Přejít na obsah


Fotka

eTrex H/GARMIN eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Lenka4

Lenka4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 21:26

Máte prosím někdo zkušenosti s těmito GPS? Mám za sebou zhruba 60 kešek, ale zase si nechci koupit GPS, která mi po čase nebude vyhovovat a netuším, zda i za nízkou cenu mi nadále eTrex poslouží. Děkuji za vaše odpovědi:)
  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 21:31

Zkus napsat název do vyhledávače tady vpravo a uvidíš, kolik toho najdeš. Shrnuto: dlouho vydrží, neztrácí signál, nemá mapu - jen šipku, je přesný
  • 0

#3 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 5:05

Taky si zjisti, jakým způsobem se do nich ládují waypointy. Abys to třeba pak nemusel klikat čudlíkama na GPSce.
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 7:02

Dá se to třeba přes EasyGPS (www.easygps.com). Čudlíkama to jde blbě, jdou trochu ztuha a čísla se nevybírají joyctickem (žádný tam není), ale u každého čísla se posouváš nahoru a dolů po stupnici. Takže zadáš deset bodů a máš mozol.
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 7:45

Nemá mapu... eTrexH. Etrex Legend HCx mapu má. A ten čudlík - joystick- má taky. Doporučuju vyhnout se starému eTrex žluťáku bez toho H na konci, 12kanálový. Mohl by se někde objevit levně, ale je k ničemu. eTrex Legend bez HCx na konci se vyskytuje hodně na aukru, tzv. Béďa Trávníček (Mountfield ho dával ke kolům). Má mapu, ale černobílou. O tom si něco přečti tady na diskusích, asi nic moc, ale použitelný.
  • 0

#6 Lenka4

Lenka4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 8:30

Děkuji za rady, jsem holka, takže proto se ptám:-D
  • 0

#7 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 8:30

odlovili jsme s ním všechny naše cache, takže použitelný je :) signál ztrácí v lese poměrně často :) přesnost někdy nic moc, ale alespoň si víc vypěstuješ porozovací smysl a geoinstinkt :) černobílá mapa taky nic moc, takže musíš věnovat více času přípravě výdrž baterií je super legenda máme od roku 2006 (Mountfield edice), už několikrát jsem přemýšlel o výměně, ale asi s ním budem lovit, dokud neodejde do věčných lovišť za tu cenu je to velmi dobře použitelná navigace, pokud chceš více komfortu, poohlédni se po něčem novějším
  • 0

#8 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 7:05

karkulin1982 napsal/a:
Děkuji za rady, jsem holka, takže proto se ptám:-D

To ovšem neznamená, že každý chlap je z toho automaticky chytrý;)
Nějaké poznatky jsem napsal sem:
http://www.pgnext.es...jak-na-nej.html
  • 0

#9 kiwici

kiwici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 8:53

nam se pred casem sesly dve navigace eTrex, pouzivame Vistu a mame k dispozici Legendu, pouzitou asi 2x...nabizime za 2.000,- Kc, pokud mas zajem s Visou jsme spokojeni, se ztracenim signalu problemy nemame, funguje velmi dobre i v lese...Legend by mel byt to same co Vista, akorat mu chybi graficke zobrazeni zaznamu nastoupane vysky a elektromagneticky kompas...tu vysku vyuzivame na kolo a vysokohorske vystupy (na Geocaching neni zapotrebi), takze proto pouzivame Vistu...no a magneticky kompas nepouzivame ani na Viste, hrozne zere baterku...kompas u Legendy funguje za pohybu pri snimani signalu z druzic dle naseho nazoru je Legend dobra volba, pokud budes mit zajem, tak se ozvi
  • 0

#10 Labsky

Labsky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 10:38

Mám eTrex Venture Hc a nemá chybu. Našel jsem s ním přes 1000 caches. Je pohotový drží signál, snadno ovladatelný. Výdrž baterií celý den, barevná mapa. Jediná nevýhoda, že stahuje z PC jen souřadnice s názvem bez listingů. Můžu do začátku vřele doporučit :)
  • 0

#11 Eflyax

Eflyax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 19:15

Já vlastním Etrex H a zatím jsem s ním spokojený. Signál drží v pohodě, je přesná, baterky vydrží opravdu dlouho a je hlavně odolná - do terénu. Nevýhodou je, že se nemůžeš pohybovat po mapě (joystickem) - lze to jen zobrazením jednotlivých bodů a jejich okolí. Myslím, že nyní bych si spíš koupil mapovou navigaci, protože bych se občas potřeboval podívat kde se nachází určitá turistická trasa, silnice atd.. Zatím to dělám "naslepo" za šipkou :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama