kmen, a vzhledem k tomu, že tam tytéž stromy vesele rostou ještě dnes, tak jim to asi svědčilo.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#20 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2011 - 9:56

hmm zda se ze mam problem viz topic
http://www.geocachin...6a-7c49dd7faaa3
pri tom uz v dobe schvalovani byla keska v mirne kolizi a mezitim v okoli vznikly dalsi .. tak je otazka jeslti pockat az to doroste nebo co s tim :|
... by me zajimalo co se stane kdyz s tim jeste soupnu o par metru, jestli me to rovnou nezvrou .. pac v kolizi to bude tak jako tak .. je jen otazka jak moc

achjo ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama