Přejít na obsah


Fotka

import nalezenych kesi z 60CSX do GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:31

noelin

Do moziga načtu všechmy keše z oblasti, třeba vlečku a okolí. Zatržítky označím keše co jsem našel, a dám export. Exportuji do field notesu. Je to to samé jako mají ti s GPS co tyhle věci umí. Automaticky to vyplní třeba do logu "Děkuji za keš" zapisuje to tam i datum a čas. Soubor field notes program uloží na disk. Otevřu GC.com a ten field notes nahraji na server.Pak nechám zalogovat. Vše na jednou se loguje a nebo po jedné keši. V logu je již vyplněn ten datum a čas. Taky je tam to poděkování. Jinak ti to klidně vysvětlím i krok za krokem, ale radši by to chtělo jestli máš ICQ nebo skype.

  • 0

#22 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:33

J@VO: neber to jako rejpani, spis jsem zvedava, ale jak se to dozvi ty casy? :D :P
  • 0

#23 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:40

Ty časy jsou tam trochu o ničem, vypadá to takto 12:00 Děkuji za keš :) Ale to se dá přepsat nebo radši smáznout. no ale takto zaloguji vlečku za pár minut, ručně mi to trvalo asi přes hodinu
  • 0

#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:43

ptam se, protoze nepredpokladam, ze by to mohlo nejak zahadne vedet, kdy byla kes odlovena - tze to tam bud musis datlit ruco nebo si to das cas, kterej je v danou chivli, kdy nastavujes nalez/generujes FN...
  • 0

#25 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:44

jinak myslím že se dá docela dobře použít toto:

2) na stránce http://fn.ondrej.org/ si můžeš nechat automaticky doplnit čas a pořadí keše...
3) výsledný soubor v kterém jsou logy jako např.: GCZZZZZ,2011-05-10T19:55Z,Found it,"zde je text logu" si můžeš mezi uvozovkami v textovém editoru upravit ať již před nebo po (2) a posléze nahrát na GC.com a následně
4a.) jednotlivě zalogovat každou keš dvěma kliky, nebo
4b.) použít GCLogger a "nechat si zalogovat".


to ale nemám ještě vyzkoušené
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:45

No, nedozvi. Takze to popsany problem nijak neresi. Ten postup s Mozigem samozrejme udelas uplne stejne i v Geogetu! Akorat to tu nikdo nerikal, protoze se tu resi jiny problem. ;)
  • 0

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:49

J@VO: to je defacto ten samej postup ;) ten soubor, tkerej to generuje jsou FN....
  • 0

#28 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:52

HaLuMa

Problém to neřeší, protože to ze 60-tky automaticky prostě nedostane Já jen nastínil řešení, jak tuto nevýhodu obejít, a to celkem efektivně. Tak to se omlouvám.
  • 0

#29 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:54

teoreticky ty casy pro me tak dulezity nejsou, pro me je spis dulezity, jak to co nejelegantneji zalogovat treba celou serii kesi najednou na gc.com a mam k dispozici Garmin 60CSX, Mapsource, Geoget a internet;) Zatim jsem si nikdy moc s poradim hlavu nelamala - rucne taky vetsinou neloguju presne za sebou, jak byly nalezene, protoze si to obvykle nepamatauju... Vyzkousim to rucni vytvoreni FN pomoci vybrani ulovenych kesi v vMozigo nebo GG (pokud prijdu na to jak) - akorat kdyz to nebude serie, tak nevim jak poznam, kterou kes jsem odlovila a kterou ne (od toho si ji v ty GPSce odmacknu, jako nalezenou, protoze kdyz kesuju 14 dni a nemam pristup k netu, tak loguju pozdejc a fakt uz si nepamatuju, kde jsem byla:(), takze v techto pripadech to asi nic nevyresi. Pokud by nekdo ale vedel jak na to vyzrat, ocenim jakoukoliv radu ;) to Petulinka1: Pokud mas FN na Vlecku, budu rada, kdyz mi to poskytnes ;-) Pokud bys mela i Cestu nebudu se zlobit :) Usetri mi to asi dost prace;)
  • 0

#30 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 15:56

noelin: FN Vlecky ti klido poslu, jeste mi vysvetli to s tou cestou :D PS: a rekni kdy jsi na ni byla, namlatim ti tam datumy ;)
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 16:02

J@VO napsal/a:
Problém to neřeší, protože to ze 60-tky automaticky prostě nedostane Já jen nastínil řešení, jak tuto nevýhodu obejít, a to celkem efektivně. Tak to se omlouvám.


No to jsi neobesel, a uz vubec ne efektivne!

Ono je jedno, ze to neumi casy, ale hlavne ono si to nevymysli ani datum konkretniho nalezu. Takze jsi jen strasne slozite vyrobil jednoduchy textovy soubor, jehoz jedina informacni hodnota jsou GC kody.

Na takovou ulohu je zmineny postup pres Mozigo dosti krkolomny. A ta webova sluzba na vyrobeni FN je totez v blede modrem, ne?
  • 0

#32 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 16:07

HaLuMa napsal/a:

Na takovou ulohu je zmineny postup pres Mozigo dosti krkolomny


Mozna se zeptam blbe, psal jsi ze v GG to jde. A jak teda to udelat aspon v tom GG prosim?
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 16:41

noelin napsal/a:

kolombo napsal/a:
Pokud lovíš něco jako Vlečku a tak, tak je dobré sebou mít někoho, komu padají fieldnotes z GPSky a nechat si je poslat.


presne kvuli te Vlecce to potrebuju:D A bohuzel jsem lovila s lidmi, co maji Garmin nüvu, papir a tuzku :D


Tak, je ještě jedno řešení, vzít jiné fieldnotes z vlečky a zeditovat datum a čas.

Čas se do logu nepřenáší a datum bude správně a 84x ho nahradit v tom původním nahradit není tak těžké.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 16:46

kolombo: presne tak jsme to prave udelaly :D
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 17:04

noelin napsal/a:
Mozna se zeptam blbe, psal jsi ze v GG to jde. A jak teda to udelat aspon v tom GG prosim?


Co mas konkretne na mysli?

1. nacteni kesi. (Nasypes to tam jednoduse pres PQ, nebo si to nechas stahnout pres GJ. Moznosti je spousta.)

2. vybrat ty nalezene. (bud pres vyhledavani, pokud vis, jak se ty kese jmenuji. Nebo to tam nasypes pres cachemapu, pokud vis, kde ty kesky byly.)

3. Export. (exportni skript pro Fieldnotes)

Mezi bod 2 a 3 muzes navic vrazit akci, kdy si u kazde te kesky muzes rucne oznacit nalez, vcetne toho data a casu. Tim se ti pak vygeneruje FieldNotes, kde kesky maji spravne datum a v textu logu budes mit predvyplneny i ten cas. :P
  • 0

#36 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 17:56

Milí Halumo ty jsi prostě komik. Já nestačím zírat. Jestli to co jsem psal já není efektivní tak tvoje řešení už vůbec ne. Samozřejmě dosáhneš stejného výsledeku, jen jiným programen (více programy). Ty prostě nemáš rád Mozigo a to je celé.
  • 0

#37 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 18:13

vice programy? vzdyt pouziva porad jen GG :D
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 18:27

J@VO napsal/a:
Milí Halumo ty jsi prostě komik. Já nestačím zírat. Jestli to co jsem psal já není efektivní tak tvoje řešení už vůbec ne. Samozřejmě dosáhneš stejného výsledeku, jen jiným programen (více programy). Ty prostě nemáš rád Mozigo a to je celé.


Ano, dosahnu stejneho vysledku. Jestli to ale nebude tim, ze jsem byl tazan, jak toho stejneho vysledku v Geogetu dosahnu? B)

V realu to takto ale nikdo nepouzije, protoze to neresi podstatu problemu, o kterem je toto vlakno! A protoze je to stejne jako v Mozigu, tak tim padem ten problem neresi ani tebou navrzeny postup s Mozigem.

Ono totiz nejde o to, co ma kdo rad. Tady jde o to, ze kdykoliv se neco resi, tak se objevi nejaky Mozigac, ktery navrhuje reseni zcela mimo misu. Proste "vlezlá vtěrka". :D
  • 0

#39 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 18:39

HaLuMa:

tak se objevi nejaky Mozigac, ktery navrhuje reseni zcela mimo misu. Proste "vlezlá vtěrka

Děkuji ti že jsi mě nazval VLEZLOU VTĚRKOU!! :o Jsi sprostej a nepřekvapuje mě to. Nepředpokládám ani, že by jsi se uměl omluvit. Nebo snad ano??
  • 0

#40 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3867 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 18:41

Dovolim si doplnit informaciu... 1.pomocou Mozigo sa z G60csx stiahnu cez USB vsetky wpt body z pristroja, kedy je mozne okrem ineho oznacit tie, ktore maju nastaveny priznak <sym>Geocache Found</sym> 2.pri importe je mozne navolit len doteraz nezalogovane... 3.tu ma kazdy moznost ihned logovat z naimportovanych kesiek alebo vyuzit "simulovanie" visits.txt z "bohatsich garminov". 4.Simulacia visits.txt Samozrejme nie je mozne importovat casy, pretoze tam nikde nie su ! Napriek tomu, mozigo "ponukne" pri tvorbe FN cas 12:00 - ktore uzivatel zmodifikuje alebo necha tak, to uz je jeho vec. Podobne aj pevny text. Verim, ze takto nejak to riobi aj GG, ak pouziva este daco ine a pomoze to veci, rad to do mozigo naimplementujem:)
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka