Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Šifra v obrázku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 9:48

Potřeboval bych vědět, jak vytvořit tzv. šifru v obrázku. Představoval bych si to tak, že budu mít obrázek, který bude normálně fungovat jako obrázek. Pouze když ho otevřu v nějakém textovém editoru (poznámkový blok, Word) zobrazí se mi (klidně pod zdrojovým kódem obrázku) nějaký text. Chtěl bych se zeptat, zda je to vůbec možné udělat a jak. Předem díky za odpověď.
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 9:51

na neco takovyho doporucuju program Concealar - zasifruje text do obrazku a k textu se pomoci programu dostanes jen kdyz znas heslo ;) ale jerstli to jde tak jak chces ty netusim
  • 0

#3 GEkOn-cz-

GEkOn-cz-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 9:54

je nutné otevírat obrázek v textovém editoru atd.?? ;) Na netu je spousta prográmku, které ti do obrázku skryjou text a pomocí hesla se k danému textu dostaneš... edit: trvalo mi něž jsem odepsal odpověď. Petulinka byla rychlejší.!
  • 0

#4 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 9:58

Jo, o tomto programu vím. Já jsem ale chtěl právě to, aby to šlo udělat bez hesla. Aby zde byl jen ten potenciál nápadu otevřít to v textovém editoru :-)
  • 0

#5 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 10:02

ano da sa to spravit, ibaze ked ten upraveny subor s textovym popisom v kode nahras na server gc.com tak gc prave ten tvoj dodatok zmaze, odskusane, ani sa s tym netrap :)
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 7:28

dema napsal/a:
ano da sa to spravit, ibaze ked ten upraveny subor s textovym popisom v kode nahras na server gc.com tak gc prave ten tvoj dodatok zmaze, odskusane, ani sa s tym netrap :)

Možná je nahraný na špatným místě, už jsem pár podobných obrázků u kešek viděl (i když teď nevím, jestli nebyly umístěny na externí servery).
Případně se dá vložit do EXIF či ITCP dat obrázku.
  • 0

#7 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 7:41

Při nahrávání na GC.com server obrázky upravuje, takže dodatečné informace se z nich většinou ztratí. Pokud chceš mít poznámku v EXIF u obrázku, musíš obrázek nahrát na jiný server. Předpokládám, že ovládáš základy HTML a zvládneš takový obrázek do listingu vložit.
Anebo to tam zkus nahrát a vyzkoušej, jestli to funguje.
  • 0

#8 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 7:48

Popina napsal/a:
Jo, o tomto programu vím. Já jsem ale chtěl právě to, aby to šlo udělat bez hesla. Aby zde byl jen ten potenciál nápadu otevřít to v textovém editoru :-)


Zkopiruj onen text na konec toho obrazku. Funguje to v pohode, je to jeden z triku ktery pouzivam u GC2P2HJ.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 7:54

Ono asi záleží na velikosti obrázku - pokud bude originál v rozpětí požadovaném GC - "Pokud velikost obrázku přesáhne 125k nebo jeho šířka bude větší než 600 pixelů, bude automaticky zmenšen." , tak GC asi nechá obrázek tak, jak je. Chtělo by to vyzkoušet.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 8:04

Groundspeak obrázek přemele vždycky, to mám ověřené. Je to taky dobrá pomůcka na luštění mysterek: pokud je obrázek ze serveru geocaching.com, nemá smysl v něm hledat skryté informace.

K dotazu: jde to celkem jednoduše, buď dáš informaci do EXIF, ale to je vidět lehce už ve vlastnostech obrázku, nebo je lze připojit na konec, třeba takto:
1. Připravíš si obrázek (např. obrazek.jpg) a text, který chceš připojit (zprava.txt)
2. Spustíš příkazovou řádku (cmd) a napíšeš
copy /b obrazek.jpg + zprava.txt zakodovany.jpg
3. Vysledek nahraješ někam na web, kde ti to nezmrší a vložíš ho do listingu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#11 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 8:16

Nějakou inspiraci můžeš čerpat i zde: GC1NT98 (teda pokud tě baví to taky luštit ;-) )
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 8:16

GC.COM EXIF nemaže, alespoň ne obecně. Koukal jsem na obrázky namátkou u několika keší a měly ho tam s původními daty.
  • 0

#13 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 8:33

Do obrázku můžeš schovat ledacos, dokonce i soubory!

Do složky si připrav následující:
1. obrázek s názvem např. obrazek.jpg
2. zazipované soubory, včetně obrázku[/b]. Zip soubor pojmenuj třeba test.zip
3. dávkový soubor[/b] s příkazem

Jak vytvořit dávkový soubor s příkazem?
1. Otevři si poznámkový blok (TXT)
2. Nakopíruj do něj tento příkaz:
copy /b obrazek.jpg + test.zip safe.jpg
3) Poznámkový blok ulož a změň u něj příponu z TXT na BAT

Poté už jen stačí dvakrát kliknout na dávkový soubor a obrázek obsahující soubory (safe.jpg) se ti vytvoří.

Z obrázku pak ty soubory dostaneš tak, že jen změníš příponu JPG na ZIP a ten rozbalíš.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#14 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 16:17

Tak ja teda neviem, ale podľa mňa GC.com upravuje obrázky iba keď mu nevyhovuje veľkosť. Poznám viac kešiek ktoré majú zašifrované súradnice v obrázku a sú hostované na GC.com
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka