Přejít na obsah


Fotka

Hledání uživatelských POI bodů v GPS rady Cx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 14:34

Na servru pandora jsem narazil na zajimavy problem, ktery mne tez postihl. Po nahrani noveho FW 2.40 do Visty Cx jsem nemohl vyhledat uzivatelske POI body, na mape jsem je videl od meritka 200m do 5m ale jinak nic vic. Vcera jsem narazil na tento problem na servru pandora, kde nekdo neco podobneho resil pro radu 60Cx. Tak jsem to zkusil i pro Vistu Cx a chvili jsem ziral. Staci zmenit barevne schema a uzivatelske body lze vyhledat a zmenim barvy a body zas nelze vyhledat. Nejak si nejsem schopen predstavit, jak barevne schema souvisi s vyhledavanim uzivatelskych bodu :-O .

Takze tady je vysledek patrani pro Vistu Cx FW 2.40:

Pro barvy Amethyst, Aquamarine, Opal, Peridot a Ruby chodi vyhledavani uzivatelskych POI.

Pro barvy Diamond (prednastevena pro den) Emerald, Pearl, Sapphire (prednastavena pro noc) a Topaz nechodi.

No a pak mi nekdo rikejte ze svet je jednoduchy.

Z uvedeneho problemu jsem pochopil, ze rada 60Cx a eTrex Cx maji asi stejny HW i SW a lisi se jen prijimacem, tlakomerem, kompasem a drobnym SW omezenim. Problemy se SW u obou rad jseu totozne, kdyz se opravi SW v rade 60Cx, tak za chvili nasdleduje totozna oprava u SW eTrex Cx.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 17:36

Já jsem zase u 60CSx s FW 2.71 Beta narazil na následující problém: Nahrál jsem si gpx s kešma jako POI a vyrazil na lov. Pak jsem se nestačil divit, když jsem chtěl najít jakýkoliv záznam v databázi, hlásilo to "Nenalezeno". Ale přitom podle nastaveného upozornění GPS vytrvale hlásila blízkost bodu. Vůbec se mě to nepodařilo prostřelit. Až když jsem POILoaderem natáhnul zároveň více databází (gpx souborů) najednou, problém zmizel. Teď je stav takový, že když se podívám do uživatelských POI, hlásí to stále nenalezeno, ale když vyberu konkrétní databázi, je všechno v pořádku. Tak nevím, jestli něco dělám špatně, nebo je chyba ve FW (s předchozí verzí 2.70 jsem to ale nezkoušel).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2006 - 18:45

Tak mate novy FW 2.50 pro Vistu i Legenda Cx. V changelogu sice zadna zminka o opravach teto chyby neni, ale zkousejte, zkousejte. :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 18:26

Teď je stav takový, že když se podívám do uživatelských POI, hlásí to stále nenalezeno, ale když vyberu konkrétní databázi, je všechno v pořádku. Tak nevím, jestli něco dělám špatně, nebo je chyba ve FW (s předchozí verzí 2.70 jsem to ale nezkoušel).

Moje zkušenost: Mám CSx, mnoho POI v mnoha databázích v souborech gpx i csv a funguje vše ož od verze 2.61, od 2.70 se zobrazují ikony, v případě vypnutí waypointů se zobrazuje i název POI při najetí kursorem. Vyhledává vše dobře alespoň v POI na území ČR. Možná záleží na formátu nahrávaného gpx souboru, kdo ví. Taky by mohlo záležet na množství nahraných map. Raději bych na kartě vše zrušil, mapy i poi a nahrál vše znova, třeba to souvisí s fragmentací souborů na kartě. Patrně to není vše doladěné.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 19:03

Já jsem zase u 60CSx s FW 2.71 Beta narazil na následující problém: Nahrál jsem si gpx s kešma jako POI a vyrazil na lov. Pak jsem se nestačil divit, když jsem chtěl najít jakýkoliv záznam v databázi, hlásilo to "Nenalezeno". Ale přitom podle nastaveného upozornění GPS vytrvale hlásila blízkost bodu. Vůbec se mě to nepodařilo prostřelit. Až když jsem POILoaderem natáhnul zároveň více databází (gpx souborů) najednou, problém zmizel. Teď je stav takový, že když se podívám do uživatelských POI, hlásí to stále nenalezeno, ale když vyberu konkrétní databázi, je všechno v pořádku. Tak nevím, jestli něco dělám špatně, nebo je chyba ve FW (s předchozí verzí 2.70 jsem to ale nezkoušel).

To je urcite stale tataz chyba, na kterou jsem jakousi nahodou prisel na 60CSx v2.71b.
Zkuste prepnout aktivni barevne schema na jine nez Aquamarine, Opal, Pearl, Peridot, Ruby.
Absolutne nechapu jak to muze souviset s barevnymi schematy ale uz to tak bude. :-)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2006 - 20:42

Tak mate novy FW 2.50 pro Vistu i Legenda Cx. V changelogu sice zadna zminka o opravach teto chyby neni, ale zkousejte, zkousejte. :-)

No, asi jsi trosicku zaspal dobu ;-) Uz je 2.71 - sice beta, ale je.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 19:06

Moje zkušenost: Mám CSx, mnoho POI v mnoha databázích v souborech gpx i csv a funguje vše ož od verze 2.61, od 2.70 se zobrazují ikony, v případě vypnutí waypointů se zobrazuje i název POI při najetí kursorem. Vyhledává vše dobře alespoň v POI na území ČR. Možná záleží na formátu nahrávaného gpx souboru, kdo ví. Taky by mohlo záležet na množství nahraných map. Raději bych na kartě vše zrušil, mapy i poi a nahrál vše znova, třeba to souvisí s fragmentací souborů na kartě. Patrně to není vše doladěné.

Jinak takhle se mi to chova taky - ovsem pokud nemam aktivni jedno z tech problemovych barevnych schemat (Aquamarine, Opal, Pearl, Peridot, Ruby). Prozatim jsem tedy obetoval Peridot jako nocni schema a vyckavam na dalsi aktualizaci software.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2006 - 3:49

No, asi jsi trosicku zaspal dobu ;-) Uz je 2.71 - sice beta, ale je.

2.71 je k dispozici pro GPSMAP 60CSx, pro Vistu Cx je 2.50 skutecne novinkou
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2006 - 23:22

muze nekdo potvrdit, ze update na 2.40 u Visty Cx a finta zmena schematu funguje i u tohoto pristroje?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2006 - 1:26

muze nekdo potvrdit, ze update na 2.40 u Visty Cx a finta zmena schematu funguje i u tohoto pristroje?

Mno .. u me na Legendu Cx to slape ... takze na Viste Cx to bude to same
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama