Přejít na obsah


Fotka

ggstat - Chybějící CZ kraje a státy na mapách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 23:40

Už delší dobu (cca 3 měsíce) mě trápí problém s chybějícími kraji ve statistikách a čerstvě (po odlovění keší v několika státech) i s chybějícími evropskými státy.

Statistiky jsou k nahlédnutí zde:
http://www.geocachin...70-60a0e1270a98

Co mě nejvíc trápí jsou následující problémy:
- ačkoliv mám odloven větší počet keší v SČ, JČ a JM krajích, na mapě CZ krajů ani v související statistice se nezobrazují
- na mapě evropy jsou Bosna a Hercegovina a Moldova označeny jako bez nálezů keší, ačkoliv v obou státech keše nalezené mám. Moldova navíc není uvedena v popisku u mapy, ačkoliv tam 3 keše odlovené mám.

Data v databázi se zdají být v pořádku. Tag CZ Kraj je u keší nastaven pomocí Divider makra.
Rád bych vyřešil tenhle problém předtím, než se vrhnu do úpravy šablony pro nový sesign stránek gc.com.

Dík moc za radu jak na to.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 10:24

harald.cz: dle meho nazoru mas spatne tagy (bud stare nebo mas problem s cestinou v systemu). Kdyz si kliknes na kes pravym tlacitkem a das Zobrazit tagy, tak ti to zobrazi ty konkretni kraje v poradku?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 15:05

Podíval bych se na to, jaké máš hodnoty v tagu. Ideálně smazat všechny a nechat znovu rozdělit do okresů, krajů atd. Problém nastává, když máš jihocesky a jihočeský atd.
  • 0

#4 petjo2655

petjo2655

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 19:30

Pridal by som sa tiez k teme. Moje statistiky z geogetu vyzeraju takto: http://www.geocachin...8f-2ee263f98046 Problem je samozrejme s cestinou (napr. Královéhradeck8, Hlavní m+sto Praha). Kontroloval som (na zaklade toho co som cital tu na fore) kodovanie sablony a uvod vyzera takto: # Template.cz - konfigurační soubor pro GgStat # Vstupní kódování (iso-8859-2,iso-8859-1,utf-8) INCODING cp1250 # Výstupní kódování (iso-8859-2,iso-8859-1,utf-8) OUTCODING utf-8 #OUTCODING cp1250 Na zaklade doporuceni som uz viackrat skusal nastavit Windows na anglictinu(USA), pak restart, pak cestinu a zas restartnut ale nepomohlo to. Ani po opatovnom spusteni GeoGetu a nahrani polygonov pluginom Divider mi to nevygenerovalo spravne statistiky. Dival som sa do adresarov Geoget/Data-gasp/Polygon a su tam stale tieto chybne nazvy. Neviem ci to mam prepisat ručo (ci sa nieco stane), ale obavam sa ze by mi to uz neslo vobec. Prosim vsetkych co tusia kde moze byt chyba o pomoc. Dopredu mockrat dik:)
  • 0

#5 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 20:54

Hlavně začni tím, že si stáhneš poslední verzi GgStatu, 1.1.27 je už opravdu dost stará. Jelikož se ty kraje neobjevují ani v tabulce, tak prostě nejsou vyplněné Tagy - to se dá snadno zkontrolovat v GeoGetu. Tam bych si ostatně taky zkontroloval verzi - poslední je 2.5.13.
  • 0
MaFa

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 23:13

petjo2655 napsal/a:
Na zaklade doporuceni som uz viackrat skusal nastavit Windows na anglictinu(USA), pak restart, pak cestinu a zas restartnut ale nepomohlo to. Ani po opatovnom spusteni GeoGetu a nahrani polygonov pluginom Divider mi to nevygenerovalo spravne statistiky.
Dival som sa do adresarov Geoget/Data-gasp/Polygon a su tam stale tieto chybne nazvy. Neviem ci to mam prepisat ručo (ci sa nieco stane), ale obavam sa ze by mi to uz neslo vobec.


Pokud slo o znamy problem s cestinou v systemu, pak je nutne jeste cele ty kategorie tagu smazat, a az p-ote znovu zavolat Divider. Ten totiz provadi roztrideni jen tam, kde tag chybi. Pokud tam uz nejaky byl, tak to nezmeni.

Nicmene pokud tu diakritiku vidis spatne i v tom adresari, pak je mozne, ze problem s diakritikou v systemu postihl i ukladani nazvu techto souboru. V tu chvili doporucuji cely ten polygon dresar smazat, nezapomenout jej smazat i z distdata adresare, a pak to prejet instalaci geogetu. Pak bys mel ty soubory mit pojmenovane spravne. A az pak smazat ty kategorie tagu a spustit znova Divider.

Dej vedet, jak jsi dopadl.
  • 0

#7 petjo2655

petjo2655

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 8:04

Tak konečne! :) Smazal som znova spatne tagy (V geogetu Nastroje /Nastaveni), dalej oba adresare, selektivne nainstaloval polygony geogetu a po ukonceni som to spustil, znova raz Divider a vsetko je konecne tak ako som si predstavoval. Super, som velmi rad za pomoc. Zdravim :)
  • 0

#8 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 21:15

sobikovi napsal/a:
Podíval bych se na to, jaké máš hodnoty v tagu. Ideálně smazat všechny a nechat znovu rozdělit do okresů, krajů atd. Problém nastává, když máš jihocesky a jihočeský atd.

Vyzkoušel jsem. Smazal a spustil Divider. Ani po spuštění makra Divider u patřičných krajů není tag CZ Kraj (na rozdíl od krajů, které se na mapě zobrazují) vyplněn.

Nějaký nápad co s tím?
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 21:18

Vse tu jiz bylo receno. Zkontroluj si nazvy polygonu, jestli je nemas blbe. (vznika to tehdy, pokud jsimel v systemu pomrsenou cestinu a v tu chvili jsi nainstaloval Geoget - cestina v nazvech souboru je pak take blbe, a nebude ti to fungovat.
  • 0

#10 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 21:22

A nějaký tip co dělat s tou Moldovou a Bosnou?
  • 0

#11 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 21:30

HaLuMa napsal/a:
Vse tu jiz bylo receno. Zkontroluj si nazvy polygonu, jestli je nemas blbe. (vznika to tehdy, pokud jsimel v systemu pomrsenou cestinu a v tu chvili jsi nainstaloval Geoget - cestina v nazvech souboru je pak take blbe, a nebude ti to fungovat.


Stalo se následující:
- smazal jsem adresář polygony
- nainstaloval jsem poslední verzi GeoGetu (verze 2.5.13)
- po instalaci chyběly polygony pro 4 kraje - (Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a Vysočina) [je mi jasné, že tady bude problém, jsou to soubory s č nebo ň v názvu]
- chybějící soubory jsem dodal do patřičného adresáře manuálně
- smazal jsem všechny CZ* tagy
- spustil jsem Divider
- u oněch 4 krajů se nedoplnil tag CZ kraj

Odpovědí bude tedy nejspíš, že mám "nakopnutou češtinu". Co to ale znamená? Co s tím mohu dělat?
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 21:33

Take to tu jiz je nekolikrat popsane: zmenit jazyk a misto na anglictinu a Spojene staty, restartovat PC, vratit jazyk a misto na cesrinu a CR.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 23:18

gord napsal/a:
Take to tu jiz je nekolikrat popsane: zmenit jazyk a misto na anglictinu a Spojene staty, restartovat PC, vratit jazyk a misto na cesrinu a CR.

Aha. To jsem už zkoušel a v ničem to nepomohlo. Měl jsem to za nefunkční návod. Vyzkoušel jsem to ještě jednou a výsledek stále stejný. Dokonce ani po reinstalaci Geogetu (po provedení výše uvedeného návodu) se nic nezlepšilo. Po instalaci ony 4 kraje pořád chybí.
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 23:28

Změnil jsi to nastavení z EN na CZ úplně všude? Např ve Win7 je to asi na 4 místech (v jednom hlavním okně, ale různě rozházené)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 10:27

fremen.cz napsal/a:
Změnil jsi to nastavení z EN na CZ úplně všude?
Např ve Win7 je to asi na 4 místech (v jednom hlavním okně, ale různě rozházené)


Změnil jsem to tak, jak bylo popsáno v návodu. Jestli jsou tam ještě nějaká 2 místa, to nevím. Mám Win XP.
  • 0

#16 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 10:30

Napadá mě ještě jeden dotaz ... nešlo by nějak generování statistik nastavit tak, aby tam diakritika prostě nebyla? Zdá se mi, že celý problém začal s tím, že se do GgStatu a do polygonů zavedla. Což není chyba GgStatu, zřejmě je nějaká chyba v mém nastavení češtiny, ale mě efektivně znemožňuje GgStat používat.
  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 19:14

Aha, tak to Win XP je budto nova informace nebo jsem to prehlidl. S temi nebyl s cestinou nikdy problem. Tedy presneji nebyl problem s cestinou na urovni operacniho systemu. Je zajimave, ze se ti nenainstalovaly spravne polygony. Tady bych zacal hledat, ale nejak me nenapada kde. Instaloval jsem GG urcite nejmene 30x na ruzne pocitace, ale nikdy jsem takovy problem nepozoroval.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 19:22

S WinXP skutecne nikdy problem nebyl... leda ze by tam vubec nebylo zapnute ceske prostredi.
  • 0

#19 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 15:42

HaLuMa napsal/a:
S WinXP skutecne nikdy problem nebyl... leda ze by tam vubec nebylo zapnute ceske prostredi.

Jsou to anglická windows XP. Česko jako stát a české prostředí nastavit šly. Na disku mám soubory s uvedenými znaky a spouštím je bez problému.

Setkal jsem se jen s jedním programem, který s nimi má problém . správce souborů Servant Salamander. V něm jsem měl problém třeba spustit mp3 s českými znaky. Po přechodu na Total Commander tento problém přešel.

Zkusím ještě přenést geoget i se statistikami na pracovní notebook, kde mám Win 7 - také anglickou verzi. Ale počítač s českými windows bohužel nevlastním.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 16:12

Jestlize s tim jakykoliv program mel problem, tak to znamena, ze tu cestinu mas v systemu nastavenou blbe. V tom "mistnim a jazykovem nastaveni" (nevim, jak se to jmenuje anglicky...) je i posledni zalozka "upresnit". A tam se nastavuje jazyk pro ne-unicode programy. I tam musi byt nastavena cestina.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama