Přejít na obsah


Fotka

jednoduchý přehled - poraďte


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:33

Ahoj, hledám marně, nebo špatně, jednoduchý program, kde bych si v PC ukládal jen mnou nalezené kešky, případně k mysterkám doplnil finální souřadnice, přidal foto atd. Poradíte? Nehledám programy s exportem, převodem atd. jen si chci udržet přehhled. Díky za tipy
  • 0

#2 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 18:34

Na to Ti stačí poznámkový blok (kromě fotek), nebo excel. Ovšem Geoget je super.
  • 0

#3 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:10

To co hledáš, je podle mého Geoget. Můžeš si tam stáhnout nalezené keše, uložit finálky a co se týče fotek, tak i nějaké to třídění podle keší je možné (plugin MagicImageSorter)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 6:46

wabicek napsal/a:
ja zas preferuju GSAK

Blbý nápad. Chtít po začátečníkovi platit za soft. Anebo ho nabádat ke krádeži.
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 6:59

Doporucuji taktez Geoget a klidne muzes zacit rovnou s GASP.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 7:49

Nevím, ale radit začátečníkovi na prostou evidenci rovnou Geoget... Je ale pravda, že když se s tím naučí, bude postupně objevovat, co všechno to umí a co se s tím dá dělat. Ale na prostou evidenci by stačil excell nebo word, který už určitě má (nebo ekvivalent OO)
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 7:54

mpik: porad nam prosim, jak si do excelu/wordu budes v nejake rozumne mire pridavat i fotky. Ten soubor bych chtel potom v realu videt.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 7:57

mpik napsal/a:
Nevím, ale radit začátečníkovi na prostou evidenci rovnou Geoget...


Pokud to chce mít jako prostou evidenci, tak bude instalovat jen Geoget (tj. několikrát klikne Další, Pokračovat atd.) bez žádný pluginů (jedině MagicImageSorter na fotky). Nemusí také nic nastavovat. Takže to není nic tak složitého, co by začátečník nezvládl.
Co se týče objevování dalších funkcí, to je jen otázkou času, jestli o to bude mít zájem...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 8:42

weri napsal/a:

mpik napsal/a:
Nevím, ale radit začátečníkovi na prostou evidenci rovnou Geoget...


Pokud to chce mít jako prostou evidenci, tak bude instalovat jen Geoget (tj. několikrát klikne Další, Pokračovat atd.) bez žádný pluginů (jedině MagicImageSorter na fotky). Nemusí také nic nastavovat. Takže to není nic tak složitého, co by začátečník nezvládl.
Co se týče objevování dalších funkcí, to je jen otázkou času, jestli o to bude mít zájem...

A navíc, v případě potřeby si vyexportuje GPX a neměl by být nepřekonatelný problém to nacpat do jiného programu. Kdežto u Excelu (který na mnoho věcí s oblibou používám) to bude mít o mnoho složitější. A taky si v něm bude muset mnoho běžných funkcí vymýšlet.
Už jen třebas zadávání souřadnic, je několik běžných fotmátů a běžné programy je zvládají převádět. A okamžitě je mají napojené na mapu. Kdyby nic, tak už tohle je dostatečný důvod na Excel, Word a podobné zapomenout.
Pro prvních tak asi 50 nálezů bych to stejnak doporučoval řešit jen poznámkovým zápisníkem.

Ale úplně první co by měl udělat, je provázat profil zde a na GC.COM - vesely.vitek totiž neexistuje.
  • 0

#10 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 8:50

Tak jsem na základě těchto rad nainstaloval Geoget a je to asi to pravé. Jen upřesním - nejde ani tak o to, že jsem začátečník, spíše jsem hledal jednoduché řešení pro mé potřeby. Rád si prostě někdy sednu, zavzpomínám, případně doporučím kamarádům, který poklad stojí za to hledat a který mě nenadchl. Na odlov používám mobil s androidem+c:geo, takže dle mého dokonalý soft s datovým tarifem...
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 8:57

Presne. Geoget je zadarmo, instalace do systemu je nenasilna a velmi jednoducha. Pak do nej staci naimportovat ty kesky, ktere se ti zlibi. U nich si muzes oznacit datum i cas nalezu, muzes si k nim psat sve poznamky, muzes si k nim pridavat vulustene waypointy, muzes se koukat, kam to vychazi na mape. A pak ty vylustene bodu i jednoduse vyexportujes pro tvoji GPSku, nebo si treba jen vytisknes mapu. Ke kazde kessce si muzes prilozit libovolne soubory, vcetne obrazku. Pokud mas fotky s GPS souradnicemi, muzes pouzit i plugin, ktery dokaze fotky roztridit k prislusnym keskam. Geoget navic neni jen na kesky, ale obecne na jakekoliv geograficke body. Hodi se to na mnoho veci! Nic naplat, tohle vsechno ani ten GSAK neumi, natoz Word ci Excel. ;)
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 8:59

vesely.vitek napsal/a:
... jsem hledal jednoduché řešení pro mé potřeby. Rád si prostě někdy sednu, zavzpomínám, případně doporučím...

ano, jednoduché, jenže pak si vzpomeneš, že by se hodilo ještě tohle a tohle...a nakonec bys stejně skončil u geogetu nebo gsaku. Takže nejlepší jít do toho rovnou :)
  • 0

#13 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 9:01

Ale úplně první co by měl udělat, je provázat profil zde a na GC.COM - vesely.vitek totiž neexistuje.


To je sice dobr nápad, ale registraci na GC.com jsem provedl v roce 2007 a teprve později jsem se registroval zde. Nick byl bohužel obsazen... to se stává.
  • 0

#14 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 12:32

jen poznámku k programu komu by nevyhovovalo k adroidu cgeo tak doporučuji georg myslím že anglická verze je zdarma nebo pak česká za menší polplatek.
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 12:37

vesely.vitek napsal/a:

Ale úplně první co by měl udělat, je provázat profil zde a na GC.COM - vesely.vitek totiž neexistuje.


To je sice dobr nápad, ale registraci na GC.com jsem provedl v roce 2007 a teprve později jsem se registroval zde. Nick byl bohužel obsazen... to se stává.


Zkus si prosím znovu přečíst a pochopit co píšu - provázat profil. Tj aby se na odkazu "profil" zdec zobrazil tvůj profil na GC.COM. Tím tu dvojitost nicku do jisté míry eliminujes.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 12:39

vesely.vitek napsal/a:

Ale úplně první co by měl udělat, je provázat profil zde a na GC.COM - vesely.vitek totiž neexistuje.

To je sice dobr nápad, ale registraci na GC.com jsem provedl v roce 2007 a teprve později jsem se registroval zde. Nick byl bohužel obsazen... to se stává.


No a co? Tady jde jen o to, ze si tu v nastaveni vyplnis do jednoho policka odkaz na tvuj profil na gc.com. Jake kde pouzivas nicky, to nikoho netankuje. ;)

Cele je to o tom, ze kdyz si tu v diskuzi na tebe nekdo klepne, tak se pak muze procvaknout na tvuj profil na gc.com a hned vi, o koho jde. O nic jineho nejde.
  • 0

#17 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 15:51

Tak nevím, povedlo se mi to?
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 16:01

vesely.vitek napsal/a:
Tak nevím, povedlo se mi to?

povedlo !
A že to ani nebolelo ?
  • 0

#19 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 16:03

Teda docela to zabolelo :D Ale jsou horší činnosti...
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 16:03

vesely.vitek napsal/a:
Tak nevím, povedlo se mi to?

no, pokud jsi pes, tak jo :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama