Přejít na obsah


Fotka

Found it / Write note


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 10:24

Prosím o vysvetleni zkusenejsi geokačery. Jaky je presny vyznam mezi Found it / Write note. Resp. myslel jsem, ze pri nalezeni cache se zadava Found it. Ovsem na jedne geocache jsem se prakticky ve stejny cas setkal s jinym geokacerem, a pak jsem na www.gc.com zjistil, ze on se nelogoval jako Found it, ale asi jako Write note, nebot u jeho logu je ikona listu. Vzhledem k tomu, ze to byla nova cache, a ze on ma nalezeno 10x víc geocachí, tak jsem silně znejistěl zda to neloguju nějak špatně.
Děkuji za radu...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 10:58

Prosím o vysvetleni zkusenejsi geokačery. Jaky je presny vyznam mezi Found it / Write note. Resp. myslel jsem, ze pri nalezeni cache se zadava Found it. Ovsem na jedne geocache jsem se prakticky ve stejny cas setkal s jinym geokacerem, a pak jsem na www.gc.com zjistil, ze on se nelogoval jako Found it, ale asi jako Write note, nebot u jeho logu je ikona listu. Vzhledem k tomu, ze to byla nova cache, a ze on ma nalezeno 10x víc geocachí, tak jsem silně znejistěl zda to neloguju nějak špatně.
Děkuji za radu...

Pri nalezu funkcni cache je spravne FOUND IT. U disable cache na GC.com (takovy cerveny napisy, jakoze je neco pravdepodobne spatne) je logovani FOUND IT trochu problematictejsi - co skutecne vedlo k jejimu docasnemu odstaveni, kdyz cache je k nalzeni? Takze tam je vetsinou nejdrive postup logovani poznamkou (write note) a pak se to da zmenit na FOUND IT. U novych kesi se vetsinou nechava prostor pro FTF (FIRTS TO FIND), tedy toho kdo kes nasel jako prvni - tudiz dalsi mozne vysvetleni pouziti poznamky. Ale dost dobre mozna jen doslo k omylu.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 11:09

Prosím o vysvetleni zkusenejsi geokačery. Jaky je presny vyznam mezi Found it / Write note. Resp. myslel jsem, ze pri nalezeni cache se zadava Found it. Ovsem na jedne geocache jsem se prakticky ve stejny cas setkal s jinym geokacerem, a pak jsem na www.gc.com zjistil, ze on se nelogoval jako Found it, ale asi jako Write note, nebot u jeho logu je ikona listu. Vzhledem k tomu, ze to byla nova cache, a ze on ma nalezeno 10x víc geocachí, tak jsem silně znejistěl zda to neloguju nějak špatně.
Děkuji za radu...

pokud mas na mysli Kamyk kes, tak note tam spravne napsali jen ti co ji nasli prvni den, protoze jak uz bylo zmineno ceka se na FTF log, tedy toho prvniho kdo ji nasel, pak se poznamky smazou a napise se regulerni found it, pise se to hlavne proto, aby autor vedel ze uz jeho kesku nekdo nasel. I kdyz na Kamyku se zrovna stalo ze jako poznamku to psali i lidi co ji nasli druhej den, kdy uz FTF log neohrozuji.jinak doufam ze se FTFkar dostavi co nejdriv, abych nezapomel, ze jsem ji nasel ;)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 11:16

Prosím o vysvetleni zkusenejsi geokačery. Jaky je presny vyznam mezi Found it / Write note. Resp. myslel jsem, ze pri nalezeni cache se zadava Found it. Ovsem na jedne geocache jsem se prakticky ve stejny cas setkal s jinym geokacerem, a pak jsem na www.gc.com zjistil, ze on se nelogoval jako Found it, ale asi jako Write note, nebot u jeho logu je ikona listu. Vzhledem k tomu, ze to byla nova cache, a ze on ma nalezeno 10x víc geocachí, tak jsem silně znejistěl zda to neloguju nějak špatně.
Děkuji za radu...

Předpokládám, že se jedná o cache "Český granát" - tady skutečně Toniczech asi chtěl počkat, než si "Found" log zapíše ten, kdo našel cache jako první a proto zapsal svůj nález jen jako "write note". Je slušností počkat, než se zaloguje prvonálezce a pak se teprve logovat, nebo zapsat svůj log takto a pak ho dodatečně změnit na "found" log. Pokud se ale prvonálezce neloguje dýl jak dva dny tak pochopitelně se nechce každému čekat s logováním a prvonálezce se může dostat na první místo v seznamu tím, že se zaloguje na jiné datum (o den dřív) než cache skutečně našel a napíše to do logu, že to dělá kvůli tomu, aby byl první v seznamu. Takže si s tím až zas takovou hlavu nelámej - je sopusta lidí, kteří to prostě nikdy dodržovat nebudou :-(
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:48

Prosím o vysvetleni zkusenejsi geokačery. Jaky je presny vyznam mezi Found it / Write note. Resp. myslel jsem, ze pri nalezeni cache se zadava Found it. Ovsem na jedne geocache jsem se prakticky ve stejny cas setkal s jinym geokacerem, a pak jsem na www.gc.com zjistil, ze on se nelogoval jako Found it, ale asi jako Write note, nebot u jeho logu je ikona listu. Vzhledem k tomu, ze to byla nova cache, a ze on ma nalezeno 10x víc geocachí, tak jsem silně znejistěl zda to neloguju nějak špatně.
Děkuji za radu...

Všiml jsem si ještě něčeho jiného. Když někdy někteří zkušení kolegové nenajdou cache, misto DNF zapíší Note. Jednoho jsem se na to ptal (byl to konkretni pripad neuskutecneni FTF v noci). Odepsal mi: "Já si to vykládám tak, že DNF dávám jen tehdy, když jsem si téměř jistý, že přesně tuším, kde keš měla být a je pryč, a já předpokládám, že byla zničena a dávám tímto podnět autorovi ke kontrole. Tady toto naše noční blbnutí je vždy spíš o náhodě a kecech v této lokální komunitě. Tak asi proto."
Díváte se na to stejně? Jako že DNF je jakoby myšleno vážně a write note je jen výsledek "nezávazného" hledání?

Prosím, neodpovídejte mi, že pravidla nejsou stanovena. To všichni víme. Jde o to shodnout se na nějakém konsensu mezi námi, abychom to chápali a v terénu dělali přibližně podobně. Nesnáším unifikaci, ale tady jde o zakódování poselství pro ostatní cachery. V tom případě by měl být klíč k "šifře" jednotný. Dík.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 14:16

koukam ye FTFkari si nechteji logovat vice koutech republiky :)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 21:06

Předpokládám, že se jedná o cache "Český granát" - tady skutečně Toniczech asi chtěl počkat, než si "Found" log zapíše ten, kdo našel cache jako první a proto zapsal svůj nález jen jako "write note".

No jo, uplne dospod tam patri Cacheman_cz a v&f family, na ne cekam. Klobouk dolu, maji to jeste dal nez ja. Akorat me dorazilo ze na Old Tunnel v LTM jsem chvilku zbezne hledal v presvedceni, ze i tady uz prede mnou jsou zapsana tri jmena. A v tu chvili to ve skutecnosti porad jeste bylo o FTF. Tohle vedet, tak jsem se snad na opakovane premerovani finalky v Terezine vykaslal a hledal dal. :-P


  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:58

Všiml jsem si ještě něčeho jiného. Když někdy někteří zkušení kolegové nenajdou cache, misto DNF zapíší Note. ...
Díváte se na to stejně? Jako že DNF je jakoby myšleno vážně a write note je jen výsledek "nezávazného" hledání?


Pokud cache nenajdu (pokud jsem ji opravdu hledal), je to proste DNF. Ať si kdo chce co chce říká :-)
A nemusí to být proto, že tam cache už není. Může to být i proto, že jsem hledal špatně, nebo na nesprávném místě (mysterky), nebo kvůli jakékoli jiné moji chybě, či chybě v listingu.
WriteNote píšu jen tehdy, když jdu okolo a do hledání se např. kvůli přemudlování vůbec nepustím, ale přesto o tom, že jsem šel kolem, chci do logu napsat.
Ale i WriteNote se dá pochopit. Stává se, že někteří cache nenašli, ale nenapsali o tom vůbec do listingu zprávu. V tomto případě je pořád lepší napsat poznámku, než nic.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 10:41

Nesnáším unifikaci, ale tady jde o zakódování poselství pro ostatní cachery. V tom případě by měl být klíč k "šifře" jednotný. Dík.


Typické to je třeba na Petrově. Spousta lidí píše DNF v případě, že ani nehledala, protože bylo přemudlováno. Osobně si myslím, že tady je na místě Note s poznámkou, že to "dneska nešlo". Když už tam ale budou fárat dvě hodiny a nic, pak je na místě DNF.
Pro někoho je možná DNF ponižující. Pro autora cache je ale velmi důležité.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 16:03

koukam ye FTFkari si nechteji logovat vice koutech republiky :)

Dost lidi teprve dnes vecer prijede domu a zacnou logovat co nasli v patek, vcera, dnes... a kdyz prijedou unaveni, udelaji to treba az zitra. To je celkem bezny jev, ne... / a jsou i taci, kteri treba doma pripojeni nemaji a logovat budou az v pondeli v praci/ve skole atd...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 22:06

No jo, uplne dospod tam patri Cacheman_cz a v&f family, na ne cekam. Klobouk dolu, maji to jeste dal nez ja. Akorat me dorazilo ze na Old Tunnel v LTM jsem chvilku zbezne hledal v presvedceni, ze i tady uz prede mnou jsou zapsana tri jmena. A v tu chvili to ve skutecnosti porad jeste bylo o FTF. Tohle vedet, tak jsem se snad na opakovane premerovani finalky v Terezine vykaslal a hledal dal. :-P

Koukam, ze se o nas tady hovori. Cesky granat opravdu nasel Cacheman prvni a my sli hned po nem, jenze to bylo v sobotu dopoledne a my vecer meli jen omezeny inet a tak zacinam logovat az ted. Vubec jsme v FTF nedoufali, spis ani neverili. Proste jsme sjezdili a prosli severni Cechy a cas na logy je az ted. Hned loguju Cesky granat. Pro Toniczecha: predstav si, ze jsme byli dnes na Alex von Humboldt a jako prvni jsme nasli puvodni vicko od kese, kterou jsi opravoval:-))) Haggaeusi, kes je v puvodnim stavu. Vic na listingu kese. Na to, ze jsme byli na kesi jako treti, bylo vicko jakoby odrene, ale spis okousane od nejakeho hlodavce, ktery to vicko odnesl asi 8m daleko:-))) Proste jsme meli stesti, ze jsme sli ve spravnem smeru. Old tunnel jsme nasli dnes a pritom jsme vcera delali Litomericke krematorium a ten kopec. Sotva jsme odjeli do Usti, tak se objevil Old tunnel:-( Coz je vlastne klasika. to se vam jiste bezne stava:-))
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:15

Typické to je třeba na Petrově. Spousta lidí píše DNF v případě, že ani nehledala, protože bylo přemudlováno. Osobně si myslím, že tady je na místě Note s poznámkou, že to "dneska nešlo".

Podle me to DNF je. Vypravili se za keskou a jeji obtiznost (neustala premudlovanost) jim znemoznila odlov. Tedy regulerni DNF. Zde by se mel IMHO autor anebo geocacher zamyslet, zda to bylo zamerem nebo nevhodnym umistenim.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 16:17

A pak jsou takovi, co treba jedou na dovolenou, a loguji az po navratu treba az za 14 dni. A s prazdninami jich bude vice
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 20:30

Dost lidi teprve dnes vecer prijede domu a zacnou logovat co nasli v patek, vcera, dnes... a kdyz prijedou unaveni, udelaji to treba az zitra. To je celkem bezny jev, ne... / a jsou i taci, kteri treba doma pripojeni nemaji a logovat budou az v pondeli v praci/ve skole atd...

jezis ja to myslel jako vtip.... jinak jen poznamku u FTF na mestsky kesi v praze se moc casto nestane aby se ftfkar nezalogoval par dni, i kdyz na druhou stranu jsou to tu vetsinou porad ti samy lidi ... :)

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 22:22

Díky všem za vysvětlení, zas jsem o něco chytřejší. :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 23:51

Pro Toniczecha: predstav si, ze jsme byli dnes na Alex von Humboldt a jako prvni jsme nasli puvodni vicko od kese, kterou jsi opravoval:-))) Haggaeusi, kes je v puvodnim stavu. Vic na listingu kese. Na to, ze jsme byli na kesi jako treti, bylo vicko jakoby odrene, ale spis okousane od nejakeho hlodavce, ktery to vicko odnesl asi 8m daleko:-)))

No, kdyby se treba podarilo donest to moje ersatzvicko na pristi geopivo, mel bych docela radost - nove jsem si od te doby jeste neopatril. :-)


  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:23

Zde by se mel IMHO autor anebo geocacher zamyslet, zda to bylo zamerem nebo nevhodnym umistenim.

Odlov je náročnější, než někde v pralese. Na druhou stranu tuto cache lze odlovit i v poledne ;-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 16:28

Nějak to nechápu - kopněte mně něgdo jestli jsem tak tupej. Jsem přesvědčen, že když najdu cache s prázdným logbookem, taxem FTF ať je to třeba týden po zveřejnění. Do logu VŽDY PÍŠU I ČAS a opravdu si myslím, že FTF je PRVNÍ ZAPSANEJ V LOGBOOKU. Na internetě je to pak jedno, gdy se zaloguju - né. Stejně tak STF atd... Opravdu jsem přesvědčen že rozhodující je jen a jen zápis v logbooku uvnitř keše a proč čekat až se něgdo logne internetem???. Taxe zaloguju třeba jako druhej (podle počtu zápisů f keši) nebo prostě NAŠEL! Jestli se mýlím, opravte mně kolegové, protože pak tuhle chybu dělám už rok! Write note používám JEN gdyš z nějakého důvodu navštěvuji již keš mnou nalezenou (TB, pozdrav, přidat předmět, ukázat nováčkům jak vypadá, přidat fotku atd...).
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2006 - 23:54

No, kdyby se treba podarilo donest to moje ersatzvicko na pristi geopivo, mel bych docela radost - nove jsem si od te doby jeste neopatril. :-)

Ersatzvicko mame v baglu a hned pri nejblizsi prilezitosti jej dostanes:-))) Kazdou chvili budu Humboldta logovat. Videli jsme odtamtud i tvou Horse head, ale tlacil nas cas, tak jsme to nechali na jindy. Tesime se navi.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 12:18

Mám-li být upřímný, nemám moc rád DNF logy typu "už jsem neměl čas, jel mi vlak (tram, bus...)", "nehledal jsem, neb začalo pršet (sněžit, padat h...a s hákama)", "keška nehledána, sedělo tam v okolí moc mudlů". Je to zavádějící DNF, dotyční vůbec kešku nehledali a pro další nívštěvníky je modrý xichtík odrazující (především pro ty, co neumějí česky...). Proto bych DNF používal tam, kde dotyčný opravdu fyzicky hledal a nenašel... :), jinak raději note...

Michal
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama