Přejít na obsah


Fotka

Customizace map


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2006 - 2:14

Zdravim - uzivatel Nilgiri nastinil v threadu o TOPO v3 moznost customizace map, nove pristroje pravdepodobne podporuji moznost vytvaret uzivatelske vrstvy a vlastni linie, plochy a POI body vcetne vlastnich custom ikonek.

To same podporuje cGpsMapper v posledni verzi - podpora klasicky nic moc, ale je tam navodny soubor custom.txt, ktery se da pomoci noveho cgpsmapperu zkompilovat. Tuto funkci podle vseho vyuziva i posledni verze Slovakia Roads v4.5 - obsahuje tedy alespon jeden soubor konkretne I00002cb.typ, ktery ma ale celkem malou velikost asi140 bytes... mozna je to nastaveni pro cernobile Garminy... nevim

http://pandora.idnes.cz/part/2006/5/27249
http://www.cgpsmapper.com/download/custom.txt
http://www.cgpsmapper.com/

Vi nekdo neco vic? =) Nebo vsichni snad soutezi o cGpsmapper personal?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2006 - 22:33

koukam ze nikdo nereaguje a mr. N si info sysli, tak jsem se vydal prozkoumat tudle ficuru sam:

pokud vezmeme nejhorsi mapu v historii lidstva Topo50V3 - muzeme si ji aspon vybarvickovat k obrazu svemu (moralizatory varuju, ze todle je imho bez poruseni licencnich podminek, protoze nic nemodifikujete... - ale tadle diskuze stejne patri jinam)

jak na to:

stahnete si cgpsmapper z http://www.cgpsmapper.com/download/cgpsmapperFree.zip - v tomto souboru se nachazi soubor custom.txt

ten otevrete v libovolnem textovem editoru (jako treba notepad) a v sekci [_id] opravite udaje na family id topov3.

[_id]
ProductCode=1
FID=791
[End]
nasledne zkompilujete zmineny soubor:
cgpsmapper typ custom.txt
vysledny soubor 10317.typ zkopirujte do adresare s mapou (u me C:\Garmin\FAMILY_791) a importujte do registru
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\FAMILY_791]
"TYP"="C:\\Garmin\\FAMILY_791\\10317.typ"
A zde je vysledek:

nyni si jen zatracene s celou veci pohrat a vytvorit poradnej set ikonek a car... budou i barevne znacky a pouziti spravnych vrstev na spravne veci =))) zkratka LUXUS!

ve Viste Cx FW 2.30 se mi to ale rozjet nepodarilo a na 2.40 se mi upgradovat nechce... pockejme si na 2.50 =)

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 9:16

Zajimave. Mozna priloz obrazek, jak to vypadalo predtim, pro srovnani. Jdou menit i jine veci, nez barvy? Mnoho diku za info a Tvuj cas pri cteni, jdu cist take.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 9:57

Jsem byl zvědavý, za jak dlouho a kdo na to přijde :-)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 10:00

A ještě v uvedeném příkladu je logická chyba. Asi ne důležitá, když to i tak funguje, ale je.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 16:14

normalne vypada mapa takto

jinak kdyby si s tim nekdo pohral a udelal pekny set car a ikonek a ty pak dal ostatnim k dispozici, tak to by byl luxus!

A ještě v uvedeném příkladu je logická chyba. Asi ne důležitá, když to i tak funguje, ale je.

jaka chybka? porad =)nechces prispet svym custom.txt do mlyna? =)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 16:36

Ja doufam, ze si s tim pohraje picodas, a zapracuje to. A bude to pekne, a malokdo to bude chtit modifikovat. Uvidime, co bude rychlejsi, zda nase amaterska tvorba, nebo ... Ono totiz asi nema moc cenu modifikovat cary na cyklostezkach, co jsou major highway, na nejake jine, slabsi. Problem routovani tim neodstranime, jen udelame mapu "koukatelnejsi".
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2006 - 10:40

jaka chybka? porad =)

No přece mapa je buď jako product nebo family, ne obojí :-) Jedno z toho je třeba zakomentovat.Proto se ten soubor jmenuje10317 a ne jen 317.typ
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2006 - 18:01

Ja doufam, ze si s tim pohraje picodas, a zapracuje to. A bude to pekne, a malokdo to bude chtit modifikovat. Uvidime, co bude rychlejsi, zda nase amaterska tvorba, nebo ...
Ono totiz asi nema moc cenu modifikovat cary na cyklostezkach, co jsou major highway, na nejake jine, slabsi. Problem routovani tim neodstranime, jen udelame mapu "koukatelnejsi".

ja bych treba kompletne predelal vschny ikony a layer statnich hranic se mi taky nepozdava... ale rek bych ze ta nova verze to obsahovat bude - spis mam strach aby to pak supportovali i GPSky... nevite nekdo s Vistou/Legendem Cx jestli FW 2.40 uz todle podporuje?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2006 - 10:42

Ja doufam, ze si s tim pohraje picodas, a zapracuje to. A bude to pekne, a malokdo to bude chtit modifikovat.

Já taky. Ale bude to na míru topo50. Jiné mapy si člověk musí udělat sám vlastním výzkumem.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 June 2006 - 3:06

No přece mapa je buď jako product nebo family, ne obojí :-) Jedno z toho je třeba zakomentovat.Proto se ten soubor jmenuje10317 a ne jen 317.typ

no v MS to funguje i s timto nastavenim - asi jsem se mylne domnival, ze FAMILY 791 je rodina PRODUKTU a TOPO3 je produkt 1 =) (navadi k tomu trochu i struktura registru)

TRAGEDIE_V_JZD: a nepodelis se o svuj vytvor? =))
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 June 2006 - 1:22

ja bych treba kompletne predelal vschny ikony a layer statnich hranic se mi taky nepozdava... ale rek bych ze ta nova verze to obsahovat bude - spis mam strach aby to pak supportovali i GPSky... nevite nekdo s Vistou/Legendem Cx jestli FW 2.40 uz todle podporuje?

Mohu potvrdit, ze legend CX v 2.40 to podporuje, i kdyz bych rekl - ponekud zabugovane . stravil jsem patecni den vytvarenim kustomizacniho fajlu, musim rict, ze v mapsource to vypada.. uchvatne (skoro jako tistena papirova mapa), po nahrani do legenda je to takove...divne.. napr. dalnici mam udelanou stejne jako v mapy.seznam.cz - zlutozelena kombinace. v MS to vypada moc pekne, ale v GPS je to takove .. prerusovane ... jako by to legend nebyl schopen vykreslit tak jak ma, ale skladal to z malych obdelnikovych dilku, ktere obcas ohranici , takze je ta dalnice prerusena zelenym okrajem napric dalnici.

povedlo se mi o customizovat TOPO V3, TOPO V2. kdyz jsem se pokusil ocustomizovat i metroguide (usa, a evropa), tak v mapsource to fungovalo.. ale pri naslednem odesiloani do GPSky spadne prave pri zpracovani TYP souboru asociovanych k metroguidum. po jejich odstraneni opet vse ok.

nepovedlo se mi ocustomizovat mapy, ktere v registry mapsourcu sidli v podklici Products (napr. BG TOPO), ale pouze ty, co jsou ve families

jinak, rekl bych, ze to dost zpomaluje vykreslvoani ...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 June 2006 - 3:10

...kdyz jsem se pokusil ocustomizovat i metroguide (usa, a evropa), tak v mapsource to fungovalo.. ale pri naslednem odesiloani do GPSky spadne prave pri zpracovani TYP souboru asociovanych k metroguidum. po jejich odstraneni opet vse ok.


jaky family kod jsi pouzil? 0x64hex? tj 100 v dekadickem vyjadreni?


FAMILY 791 (Dec) je 0x317hex coz je v registru zapsano v opacnem poradi jako 1703 - klic id

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 June 2006 - 12:23

jaky family kod jsi pouzil? 0x64hex? tj 100 v dekadickem vyjadreni?


FAMILY 791 (Dec) je 0x317hex coz je v registru zapsano v opacnem poradi jako 1703 - klic id

Jojo .. pro metro CZE to bylo 100, pro metro usa to bylo 86
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama