Přejít na obsah


Fotka

Statistiky na gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#61 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 12:41

Potěšilo mě, že se to tu posunulo k věcnému řešení. Rady, že jsou to voloviny a že si každý má odlovit referenční kešku byly mimo.
Mě třeba zajímá, kolik je v Česku aktivních kačerů a na to statistika jakousi odpověď dává. Existuje tam ovšem jakási temná hmota těch, kteří mají třeba pár (desítek i stovek) nálezů, ale žádnou referenční kešku neodlovili. Budou to přinejmenším desítky procent.
Pak je ještě potřeba dořešit eliminaci cizinců. To je naštěstí jednorázový proces a už před lety jsem navrhoval jak ho zautomatizovat lustrací profilů. Připouštím, že je to problematické.
Nynější nabídka ruční kontroly je konstruktivní, ale zvládnout se tak dá jen kousek.
  • 0

#62 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 12:51

mpistora napsal/a:
... už před lety jsem navrhoval jak ho zautomatizovat lustrací profilů. Připouštím, že je to problematické.

Spíš nemožné. On je problém v tom, že když ty profily budu automaticky ověřovat, tak mě můžou odstřihnout. A zásadní problém je v tom, že v tom profilu ani nemusí být lehce poznatelné, odkud ten člověk vlastně je. V některých případech jsem musel pročítat logy (poslední nebo první) kde a v jakým jazyce vlastně loguje a z toho odhadnout národnost, protože v profilu dotyčný nic napsaného nemá, cache nezakládá a statistiky má deaktivované. Na rozdíl od cacherstats nemáme globální pokrytí, takže nemůžeme statisticky vyhodnotit, kde má dotyčný nejvíc logů a podle toho ho zařadit.
  • 0

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 13:50

mpistora napsal/a:
Potěšilo mě, že se to tu posunulo k věcnému řešení. Rady, že jsou to voloviny a že si každý má odlovit referenční kešku byly mimo....

Promiň, ale mimo jsi asi spíš ty.
Zatím se nic jiného než rozšíření počtu referenčních keší z toho nevyvinulo. Takže nutnost odlovit referenční keš zůstává (pokud se něco neřešilo tajně v zákulisí).
  • 0

#64 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 14:11

chtěl bych předem upozornit, že pokud tady budu muset hledat věcné příspěvky mezi těmi ostatními, tak budu velice rozladěn a budu mít špatnou náladu. Možná až banovací. A tím mám na mysli i pokud věcná bude jen část příspěvku a zbytek nějaké handrkování.
  • 0

#65 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:36

pepa.z.pocernic: Pokud se týče cizinců ve statistice, rád pomohu se selekcí. Pokud je někdo vyřazen a ozval by se, že je čech a byl vyřazen neprávem, dal by se do statistiky vrátit? Třeba po kontaktování přes email. ;)
  • 0

#66 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:43

A co tu proste dat formular a ten kdo by mermomoci chtel byt ve stat. tak by tam dal UID sveho uctu - predpokladam, ze parsujes ten?! A bylo by to vyreseno....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#67 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:51

J@AVO: vrátit se dá polerok: formulář účtu vůbec neparsuju, pravidelně aktualizovat těch několik tisíc účtů by byl asi za chvíli ban dobrovolníci na označování cizinců: promyslím jak to pojmout a dám vědět referenční kešky jsem hodil do bookmarku: http://www.geocachin...f6-da6075fa61c8 netušim, jestli už někdo nějaký nevytvořil, ale tohle je jediný autorizovaný
  • 0

#68 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:57

pepa.z.pocernic


Eh, ted nevim, jestli jsme se pochopili... Nebo mozna ja spatne chapu system...
Predpokladam, ze vezmes referencni cache, projedes v ni vsechny logy od jeji posledni aktualizace, zapises datum aktualizace a vyparsujes si nove cachery, kteri nejsou ve statistice, je tak?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#69 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 16:02

polerok: přečtu všechny logy na keši, zjistim kombinace guid profilu, jméno, počet nálezů a pak proběhne insert nebo update. nic dalšího se nečte protože nic rozumně strojově zpracovatelnýho co by se mi hodile se o uživateli nedozvim.
  • 0

#70 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 16:04

Aha, tak to nic, moje reseni by sice uzivatele do seznamu pridalo, ale uz by to neresilo pocet nalezu....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#71 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 17:46

Když už máš ty logy, tak by šlo možná zkontrolovat výskyt evidentně českých slov (keš, díky) případně čistě a jenom diakrity v logu. V nejhorším označíš nějakého Slováka jako tuzemce, pochybuju, že by ostatní národy používaly v logu ěščřž. Neřešilo by to určitě všechny, ale mírné zlepšení by to mohlo být.
  • 0
MaFa

#72 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 18:11

Mafa: zajímavý nápad.
  • 0

#73 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 8:16

Tak jsem tam přidal pokus o automatickou detekci. Chytá se to na písmena s háčky(ěščřž) + některá často používaná slova bez diakritiky a slovní spojení (dik za kes, keska, nalezeno,..). V přehledu jsou takto detekovaní tuzemci zatím označeni jako "asi tuzemec". Zatím ale ještě neproběhlo testovací kolečko na všech referenčních keších a proto to ještě není detekováno u všech. edit: MaFa: dík za nakopnutí
  • 0

#74 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 10:57

Rado se stalo
  • 0
MaFa

#75 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2011 - 13:56

pepa.z.pocernic napsal/a:
Spíš nemožné. On je problém v tom, že když ty profily budu automaticky ověřovat, tak mě můžou odstřihnout. A zásadní problém je v tom, že v tom profilu ani nemusí být lehce poznatelné, odkud ten člověk vlastně je.

pepa.z.pocernic napsal/a:
polerok: formulář účtu vůbec neparsuju, pravidelně aktualizovat těch několik tisíc účtů by byl asi za chvíli ban

Pokud jde o parsování profilů uživatelů z gc.com, tak podstatné je, že se to nemusí dělat pravidelně, ale stačí pro každý profil jen jednou.
Ale analýza textu logů je asi lepší nápad.


pepa.z.pocernic napsal/a:
referenční kešky jsem hodil do bookmarku: http://www.geocachin...f6-da6075fa61c8 netušim, jestli už někdo nějaký nevytvořil, ale tohle je jediný autorizovaný

K nalezení bookmarku referenčních keší jsem použil jednoduchý trik ;): otevřel jsem listing nějaké refernční keše a vpravo jsem viděl:
Bookmark Lists
Referenční kešky by I3oris
Pomocí PQ se to pak dá snadno zobrazit na mapě.
Rozložení nynějších 53 referenčních keší na mapě z nového bokmarku přikládám.
  • 0

#76 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:19

pepa.z.pocernic napsal/a:Tak jsem tam přidal pokus o automatickou detekci. Chytá se to na písmena s háčky(ěščřž) + některá často používaná slova bez diakritiky a slovní spojení (dik za kes, keska, nalezeno,..). V přehledu jsou takto detekovaní tuzemci zatím označeni jako "asi tuzemec".

Konečným cílem je ovšem úplné vyloučení netuzemců ze statistiky. A k tomu se bouhužel, žádná z dříve i nyní navržených metod přímo použít nedá. Pro vyloučení ze statistiky nejsou použitelné značky "neověřená národnost", "asi tuzemec" ani "", ale jen "cizinec". A to nelze takto zjistit. Může to ale sloužit k podstatnému zmenšení počtu "neověřená národnost", které i nadále je potřeba ověřovat ručně.

Jinak se mi zdá, že rozšíření počtu referenčních kešek funguje dobře - o pár set míst jsem se tak propadnul :).
  • 0

#77 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 21:34

Mnozí cizinci na českých keších logují (také) česky - pomocí google translatoru a pak tam tu diakritiku mají.
  • 0
Vložený obrázek

#78 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 7:57

Jsem tuzemec, ale vetsinou loguji bez diakritiky, takze to vychází ze jsem asi tuzemec.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#79 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:34

mpistora,bluetracer: však jo, proto taky žádná automatická detekce na základě logů neoznačí tuzemce bez výhrad, ale jen jako "asi...", jestli se použije diakritika nebo česká slova bez diakritiky se nerozlišuje.
  • 0

#80 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 13:21

Chtěl jsem se jen zeptat, zda to, že se v posledním období ve statistikách již nevyplňuje sloupeček "Přírůstek (5 dní)" je featura, nebo bug. ;) Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama