Přejít na obsah


Fotka

Ferraty 2.8 utery, Luzicky hory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 12:04

Potrebuju rozchodit pohorky a vyzkouset ferratovej set, tak jsem myslel, ze bych v utery (pripadne ve stredu) jel na sever podat si GC5363. Jsem z Prahy a jel bych tam na motorce, tak jednoho cloveka muzu vzit sebou. Nejsem si jistej, ale asi se de po Nonnesteigu, kterej trva skoro dve hodiny, tak, kdyby byl jeste cas, tak muzem skocit na dalsi Klettersteigy vedle. http://www.kletterst...ebirge/3_19_133
  • 0

#2 baloo90210

baloo90210

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 16:12

tuto Feratu mam doslova za barakem, ale jeste jsem nesehnal nekoho k sobe, takze bych asi jel, budeme brat i nejakou lezeckou vystroj
  • 0

#3 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 17:27

Je pravda ze ty ostatni klettersteigy lidi lezou bez vybaveni, ale tady vetsina lidi na fotkach ma ferratovej set. Ja si ho beru urcite, uz jenom z toho duvodu, ze sem si ho koupil, tak ho chci vyzkouset :D. Tak kde a kdy dame sraz? Jedes ten kousek semnou na motorce, nebo sam nak?
  • 0

#4 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 19:56

Zadrátovanou jeptišku (Nonnensteig) jsme šli už nekolikrát, můžu jí vřele doporučit. Feratový set není nutný - pokud má člověk alespoň nějaké zkušenosti s pohybem na skalách a pud sebezáchovy. Ferata je skutečně jednoduchá, nenáročná. Jsou tam dohromady asi dvě vzdušnější pasáže, kde je jištění nezbytné, ale většinu cesty není kam padat. Takže bohatě stačí sedák a 1, lépe 2 odsedky. My chodíme jištěni vždycky (to podotýkám pro hnidopichy), ale často je to spíš na obtíž. A stává se nám, že nás doslova předběhne nejištěný turista - úplně bez sedáku a jištění.
  • 0

#5 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 21:14

Kdybych mel cas, tak bych urcite jel. Dolecuju se s vazama, tak bych to rad rozhybal. :D V kolik hodin to tak vidite u Jeptisky? Jinak je tam placeny parkoviste, takze eura s sebou! A taky dobry pocasi.B) Pokud nebudou totiz skaly poradne suchy, tak hrozi 100euro pokuta, kdyz se na ne poleze. Jinak Jeptiska je paradni ferrata pro zacatecniky s krasnymi vyhledy. Pak je jeste asi o 7km dal dalsi paradni ferrata GC1HQ68. Tu mam uz parkrat slezenou, ale jeste se mi tam za boha nepodarilo ulovit tu pixlu.:D:D:D Pokud by tedy bylo dobre pocasi, tak bych se k vyletu rad pridal. Vyjizdim ze Straze pod Ralskem pres Jablonny v Podj., tak bych mohl klidne nekoho po ceste nabrat.;)
  • 0

#6 nasranej

nasranej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 6:44

Hlavně nezapomeňte na to, že na obou ferratách je nápis jak prase, že na mokrém pískovci se lézt nesmí pod pokutou 100 euro. Bohužel počasí je takové, jaké je.
  • 0

#7 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 8:02

nasranej napsal/a:
Hlavně nezapomeňte na to, že na obou ferratách je nápis jak prase, že na mokrém pískovci se lézt nesmí pod pokutou 100 euro. Bohužel počasí je takové, jaké je.


Napred cti, pak pis.:D:D:D Jinak s tim pocasim je to fakt blby.:|
  • 0

#8 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 9:34

Supr, dik za info. Tak tu Alpinergrad bychom mohli taky stihnout, kdybychom s prvni zacali v 10:30-11:00 (driv tam asi nebudu), ale s mokryma skalama to vypada blede. Podle predpovedi uz by zejtra nemuselo prset, ale mokry budou asi stejne, tak to muzem presunout na stredu. Co myslite?
  • 0

#9 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 10:46

Tak jsem zjistil, ze pojedu do pr.... a ne na ferraty. Pujcil jsem totiz vynaveji jedne osobe, ktrea prijede domu az v nedeli.:|:|:|:|:(:(:( Jediny, co mam doma jsou dva sedaky.
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 10:51

Co se týče parkování - doporučuju Dolní Světlou, kde je dostatečně velké parkoviště zadarmo...
  • 0

#11 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 11:38

Hedgehog_Family napsal/a:
Co se týče parkování - doporučuju Dolní Světlou, kde je dostatečně velké parkoviště zadarmo...


No jasny, a pujdes s vybavenim 4 km pesky misto nejakejch 300m.:D

Jinak kdyby mel nekdo navic dve smyce a dve karabiny, na oplatku bych mel navic teda ten sedak.:D
  • 0

#12 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 11:41

ja mam doma ten ferratovej set+ 1odsedka, takze odsedku ti muzu pucit a treba bude mit baloo taky jednu odsedku. jinak s motorkou muzu zaparkovat kde chci B) , takze pokud by rasg jel, tak to je na nem
  • 0

#13 baloo90210

baloo90210

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 13:51

Mrzi me to, ale ja pujdu taky do prcic a ne na ferratu, protoze vcera jsem se byl s PrincemAgirem podivat na jejim zacatku (kolma stena) a musim rict, ze opravdu staci, aby skala byla jen vlhka a je to neprijemny (obzvlaste pro me, ktery nema rad vysky :-). Cestou tam mi u nove nemecke kesky na vlhkem koreni ujela noha a dnes rano to bylo natekly a tak jsem sustil na rtg. Nastesti je to "jen" narazeny a asi trochu zhmozdeny, takze jsem rad, ze jsem dnes dojel do prace autem a dosel si na obed. Ferrata je pro me vyzva, ale jak bylo receno az bude hezky pocasi a bude z toho mit clovek nejaky pekny zazitek a fotecky. Zatim tedy nejdu.
  • 0

#14 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 19:57

tak teda nic :| V zari to zkusim znova :)
  • 0

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 6:41

No jasny, a pujdes s vybavenim 4 km pesky misto nejakejch 300m.


No jasný, jako vždycky. Jednak je to 1,5 kilometru, nikoli 4 a jednak nemam línej zadek. Navíc cesta je hezká, vede přírodou, na hranicích jsou zajímavý skalky s hezkejma výhledama...

A ještě jako bonus je to trénink na opravdový feraty třeba v Rakousku či Itálii - tam jsme se běžně setkávali s "nástupem" (od auta na začátek feraty) třeba na několik hodin, převýšení jako sviňa. Odměnou byly pak nádherné cesty, oproštěné od davů turistů, perfektní výhledy...

V tomhle je jeptiška naprostá pohoda. Nástup máš (z Dolní Světlé) 30 minut, převýšení zanedbatelné, po široké pohodlné cestě.

(btw. a jestli bych si měl vybrat mezi 300m, ke kterejm mam jako bonus docela hustou zajížďku do Oybinu a placený parkoviště, nebo 1500m bez bonusu...)
  • 0

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 6:47

Z Dolní Světlé jo není zas tak daleko, ani se nestihneš zapovídat a jsi tam.
  • 0

#17 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 13:27

Ej, to já bych táák ala, na Oybine jsem byla hodnekrat, ale na ferratach ne, vybaveni bych nejake mela, ale delam denne do sesti, fnuk.
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#18 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 23:25

Tak jsem si dal misto lezeni aspon jednu potapecskou a ruku tak rozhybal taky.B) http://www.geocachin...af-4a779f1174bd Sakra, jak sem vlozim fungujici link?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama