Přejít na obsah


Fotka

Rychla editace gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 10:13

Ahoj potreboval bych poradit. Hledam nejakej soft kterej by byl freewareovej a jednoduchej na upravu gpx souboru (zmena souradnic u mysterek, redukce ci editace listingu u multin) vim že gsak to umi ale holt po 30 dnech zacina byt jaksi pomaly.tutiž pokad neco takovehohle znate mužete doporucit?
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 10:19

Na GSAK se vyprdni, kdyz tu mam ceskou variantu, ktera je mnohonasobne lepsi - jmenuje se Geoget.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 11:20

Pokud přímo na úpravu *.gpx, tak to si nejsem vědom, že by to GeoGet uměl, ale import a pak zase zpátky export.. A že by to bylo rychlejší o tom také pochybuji. EasyGPS. Z non-free se mi také osvědčil MapSource od Garmin, který automaticky dostaneš k jakýmkoliv mapám či produktům od Garmin (např. GPS).
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 11:28

skurakai: precti si poradne, o co mu jde. Zjevne mu nejde o editaci jednoho ci dvou kusu, ale dlouhodobe reseni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 11:44

Opět musím napsat o cachelistu. Tohle všechno umí. Jednoduše. Ale ne ze staženého GPX, ale naklikáním z mapy. Není to na automatiku, ale na několik desítek keší v určité oblasti mi to naprosto vyhovuje.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 12:03

mpik: a jeste nam prozrad, jak si tam naklikas ty finalky mysterek.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 12:37

S474N: číst umím, žel ne myšlenky :-) Na editaci *.gpx je nejlepší freeware EasyGPS, za tím si stojím.

Jezza: popiš na co to přesně potřebuješ a co s tím děláš. Možná nalezneme jednodušší řešení.

např. na "výrobu" *.gpx kešek do nových outdoor Garmin navigací (např. Oregon) je mnohem lepší používat databázíi keší v GeoGet a pak exportovat přímo do *.gpx. Pokud v databázi máš vyluštěnou finálku, tak tě to pak po exportu do Garmin-u bude navádět přímo na ni.

I když si teď nejsem jist, jak zkrátit listingy přímo v GeoGet-u.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 12:41

skurakai: to ja sice take ne a navic vesteckou kouli mam v servisu. Ale vzhledem k tomu, ze se vyjadroval o doplnovani finalek k mysterkam a take praci s GSAKem, u ktereho mu vadi dlouhe cekani po vyprseni trialu, tak mi z toho vyplyva, ze mu jde o neco ve smyslu spravce kesi, coz Geoget splnuje na jednicku. Zkratit listing, ci jakkoliv upravit v Geogetu je naprosto proste, prave tlacitko na kesi, Zmenit bod a potom bud Kratky popis nebo Dlouhy popis, zde si muzes upravit co chces ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 12:44

S474N napsal/a:
mpik: a jeste nam prozrad, jak si tam naklikas ty finalky mysterek.

Jednoduše. Dám zobrazit jako tisk a pak se dá všechno, text i souřadnice editovat. Souřadnice přepíšu, z textu vyhodím anglickou část i převážnou část povídání) to si přečtu radši v klidu na PC), dopíšu poznámku o editovaných souřadnicích,... A pak přímo na té stránce dám vygenerovat GPX. Použil jsem to už mnohokrát.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 518 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 13:32

... az na to, ze ty souradnice tam potrebujes zadat ve chvili, kdy mysterku vylustis. A ne az ve chvili, kdy chci exportovat data do GPSky. B) Vtip je totiz prave v tom, ze pri pouziti Geogetu zadne rucni upravy nepotrebujes! Jen si k mysterce prihodis ty vylustene souradnice. Nestane se ti, ze si vylustene souradnice omylem prepatlas necim jinym. Je ti jedno, ze je listing dlouhy. Proc ho rucne zkracovat, kdyz je muzu vyexportovat takovym exportem, ktery se mi o delku listingu postara automaticky? proc editovat informace v GPX tak, aby vyhovovala mym potrebam, kdyz si je z toho Geogetu vyexportuji rovnou v takove podobe, v jake chci?
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:11

Jezza napsal/a:
Ahoj potreboval bych poradit. Hledam nejakej soft kterej by byl freewareovej a jednoduchej na upravu gpx souboru (zmena souradnic u mysterek, redukce ci editace listingu u multin) vim že gsak to umi ale holt po 30 dnech zacina byt jaksi pomaly.tutiž pokad neco takovehohle znate mužete doporucit?


Alternativa GSAK, za kterou není nutné platit, se jmenuje GeoGet a na tomhle serveru je opravdu těžké ji přehlédnout.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:18

mpik: na vetsinu uz ti bylo odpovezeno a ja jenom dodam - kdyz si delas pripravu kesi, kde se jedna o 3 az 5 kusu, tak to muze stacit, ten tvuj postup. Ja kdyz si delam zautomatizovany export dvou kraju, kde se jedna radove o tisice kesi, tak bych se asi zblaznil, jeste si doupravovat rucne nekde nejake souradnice pred tiskem.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:42

Musím souhlasit. Od začátku používám GG, zdál se mi dost chaotický, jednotlivé importy *.loc souborů. Pak jsem objevil GeoJarry - a bylo všechno lepší. Teď už jsem se v GeoGetu naučil co potřebuji, jsem s ním spokojený. Asi před týdnem jsem u kámoše zkoušel GSAK - musím říct rozdíl je znatelný, s GG se vůbec nemůže srovnávat.. Rozhodně doporučuji geoget, až se v něm člověk rozkouká, zjistí že umí snad všechno co je ke geocachingu potřeba (až na luštění mysterek :D )
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#14 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:52

:-D nadherna diskuze se tu rozvinula dokonce jste se tu kvuli me pohadali to je hezke:-D k tomu zacatku musim rict že shanim tak nejak oboje :-D jak pro upravu jedne či dnou kesek když nahravam mysterku na ftf ale i pro hromadnou databazi geoget samozrejme znam ale pracuji s nim malo take mi to s nim jeste tak moc nejde takže ma rychlost prace s gsakem se kterym umim a prace s geogetem je skoro stejne rychla :-D každopadne dika za rady easygps zkusim a uvidime ;-)
  • 0

#15 gammamed

gammamed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 16:46

Nevyjadřuji se zde často, ale já osobně používám Geoget a je skvělý. Ovšem v poslední době si častěji vše naklikám v Cachelistu, pěkně vyexportuji GPX a s tím si pak v GCzII dělám co chci. V klidu si kupříkladu na místě dopíšu souřednice finálky, spočtené souřadnice v mysterkách atd .... tam se to prostě taky dá :)
  • 0

#16 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:02

S474N má pravdu! Začínal jsem stejně jako ty na GSAKu, jenže než jsem se ho stihnul slušně naučit, tak začal otravovat s placením... Nešlo ani tak o peníze, ale spíš o princip, tak jsem zkusil GG a od té doby na něj nedám dopustit. Bohužel znám jen málo takhle kvalitních aplikací s takovou podporou zadara, takže jsem raději autorům něco poslal na účet, než je přestane bavit dělat charitu a na celej projekt se vykašlou...
Takže moje rada zní: Prokousej se GeoGetem a uvidíš, že za něj ještě jednou rád dobrovolně zaplatíš.
  • 0

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:24

Koupil sem GSAK, roky ho používal a když začal padat v Linuxu na pamět, tak zmigroval na Geoget a dá se. :]
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:50

S474N napsal/a:
mpik: na vetsinu uz ti bylo odpovezeno a ja jenom dodam - kdyz si delas pripravu kesi, kde se jedna o 3 az 5 kusu, tak to muze stacit, ten tvuj postup. Ja kdyz si delam zautomatizovany export dvou kraju, kde se jedna radove o tisice kesi, tak bych se asi zblaznil, jeste si doupravovat rucne nekde nejake souradnice pred tiskem.

Jo, to je něco jiného. Ale ty souřadnice vyluštěných tam stejně musíš dát ručně. Třeba do toho geogetu. Já geoget znám, používám na statistiky, vím, že toho umí hodně. Všechno s ním dělat neumím a něco mi přijde těžkopádné. Jinak, já přes cachelist běžně tahám tak 30-50 keší najednou. Pravda, u tradiček se editováním nezdržuju. A ještě: v geogetu se exportní makro postará o délku listingu. Ale pozná, že je nahoře hodně povídání a teprve na konci je vzoreček nebo jiná důležitá informace? Aby bylo jasno. Rok jsem hledal bez navigace, jen podle poznámek, našel jsem přes 300. Teď půl roku s Oregonem, ale jen tam, kam dojedu na kole nebo dojdu pěšky. Takže už teď toho mám v Oregonu na rok dopředu a zajímají mě vlastně jen aktuality poblíž.
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 7:14

mpik: jenze do toho GG to das jednou a mas to tam "navzdy", nemusis to pak znovu prepisovat nebo hledat o to tu jde ;)
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 8:35

Presne tak, kdo jednou okusi Geoget, tak zacne postupem casu zjistovat, ze toho umi radove vic, nez si kdy myslel. Ja uz snad ani zakladni veci delat neumim, vsechno zasadni jsem si udelal v ramci skritpu Combine a aktulizace GPS, tzn. v realu 2 kraje + vsechny kese v CR do POI + update mapy kesi na FTP mam na dve kliknuti mysky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama