Přejít na obsah


Fotka

Geoget a mapa kesi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 17:35

Ahoj, mam po republice vyreseno spoustu mysterek. Je mozno nejak treba z geogetu vyexportovat mapu CR, nebo mapu konkretniho mesta aby v ni byly tecky ktere oznacuji vyresene cache ? Aby kdyz nekam jedu jsem se mohl podivat na mapku a naplanovat si tudy cestu a nemusel stale procitat soubor s resenyma keskama. Diky
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 17:43

Je to snadný. Přes filtr si vyfiltruješ vyluštěné keše (filtr Resolved mystery) a pak zobrazíš mapu kešek
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:04

weri napsal/a:
Je to snadný. Přes filtr si vyfiltruješ vyluštěné keše (filtr Resolved mystery) a pak zobrazíš mapu kešek


nevite nekdo jak udelat aby se ta mapa kesek ukazala v IE ? Nejak tam nemam zadne cache. Diky
  • 0

#4 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:05

uz to jede. diky moc
  • 0

#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 21:48

krtci_hledaci: a v cem byl problem? pokud v nejakem nastaveni tak dej vedet at to muzeme dopsat na wiki.

jinak vse podstatne je snad zde: http://geoget.ararat...avody:mapa_kesi
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 10:56

Tak hlasim nejaky problem s Mapou kesi, kdyz se do ni vygeneruje tahle GC2Z9GC, tak ji to uplne zmate, hlasi ji jako vlastni a je rozhozene i to info okno po jejim rozkliknuti. Problem zrejme bude s tim, ze dotycny pouziva '|' nebo co ja vim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 13:41

S toutez kesi mam mapu (Cachemapa GeoGetu v Opere) spravne. Resp. v popisu na mape mam svistlitko nahrazeno lomitkem, jinak je vsechno OK.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 18:37

nevite nekdo jak udelat aby se ta mapa kesek ukazala v IE ? Nejak tam nemam zadne cache. Diky

A dával jsi Refresh? To musíš i při každém posunu, samo se to nerefreshuje.
A co se týče IEXP, tak to je teď jediný prohlížeč, ve kterém mi to jde. Nějak se mi teď nedaří otvírat HTML soubory z disku v Chromu ani Firefoxu.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 20:07

Ted zalezi na tom, co mas nastavene jako vychozi prohlizec. Prohizec se najde podle toho, kdo je v systemu zaregistrovany jako aplikace pro http protokol. Do pristi verze chci udelat i to, ze si budes moci v nastaveni zvolit prohlizec pro cachemapu.
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 20:19

Gord: me to blbne ve FF
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 21:10

HaLuMa napsal/a:
Ted zalezi na tom, co mas nastavene jako vychozi prohlizec. Prohizec se najde podle toho, kdo je v systemu zaregistrovany jako aplikace pro http protokol.

Do pristi verze chci udelat i to, ze si budes moci v nastaveni zvolit prohlizec pro cachemapu.

volba prohlížeče by byla super.
Přestože mám defaultní prohlížeč IE, tak Geoget otevírá mapu v Opeře :( a nenašel jsem místo, kde to změnit.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2011 - 21:16

Abych nešířil bludy: To, že se mi HTML otvírá jen v IEXP je můj problém. Dělalo mi to i u výpisů z banky, kvůli tomu jsem to asocioval na IEXP. HTM se mi otevře ve všem. Takže tohle bych nespojoval s geogetem. Jinak, volba prohlížeče přece už tam je, jen se to musí udělat editací konfig. souboru. 0=nic, 1=implicitní, cesta=cesta ke spuštění prohlížeče. Jenom to nějak nešlo korektně, tuším, že tam chyběl protokol file://, nebo něco takového. Zkoušel jsem to doplnit i do zdrojáků, ale pak jsem toho nechal, protože mi to stejně nechodilo.
  • 0

#13 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 12:42

krtci_hledaci napsal/a:
uz to jede. diky moc

... ještě že teď všichni "stejně postižení" víme kde je "zakopanej pes" :(

...jinak já měl podobný problém. Modro, modro a nic než modro :( (při spuštění pomocí tlačítka v hlavní nástrojové liště - chrome).
V návodu jsem se dočetl o nějakém parametru –allow-file-access-from-files ale jelikož není blíže popsáno, tak jsem nevěděl kam, jak a vůbec ;( ... použil jsem tedy v návodu zmiňovaný doplněk IETab. Již to vypadalo, že se blízká na lepší časy :) ... mapa se objevila, avšak pouze bez keší a to i po aktualizaci(Refresh), a ani ostatní nástroje z Tools umístěného vpravo na mapě nefungovali korektně ;(
Jako poslední možnost byla v návodu instalace pluginu cachemap. Po instalaci a nastavení cesty k IE ve správci pluginu, fungovalo vše dobře. Nevýhoda snad jen, že nelze spustit přes onu ikonku v nástrojové liště, ale že je nutné spouštět přes pluginy... Výborný nástroj, zvláště poté, co jsem se někde na fóru dočetl, jak označit polygon a exportovat keše jen uvnitř něho :)
Co mě tedy trápí a kde je problém?
V tom slovíčku fungovalo :(
Lépe řečeno fungovalo několik měsíců až do osudné aktualizace IE na verzi 9
Od té doby se mi vždy při pokusu o zobrazení mapy po načtení keší otevře IE na "startovací stránce". Je mi jasné že je problém někde v nastavení IE. Ale kde a co? Poradí někdo?
Předem díky za jakýkoliv tip.
  • 0

#14 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 20:51

Hojší napsal/a:
...Poradí někdo?...

Opravdu nikdo neví a nikoho nic nenapadá :( ?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 21:46

napada, ale na dovolene se ti na to nepodivam...
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 21:49

Tak v Chromu se mi to zprovoznit nepovedlo, paranoidně nesahá na disk, pokud je HTML spuštěno z disku, ani ten parametr mi nepomohl. Pouštěl jsem to přes plugin ve firefoxu, ale ani to mi teď nešlo. Musel jsem ten plugin nastavit na IEXP. Tam zase paranoidně musím pokaždé povolit aktivní obsah. Moc to nepoužívám, ale pustit to lze.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 22:36

nevim, co mate s firefoxem za problem? v tom to pouzivam ja, vzdycy jsme to v nem pouzival a nekdy jsemnemel problem. prave ted mam mapu ve firefoxu spustenou take...
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 10:09

nevim co mate s chrome za problem? v tom to pouzivam ja, vzdycy jsme to v nem pouzival a nekdy jsemnemel problem. prave ted mam mapu ve firefoxu spustenou take... :) chrome verze: 13.0.782.55 beta-m (ale funguje mi to odjakziva po pridani toho spousteciho parametru) IE odjakziva nepouzivam, ale ted jsem to zkusil otevrit (IE9) a jediny co, tak se zeptalo zda chci povolit nejaky ActiveX prvek, jinak to normalne funguje. nad firefoxem jsem zlomil hul po tom co jsem cekal trictvrte roku na 64bitovou ctyrku, a nakonec ani nevysla.
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 10:52

mikrom napsal/a:
... a jediny co, tak se zeptalo zda chci povolit nejaky ActiveX prvek, jinak to normalne funguje.
...

a v tom bude nejspíš právě ten zakopanej bílej tesák, že jim to nejde :D:D
  • 0

#20 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 13:53

HaLuMa napsal/a:
nevim, co mate s firefoxem za problem? v tom to pouzivam ja, vzdycy jsme to v nem pouzival a nekdy jsemnemel problem. prave ted mam mapu ve firefoxu spustenou take...

no jo, ale jak toho docílit ?
Jako defaultní prohlížeč mám IE8. Většinou brouzdám v Firefoxu.
v script\cachemap\cachemap.config.pas mám vyplněno
const
  open_browser = 'c:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe'; //0 - ne, 1 - ve výchozím, nebo cesta k jinému
a přesto se mi mapa keší otevírá v Opeře - mimochodem, malování polygonu je zde velmi špatné.
Jak mám otevřít seznam keší v mapě ve Firefoxu ? V návodu http://geoget.ararat...avody:mapa_kesi jsem řešení nenašel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama