Přejít na obsah


Fotka

import nalezenych kesi z 60CSX do GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 11:39

Ahoj, asi jsem fakt lama, s GG zacinam, prosla jsem si fora i navody, ale nikde jsem nenasla nic, co by mi pomohlo:( Nahrala jsem si PQ do GPS pomoci MapsSource (jiny zpusob neznam), chvili kesovala a pak vsechny kese importovala opet do Mapsource. Nedavno jsem si stahla GG a chtela jsem naimportovat nalezene kese do databaze(gpx vytvorene v MapsSource), ale nahrajou se mi jen jako waypointy, takze u nich nemam ten nazev, datum nalezu, atd. a tim padem s tim nemuzu pracovat jako s kesi. Napadlo me, nahrat jeste puvodni PQ do GG a pak je nejak sparovat, ale nenapada me, zadne jednoduche reseni. Muzete mi prosim nekdo pomoct, popripade vyjasnit, jak importovat a exportovat kese z 60CSX??? Dekuji mockrat a pokud to tu nekde bylo, omlouvam se, staci nakopnout, ale ja to proste nenasla.
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 12:52

Základ je, že do GPSmap 60CSx, se PQ soubory nedají nahrávat a keše se tam dávají jako GPX soubory. Takže z GPS to do GeoGetu nahrát nejde. Vygeneruj si PQ MyFounds a naimportuj ho do GG. Protože bude větší, než 500 keší, musíš ho stahnout ze serveru ručně nebo skrzt stahování PQ v GeoJarry.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:03

kolombo napsal/a:
Vygeneruj si PQ MyFounds a naimportuj ho do GG.


ona totiz cela logika je v tom, ze ja ty kese nemam jeste zalogovane. Je jich hodne a tak jsem chtel apouzit nejake makro GG na hromadne zalogovani. Proto to potrebuju dostat z GPS, resp. z Mapsourcu.

Popripade me napada jeste vytvorit fieldnotes a to nejak naimportovat do GG (jestli to vubec jde), ale netusim jak takove fieldnotes vytvorit :(
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:06

noelin napsal/a:

kolombo napsal/a:
Vygeneruj si PQ MyFounds a naimportuj ho do GG.


ona totiz cela logika je v tom, ze ja ty kese nemam jeste zalogovane. Je jich hodne a tak jsem chtel apouzit nejake makro GG na hromadne zalogovani. Proto to potrebuju dostat z GPS, resp. z Mapsourcu.

Popripade me napada jeste vytvorit fieldnotes a to nejak naimportovat do GG (jestli to vubec jde), ale netusim jak takove fieldnotes vytvorit :(


No, 60CSx fieldnotes generovat neumí, takže jestli jsi nebyla kešovat s někým, kdo má GPS, co je dělá, tak buď podle WP, které si určitě děláš při nalezení keše, nebo ručně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:12

kolombo napsal/a:

No, 60CSx fieldnotes generovat neumí, takže jestli jsi nebyla kešovat s někým, kdo má GPS, co je dělá, tak buď podle WP, které si určitě děláš při nalezení keše, nebo ručně.


no a dostavam se k jadru pudla: jak udelat v gg fieldnotes z wpt? Jde to? nebo v cem je vytvorit? (krome poznamkovyho bloku - to si ty kese snad radsi zaloguju normalne;))
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:25

V gg je ecport do FN. Nactes body do seznamu a pak jr das exportovat.
  • 0

#7 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:28

sobikovi napsal/a:
V gg je ecport do FN. Nactes body do seznamu a pak jr das exportovat.


takze jestli tomu dobre rozumim (sorry za blbe otazky, ale radeji pro jistotu):

stahnu kese do Mapsource, ulozim jako gpx, naimportuju gpx do GG (zobrazi se jako wpt), to pak vyexportuju do FN a pak naimportuju FN do GG a z toho pak nejak makrem dokazu zalovat hromadne na GC.com?
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:37

Pozor, trosku to zamotavas! Mame format GPX. To je format, ktery je schopen uchovat nejake informace o bodech. Pak mame format PQ GPX (PocketQuery). To je GPX, ktere je rozsireno o specificke informace o keskach. Geoget umi importovat kesky jen z PQ GPX. Umi sice naimportovat i obycejne GPX, ale ne jako kesky, nybrz jako obecne body. Nesparuje se to dohromady! Mapsource oproti tomu PQ GPX vubec neumi! To umi jen GPX, tazke ty specificke informace o keskach, ktere jsou v PQ, ignoruje. A neumi vyexportovat PQ GPX. Tudiz jakykoliv import kesek prohanych skrzeva Mapsource nema zadny smysl.
  • 0

#9 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:46

aha:( no tak to jsem opet na zacatku :( jak tedy mam udelat hromadne logovani kesi na gc.com, ktere lze (pokud vim) jen z geogetu, kdyz mam kese nahrane v GPS??? Tedy jak dostat elegantne (i neelegantne, pokud to nebude rucne;)) informace o nalezenych kesich, ktere jsou v GPS 60csx (tak ze je oznacim pri nalezu, jako nalezene) do GG?
  • 0

#10 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 13:53

no a dostavam se k jadru pudla: jak udelat v gg fieldnotes z wpt? Jde to? nebo v cem je vytvorit? (krome poznamkovyho bloku - to si ty kese snad radsi zaloguju normalne)

Tohle jsem taky řešil a udělal jsem to takto: Z gps to nedostanu, mám taky 60-tku. Nalezené keše si označím v programu Mozigo a provedu jejich export do field notesu. Jde tam zadat i text Jako děkuji a automaticky se tam píše čas. Potom ten field notes nahraji na GC.com, tam to můžu zalogovat třeba automaticky nebo po jedné keši
  • 0

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 14:35

...asi bych to viděl tak, že podle GPS si je ručně označíš v GG jako nalezené a pak teprve vytvoříš FN, který nahraješ na web ...asi nemá smysl, když už si začala pracovat s GG do toho tahat ještě jiné programy :)
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 14:55

Já to dělám tak, že si u nalezené keše dělám WP a loguju to na GC.COM ručně, podle data a času z WP. A následně importuju logy a tedy i nálezy do GG. Pokud lovíš něco jako Vlečku a tak, tak je dobré sebou mít někoho, komu padají fieldnotes z GPSky a nechat si je poslat. Jinak si samozřejmě dovedu představit i postup, že vygeneruju fieldnotes v GG a to pak naimportuju do GC.COM
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 14:59

bezva, diky vsem za cenne rady a objasneni. Zkusim vsechno a uvidim, co z toho bude pro me nejlepsi. Kdybyste meli jeste nejaky napad, jak efektivne zalogovat vic kesi najednou na gc.com s tim, ze ty kese nejdriv musim dostat z me GPS, budu rada, takze vlakno nechavam zatim stale otevrene;)
  • 0

#14 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:02

kolombo napsal/a:
Pokud lovíš něco jako Vlečku a tak, tak je dobré sebou mít někoho, komu padají fieldnotes z GPSky a nechat si je poslat.


presne kvuli te Vlecce to potrebuju:D A bohuzel jsem lovila s lidmi, co maji Garmin nüvu, papir a tuzku :D
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:04

kolombo napsal/a:
Já to dělám tak, že si u nalezené keše dělám WP a loguju to na GC.COM ručně, podle data a času z WP. A následně importuju logy a tedy i nálezy do GG.

+1

Jen je to občas opruz. Zautomatizovat by to šlo.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:05

Podpora geocachingu je v 60csx tak mizerna, ze ji pouziva malokdo. Ono je to umocnene timz, e nejlepsi cesta, jak dostat kesky d teto GPSky, je pres POI. Nejsi omezena poctem bodu, mas tam vsechno, kesky a waypointy, vsechno ma hezke ikonky podle druhy kesky a waypointu, a nemota se ti to mezi body, ktere si delas rucne. Nevyhoda je, ze si nemuzes v GPSce oznacit nalez. Prave proto to lide obchazi ti, ze si vyrobi u kesky ten waypoint, ze ktereho je videt, kdy to bylo, a pak to podle toho zaloguji. Nebo treba ja si waypoint nedelam, ale vyfotim si logbook a pak loguji podle fotek.
  • 0

#17 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:05

J@VO napsal/a:

Tohle jsem taky řešil a udělal jsem to takto: Z gps to nedostanu, mám taky 60-tku. Nalezené keše si označím v programu Mozigo a provedu jejich export do field notesu.


a v Mozigu to jde nejak zautomatizovat, jako ze to spolupracuje s Mapsourcem nebo to spolupracuje primo s GPS jako mapsource? nebo to delas rucne?
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:11

Tak, pokud se bude nekdo hodne nudit, tak muze napsat skriptik, ktery si nacte to GPX, bude v nem hledat zaznamy s nazvem GC kodu, a podle data zalozeni nastavovat nalezy... technicky to mozne je, ale ja na to cas nemam. ;)
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:21

HaLuMa napsal/a:Prave proto to lide obchazi ti, ze si vyrobi u kesky ten waypoint, ze ktereho je videt, kdy to bylo, a pak to podle toho zaloguji

Přesně tak,

název 001 - 999 (tj. pořadí), v komentáři timestamp. Ideálka.

Jo, kdyby v době nákupu 60csx byly oregony, bral bych jinak. Ale nebyly.

Naštěstí už moc nelovím, takže to neomezuje.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:29

noelin napsal/a:

kolombo napsal/a:
Pokud lovíš něco jako Vlečku a tak, tak je dobré sebou mít někoho, komu padají fieldnotes z GPSky a nechat si je poslat.


presne kvuli te Vlecce to potrebuju:D A bohuzel jsem lovila s lidmi, co maji Garmin nüvu, papir a tuzku :D

tak pokud bys chtela FN vlecky, tak neni problem - jen ti v tom prepisu datumy a cas si budes muset holt domyslet :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama