Přejít na obsah


Fotka

Export keší do trasy pro Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 19:55

Pokud si dobre vzpominam, tak makro udela z WP jedne multiny gpx ve formatu trasy. Autorem je tusim ProkesTom, takze by se mel vyjadrit on. Ale ja to ted zkusil pustit u sebe na jednu multinu a nemel jsem problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 16:31

díky za odpověď, chyba u mě bude asi ta, že u kešek v geogetu nemám waypointy. Tak asi proto to nemůže fungovat. Ale už z tohoto jsem zjistil, že to nebylo to, co hledám. Máme trasu dovolené asi 300 kešek a potřeboval bych je nějak seřadit tak, jak okolo pojedeme. Nechce se mi to dělat ručně, tak hledám nějakého automatického pomocníka. Používáte někdo něco podobného?
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 16:51

100Dteam: ja si vzdycky naklikam trasu, potom si udelam export z Geogetu (trasa + treba 5km okolo) a potom se na to kouknu pres Mapa kesi a udelam si rucne itinerar. Ma-li nekdo rychlejsi/efektivnejsi zpusob, tak se necham rad poucit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 17:12

Řadit si 300 keší podle pořadí je nesmysl... Co budeš dělat, když bude na cestě objížďka, najednou se zajedeš podívat na hrad mimo trasu, atd. Pokud vyrážíš na cesty, pak jediná rozumná varianta dle mého (a používám ji několik let) je: a\ nahrát všechny odlovitelné keše do autonavigace b\ nahrát všechny odlovitelné keše do turistické navigace c\ mít s sebou netbook a geoget nebo aspon geoget na flashce abych si udělal export v internet kavárně V autonavigaci (tomtom) mám nastaveno upozornění na keš do vzdálenosti xy m od trasy. Pokud nějaká je, zastavím a dát navigovat na ni... Když se někde náhodou zastavím, dám si vyhledat nejbližší keše v autonavigaci nebo juknu do turistické navigace. Líbí se něco, hurá navigovat na keš...
  • 0

#25 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 17:22

sobikovi napsal/a:
Když se někde náhodou zastavím, dám si vyhledat nejbližší keše v autonavigaci nebo juknu do turistické navigace. Líbí se něco, hurá navigovat na keš...

To je ale dost neefektivni z hlediska nejetych km po skutecnych silnicich.

Zacatek delam stejne... mit nahrane v GPS vse olovitelne...
Pak se na ten gpx soubor podivam v GeoKuku, a tam kde je jen par kesi okolo cesty, necham to byt (staci navigace), tam kde je jich "shluk" vytisknu si mapku s nazvama. Ma to potom fakt tu vyhodu, ze kdyz chci na nejakou odbocit, mam tam v prehledne mape i silnice, a vidim hned, bez sloziteho hledani v navigaci, co je na ktere ceste, a co je sice "za lesem" nejbliz, ale xx km po silnici. A poradi si urcuji "online" az pri ceste...
P.S. Ale je fakt, ze neresim trasu za kesema, ale pripadne kese okolo trasy...
  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 868 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 17:29

S474N napsal/a:
100Dteam: ja si vzdycky naklikam trasu, potom si udelam export z Geogetu (trasa + treba 5km okolo) a potom se na to kouknu pres Mapa kesi a udelam si rucne itinerar. Ma-li nekdo rychlejsi/efektivnejsi zpusob, tak se necham rad poucit.

No ja by som aj mal...
Precitaj a pozri si toto
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 17:33

klama: vzhledem k tomu, jak jsem psal, ze si potom "rucne" prochazim trasu, tak to mimojine i znamena to, ze se divam na kese, divam se kde asi jsou - jak moc velke zdrzeni to bude, jak moc jsou drive-in atd. Obavam se, ze toto rozhodovani zadny automat nenaucim. ;) Nicmene diky za odpoved.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 868 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 18:58

Na akykolvek ziskany zoznam kesiek - teda aj okolo trasy je mozne pustit algoritmus "obchodneho cestujuceho" a ten iba navrhne matematicky najkratsie pospajanie bodov...To potom mozes samozrejme upravovat rucne do aleluja...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 21:41

"Obchodni cestujici" je pro geocching uplne na houby. Chtel bych videt toho, kdo to fakt pouziva...
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 22:15

jj, ono hodně záleží na tom, kam a jak člověk jede. Když jedu např. na dovču do Jižních Čech, tak si nechám udělat trasu Praha - Soběslav a z ní pak dohledám keše do vzdálenosti 500m od trasy... z tohoto seznamu v GG vygeneruji itinerář pro TT a podle něj jedu.. navi automaticky generuje optimální trasu mezi kešema podle mojí potřeby. Vyondí se objížďka.. nevadí, dám si zobrazit keše na trase a ručně si vyberu a jede se dál.
  • 0

#31 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 868 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 6:24

"Obchodni cestujici" je pro geocching uplne na houby. Chtel bych videt toho, kdo to fakt pouziva...

Pises to tak presvedcivo ako keby si to uz pouzival:)
Vyuzit sa to da najma pre planovanie v neznamom prostredi, ked trebars viem kde budem asi byvat a v jeho okoli si necham dohladat kesky a tie si necham pospajat cestou - s pouzitim algoritmu obchodneho cestujuceho. Je samozrejme, ze to je prvy navrh, podla ktoreho si to mozem doma pozriet trebars v GE alebo v tom poradi exportnut ako zoznam do PDA - navigatora, V aute sa rozhodujeme dynamicky s vyuzitim navigatora (iGO) na co pojdeme dalej...
Kazdy si moze zvolit postup aky chce, uzivatel tu moznost , kto nechce. jednoducho nepouzije. V konecnom dosledku ide o nic, predsa poradie vygenerovanych wpt bodov nijako neovlyvnuje realnu cestu - z tohoto pohladu to je naozaj jedno ci som body mal povodne usporiadane tak ci tak...



  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 6:56

Nepouzivam, protoze narozdil od tebe, dokazu zjistit ze je to hovadina, driv nez si to zkusim naprogramovat. K cemu je cloveku prvni navrh, kdyz je z principu nesmyslny a stejne jej musim zcela cely predelat? Uplne zbytecna snaha! Ale duvody jsme ti uz kdysi vysvetloval dosti podrobne, takze pokud jsi sklerotik, napis mi soukromou zpravu a ja ti to vysvetlim znova. Nechci tim prasit tuto diskuzi. Dekuji.
  • 0

#33 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 8:20

sobikovi napsal/a:
Řadit si 300 keší podle pořadí je nesmysl...


pro mě ani tak ne, děláme to tak z několika důvodů:
1) lovíme s legendem, je v něm sice mapa, ale kdo s ním lovil, tak mě chápe
2) lovíme s legendem, a tak si píšeme pořadí a čas nálezů na papír. Zapisovat do seřazeného itineráře a pak z něj logovat je výrazná úspora času
3) osvědčilo se nám to při minulé dovolené
4) jsme na to tak zvyklí :)

Při dovolené minulý rok jsme měli notebook s mobilním připojením, takže objížďky a kešky kolem, kemy a kešky kolem, jsme vždy dohledávali až na cestě. Itinerář jsme měli založen na krabičkách, kam 100% chceme a pak na keškách, které jsou cestou. Když bylo co zobnout cestou, tak jsme to našli. Takže tady problém nevidím.

Nahrát si všechny cache do autonavigace je zajímavý nápad, pro zlepšení orientace a hledání parkoviště. Na to se musím podívat. Díky za tip.

S474N napsal/a:
ja si vzdycky naklikam trasu, potom si udelam export z Geogetu (trasa + treba 5km okolo) a potom se na to kouknu pres Mapa kesi a udelam si rucne itinerar.


sice jsem příliš nepochopil postup, ale zkusím se na to podívat. Tato činnost je všechna v geogetu?
  • 0

#34 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 868 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 8:34

@halumo Nema zmysel s tebou diskutovat, vsade si bol a vsetko vies a este si tu aj moderator...Nemas za co.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#35 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 9:59

Zmíněné makro jsem napsal na žádost někoho tady ve vláknu, pro vytvoření trasy z waypointů multin. Není určen pro vytváření cesty mezi kešemi, tedy ani mezi tradičkami. To totiž v GG nejde - GG nezná silnice ani překážky, jako řeky, areály a pod. Vycházet ze vzdušné vzdálenosti je nesmysl. Proto jsem ani zařazení keší bez waypointů neošetřoval. Algoritmus "obchodního cestujícího", resp. obdoba bez cesty zpět by sice šel použít na tradičky / vyluštěné mysterky, ale ne na multi(mystery)keše. Resp. i to by šlo, ale musel by se počítat přímo v GPS, musel by se dynamicky měnit, podle nově vyluštěných bodů. A taky by musel respektovat nenadálé změny typu "tady podle mapy měl být most přes Labe...", "od kdy je tady ten plot" atp.
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 10:42

100Dteam napsal/a:
Nahrát si všechny cache do autonavigace je zajímavý nápad, pro zlepšení orientace a hledání parkoviště. Na to se musím podívat. Díky za tip.

jj, mám v autonavi všechny keše daného státu kam jedu, protože nikdy nevím, kam se hnu a pro jistotu je to záloha. Mám tam sice jen omezené info, ale i tak se dá keš odlovit s trochou intuice nebo se podívat online na tu danou keš.
  • 0

#37 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 19:34

tak jsem o víkendovém lovu vyzkoušel výhody nahraných kešek v autonavigaci a ještě jednou děkuji za tip. To byla lahoda. Ještě nějak dořešit to seřazení kešek a bude to paráda
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama