Přejít na obsah


Fotka

Jakou verzi oregona 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2011 - 23:17

KaMo_cz napsal/a:
bylo myšleno jiné turovité zvíře.

Dík za upozornění... ale sob není turovité zvíře. když už něco plácáš...

stepaneko napsal/a:

Aha, tak to jsem nějak přehlédnul, že jsi to potvrdil. Je tedy pravda, že ty 3GB jsou stejně ale nedostupný a máš tam stejně pro vše ostatní jen těch 850MB, nebo je to opravdu po smazání té mapy dostupných 4GB?
  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2337 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2011 - 23:18

KaMo_cz napsal/a:

Jsou tam 3géčka vyhrazené paměti pro Topo, kterou normálně nevidíš.


A tohle by mne zajímalo... Jak může být místo v paměti pro mapy pro uživatele neviditelné ? To je něco jako nějaká skrytá partition na disku počítače ?
Pokud vím, tak v Oregonech jsou všechny mapy normálně vidět a jde s nimi i manipulovat jako s každým obyčejným souborem...
  • 0

#23 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2011 - 23:19

KaMo_cz napsal/a:
bylo myšleno jiné turovité zvíře.
protože ne toto se opravdu nedá jinak reagovat

Ano, to je jediný zdroj, kde se to píše, ale nikde jinde ani tečka... najde se tady nějaký majitel Oregona T kdo by to potvrdil?
Co chceš potvrzovat? Jsou tam 3géčka vyhrazené paměti pro Topo, kterou normálně nevidíš. A proto se o ní běžně ani nepíše. (protože se asi na ni ani běžně nedostaneš). No a někdo tady v honbě za větší pamětí začal rozvádět blbou teorii o smazání a jiném využití.

A takhle vzniká flame a podobné spamování na netu :(

Vidíš a dostaneš. Po připojení Garmina k PC lze mapu nalézt na disku Garmin Oregon v souboru Garmin\gmapprom.img
  • 0

#24 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2011 - 23:25

sobikovi napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
bylo myšleno jiné turovité zvíře.

Dík za upozornění... ale sob není turovité zvíře. když už něco plácáš...

stepaneko napsal/a:

Aha, tak to jsem nějak přehlédnul, že jsi to potvrdil. Je tedy pravda, že ty 3GB jsou stejně ale nedostupný a máš tam stejně pro vše ostatní jen těch 850MB, nebo je to opravdu po smazání té mapy dostupných 4GB?

Viz můj předchozí příspěvek. Pokud bych soubor Garmin\gmapprom.img (má skutečně 3GB ) smazal, tak budu mít těch skoro 4GB volných. A k tomu 16 GB na microSD kartě.
  • 0

#25 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2337 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2011 - 23:30

Ty woe, to je zas vyjadřování :o Tak laskavě napište, že ta část paměti je už OBSAZENÁ nebo VYUŽITÁ, ale ne že nedostupná. To pak má úplně jiný význam, chjo :@ Takhle to vyzní jako by počítač vůbec neviděl ten kus paměti, kde už je ta TOPO. Což je samozřejmě nesmysl...
  • 0

#26 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 5:39

Mam Oregona 550T CZ TopoPRO v3. Kupoval jsem ho mimo jine proto ze na nem je predinstalovana mapa Evropy. Ja jsem cekal ze tim pro mne skonci utraceni za mapy, alespon pro chvili.

Bohuzel Garmin zapomel zminit ze ona mapa Evropy neni routovatelna... tak jsem v nasranosti na tenhle podraz ukradl Citi Navigator.

Aktualni vyuziti kapacity:

Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/sdj              3.7G  824M  2.9G  22% /media/usb0

Ta predinstalovana mapa neni spatna, ve mestech je tam dost detailu a v krajine i docela dost cesticek ale holt je na nic v aute. Kvuli ni se nevyplati si priplacet.

Nevim ale jestli jde koupit O550T s CZ Topo PRO. PRO a nePRO cesky mapy je dost zasadni rozdil.

Vkazdem pripade: predinstalovana mapa evropy je proste jen soubor a ten jde prejmenovat a dokonce i smazat.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#27 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 6:49

Ahoj vsem, diky vsem za cenne informace. Jenom k dotazu na to proc chci 16GB. Napadlo vas nekdy pouziti bitmapovych podkladu ? Znate nekdo jnx format ? Pokud ano, tak uz asi vite proc chci pouzit 16GB kartu. Jinak vemu oregona 550 bez Tecka. Ono ty 3GB navic by me nezpasili. Jeste by me zajimala rychlost pristupu na kartu / do vnitrni pameti. Zda prace s kartou neni moc pomala. Diky
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 6:55

KaMo_cz napsal/a:
pokud ti jde o cenu, tak kup o550 EX bez T a karabinku kup dodatečně. (já vím, ty chceš ušetřit na mapách a ty si taky dokoupit jinde dodatečně :) )

Proc by si mel ty mapy dodatecne DOKUPOVAT? Co je to zase za nesmysl?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 7:00

S474N napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
pokud ti jde o cenu, tak kup o550 EX bez T a karabinku kup dodatečně. (já vím, ty chceš ušetřit na mapách a ty si taky dokoupit jinde dodatečně :) )

Proc by si mel ty mapy dodatecne DOKUPOVAT? Co je to zase za nesmysl?


on to KaMo_cz myslel asi tak ze si je nekde stahnu. Me ale zajimaji bitmapove podklady. Jinak uz jsem se rozhodl ze vemu oregona 550 bez T. Treba ty mapy nekdy vyuziju.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 7:05

krtci_hledaci: vsak ano a proc by sis je nestahl? Ja kuprikladu resil pred 14ti dny TOPO mapy Alp a nez bych neco vyresil u Garmina, tak jsem si proste stahl volne dostupne OpenStreetMaps, ktere me opravdu velmi prijemne prekvapily!

http://www.wanderrei...e/garmin_de.php

http://wiki.openstre...Download#Europe
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 7:28

Jasne, OpenStreetMaps jsou naprosto vpohode. Uz vice znamich je pouziva a vsichni si je jenom chvali.
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 7:33

krtci_hledaci: no me spis prijde, ze o teto variante nema KaMo_cz ani "ánung", kdyz napsal to, co napsal.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 8:21

krtci_hledaci napsal/a:
me zajimala rychlost pristupu na kartu / do vnitrni pameti. Zda prace s kartou neni moc pomala. Diky

Někde tady na to bylo vlákno, vím že jsme tam posílali měření z různých navigací. Jediné z toho ale vypadlo to, že nejrychlejší přístup (a to zásadně) má Oregon 550, nejspíš kvůli tomu fotáku.
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2011 - 8:23

KaMo_cz nemá očividně "ánung" ani o slušném chování. Příspěvky s turovitými zvířaty smazány.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama