Přejít na obsah


Fotka

Nová serie - SPZ-kové keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 22:33

V okolí Kolína, jak jinak, vzniká nová serie mysterek - SPZ-kové keše, První vlaštovky jsou venku, GC2WXZ0 a GC29GFF a čekají na FTF umístění samotných krabek nebude nic extra, spíš jen drive in, kolik jich bude celkem nevím, ale asi jen desítka + large bonus. Takže máte nad čím přemýšlet . Jen bych měl prosbu, značek mám několik desítek, ale pokud máte doma někdo nějakou, vítány jsou zahraniční i české, a můžete ji postrádat, rád ji zařadím do své sbírky a použiji při přípravě dalších keše. Předání možné dle domluvy. díky Pro začátek jsem dal něco jednoduššího. kalkulačky nechte v kapsách.
  • 0

#2 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 12 červen 2011 - 23:00

Ahoj. Díky za tohle provětrávání mozku. Popravdě řečeno, já už mám mozek celkem zavařený - už 4 hodiny zkouším na něco rozumného přijít a zatím střílím jenom vedle. Až jsem málem zapomněla dát spát děti :D Takže moje děti jsou za tvoje mysterky rádi - měly prodlouženou večerku :D
  • 0

#3 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 23:57

Ty jsi normální blázen :-) Máš můj respekt a jsem zvědavej, kdy Ti dojdou nápady na další originální projekty nebo kdy Tě přestane bavit se o to množství keší starat (jestli vůbec někdy..). Rád se na Tvoje keše vydávám a už mi výlety po nich zabraly pěkných několik dní. Držím palce, ať je co nejmíň problémů a neomrzí Tě to.
  • 0

#4 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 0:23

teepec napsal/a:
Ty jsi normální blázen :-) ........................ Držím palce, ať je co nejmíň problémů a neomrzí Tě to.

jo jsem, baví mě to.. Problémy se vyskytují, za většinu můžou sami kačeři, když neumí zavřít keš, pak mudlové a taky já volbou krabiček. přišel jsem ted na zajímavý zdroj krabiček na kešky, uvidím jak to vyjde. zde jsou nějaké budoucí :-) http://img.geocachin...af92124c02a.jpg
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#5 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2011 - 13:40

tak byly poslány ke schválení keše SPZ 3 až 7. nehledejte v luštění nic složitého, není třeba cokoliv počítat. jen vyzobat správné znaky , které mají něco společného, správně je seřadit a máte souřadnice. Umístění kešek je drive in, tak nečekejte rozkvetlou louku, s pasoucími se srnami a zpívajícím ptactvem, ale spíš hromady kolemjezdících smradlavých plechovek. Po zadání souřadnic do ověřovače se vám ukáže i nápověda k najití vlatní keše, přece jenom jsou na celkem frekventovaných místech tak by jim dlouhé hledání mohlo uškodit. bonusová čísla v nich nehledejte, pro odlovení závěrečné bonusové large keše si ale zapisujte vyluštěné souřadnice. jo a ještě něco, některé SPZ jsou tam jen do počtu, ale mají něco společného.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#6 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 21 červen 2011 - 10:52

Dnes ráno byly schváleny 3-7, tak hurá luštit.
  • 0

#7 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2011 - 9:39

tak serie je hotová, včetně finálky.
koukal jsem že vám dělá problémy luštění. No není to nic jednoduchého, ale pokud přijdete na ten systém, půjde vám to.
do 6 nemusíte vůbec nic počítat, stačí jen vyzobat z jednotlivých SPZ znaky, které mají něco společného a seředit je do souřadnic. Ty až na jednu vyjímku začínají N50°0.... a vždy E 15° ...... Můžou být za sebou pořádcích, sloupečcích, či jinak odlišené. A taky střídavě.
od 7 výše je tam ještě jeden háček, ale na ten jste už určitě narazili. ale všechny značky tu mají smysl, na rozdíl od 1 a 2, kde jsou některé navíc. i ty ale mají něco společného.
pokud přemýšlíte nad ciferacemi, převodem na římská čísla, písmeny na modrých EU pruzích, jste vedle.
Keše 1-10 odlovíte i ve svatebních šatech a obleku od Bosse, finálovka je ukrytá na specifickém místě, kde se můžete trošku ušpinit. Jsou většinou na okraji kolína, v blízkosti silnic, finálovka je trochu více ve středu. tak pěkné luštění
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#8 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 26 červen 2011 - 19:08

No, že by mi to mnoho pomohlo, to tedy ne :)
  • 0

#9 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2011 - 18:47

napovím tedy více.. značky jak jsou za sebou to má určitý důvod. Vybíráte z nich jen jeden znak, na stejném místě na všech, nijak je mezi sebou nesčítáte ani neodčítáte. u 1-6 potřebujete 14 značek, u 7-10 16 - má to svůj pochopitelný důvod. pokud jich je tam víc, vyřaďte ty, které mají něco společného. EU pruhy jsou irelevantní. nemám jich tolik, aby šly použít. vodítkem vám můžou být předpokládané souřadnice - až na jednu jsou N 50°0x.xxx a vždy E 15°xx.xxx ciferace, římské číslice, morseovka atd - nic takového nehledejte. řešení je jednodušší než se zdá. o víkendu přesunu 10, která je v kolizi a asi udělám i #0 kterou snad vyluští každý.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#10 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2011 - 20:34

Hele nemel by jsi to napsat radsi do listingu k tem kesim. Zda se mi jako naprosta blbost zakladat mysterky takove, abych pak na ne na foru musel psat napovedu, aby je taky nekdo vylustil a lovil... :o:o:o
  • 0

#11 4bullets

4bullets

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:49

Tato série mi přijde bohužel totalně o ničem.. ;)
  • 0

#12 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 10:42

teepec napsal/a:
Ty jsi normální blázen :-) Máš můj respekt a jsem zvědavej, kdy Ti dojdou nápady na další originální projekty

Co třeba sérii Omezení rychlosti? Na každé třicítce keška?
Nebo třeba veřejné hajzly...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 11:33

řešení je jednodušší než se zdá
To, že je princip jednoduchý, ještě neznamená, že najít ho je jednoduché. Zejména když k němu není žádné vodítko a musí se hádat z tisíců jiných podobně jednoduchých principů.
Koukal jsem chvíli na první dvě a nevyluštil jsem je, tak si se svými zkušenostmi troufnu tvrdit, že jednoduché nejsou. O čemž taky svědčí poměr dobrých a špatných řešení.
  • 0

#14 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:13

Czecho Cowboy napsal/a:

teepec napsal/a:
Ty jsi normální blázen :-) Máš můj respekt a jsem zvědavej, kdy Ti dojdou nápady na další originální projekty

Co třeba sérii Omezení rychlosti? Na každé třicítce keška?
Nebo třeba veřejné hajzly...


no u těch hajzlů, to by nebylo od věci, hlavně ve městech.. ono když člověk je ve městech, kde to nezná, tak taková budka může být někdy vysvobozením... hledal jsem takovou v Malmo, a když ji našel, tak byla offline :-( takže na břeh řeky, mezi dva kameny a bylo...
ale tohle fakt dělat nebudu...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#15 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:07

CZECH.TIR napsal/a:
... takže na břeh řeky, mezi dva kameny a bylo...
ale tohle fakt dělat nebudu...

Radsi rovnou na chodnik, at si taky ti vencici se psi uzijou... :D

Promin, nedalo mi to... :D:D
  • 0

#16 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 19:51

petegeo napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
... takže na břeh řeky, mezi dva kameny a bylo...
ale tohle fakt dělat nebudu...

Radsi rovnou na chodnik, at si taky ti vencici se psi uzijou... :D

Promin, nedalo mi to... :D:D


jo beru, dobrý vtip... ale u té řeky jsem si poseděl, pokochal se výhledy, vykonal a šel dál.......
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#17 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 16:37

no serie je dávno hotová i schválená, bonusová keš má za sebou už několik nálezů... v lozích pořád čtu proč proč proč proč tady a podobně.. takže. jednotlivé kešky byly koncipovány jako snadno nalezitelné drive-in u silnic, když už je to o těch SPZ kách.že někdo chodí chcát do křoví, když má vedle místo kam by mohl jinam neovlivním. sám jsem totéž provedl nedopatřením jedné keši, po jejím půlhodinovém hledání.až proud deště ji odhalil..naštěstí byl poblíž rybník, takže jsem ji umyl, a a nebojte se, není nikoho z vás. každopádně ji ale přesunu. Finálovka je kde je z důvodu že jsem ji nechtěl pohodit jen tak v křoví, přece jenom se hůř schovává a chtěl jsem ji mít blízko té křižovatky, nad kterou mi kdysi při občasném průjezdu zůstával rozum stát... toto místo jsem objevil náhodou, a dal jsem ji tam z důvodu, ať máte po těch poměrně trapných schovkách jednotlivých keší serie taky nějaký zážitek... někomu se to nemusí líbit, někdo bude nadšený. mě taky neberou mikra za okapem, v zábradlí, a podobně. pokud s ní bude problém, dám jí na druhý konec, tam je to světlejší a chladnější. kdo jste si si je všechny vyluštil a nejen se s někým svezl při odlovu, víte, že to nakonec nebylo nic tak složitého.jen přijít na ten systém. kdybych do toho míchal ještě věci z normálních šifer( posuny písmen, ciferace atd.), tak ty krabky tam leží ještě ted bez FTFka. a o tom to není. pravděpodobně udělám ještě nultou keš, kde názorně ukážu, jak postupovat a součastně pak snížím obtížnosti některých krabiček. co se týče těch těch SPZ, přibyla mi dánská a polská, ležely kus od sebe, jen jsem je musel upravit kladivem do vodorovné pozice. něco k nim napíšu do té nulté keše. mám je zatím tuším z šestnácti různých států, ale třeba ty poslední dvě ležely na konci D8 u Lovosic.vm, že se nezavděčím všem, zvlášt některým.. to je jak s těma hardkama na stromech, někdo je z nich nadšený, jiný se na ně jen podívá a prská, protože nemá další bod..no nic.. jdu vytáhnout kolo z návěsu a razím na lov..tady (Zossen pod Berlínem) jsou ale nějací zaostalí, v celém městě jediná keš....na to jak je to velké...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#18 Certisko

Certisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 19:08

Nevim proc, se chces podrizovat kacerum? Aby ti urcovali kam ji dat? Vzdyt nikoho to nenuti, kazdeho je to vec jestli je budou lovit nebo ne!!!!! Delaj to tak jak tobe se to libi. Nechapu proc se stim furt zabivas! Ty z nich mas radost tak mej.
  • 0
Náš tým: Míla, Kristýnka.

#19 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:12

Tato série zdá se mi poněkud nešťastná :(
  • 0
mishiczka1

#20 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:38

Certisko+Andilek napsal/a:
Nevim proc, se chces podrizovat kacerum? Aby ti urcovali kam ji dat? Vzdyt nikoho to nenuti, kazdeho je to vec jestli je budou lovit nebo ne!!!!! Delaj to tak jak tobe se to libi. Nechapu proc se stim furt zabivas!
Ty z nich mas radost tak mej.


Ano, udelame si kese jen pro sebe. Udelame si na nich FTF a pak, az se to nebude libit, presuneme je na opencaching. Super napad :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama