Přejít na obsah


Fotka

České cache pro Palm do readeru iSilo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2005 - 16:08

Ahoj, před pár měsíci jsem něco podobného marně hledal a nakonec jsem to vytvořil sám. Jsou to gc.com stránky převedené do textu a jsou tam vždy i ty poslední příspěvky (hodí se hodně na cestách, když se člověk rozhodne bez přípravy zalovit :).

Pro sebe to prozatím aktualizuji jednou za měsíc, když se člověk nechystá na ftf, většinou je to dostačující. Možná by to někoho mohlo zajímat (obzvláště pro starší Palmy), takže kdo má zájem: http://vogi.wz.cz
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2005 - 22:41

Hmmmm, tak uBook na Aceru n10 s Windows Mobile 2003 mi to neotevrel, ackoliv normalne cte PDB soubory bez problemu ... :-( Zajem bych celkem mel, cteni logu cestou ve vlaku je moje oblibena zabava ...:-)

A mimochodem, co jsi na strankach myslel tim prohlasenim "... ve formátu *.doc a *.xls, to ale není hotový dokument ..." ?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2005 - 11:42

...pro ty, kteří mě vypeskovali za snahu poskytnout vysledný produkt :o), jsem přidal možnost stáhnout balík "noimg" html (podklady pro případnou konverzi) http://vogi.wz.cz
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2005 - 14:42

Zdravím, moc děkuji Vogimu za databázi a mám velikou prosbu... mohl by mě někdo pomoci z konverzí této databáze pro iSilo do formátu pro Mobipocket Reader? Mám hodně velkou vykopávku ebookmana 900 a ten má takovej specifickej operační systém ....iSilo jsem pro něj nesehnal ale Mobipocket jo....čte mi to pdb soubory, ale tenhle Vogiho je speciálně pro to iSilo, takže mám smůlu .....umíte to někdo převést? Nebo z toho html souboru udělat pdb tak, aby v Mobipocketu fungovaly odkazy? Děkuju všem za pomoc a rady.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2005 - 22:54

ad 1 ... je to format do iSila, jestli je na WinCE iSilo, mohlo by to fungovat, nemam zkusenost...
ad 2 ... mozna to neni uplne spravna formulace, ale myslel jsem tim to, ze se na kazdem pocitaci nezobrazi absolutne stejne (na rozdil od pdf), navic kdo nema MS a pouziva free alternativy, nemusi nektere obrazky a ficurky precist vubec, nebo blbe
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2005 - 13:01

...pro ty, kteří mě vypeskovali za snahu poskytnout vysledný produkt :o), jsem přidal možnost stáhnout balík "noimg" html (podklady pro případnou konverzi)



Ale notak, ja to tak nemyslel, ono kecat umi kazdej ale neco udelat, to uz da praci. Takze ti rozhodne patri velky dik, tohle je moc pekny reseni a pokud budes mit naladu to obcas aktualizovat, tak to bude vyborny :-)

Jeste bych mel namet na zlepseni, bylo by hodne slozity tam frknout ke kazdy cache VSECHNY logy? Nejen tech uvodnich par, co se zobrazujou pri otevreni detailu cache?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2005 - 13:47

Díky, tohle je vynikající. HTML jsem zkonvertoval do TXT, a ten už pomocí MicroReaderu bez problémů přečtu i ve svém historickém Siemensu SL45i.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2005 - 1:40

Také Vogimu děkuji. HTML si transformuji pro Plucker na Palm a funguje to super.
Petr
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2005 - 22:58

ad 1 ... je to format do iSila, jestli je na WinCE iSilo, mohlo by to fungovat, nemam zkusenost...

No skoda ... a prostej text bys z toho udelat nedokazal? Nebo cokoliv jinyho?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2005 - 9:44

ad 1 ... je to format do iSila, jestli je na WinCE iSilo, mohlo by to fungovat, nemam zkusenost...

iSilo je dost dobrý na elektronické knihy, měl jsem ho rád a četl jsem si v něm (dokud jsem měl Palm). Nicméně iSilo existuje i pro PPC a Symbian, takže každý si přijde na své. Více na http://www.isilo.com/.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2005 - 13:54

Skvela prace! Prave jsem to vyzkousel se smartphone (Windows Mobile 2003). Nema to chybu. Skoda jen, ze decrypt hintu si clovek musi udelat sam. ;-) Ale diky, rad budu pouzivat!
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2005 - 11:03

Tak jsem tedy ještě přidal nový balík html stránek s kompletními logy - ten ale příliš aktualizovat nehodlám (sám ho nevyužiju a navíc se ty staré logy příliš nemění :), takže kdo má zbytečně volnou paměť v PDAčku, tak si je tam může nechat i vedle bežných aktualizací.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2005 - 10:50

Díky, tohle je vynikající. HTML jsem zkonvertoval do TXT, a ten už pomocí MicroReaderu bez problémů přečtu i ve svém historickém Siemensu SL45i.

Ahoj chci se zeptat na možnosti používání Vogiho databází:
každa cache dostane po ohlášení na serveru geocaching.com svůj kód. Např. GCH6GY pro cache u zámku Jezeří. Záleží jen na náhodě, nebo je v tom zakódována poloha cache? Jedná se mi o to, jestli je možný po příjezdu na nějaké místo v ČR zjistit z GPS mojí polohu a pomocí nějakého přepočtu najít ve Vogiho databázi několik nebližších caches. V současné době si musím alespoň opsat kody caches v okolí, kam se chystám. Zadání waypointu do GPS už můžu udělat cestou nebo na místě. Nemá někdo zkušenosti? Může někdo poradit? Dík, Honza.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2005 - 10:47

jenze v obyc textu prijdes o hypertextove odkazy formatovani a pak se v tom bude moooc hodne spatne orientovat ... jestli mi poradis nejaky konvertor, muzu to vyzkouset - funguje to takhle: dam zkonvertovat index (jmenovity seznam s odkazama na jednotlive stranky, ktere mam pripravene v adresari), udela se z toho jeden soubor a v nem je ten seznam a za nim vsech ctyristaneco stranek, jsou ale prehledne formatovane a funguji odskoky se seznamu primo na zacatky jednotlivych kesi - jinak to podle me moc nema smysl
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2005 - 17:07

Vyzkousel jsem Vogiho HTML verzi kesi na telefonu v Pocket IE a bylo to prima. Jenze co s tim decryptem? Prepisovat to na miste na papir a dekodovat...to je "moc" prace a kolikrat ja nemam ani tuzku (nebo to snad uz nekdo z vas dokaze cist i bez prekladu? ;-)). Natahovat to primo z gc.com jenom kvuli toho decryptu je zase moc luxus a ne vzdy je to mozne. Tak jsem nabrouzdal MSDN specifikaci objektoveho modelu Pocket IE na mobilnich zarizenich a zkusil napsat klientsky JScript, ktery by to umel primo na jednotlivych strankach kesi. Je to sice dost jine nez ve "velkem" prohlizeci, ale podarilo se. Proste se hint na jedno "klicknuti" prelozi. Je to takova drobnost, ale treba se nekomu z vas muze hodit. Pokud by byl zajem, nemam problem to dat k dispozici. Jeste jednou diky Vogimu!
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2005 - 19:30

Tak jsem tedy ještě přidal nový balík html stránek s kompletními logy - ten ale příliš aktualizovat nehodlám (sám ho nevyužiju a navíc se ty staré logy příliš nemění :), takže kdo má zbytečně volnou paměť v PDAčku, tak si je tam může nechat i vedle bežných aktualizací.


Je to excelentni, diky moc :-) Dneska pamet stoji pakatel, takze by s velikosti nikdo nemel mit problemy, ted uz se mensi kartu jak giga nevyplati kupovat :-) Musim uznat, ze kdyz jsem zacinal, nahraval jsem si mapy a kde co a na 512 jsem se nechutne tisnil ... :-) Ted s gigovkou uz je to lepsi ...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2005 - 11:51

Ahoj chci se zeptat na možnosti používání Vogiho databází:
každa cache dostane po ohlášení na serveru geocaching.com svůj kód. Např. GCH6GY pro cache u zámku Jezeří. Záleží jen na náhodě, nebo je v tom zakódována poloha cache? Jedná se mi o to, jestli je možný po příjezdu na nějaké místo v ČR zjistit z GPS mojí polohu a pomocí nějakého přepočtu najít ve Vogiho databázi několik nebližších caches. V současné době si musím alespoň opsat kody caches v okolí, kam se chystám. Zadání waypointu do GPS už můžu udělat cestou nebo na místě. Nemá někdo zkušenosti? Může někdo poradit? Dík, Honza.

Ty kódy (jména waypointů) se přidělují sekvenčně - GCxxxx, kde xxxx je pořadové číslo v Base-36 (číselná sada 0123456789ABCDEFG....). Takže žádnou polohu neskrývají; přeneseně obsahují jen "stáří" cache.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2005 - 12:13

Ahoj chci se zeptat na možnosti používání Vogiho databází:
každa cache dostane po ohlášení na serveru geocaching.com svůj kód. Např. GCH6GY pro cache u zámku Jezeří. Záleží jen na náhodě, nebo je v tom zakódována poloha cache?

Nic v tom zašifrováno není. Písmenka a číslice jsou poravdu přidělována postupně podle abecedy jak kdo dřív přijde. Takže jediné, co z toho poznáš, je, že když máš teď nové cache zacínající na GCP..., tak třeba cache GCM... byla založena pár měsíců zpátky. Ale dost se divím, že Groundspeak ve snaze trhnout nějaký ten USD nedraží "hezké" waypointy jako se draží "hezké" automobilové poznávací značky.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2005 - 19:55

funguje to takhle: ....


No to je fakt, text asi ne, ale co to hodit do normalni HTML stranky? Na zacatku obsah a hotovo ... HTML umi snad vsechno, ne? mimochodem, me by ani nevadilo to mit v textu, od ceho je vyhledavani :-)

Proste mi prijde skoda, kdyz uz mam ty data, tak to nedat do nejakyho univerzalniho formatu ... na webu brojis proti proprietalnim M$ dokumentum a sam to vrznes do nejakyho jeste specialnejsiho :-))) A jak zistavas data, nerikej mi, ze to stahujes rucne ...

Jinak ale rozhodne mam zajem, me vzdycky strasne zere rucne stahovat www stranky s popisem cache a cpat to do PDA :-)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2005 - 18:24

Vyzkousel jsem Vogiho HTML verzi kesi na telefonu v Pocket IE a bylo to prima. Jenze co s tim decryptem? Prepisovat to na miste na papir a dekodovat...to je "moc" prace a kolikrat ja nemam ani tuzku (nebo to snad uz nekdo z vas dokaze cist i bez prekladu? ;-)).

bez prekladu myslim zatial cita len Toniczech :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama