Přejít na obsah


Fotka

geoget a ikony keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 8:27

Zajímalo by mě, jestli lze nějak změnit ikonu, která se zobrazí na navigaci v místě keše. Díval jsem se do hotového GPX, všechno tam má <sym>Geocache</sym> <type>Geocache|Traditional Cache</type>, nebo místo Tradicional něco jiného. V navigaci se ukážou příslušné ikonky (truhlička, truhličky, otazník,...). U bodů s Final waypointem se místo příslušné ikony objeví velká truhlička, ze sady ikon navigace. To nevadí, alespoň se to odliší. Ale začal jsem experimentovat s waymarky a ty se mi taky zobrazí jako velká truhlička. Ideální by bylo, nějak to donutit, aby tam byla ikona waymarku, v případě, že to nejde, tak virtuálky. Nebo nějaká jiná, ale malá a odlišná. Já vím, jde to přes POI, tam ikonu waymarku mám. Ale kvůli rychlejší navigaci, řazení podle vzdálenosti, a možnosti označovat nalezené (!!! v tom houští hlavně ve městech se nedá vyznat !!!) by mi vyhovovalo mít je mezi cachemi. Stačilo by mi vědět jak se dá v GPX ikona předepsat, doplnil bych to tam i ruční editací GPX, pokud by to nešlo jednoduše zadělat do skriptu. Waymarky jsou okrajová záležitost a moc nepřibývají, takže se nemusí nové GPX dělat často.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 8:35

Pouzij exportni makro pro Garmi, viz jine vlakno a budes mit ikonky OK. Makro pro export najdes i na strankach GG.
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 15:12

Používám exportní makro pro nové Garminy. Pokud by to tam mělo být OK, ale není, mám tam truhličky, tak je to signál, že mám něco špatně a musím hledat co. Když na to koukám - ikona se asi řídí tagem <groundspeak:type> U waymarků je tam ale název kategorie, např. World War Memorials. Tomu asi žádná ikonka nepřísluší. EDIT: Tak jsem zkoušel obsah tohoto tagu měnit a výsledek byl nulový, změnilo se kulový. Víte někdo, jak se zadávají v GPX ikony?
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 15:54

No a co jinyho bys tam chtel mit? Garmin jako takovy v klasickem GPX nepodporuje milion ikonek, jak si mozna predstavujes.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 16:03

Co bych tam chtěl mít, jsem napsal. Buď Waymark-takové to W v kroužku, nebo virtuálku-ducha. Teď mám náměstí zatruhličkované, že tam není nic vidět.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 16:05

Tak jeste jednou a po lopate - Garmin NEUMI to co chces v klasickem GPX exportu. Muzes si waymarky oznacit treba jako webcam nebo jinak, ale musis vychazet z existujicich ikonek (veskere mozne najdes kdyz pripojis sveho Garmina ve slozce Garmin\CustomSymbols). Druhou moznosti je exportovat to jako POI a tam si to svoje W v krouzku pridat muzes. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 17:03

Tak taky po lopatě. Adresář Custom symbols je prázdný, tam se totiž ukládají zřejmě uživatelsky nadefinované ikony (takže by tam šla asi i ta nestandardní udělat - ale není to řešení pro všechny, museli by si ji tam taky nahrát). Ale - nevím JAK se jmenují ty ikony v navigaci - v mapsource nejsou totožné a navíc to mám obojí v češtině. A pak nevím KDE se zadává typ ikony. V jakém tagu v GPX, nebo v jaké proměnné geogetího makra. Možná jsem jen špatně hledal, ale dost dlouho. A ještě něco - ty klasické ikony, co se ukazují - MALÁ zelená truhlička, multitruhlička, otazníček,... v nabídce ikon v navigaci vůbec nejsou. Takže ty se tam dostávají nějak jinak.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 17:08

mpik: OK, pokud tam nic nemas, tak ti vykopiruji nazvy, jake muzes pouzit:

Cache In Trash Out Event.bmp       
Earthcache.bmp
Event Cache.bmp                    
Letterbox Hybrid.bmp
Locationless (Reverse) Cache.bmp   
Mega-Event Cache.bmp
Multi-cache.bmp                    
Project APE Cache.bmp
Question to Answer.bmp             
Reference Point.bmp
Stages of a Multicache.bmp         
Traditional Cache.bmp
Trailhead.bmp                      
Unknown Cache.bmp
Virtual Cache.bmp                  
Webcam Cache.bmp
Wherigo Cache.bmp

Tohle jsou ikony, kterymi muzes "premlasknout" ty defaultni, co jsou ve firmware navigace. Potom si musis vygenerovat GPX pres to New Garmin exportni makro a nasledne v Notepadu upravit typ kese podle te, kterou sis vybral.

Osobne bych se na to vykaslal a vyresil to pres POI, kde si muzes nahrat vlastni ikonky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 17:23

Tak tohle je jedna z věcí, co jsem potřeboval vědět. Teď už nemám čas na další zkoušení, ale zkusím to někdy brzy. Hned v prvním příspěvku jsem psal, že přes POI to jde. Ale že bych to měl radši jako cache. Mnohem rychleji se na to naviguje a je možno označit nalezené, což na náměstí, kde jich mohou být třeba desítky, usnadní orientaci. K navigaci - pochopitelně se dá listing zobrazit kliknutím na tu ikonku, ale když zrovna nemám v ruce tužku, prstem se netrefím. Osobně bych mohl i upravit to makro, aby třeba nalezené zmizely, nebo to nahradit nejmenší možnou ikonou. Ale na to jsem právě potřeboval vědět, KDE se typ ikony zadává, v jakém tagu má být. (EDIT:uvědomil jsem si, že TOHLE nepůjde). No, možná to tak nechám, nebo uložím k ledu celé waymarky. Jinak v geogetu je mám ve zvláštní databázi a mám na ně udělané vlastní filtry, exportoval jsem to do vlastního GPX - vůbec to nechci míchat dohromady s kešemi.
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 21:48

Tak už umím udělat uživatelskou ikonu. Pro toho kdo by to chtěl zkusit, musí být ve formátu BMP 24bit!!! POI generátor ji udělá v BMP 256 barev a taková se použít nedá, ignoruje ji to. Jinak, max. 32x32 bodů, max. 56 vlastních ikon, Magenta se zobrazí jako průhledná, takže s tou dělat jen neviditelné okraje a NEPOUŽÍT JI JINDE. Zatím ji ale můžu použít jen na označení trasového bodu, ještě se mi nepovedlo dostat ji do GPX. Ale ty normální, třeba Virtual nebo Webcam, jsem tam už přes GPX dostal. Až budu mít čas, zkusím se podívat na to exportní makro.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 23:08

Momentálně Garmina (Oregona) nemám, ale myslím, že děláš zbytečné. K tomu exportnímu makru do gpx i do POI je dostupná knihovna ikonek a stačí jen určit adresář a je hotovo. Ikonky jsou jak v gpx tak i v POI zcela bez problémů...
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 6:43

Nezavrhoval bych ty POI, co ti radi S474N. Opravdu je to pro WM asi lepsi. Pokud je budes exportovat jako kese, zbytecne ti budou zabirat misto pro jiz tak dost omezeny pocet bodu. A pokud by ti vadilo, ze to muses generovat/exportovat na vicekrat, neni probelm udelat davku pro Combine. Pak to zmaknes jednim kliknutim najednou.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 8:49

sobikovi napsal/a:
Momentálně Garmina (Oregona) nemám, ale myslím, že děláš zbytečné. K tomu exportnímu makru do gpx i do POI je dostupná knihovna ikonek a stačí jen určit adresář a je hotovo. Ikonky jsou jak v gpx tak i v POI zcela bez problémů...


A jde pro POI bod vybrat ikonu z databáze ikon v GPSce ?

Chtěl bych si doplnit do POI bodů ještě pramen a pomníček, ty už ikonu v GPS mají, tak mi připadá zbytečné ji dohrávat.

Řeším to pro 60CSx.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 9:38

Ale pro POI si muzes vybrat jakoukoliv ikonku, kterou si vymyslis, klidne kosoctverec. Pokud si generujes vlastni POI tak si vsimni, ze u kazdeho souboru je vzdy ikonka v BMP stejneho nazvu. Takze kdyz tam das cokoliv, tak tam muzes mit opravdu co chces.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 10:19

Tak, jake je poi udelane Medwynovym makrem a POILoaderem, je ikona soucasti *.poi. Pokud si tedy udelas vlastni prameny.poi, muzes tam mit i vlastni ikonky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 13:00

S474N napsal/a:
Ale pro POI si muzes vybrat jakoukoliv ikonku, kterou si vymyslis, klidne kosoctverec. Pokud si generujes vlastni POI tak si vsimni, ze u kazdeho souboru je vzdy ikonka v BMP stejneho nazvu. Takze kdyz tam das cokoliv, tak tam muzes mit opravdu co chces.


To, že k GPX souboru stačí přidat BMP se stejným názvem a je to jeho ikona, to vím.

Ale v GPSce je spousta ikon, které by se daly použít, jen je nemám jako vhodný BMP soubor.

Proto mne zajímalo, jde-li ten POI GPX soubor napojit na ikony, co jsou v GPSce.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 23:16

Jak už jsem psal, jako POI to mám a funguje to. I s ikonou. Jenomže: Když chci navigovat na bod v POI, musím jít Kam navigovat->Doplňky->WM a teprve tam to vidím. Navíc mám pocit, že se neřadí podle vzdálenosti. Když se chci podívat na listing, musím to zpoakovat, nebo se trefit prstem do té ikonky (tužkou to jde, prstem ne). A když najdu, nemůžu to označit. U keší by mi to nevadilo, ale tady je to někdy hodně hustě, na některých místech. Že to ubírá místo, mi nevadí. O450 zvládne 5000 keší, mám jich tam asi 1000 (kraj). Waymarky nemají waypointy. Těch je tam málo. A protože na waypointy většinou nenaviguju, tak by asi bylo vhodnější vyexportovat keše a waymarky jako Poklady (GPX) a všechny waypointy jako POI. Vím že to jde. Teď mi šlo jen o to, aby v GPX waymarky neměly ikonu Truhly, ale třeba Locationless keše. Ty už nejsou, tak by se to nepletlo. Ta truhla je moc velká a jako truhla se mi ukazují final waypointy vyluštěných mysterek. No, k něčemu jsem pokus-omyl už došel. Třeba že ikona u Pokladu není dána stejně, jako u Trasového bodu. Že se asi dají ikony přemaskovat vlastními. Atd. Spíš mě ale zajímalo, jestli někdo má zkušenosti s pitváním GPX a s úpravou exportního makra. Případně zda je to někde vyřešeno a já znovu vynalézám kolo.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2011 - 8:50

mpik: mozna ses spatne naucil ovladat svou 450. Spendlikem se do potencionalniho cile netrefuje, ale pichnes si ho kdekoliv na mape a potom jinde kliknes na mapu a drzis a mapou posouvas tak, abys dany bod dostal prave pod spendlik. Pokud jsou na tebe klasicke ikonky moc velke ci male, tak k tomu prave slouzi onen adresar, ktery jsem ti psal vyse. Tam staci nahrat svoje obrazky a on si je automaticky priradi k danym typum kesi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2011 - 8:59

O tom posouvání vím. Ale i to je třeba dělat něčím ostrým, prstem mi to lítá všude kolem a pokud se chci trefit, je pomalu lepší tam jít přes menu. Nebo si vzít do ruky tužku, klacík, nebo něvo podobného.
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 14:17

Tak jsem tak trochu zvítězil nad hmotou. Přišel jsem na to, že staré typy krabic už asi nejsou ve FW, takže nahrazovat Waymarky Reverzkami, nebo APE nejde. Ale když jsem to zkusil nahradit za Mega-Event Cache a předělat jeho ikonu, tak to prošlo. V Pokladech se bohužel zjevně nedá použít nic, co není napevno ve FW. V Trasových bodech lze cokoli. Takže teď se ještě podívat na to exportní makro. A stačí to dát jen do tagu <groundspeak:type>, ostatní může zůstat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama