Přejít na obsah


Fotka

Finanční náročnost geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#1 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:00

Nezkoušeli jste si někdo jen tak z legrace spočítat, na kolik vás tenhle koníček vyjde (třeba měsíčně)? Náklady na založení kešky, projetý benzín, nákup geocoinů, CWG a jiných předmětů na výměnu, eventy a tak? Trochu se bojím, že kdybych si ten výpočet udělal, asi bych se vážně zamyslel nad dopadem do rodinného rozpočtu ;) Teď is uvědomuju, že jsem to omylem hodil do Poradny, ač by to mělo asi být v Obecných.
  • 0

#2 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:06

My si zrovna myslíme, že tenhle koníček není zase až tak finančně náročný. Je fakt, že než jsme se ze začátku vybavili těma všema geoklumpama, chvilku to trvalo. Baterky, nepromokavé boty, GPS, CWG, osobní coiny, tužky, razítka...atd (už je to tady :D) Teď myslím, že nás keše stojí jen ten benzín a čas.
  • 0
Hledejte a najdete!

#3 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:11

Nezkousel. Kazde aktivni traveni volneho casu (snad s vyjimkou pesich prochazek okolo domu) je spojeno s nejakymi naklady, a u geocachingu se mimo porizeni GPS nejedna o nijak horentni sumy - alespon pokud jde o mne.
  • 0

#4 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:13

Kromě pořizovacích nákladů na počátku (gps) a později (cwg, nějaké geocoiny) si troufám tvrdit, že mě to nestojí nic, protože na ty výlety na kole, pěšky i autem jsem jezdil i před tím, než jsem objevil geocaching. Když to přeženu, tak s gc jsem vlastně jen získal obrovskou zásobu tipů na zajímavá místa a výlety.
  • 0

#5 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:14

Investovala jsem pouze do GPS a razítka (CWG, TB, GC nevlastním a investovat do nich nemíním :-)). Ostatní náklady bych měla tak jako tak (oblečení, benzin atd.)
  • 0

#6 mufin01

mufin01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:18

Asi tak, pokud někdo není vyloženě velkoobchodník s trackables, tak mimo úvodní náklady, jsou to už jen položky za cestování a ty by byly i tak, pač kešujeme v rámci výletů, kam bysme jeli i bez kačeření.
  • 0

#7 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:24

Nám to asi ty náklady zvedlo, na výlety jsme sice vyráželi i dříve, ale rozhodně ne v takovém rozsahu. A vzhledem k tomu, že náš prcek (2 roky) ještě na vlastní pohon moc nefunguje a do sedačky na kole ho zkusíme nacpat až tuto sezónu, tak přinejmenším toho benzínu spotřebujeme o dost více než dříve. A zakládání keší, pokud člověk nedělá mikro a chce, aby ta krabička za něco stála, taky není nejlevnější. 300 kč na jednu keš (ale spíše více) určitě vydáme.
  • 0

#8 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:38

hrabosata napsal/a:založení kešky

pár korun

hrabosata napsal/a:projetý benzín

nic

hrabosata napsal/a:nákup geocoinů, CWG a jiných předmětů na výměnu

nic

hrabosata napsal/a:eventy

pár piv...


... socka approval.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#9 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:43

No ja myslim, ze se to tu uz nekolikrat resilo. Ano je to financne narocn z konicek, ale take neni. Je to jen v tom, co je clovek ochoten do toho investovat a co ziskavat. Pokud clovek bere tuto zabavu jako turistiku a poznavani novych mist, tak to vyjde zadarmo, jelikoz by clovek stejne turistoval. Pokud to bere jen jako hledani krabicek, tak uz tam jsou minimalne naklady na dopravu a pokud to clovek bere jako boj o FTF tak tam jsou naklady na dopravu na kazdou krabicku a to pak leze hodne vysoko. Jinak ja to mam spocitane tak cca na 2 az 3 tisice mesicne, kdyz zapocitam dopravu, jidlo a amortizaci obleceni a udrzbu cache. A to bych stejne podobnou castku venoval na turistiku. Pokud jedu autem, tak mi celodenni cachovani vyjde na benzinu na cca 200-1000Kč. Pokud jedu vlakem, tak mi jedna vyprava vyjde na cca 14-200Kč. Jidlo na cely den vyjde na cca 40-150Kč, jelikoz vetsinou nenajdu hospodu. Amortizace obleceni a vybavy cca 600Kč. Naklady na dopravu lze snizit prave tou verejnou dopravou, navic se clovek nemusi stale vracet k autu a muze jit dal a dal. K jidli staci houska s pastikou a k tomu caj z termosky, navic takove jidlo na zdolanem kopci chutna lip. V lete lze jidlo nahradit dokonce tim co roste okolo. Jednou jsem cely den nejedl nic jineho nez boruvky a dost mne to zdrzovalo v postupu a byl jsem docela precpyny. V osaceni mam drahe jen boty, jelikoz na tom zavisi vse. Obleceni mam levnejsi, abych se pak nebal prelezt pres rezavy plot nebo prozkoumat jeskyni. Ale na druhou stranu zazitky a poznani okoli lze jen tezko vyjadrit financne. Tak to je jen v pristupu k veci. Pokud by clovek nechtel delat zadne konicky, tak mu pak zbyde jen ten gaucink, ale tam jsou stejne naklady na jidlo (zde trochu vetsi) a pak vetsi naklady na zdolavani nadvahy. Navic kdo aktivne dela geocaching, tak nemusi chodit do fitnescenter a to je nemala financni uspora.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10 Obludkovi

Obludkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:48

U nás náklady nijak extra nevzrostly, na výlety jsme jezdili i před tím. GPS jsem dostala k narozeninám. No a od té doby co děláme geocaching, tak vlastně dostávám k vánocům a narozeninám hlavně TB nebo GC (manžel alespoň nemusí složitě vymýšlet co mi dát). No a letos jsem si k 30tým narozeninám objednala CWG a možná bude i PM :) když nad tím tak přemýšlím, tak vzhledem k tomu, že nejspíš nedostanu nic jiného, tak se nám to finančně vlastně vyplatí ;)
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:48

marekd napsal/a:
Kromě pořizovacích nákladů na počátku (gps) a později (cwg, nějaké geocoiny) si troufám tvrdit, že mě to nestojí nic, protože na ty výlety na kole, pěšky i autem jsem jezdil i před tím, než jsem objevil geocaching. Když to přeženu, tak s gc jsem vlastně jen získal obrovskou zásobu tipů na zajímavá místa a výlety.

S tím souhlasím, i když já jsem první rok hledal bez GPS, takže mě to stálo jen čas strávený na kole, a to jsem stejně dřív jezdil a chodil. A předpokládám naopak, že GPS použiju i v turistice. Že mi např. umožní v lese nechodit jen po značených cestách.
  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 8:59

GPS jsem měl už před Tím, ale, pravda, dvakrát jsem upgradoval :D. Záleží na tom, co k nákladům připočteš, vandrovali a výletovali jsme vždycky. Takže buď můžu započítat jen pár lock-lock krabek … no, a nebo naftu, pokuty za špatné parkování, dárky ženě na usmířenou, a čas, ano, čas, protože čas jsou peníze.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:00

Tak s temi naklady je to takove, jake si to kazdy udela. Nicmene je to u kazdeho konicku, i kdyz se clovek zamysli i treba nad takovym lyzovanim, kolik ho to stoji. Na stranu druhou, muze trcet doma, cumet na fotbal a u toho cucat lahvace. Nebo muze sedet s kamarady v hospode a delat tutez cinnost v komabinaci s plivanim na vladu, sport a vsechno okolo. A taky ho to bude stat penize. Zjednodusene receno - co dnes nestoji penize, ze? :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:02

Naopak moje paní uštěří na dárcích k Vánocům, místo aby mi koupila nějakou (píp), darovala mi již 2x PM. A to se vyplatí, mě to moc potěší, i jako důkaz jakéhosi souznění, trefí se do vkusu, doma to nepřekáží, nestarám se o to, kam jsem zasel záručák pro případ poruchy.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:06

odhadem... od doby co hledám ty divné krabičky s kousky papíru... uhm... ještě se vlezu do 25.000,- Kč :D (a to nemám auto, abych platil benzín)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:07

Když jsem dělal do CB a do astronomie, stálo to víc, o fotografování nemluvě!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:10

je pravda, že jistou úchylku pozoruju. Při rodinných nákupech trávím víc a víc času v oddělení domácích potřeb a kontroluju slevový akce na "potravinové dózy". A tím pádem se mi občas podaří utratit víc, než jsem plánoval. Krabičky se díky některým mudlům doma ani moc neohřejou. Ale náklady jsou jen v řádu desetikorun, takže nic tragickýho...(mimochodem - v pemi drogerii teď mají akci lock-lock 2 za cenu 1!):)
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#18 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:12

Sem to teda spočítal... -kolo už sem měl -autem nejezdim (resp. když se někam jede, tak se cestou něco vezme, ale to se nedá počítat...) -GPS služební od máti z práce -PM nemám - Takže nějaká elektrika ne nabíjení baterek a limonáda co si koupim když sem celej den venku + barva do tiskárny na tištěšní listingu. + vydání na vlastní keše - specielní kategorie... Jo - na eventy nechodim a GC ani CWG nemam.
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:13

rocky napsal/a:
Sem to teda spočítal...
-kolo už sem měl


kolo jsem tam taky nepočítal, počítal jsem zhruba "vše" od pořízení první GPSky a prvního odlovu
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 06 April 2011 - 9:18

Ale kdybychom se měli podílet na astronautické části naší záliby, nevím, nevím… http://www.space.com...a-2-rocket.html
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama