Přejít na obsah


Fotka

Signální / zvuková keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:01

Chystáme se k založení druhé keše a manžel ji chce pojmout poměrně netradičně. Na souřadnicích (de facto 1. stage) by kačer našel pouze krabičku s dálkovým ovladačem. Samotnou keš by našel schovanou "po zvuku" - dálkovým ovladačem by aktivoval zvonek v keši a podle zvonění našel a ulovil. Mně se to moc nezamlouvá, ALE ptám se vás, jak by se vám jako kačerům taková keš líbila / nelíbila? Budu vděčná za co nejvíce komentářů. Díky
  • 0

#2 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:06

Proč ne, může to být zase něco jiného. Ale je otázkou jak často tam budete chodit měnit baterie ? Nebo to bude mít solární napájení ? Přece jen když si představím, že bych na ní měl DNF protože zrovna nevyluzovala žádný zvuk a byl jsem z větší dálky moc radosti by mi to neudělalo.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#3 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:07

Podívej se na tohle, je to něco podobného.GC1TKQA
  • 0

#4 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:08

Tak nápad je to originální, takové řešení jsem ještě neviděl. :-) Akorát bude třeba vyřešit některá úskalí. Aby se krabička s ovladačem nevyplavila, aby měl kvalitní baterky, které nevytečou, keš by neměla být od 1. stage moc daleko, aby další loveci nečekali moc dlouho až se jim vrátí ovladač. Samostatnou kapitolou je možnost krádeže, ale to je prostě risk. Jinak ten nápad se mi líbí. ;)
  • 0

#5 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:09

me se to zamlouva, ale mam podobne obavy jako Praseka, ale kdyz tak premyslim, jak casto menim baterie v dalkovem ovladaci :) .... Navic bych zvazil typ a intenzitu zvuku, kvuli zviratkum a mudlum.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:11

No budete muset vyresit spoustu technickych problemu... baterky, dosah ovladace, zvlast v pripade ze cache bude schovana... cili prekazky pro signal... a v neposledni rade poskozovani a ukradeni... A finale se stejne po prvnich lovcich proflake, a kdyz budou mit lovci problem, budou chodit primo na ne, nebo budou hledat a hrabat vsude BF, nebot vzdalenost od vysilace nemuze byt v pripade ukryti cache s prijimacem velka... ;)
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:12

Na tomhle principu fungovala během závodu GC2YMCC. Jestli by to mohlo fungovat trvale nevím, ale myslím že to není neřešitelné. Mě by se to určitě líbilo.
  • 0

#8 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:13

Podobnou keš už jsem kdysi lovila, navrch byla noční. Paráda! Jenže v té době ještě nebylo moc kačerů a bylo to v málo frekventované oblasti. Taková FUNKČNÍ keš dnes znamená investovat do toho spoustu času, peněz a především nervů.
  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:44

Tak jsem to konecne nasel... Je to stejny princip, jen tam neni ten dalkovy ovladac, nebot "Podivny Ptak" nikdy nespi... :D:D Podivej se na GC1JTWG
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:59

No, a co lanko vyvedené po kmeni vzhůru a korunami někam dál do tmy ke zvonku? To baterii nepotřebuje. Naopak to potřebuje dva lidi - jeden zvoní a druhý bloudí nočním lesem :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 GEkOn-cz-

GEkOn-cz-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 13:15

Něco podobného-první minuta. Skvělý nápad

  • 0

#12 a.l.i.c

a.l.i.c

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:21

To by byla super keš! Co se týče baterek, tak ty si každý může přinést sám. Jen do listingu napsat kolik a jakého typu. Jen se obávám toho dosahu ovladače a zvukového signálu a pravidle o minimální vzdálenosti fyzických keší.
  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:32

ptám se vás, jak by se vám jako kačerům taková keš líbila
Určitě by se líbila.
  • 0

#14 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:36

a.l.i.c napsal/a:
To by byla super keš! Co se týče baterek, tak ty si každý může přinést sám. Jen do listingu napsat kolik a jakého typu. Jen se obávám toho dosahu ovladače a zvukového signálu a pravidle o minimální vzdálenosti fyzických keší.


U fyzických stage jedné multicache není vzájemná vzdálenost nijak omezena. Mohou být třeba 10 metrů od sebe.
  • 0

#15 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:38

Velice dobrý a originální nápad,a když tady všichni tak řeší ty baterky do ovladače tak pokud by pixla na té 1.stage byla dobře utěsněná tak se jednoduše do té pixly narvou další náhradní baterky a je to ne???
  • 0
Nejlepší je nedělat nic a poté si odpočinout. Lepší být pět minut srab než pak celej život mrtvej. Vzhůru,dolů!!! Chceš obelhat rodiče?Mluv pravdu!

#16 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:38

S dalkovym ovladanim snad byla tahle: GC1BM60, ale jak koukam na listing, tak nekdo dalkac ukradl :(
  • 0

#17 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 16:08

Varess napsal/a:
Velice dobrý a originální nápad,a když tady všichni tak řeší ty baterky do ovladače tak pokud by pixla na té 1.stage byla dobře utěsněná tak se jednoduše do té pixly narvou další náhradní baterky a je to ne???

Tak baterky ovladače se dají řešit i tak, že se prostě napíše do listingu jaký baterky si má vzít kačer sebou.
Horší je to s tou finálkou, tam musí být funkční baterky nebo přívod elektro. Obojí má značná úskalí. Baterky by musely být schopné pracovat nepřetržitě (čekají na signál z dálkače) a navíc baterky rozumně "levné" a funkční v rozmezí venkovních teplot a s nízkým samovybijením jsou stále spíše sci-fi. A druhá možnost zase zužuje umístění finálky v podstatě jen na plot ownerovy zahrady.
  • 0

#18 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 16:49

LudaL napsal/a:

Varess napsal/a:
Velice dobrý a originální nápad,a když tady všichni tak řeší ty baterky do ovladače tak pokud by pixla na té 1.stage byla dobře utěsněná tak se jednoduše do té pixly narvou další náhradní baterky a je to ne???

Tak baterky ovladače se dají řešit i tak, že se prostě napíše do listingu jaký baterky si má vzít kačer sebou.
Horší je to s tou finálkou, tam musí být funkční baterky nebo přívod elektro. Obojí má značná úskalí. Baterky by musely být schopné pracovat nepřetržitě (čekají na signál z dálkače) a navíc baterky rozumně "levné" a funkční v rozmezí venkovních teplot a s nízkým samovybijením jsou stále spíše sci-fi. A druhá možnost zase zužuje umístění finálky v podstatě jen na plot ownerovy zahrady.


Tak to je velký problém,to nám nedošlo ,že přijímač neustále spotřebovává baterie,holt se to nejdříve vyzkouší jaká je životnost a uvidí se.Děkuji všem za odpovědi!!
  • 0

#19 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 17:09

Já jsem na své keši řešil podobnej přísun energie. Měl jsem v plánu to udělat trochu jinak. Světelně protože je to noční keška a jako zdroj jsem chtěl použít autobaterii. Nakonec jsem to ale zavrhl, protože by tohle řešení stálo hrozně peněz a musel bych řešit ještě navíc problém se skrytím autobaterie.
  • 0

#20 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 18:04

Jen doplním svůj osobní názor: řešení s baterkami bude nespolehlivé a bude náchylné na vykradení. Bojím se, že místo uspokojení nad dobře udělanou prací se vystavuješ riziku znechucení nad lidským chováním (většímu než u klasických keší). Prostě lidi jsou lidi a je nutné s tím počítat. A při zkoušení životnosti si taky zkus, co s baterkami udělá mráz - třeba v mrazničce. Možná budeš nepříjemně překvapen.:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama