Přejít na obsah


Fotka

Nový firmware pro GPSMAP 60CSx ver. 2.90


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2006 - 23:11

Changes made from version 2.70 to 2.90:

* Add feature to save active track log to file on data card.
* Add ability to utilize mass storage on PC via USB connection.
* Fix NMEA output to include GPGSV sentence.
* Improve Garmin USB Mac support.

Tak jsem zvědav, jak to bude fungovat.
Už jste to tam někdo dal nebo mám udělat pokusného králíka??
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 8:48

Changes made from version 2.70 to 2.90:

* Add feature to save active track log to file on data card.
* Add ability to utilize mass storage on PC via USB connection.
* Fix NMEA output to include GPGSV sentence.
* Improve Garmin USB Mac support.

Tak jsem zvědav, jak to bude fungovat.
Už jste to tam někdo dal nebo mám udělat pokusného králíka??

Je to jen zoficiálněná verze 2.71, nic nového, fungovat to bude stejně. Nechápu, proč to má číslo 2.90 a ne 2.80, asi aby to vypadalo jako velký pokrok :-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2006 - 8:50

Nevím, jak ostatní, ale já se asi vrátím zpět k 2.71 beta, je mnohem stabilnější. U 2.90 mi to začalo neskutečným způsobem blbnout při zobrazování map, jednou to přestalo brát v úvahu custom barvy apod., mnohokrát se některé mapy odmítaly zobrazit, v obou případech pomohl restart. No a první zobrazení map po restartu trvá velmi dlouho, obecně mám pocit, že i pak vykreslování je pomalejší. Takže nejen že nic nepřidali, ale nějakými neznámými změnami funkčnost zhoršili. Asi v tom začínají mít chaos.

2.71 beta je momentálně nejlepší a nejstabilnější verze.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:07

Je to jen zoficiálněná verze 2.71, nic nového, fungovat to bude stejně. Nechápu, proč to má číslo 2.90 a ne 2.80, asi aby to vypadalo jako velký pokrok :-)


Není to pravda. Já zase nechápu, proč tvrdíš něco, co jsi ani neověřil. Přibyla minimálně jedna kritizovaná chybějící funkce navíc (u USB mass storage). Na to jsem přišel ihned při prvním testu.
A debatovat o tom, proč byla přeskočena verze 2.80, to mi přijde už opravdu jako úplná xxxxxx.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2006 - 9:01

Nevím, jak ostatní, ale já se asi vrátím zpět k 2.71 beta, je mnohem stabilnější. U 2.90 mi to začalo neskutečným způsobem blbnout při zobrazování map, jednou to přestalo brát v úvahu custom barvy apod., mnohokrát se některé mapy odmítaly zobrazit, v obou případech pomohl restart. No a první zobrazení map po restartu trvá velmi dlouho, obecně mám pocit, že i pak vykreslování je pomalejší. Takže nejen že nic nepřidali, ale nějakými neznámými změnami funkčnost zhoršili. Asi v tom začínají mít chaos.

2.71 beta je momentálně nejlepší a nejstabilnější verze.


Po nekolikadennim provozu se mi nic z vyse zmineneho zatim neprojevilo. Ale to muze byt dano odlisnym zpusobem pouzivani, jinych pouzitych map atd. Ja jsem zatim spokojen s touto verzi stejne jako s predchozi betou.
U te predchozi bety jsem si vsiml jedne zavady - obcas nesnasela odmazavani ulozenych tracku na karte pres USB storage. Dokonce natolik, ze dochazelo k resetu GPS a musel jsem pak celou GPS konfigurovat znovu. Verze 2.90 uz odmazavani pres USB snasi dobre (taky zatim :-)).
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:19

Není to pravda. Já zase nechápu, proč tvrdíš něco, co jsi ani neověřil. Přibyla minimálně jedna kritizovaná chybějící funkce navíc (u USB mass storage). Na to jsem přišel ihned při prvním testu.
A debatovat o tom, proč byla přeskočena verze 2.80, to mi přijde už opravdu jako úplná xxxxxx.

Co se rozčiluješ? Oproti 2.71 beta přibyla možná podpora pro USB pro Mac, nevím,jak to bylo dříve, ale jinak nic. Soudím z toho, co je psáno neb gps u sebe nemaje. Nebo jsem něco přehlédl? Pokud je tam něco, co v seznamu není, tak to uveď. A úplně stejný názor jako já mají i lidé na zahraničních fórech, oproti 2.71 dobrých věcí nepřibylo a těch chyb neubylo.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2006 - 9:58

Po nekolikadennim provozu se mi nic z vyse zmineneho zatim neprojevilo. Ale to muze byt dano odlisnym zpusobem pouzivani, jinych pouzitych map atd.


Především se to asi projeví při větším množství map, já jich tam mám 2020 (950MB, 18 mapsetů) a opravdu se to chová jinak. U bety se mi jednou nezobrazila jedna mapka, jinak měsíc žádný problém, až včera když jsem si s tím hrál tak několikrát. Navíc jsem si vzpomněl, že začaly i problémy s vyhledáváním, jednou seznam nejbližších našel, pak už ne, hledání jakoby se často dělo ne tam kde je kurzor, ale kde je momentální pozice, mám pocit, že to předtím nedělalo, ale to bude chtít vyzkoušet. Většinou se to dělo při prohledávání ve vzdálenějších končinách, v místě pozice jen to ignorování custom barev, a pomalé vykreslování. Bojoval jsem stím asi hodinu s několika restarty. Teď to zkouším znova a momentálně to zase šlape. Ale pokud hned po startu přepnu na mapu, trvá to min.8 s než se začne vykreslovat. Toho jsem si u bety nevšiml, myslím, že to bylo hned. nějaký problém tam je, ale asi se neprojeví při malém množství map.
S umazáváním tracků problém nemám neb je neumazávám, teda jednou jsem to udělal a nebyl v tom problém.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:31

Co se rozčiluješ? Oproti 2.71 beta přibyla možná podpora pro USB pro Mac, nevím,jak to bylo dříve, ale jinak nic. Soudím z toho, co je psáno neb gps u sebe nemaje. Nebo jsem něco přehlédl? Pokud je tam něco, co v seznamu není, tak to uveď. A úplně stejný názor jako já mají i lidé na zahraničních fórech, oproti 2.71 dobrých věcí nepřibylo a těch chyb neubylo.


Přibyla "jedna dobrá věc" při potřebě bezpečného odpojení USB mass storage pro PC.
Jinak tvůj názor nemá žádnou vypovídací hodnotu. Mám moc rád tyhle teoretické debaty od lidí, kteří ten firmware ani nezkusili, ale musejí okamžitě napsat mnoho řádků o tom, že nová verze je vlastně k ničemu
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2006 - 10:16

A ještě jsem si vzpomněl, jedna průhledná česká mapka se stabilně zobrazovala nad Islandem a nemohl jsem se toho zbavit. Teď ji tam nevidím. Možná to byla momentální indispozice, ale přetrvala několik restartů a špatné je už to, že vůbec nastala. Před tím se to prostě nestalo nikdy, takže někde problém bude. A asi by ta situace byla nepříjemná v terénu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 9:57

Přibyla "jedna dobrá věc" při potřebě bezpečného odpojení USB mass storage pro PC.
Jinak tvůj názor nemá žádnou vypovídací hodnotu. Mám moc rád tyhle teoretické debaty od lidí, kteří ten firmware ani nezkusili, ale musejí okamžitě napsat mnoho řádků o tom, že nová verze je vlastně k ničemu


Ty ses asi špatně vyspal, člověče. Nikde jsem nepsal, že je to k ničemu, je to přinejmenším oficiální verze, ale funkčně to opravdu nijak neobohacuje, odpojit mass storage šlo i předtím, třebaže jinak, třeba na pc či odpojením kabelu či vypnutím gps. Takže žádný velký pokrok se opravdu nekoná, zvláště s přihlédnutím k velmi zásadním chybám, které tam pořád přetrvávají.
Samozřejmě si to taky nahraji, ale kdyby takovéto změny přišly až za půl roku nebo třeba nikdy, tak mi chybět nebudou. To jsem chtěl říci.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 13:02

Bohuzel ac nerad, musim se k Nilgirimu pridat s kritikou SW 2.90. Vcera jsem poprve vyrazil s timto novym SW. Chtel jsem si dokoncit nejake geocacherske resty v Praze na Letne, tak jsem vyrazil tramvaji s prestupem na Hradcanske. A tam kdyz jsem vystoupil a zapl GPSku, ihned pote co se chytla, zatuhla. Inu, tu a tam se to muze stat, tak jsem ji vypnul a zapnul znovu se stejnym vysledkem. Totez se opakovalo asi 8x. Vytahl jsem i baterie na cca minutu, udelal reset, ale stale to kratce po zapnuti zatuhavalo. Jeste jsem to nevzdal a vydal se k blize k Letne kde to konecne prestalo tuhnout, ale cekala mne tam zase jina nemila vec.

Ja vsechny geocache nahravam POI Loaderem, ktery jsem soubezne s updatem SW GPSky take updatoval na novou verzi (2.3.1) a to se ukazalo byt jako dalsi problem. Upne vsechny POI se mi totiz nahraly jako Proximity Alarmy diky cemuz jsem u nich nevycetl poznamky k nim (popisy typu cache) protoze je nahradila informace o mezni vzdalenosti a rychlosti proximity alarmu. Takze mi to nejen neustale "kricelo" ze jsem blizko vseho mozneho (nenahravam tam jen geocache ale i dalsi POI), ale ani jsem nevedel ktere cache jsou tradicni a ma tedy smysl k nim jen tak bez pripravy jit. Tak mne to znechutilo, ze jsem se radeji vratil. Na Hradcanske mne pri ceste zpet opet potkalo ono tuhnuti (ze by nejake proklete misto?) ktere "opadlo" asi tak o 400-500m dale.

Ted jsem prave vyzkousel, ze ten novy POI Loader 2.3.1 mi proste vsechny POI nahraje jako Proximity Alarmy at delam co delam a at mam v GPS i SW 2.71Beta. Vracim se tedy nejen k onomu SW 2.71Beta, ale take k POI Loaderu 2.2.1 se kterym funguje vse jak ma.

Docela by mne zajimalo, proc prave na Hradcanske to tak urputne tuhlo. Ze by to zpusobovala nejaka mapa, nebo skutecnost ze v okoli bylo velke mnozstvi Proximity Alarmu? Dnes to tam mozna jeste zkusim s 2.71Beta.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 10:04

Samozřejmě si to taky nahraji, ale kdyby takovéto změny přišly až za půl roku nebo třeba nikdy, tak mi chybět nebudou. To jsem chtěl říci.


No sláva. Jsme rádi, že známe tvůj postoj a názor. Díky za něj!
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 14:22

... musim se k Nilgirimu pridat s kritikou SW 2.90. ... jsem vystoupil a zapl GPSku, ihned pote co se chytla, zatuhla. ... Totez se opakovalo asi 8x. ... Ja vsechny geocache nahravam POI Loaderem, ktery jsem soubezne s updatem SW GPSky take updatoval na novou verzi (2.3.1) a to se ukazalo byt jako dalsi problem. Upne vsechny POI se mi totiz nahraly jako Proximity ... neustale "kricelo" ze jsem blizko vseho mozneho (nenahravam tam jen geocache ale i dalsi POI), ... Ted jsem prave vyzkousel, ze ten novy POI Loader 2.3.1 mi proste vsechny POI nahraje jako Proximity ...


Mám stale v GPS fw 2.90 a zrovna vcera jsem POILoaderem 2.3.1 nahral hromadu kesi a radaru do GPS a vsechno mi funguje jako ma. POI-Geocache se chovaji slusne a negeneruji alarmy, radary zase ano a presne dle ocekavani. GPS netuhne, nepada, WAAS/EGNOS uz mi dlouho nezpusobil problem se startem navigace. Takze ja se radim mezi spokojene uzivatele aktualnich verzi.
Faktem je, ze jinak nemam v GPS nic jineho, nez Picodas mapy, free topo mapu, ulozene starsi tracklogy a asi kolem 800 waypointu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 10:40

No sláva. Jsme rádi, že známe tvůj postoj a názor. Díky za něj!

Jsme... můžeš specifikovat, za koho mluvíš? Nebo si vykáš? Nechci odpověď, jen se zamysli. Neboť diskutovat o těhle věcech je xxxxxxx, jak jsi psal.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 15:07

Stastny to clovek. :-)
Mne to proste vytrvale zlobi. Tuhnuti na Hradcanske jeste vyzkousim s 2.71 a nekdy pristi tyden pro jistotu jeste mozna znovu s 2.90.
Ten POI Loader je ale zvlastni. Pokud vam to neblbne, tak proc mne ano? Jsem proklety? :-( Posilam tam 9980 bodu z 8 gpx souboru vcetne ikonek a ve verzi 2.3.1 mi to pokazde "vyrobi" ze vseho alarmy. A to pouzivam manualni nastaveni v POI Loaderu kde pro kazdy gpx soubor uvadim, ze zadne proximity alarmy neobsahuje. Ted jsem to vyzkousel na jedinem gpx souboru obsahujici jediny bod a stale totez. Jakmile ale udelam totez ve starsi verzi POI Loaderu 2.2.1, neni problem.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:01

Take musim rict, ze ta nova verze SW prinasi oproti 2.71beta jen minimalni zmeny (poladili USB rozhrani) a proto take nechapu proc udelali ve verzovani takovy skok. Doufam, ze stejne tak jako tomu bylo drive se brzy objevi nejaka dalsi betaverze ktera uz bude skutecne neco resit.

Obavam se (alespon to tak vypada), ze Garmin ma s resenim tech zjevnych SW problemu vetsi potize nez ocekaval a tak se snazi alespon pridat tu a tam nejakou tu novou funkcicku. :-/
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 15:38

... Posilam tam 9980 bodu z 8 gpx souboru vcetne ikonek a ve verzi 2.3.1 mi to pokazde "vyrobi" ze vseho alarmy. A to pouzivam manualni nastaveni v POI Loaderu kde pro kazdy gpx soubor uvadim, ze zadne proximity alarmy neobsahuje. Ted jsem to vyzkousel na jedinem gpx souboru obsahujici jediny bod a stale totez. Jakmile ale udelam totez ve starsi verzi POI Loaderu 2.2.1, neni problem.


Fakt to nechapu. Poiloader pouzivam ve wizard rezimu, jen na pocatku zvolim manualni nastaveni fce kazdeho poisouboru (nasteveni/zruseni alarmu). Nahravam takhle 3 soubory s kesemi, 2 soubory s radary a jeden s McDonaldem :-)
Mozna to bude opravdu tim poctem a velikosti vseho - zrejme se pohybuju v mensich davkach dat, nez ostatni. Dokonce jsem jeste ani neupgradoval pametovou karticku, protoze se mi do ni vleze zatim vse, co potrebuju. Nemuze byt problem v tom, ze ten fw nesnasi vetsi flash karty?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 19:02

Mne to proste vytrvale zlobi.


Nevěš hlavu, mi to funguje naprosto stejně, nový poiloader je špatný, vrátil jsem se k předchozímu a žádný problém. Loaduju asi 100000 bodů v asi 50 databázích a vše funguje.
U Garminů teď mají nějaké špatné období...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:09

Doufam, ze stejne tak jako tomu bylo drive se brzy objevi nejaka dalsi betaverze ktera uz bude skutecne neco resit.

Mimochodem, co by mela ta vysnena verze FW resit ? Je neco skutecne fatalniho (krome absence budiku na sledovani manzelek :o)), co se neda obejit jinak ?
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 16:40

Kdyz uz jsme byli u poiloaderu - Manual jsem precetl, vyrobil ikonky (ted si z hlavy nevzpomenu na rozmer, ale bmp podle manualu), dal gpx do jednoho adresare, kazdy ruzne jmeno stejne s jmenem ikonky, a stejne mi to vyrobilo v gps (60csx) jednu kolonku s nazvem user waypoints a praporkem. Tam byly vsechny body pokupe, ale mohl jsem prepinat kategorie. Ikonky nikde. Nemel jsem uz nad tim cas badat. Cim to, nevite nekdo?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama