Přejít na obsah


Fotka

Nový firmware pro GPSMAP 60CSx ver. 2.90


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 16:41

Spise mne napadlo, jestli to podobne jako u problemu s vyhledavanim POI nebude zavisle na nastaveni cehosi kdesi. :-) Tady uz zacina byt mozne uplne vsechno...
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 22:58

Nevěš hlavu, mi to funguje naprosto stejně, nový poiloader je špatný, vrátil jsem se k předchozímu a žádný problém. Loaduju asi 100000 bodů v asi 50 databázích a vše funguje.
U Garminů teď mají nějaké špatné období...

Kde se dají stáhnout starší verze POI loaderu? Díky
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2006 - 11:52

Nevěš hlavu, mi to funguje naprosto stejně, nový poiloader je špatný, vrátil jsem se k předchozímu a žádný problém. Loaduju asi 100000 bodů v asi 50 databázích a vše funguje.
U Garminů teď mají nějaké špatné období...


Já to fakt nechápu, zrovna včera jsem najel s GPS napříč republikou přes 400km a POI bez alarmů (geocache) mi opravdu alarmy negenerovaly. Nemůže to být tou velikostí paměťové kartičky?
Zkusím tedy GPSku vyresetovat a nahrát tam všechny POI znova a uvidíme. Jinak nastavení GPS - žádné podstatné změny v nastavení oproti originálu nemám, jen mám většinou vypnuto "označení listu", ale i to někdy zapínám, když mne zajímají podrobnosti o místech, kudy projíždím.

Teď trochu z nastavení GPS:
Základní mapa a ATLAS10R - zapnuta, TOPO20 std. vypnuto;

- Mapa - základní:Orientace: ČELEM, pod 3km; Auto měřítko ZAP; Detail NEJVĚTŠÍ; Ukaž na silnici VYP;
- Mapa - prošlé trasy: Uložení pr.trasy: AUTO; Prošlá trasa: AUTO; Trasové body 3000; Navigační linie: SMĚR CÍL;
- Body:Mapové body mám na OFF, uživatelské body na AUTO, uliční detail na OFF, pokrytí mapy na AUTO
- Mapa-text: Mapové body: ŽÁDNÉ; Uživ.body, uliční detail a pokytí mapy na MALÉ;


  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:32

Mimochodem, co by mela ta vysnena verze FW resit ? Je neco skutecne fatalniho (krome absence budiku na sledovani manzelek :o)), co se neda obejit jinak ?


Zatuhávání při zapnutém waas (tunelový efekt), nezobrazí se název POI při najetí kurzorem, ani při enter jej nenalezne, občas problémy s nezobrazením některé z natažených map (řeší restart), teď si rychle nevzpomenu na další, asi jich už moc není.
Jo, ještě bych uvítal, kdyby se v nastavení mapy dala nastavit úroveň zoomu, od které mají být vidět POI tak jako u jiných objektů. To není chyba, ale dost nepříjemná vlastnost kterou by bylo dobré změnit. Psal jsem jim to. Můžete napsat taky ať je nás více.
Jinak si myslím, že je tato verze velmi dobře použitelná a jakž takž stabilní, protože waas nemá cenu používat. Ale zlepšovat je co pořád.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:34

Mimochodem, co by mela ta vysnena verze FW resit ? Je neco skutecne fatalniho (krome absence budiku na sledovani manzelek :o)), co se neda obejit jinak ?

Co si jen tak narychlo vybavim..

WAAS/EGNOS prakticky nepouzitelny.
1. Je otazka, zdali sam o sobe vubec spravne funguje (zrovna dvakrat to tak nevypada).
2. Pri zapnute jeho podpore a vypadku signalu se vetsinou uz GPSka znovu nechytne kdyz se prijem signalu obnovi.

Uzivatelske POI
1. podivna vazba funkcnosti jejich zakladniho vyhledavani na aktivni barevne schema. Jak tohle dokazali, to by mne opravdu zajimalo. :-)
2. V "zakladnim" nastaveni nelze k uzivatelskym POI pristupovat pres mapu. Lze to jen pri vypnuti zobrazeni waypointu a ani tak to stale neni uplne ono (pokud je aktivni navigace, stejne to nefunguje)

Rychle microSD karty
Nici Ultra II karty od SanDisku. Ne, ze by zrovna bylo nutne pouzivat zde tyto pametove karty, ale lide takove karty se prodavaji, vyhovuji prislusnemu standardu pro microSD karty, ale kdyz je zacnou pouzivat v techto pristrojich, tyto pam. karty se jim znici.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 16:47

Kdyz uz jsme byli u poiloaderu - Manual jsem precetl, vyrobil ikonky (ted si z hlavy nevzpomenu na rozmer, ale bmp podle manualu), dal gpx do jednoho adresare, kazdy ruzne jmeno stejne s jmenem ikonky, a stejne mi to vyrobilo v gps (60csx) jednu kolonku s nazvem user waypoints a praporkem. Tam byly vsechny body pokupe, ale mohl jsem prepinat kategorie. Ikonky nikde. Nemel jsem uz nad tim cas badat. Cim to, nevite nekdo?

Ja pouzivam ruzne rozmery ikonek s ruznou barevnou hloubkou, a pokud ty bmp pojmenuji stejne jako prislusne gpx, ikony se mi zobrazi. Ale nema to nic spolecneho s waypoints jak pisete, vsechno je to v Custom POI a ikony se mi zobrazuji jen na mape. Mimochodem transparentni barvu jsem jeste nezkousel, zatim jsem tam mel bilou.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 23:28

POI Loader ti mohu poslat ale ja bych potreboval zese toto: SW 2.71Beta... Ma ho nekdo?
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2006 - 13:17

hmm... tak to nechapu nastavil jsem to stejne jak jsi uvedl a dela me to stale, jeste teda otestuji tu kartu protoze tam mam 1Gb. Mimo jine nahral jsem tam POI ten starsi myslim ze je to 2.2.1 a ten me to nedela a jede vse jak ma:-(
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 11:42

Jo, ještě bych uvítal, kdyby se v nastavení mapy dala nastavit úroveň zoomu, od které mají být vidět POI tak jako u jiných objektů. To není chyba, ale dost nepříjemná vlastnost kterou by bylo dobré změnit. Psal jsem jim to.

To je bohuzel take problem. Trochu to lze "obejit" zmenou urovne zobrazeni detailu, ale to je take neco jako skrabat se levou rukou za pravym uchem. :-(

Jinak si myslím, že je tato verze velmi dobře použitelná a jakž takž stabilní, protože waas nemá cenu používat. Ale zlepšovat je co pořád.

Souhlasim, ale kdyz uz tam takova funkcnost je, tak at proboha alespon funguje. :-)

  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 17:37

Ja pouzivam ruzne rozmery ikonek s ruznou barevnou hloubkou, a pokud ty bmp pojmenuji stejne jako prislusne gpx, ikony se mi zobrazi. Ale nema to nic spolecneho s waypoints jak pisete, vsechno je to v Custom POI a ikony se mi zobrazuji jen na mape. Mimochodem transparentni barvu jsem jeste nezkousel, zatim jsem tam mel bilou.

Jasne, to byl "preklep" Cesky "uzivatelske body zajmu". Ja si predstavoval, ze to pro kazdy soubor vytvori novy set bodu zajmu s prislusnou ikonkou. To se dela jak? No, az zas bude chvile casu, budu zkoumat. Dekuju.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2006 - 8:17

POI Loader ti mohu poslat ale ja bych potreboval zese toto: SW 2.71Beta... Ma ho nekdo?

zkus to tady http://www.gpsinformation.org/perry/
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 16:52

Tak, konecne je na svete dalsi verze (3.00), changelog ale nicmoc:

Fixed problem of shutdown when viewing map Topo Great Britain v2.
Improved drawing of lines for MPC maps.
Reduced variation in battery gauge indicator.
Fixed display scrolling issues when searching for roads.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 12:31

Trochu to lze "obejit" zmenou urovne zobrazeni detailu, ale to je take neco jako skrabat se levou rukou za pravym uchem. :-(


Bohužel to pro mne není obejití, já mám maximální detail zapnutý pořád, a při něm se zobrazí až při zoom 200m což je pořád zatraceně málo, třeba právě pro zobrazení keší v okolí třeba na dovolené v cizině.
Ale pochybuji, že tuto funkci přidají, museli by změnit design příslušné stránky nastavovaní a mám pocit, že další řádek se tam už nevejde. A taky mají asi jiné starosti než zrovna tohle :-)
Asi se tu nepsalo, že je i nový Mapsource, tam jsou pokud se pamatuji nejzásadnější změnou změny ve formátu gpx souborů a ještě něco dalšího, ale taky žádné zázraky.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 17:58

Jasne, to byl "preklep" Cesky "uzivatelske body zajmu". Ja si predstavoval, ze to pro kazdy soubor vytvori novy set bodu zajmu s prislusnou ikonkou. To se dela jak? No, az zas bude chvile casu, budu zkoumat. Dekuju.

To snad ani nejde. Ale pokud na to nekdo prijde, tak sem s tim. :-)

Zkusil jsem ty transparentni barvy a nefunguje mi to. V helpu k POI Loaderu (2.2.1) maji navic chybku, protoze tam pisou o pouziti barvy magenta a uvadeji pro ni RBG 255,0,255 coz je ale zluta, zatimco magenta je RGB 255,0,255.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 17:01

A take je venku GPS SW 2.70, changelog:

Fixed occasional problem where the GPS would report a software version of 0.0 and not track satellites.
More tunnel reacquisition improvements.
Add almanac for MSAS

Obsahuje SiRF firmware GSW3.2.2-SDKGARMIN_3.1.00.12-SDK001E1.07 z 14.7.2006

Zda se, ze s "tunely" jsou opravdu velke problemy na celem svete... :-/
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 12:55

Bohužel to pro mne není obejití, já mám maximální detail zapnutý pořád, a při něm se zobrazí až při zoom 200m což je pořád zatraceně málo, třeba právě pro zobrazení keší v okolí třeba na dovolené v cizině.
Ale pochybuji, že tuto funkci přidají, museli by změnit design příslušné stránky nastavovaní a mám pocit, že další řádek se tam už nevejde. A taky mají asi jiné starosti než zrovna tohle :-)
Asi se tu nepsalo, že je i nový Mapsource, tam jsou pokud se pamatuji nejzásadnější změnou změny ve formátu gpx souborů a ještě něco dalšího, ale taky žádné zázraky.

Je pravda, ze tech 200m je porad nedostatecna uroven pri ktere se ty POI zobrazi na mape, ale nejake zlepseni oproti zakladnim 80m to je. :-) Vazme si toho. :))
Jinak novy MapSource jsem zatim neinstaloval a to hlavne proto,ze jsem zachytil informace o potizich s "odchytavanim" MDR souboru behem vytvareni routovaci MetroGuide mapy. Ikdyz nainstalovat lze vice verzi MapSource najednou, takze pokud prekonam prirozenou lenost, mozna na to mrknu.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 18:08

Tak me to zatim netuhle a doufam, ze to neprijde, ale mam stejny problem jak popisuje mag ohledne noveho POI Loadera:-/
Take me to nahraje proste vsechny POI jako Proximity Alarmy at delam co delam. Takze nezbejva nez navrat k starsim verzim a nebo nekdo na neco prisel?

  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 18:21

Tak me to zatim netuhle a doufam, ze to neprijde, ale mam stejny problem jak popisuje mag ohledne noveho POI Loadera:-/
Take me to nahraje proste vsechny POI jako Proximity Alarmy at delam co delam. Takze nezbejva nez navrat k starsim verzim a nebo nekdo na neco prisel?

Ja mam podezreni na nastaveni nejakeho parametru v GPSce. Kdyby se Mionovi chtelo, uvital bych od nej kompletni soupicku nastaveni vsech parametru uplne vsude :-) - no minimalne alespon vseho v Setup Menu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka