Přejít na obsah


Fotka

Podpora pro anglicky mluvící kolegy a kolegyně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:08

Ono i ty mysterky se daji pro necesky mluvici lovce vyresit, na jedne sve mam toto:
ENG: Sorry, no English description available for this mystery. If you don’t understand czech, write me where are you from, what do you know about Frantisek Kriegel, and I will send the cache coordinates to you.
dokonce uz to tusim jeden nebo dva cizi kaceri vyuzili...
  • 0

#22 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:13

Do anglictiny ano. Je to proste najrozsirenejsi jazyk, ktory sa do urovne "uz sa nejak dohovorim" najrychlejsie uci. Teda ak neberiem esperanto, ale to je asi neprechodne ;-). Osobne vidim ale vacsi problem v tom, ze GS stale nespravili podporu pre jazyky. A to nielen co sa tyka pisiem ale hlavne prekladov listingu. Ked k svojej slovencine pridam anglictinu a nedajboze sa budem nudit a prelozim to i do nemciny, mam listing hned 3x vacsi. A kto to ma potom stahovat a v nejakom mobilnom zariadeni s tym pracovat? M.
  • 0

#23 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:15

ve vsi ucte - kdyz my budem kaslat na ne, oni budou kaslat na nas, my budem kaslat na ne, oni budou kaslat na nas a furt dokola, hlavne ze MY jsme v pravu a ONI se maj prizpusobit. a jeste se muzem placat po ramenou jak jsme jim to nandali. rozhodne jsem aspon pro strucny shrnuti kese v anglictine (i kdyz jinejm by se zas vic libila treba nemcina nebo japonstina). onehda mi prave moje miziva znalost nemciny pomohla najit kes v lucembursku, kde byl listing prave jen nemecky a za anglictinu bych tam autorum libal ruce, protoze bych nemusel dobrou pulhodinu oblejzat krovi a hrabat se v mulcovaci kure. co se tyce mistniho fora, tak bych videl jako ideal udelat nejakou multilang sekci vedle oznameni/obecne/atp.. jasne oznacenou, s nazvem a popisem ve vicero jazycich, kde by se pak cizinci mohli dosytosti vyjadrit a mistni (nezapskli nacionaliste) kaceri by jim (snad) pomohli. plus nakej velkej animovanej blikajici banner na houmpejdz, at si toho vsimnou i ti lini amici. howg. jdu se premluvit k zalogovani
  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:33

Anglický hint v destinacích kde se vyskytují turisti považuji za nutnost. Nedávno v Barceloně mě dokonce potěšilo pár čtyřjazyčných keší španělština-katalánština-angličtina-čeština :)
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:42

alkes napsal/a:
Ach jo, proč sem taháš oblíbené megaklišé o líných Američanech? ...

Třeba proto, že TenCeskyHoch, co to sem prsknul, se jako lenoch projevil? A klišé...budeš se možná divit, ale ve většině případů je založeno na mnohokrát omleté pravdě - a právě proto je to klišé.
Kolik procent amerických keší má listing v češtině, když vynecháme ownery-Čechy? dtto ono Španělsko, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko...atd.
A znovu opakuju, že já nejsem proti tomu, aby se do listingu dala stručná informace třeba v eng. Akorát pak zase budou křičet ti, co se jim to nevejde do oregána...atd.
P.S. ach jo
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:49

Tohle vlákno ale už s CzechGuyem (Navíc, CzechGuy asi nebude čistokrevný Američan.) nemá nic do činění. Bylo založeno znovu právě proto, aby se tu nerozvíjely debaty o líných Američanech a argumenty typu, kolik cachí v Americe je česky. Howgh.
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:04

alkes napsal/a:
Tohle vlákno ale už s CzechGuyem (Navíc, CzechGuy asi nebude čistokrevný Američan.) nemá nic do činění. Bylo založeno znovu právě proto, aby se tu nerozvíjely debaty o líných Američanech a argumenty typu, kolik cachí v Americe je Česky. Howgh.

Tak jinak.
Proč to neřešit systémově? Co třeba, kdyby někdo naformuloval pořádně požadavek na GS, aby konečně udělali řádnou jazykovou podporu do databází a listingů?
Místo toho znetvoření češtiny, která pak ani nejde pořádně tím translátorem přeložit.
Jak je vidět, spíš to chybí a pomohlo by to víc jim (english), než nám v té naší malé vesničce střediskové (my jsme si vždycky poradili). To není argument?
  • 0

#28 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:07

dr.vota napsal/a:
... kdyby někdo naformuloval pořádně požadavek na GS, aby konečně udělali řádnou jazykovou podporu do databází a listingů?

máš volnou ruku
  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:09

dr.vota napsal/a:

alkes napsal/a:
Tohle vlákno ale už s CzechGuyem (Navíc, CzechGuy asi nebude čistokrevný Američan.) nemá nic do činění. Bylo založeno znovu právě proto, aby se tu nerozvíjely debaty o líných Američanech a argumenty typu, kolik cachí v Americe je Česky. Howgh.

Tak jinak.
Proč to neřešit systémově? Co třeba, kdyby někdo naformuloval pořádně požadavek na GS, aby konečně udělali řádnou jazykovou podporu do databází a listingů?
Místo toho znetvoření češtiny, která pak ani nejde pořádně tím translátorem přeložit.
Jak je vidět, spíš to chybí a pomohlo by to víc jim (english), než nám v té naší malé vesničce střediskové (my jsme si vždycky poradili). To není argument?


Na feedback forech tyto požadavky jsou, kdysi tady byly postnuté linky pro hlasování - ale asi to zase tak moc lidí netrápilo.

A pak je tu ještě jeden moment, s nějakýma lokalizacema jsem přicházel do styku, a pokud to dělali Amerikánci nebo prostě z anglické jazykové oblasti, tak to stálo za starou bačkoru. Prostě to co my (nebo třeba rusové) vidíme na první pohled, tak to se jim musí několik týdnů vysvětlovat a stejně to dost často nepochopí.
  • 0

#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:10

Parkis napsal/a:

dr.vota napsal/a:
... kdyby někdo naformuloval pořádně požadavek na GS, aby konečně udělali řádnou jazykovou podporu do databází a listingů?

máš volnou ruku

to ti děkuju za důvěru, ale bylo by lepší, kdyby se toho ujal někdo, kdo tou angličtinou vládne lépe než já samouk :)
  • 0

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:11

Arne1 napsal/a:
...
Na feedback forech tyto požadavky jsou, kdysi tady byly postnuté linky pro hlasování - ale asi to zase tak moc lidí netrápilo.
...

Tak já nevím, je to pro ně problém nebo není?
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:12

dr.vota napsal/a:
A znovu opakuju, že já nejsem proti tomu, aby se do listingu dala stručná informace třeba v eng. Akorát pak zase budou křičet ti, co se jim to nevejde do oregána...atd.
P.S. ach jo


Ach jo... a co je na tom divnýho? Co je špatnýho na tom mít Oregáno? není to nějak divnej, byť častej, posun vnímání? B)

Ono by bohatě stačilo vyjít vstříc nejen mejdlistům a dát vzorečky/důležité údaje na ZAČÁTEK listingu. To snad není tak velký přání.

Stejně jako nedávat vzorečky/údaje do skrytých waypointů.

PS: a k tématu: pak ať si je klidně shrnutí v listingu. Anebo, jako u některých multin, formou odkazu na externí file - pak už pomůže zase net v mobilu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:16

dr.vota napsal/a:

Arne1 napsal/a:
...
Na feedback forech tyto požadavky jsou, kdysi tady byly postnuté linky pro hlasování - ale asi to zase tak moc lidí netrápilo.
...

Tak já nevím, je to pro ně problém nebo není?


Pokud se dobře pamatuju, tak tam byly i velice zajímavé návrhy, například pro případ multijazyčných listingů podle nějakého tagu automaticky vybírat a zobrazovat pouze ty jazyky, o které má dotyčný zájem.
Celé je to ale závislé na plném přechodu na unikod, bez toho nemá cenu o nějakých větších lokalizacích mluvit. Takže se tím zkus prohrabat a znovu sem dát ty linky...
  • 0

#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:18

Citecka napsal/a:

dr.vota napsal/a:
A znovu opakuju, že já nejsem proti tomu, aby se do listingu dala stručná informace třeba v eng. Akorát pak zase budou křičet ti, co se jim to nevejde do oregána...atd.
P.S. ach jo


Ach jo... a co je na tom divnýho? Co je špatnýho na tom mít Oregáno? není to nějak divnej, byť častej, posun vnímání? B)

Ono by bohatě stačilo vyjít vstříc nejen mejdlistům a dát vzorečky/důležité údaje na ZAČÁTEK listingu. To snad není tak velký přání.

Stejně jako nedávat vzorečky/údaje do skrytých waypointů.

PS: a k tématu: pak ať si je klidně shrnutí v listingu. Anebo, jako u některých multin, formou odkazu na externí file - pak už pomůže zase net v mobilu.

A co dělají oreganisté s nyní velkou módou - listing v obrázku na externím serveru ? Se divím že se proti takovým ownerům nebouří.
  • 0

#35 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:31

Proč jenom oreganisté? Obrázky jsou problém i pro ty, co používají treba GeoNiche - ten obrázky neumí vůbec, a na Petříně mi kdysi ten fotohint docela scházel :).
  • 0

#36 krovicko

krovicko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:39

Tak kdybyste někdo chtěli hlasovat, tak tady je odkaz, snažila jsem se vybrat ten nejvíce hodnocený (v odkazu top), počítám že jich tam bude víc.. http://feedback.geoc...tions?ref=title
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:40

Arne1 napsal/a:
A co dělají oreganisté s nyní velkou módou - listing v obrázku na externím serveru ? Se divím že se proti takovým ownerům nebouří.

Až přestane Graunspíč prasit jpegy a začně podporovat png (= nikdy), přestanu tohle dělat.

8)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:51

Arne1 napsal/a:
...
Pokud se dobře pamatuju, tak tam byly i velice zajímavé návrhy, například pro případ multijazyčných listingů podle nějakého tagu automaticky vybírat a zobrazovat pouze ty jazyky, o které má dotyčný zájem.
Celé je to ale závislé na plném přechodu na unikod, bez toho nemá cenu o nějakých větších lokalizacích mluvit. Takže se tím zkus prohrabat a znovu sem dát ty linky...

Klidně, už tu jeden je, jenže jak to vypadá, měli by se o to starat spíš ti anglofonní, podle všeho je to spíš jejich zájem, než náš. Jim to vadí víc. My si poradíme.
P.S. a ne, nemám nic pro oregánu nebo čemukoliv jinému. Já si můžu nechat akorát tak zdát o tom, že bych do navigace nacpal 8(16)KB listingu. Já jsem limitován technikou ještě mnohem víc-a chci snad, aby owneři dávali všechny vzorečky do prvních dvaceti znaků listingu?
Tak abych to shrnul:
-chtělo by to dodělat multilingual podporu
-to by chtělo taky Unicode podporu - plnou (a jak GS, tak navigace)
-lepší podpora obrázků by přišla vhod
-není míč zase na jiné půlce hřiště?

pro hlasování http://feedback.geoc...tions?ref=title

P.P.S. ale pro mne za mne si klidně dál lepte jak vlaštovka vrabčí hnízdo, každý jinak, já jdu dělat něco užitečnějšího, tohle je ztráta času
  • 0

#39 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:20

boha jeho, tady se na zacatku jednalo o apel na autory, aby do listingu hodili aspon kousek textu v anglictine a najednou z toho je boj za unicode a multilang samotnyho gc.com.. jsou chvile, kdy mi opravdu zustava rozum stat
  • 0

#40 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:33

Inu, to neznas ze snemovny? Pokazde, kdyz jde o to, omezit imunitu nebo odebrat dvoje penize za jednu vec, jsou poslanci v zasade pro, ale za podminky, ze se pro to najde "systemove reseni" ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama