Přejít na obsah


Fotka

Geocaching Challenges


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
567 odpovědí na toto téma

#481 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 18:53

Lutekare: očividně začali archivované čelenky projíždět a pokud byla archivovaná neprávem, vrátili ji. pepa.z.pocernic: stupidní je ten, kdo dává palec dolu každé čelence a ani si nečte o co jde a že těch lidí ale bude...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#482 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 18:58

sobikovi: rád bych věděl, jak z toho seznamu, kdo jak hlasoval, poznáš jeho motivaci.
  • 0

#483 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 19:01

Mylsím si, že palce jsou úplně buřta a naprosto nic neříkající a nejspíše ani naprosto nic neovlivňující. Zajímavé budou flagy. Tam by měly být známy nicky, které vlajkovaly. ...... CHmm ačkoliv se čelenek nezříkám, v této podobě jsou nějak přiblbé. Vhodnější by bylo, kdyby měly řádný listing, možnost mazání logů a ikonku na mapě.
  • 0

#484 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 19:12

pepa.z.pocernic napsal/a:
sobikovi: rád bych věděl, jak z toho seznamu, kdo jak hlasoval, poznáš jeho motivaci.

Nepoznám, ale aspon budu vědět, kdo moji čelenku poslal do kytek a možná mu napíšu přoč tak udělal... takto anonymně je to strašně jednoduchý.
  • 0

#485 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 20:14

Čelenka Mega-Event Nebilovy - Find Signal the Frog byla vyflagována "oprávněně" flagem unplayable, protože už je nehratelná. Je to další z nedomyšleností GS, kdy vůbec nepředpokládají, že se místní podmínky mohou změnit a výzva už se hrát nedá a to se může stát i po několika letech. Pak bude nejspíš vyflagována místními kačery, aby jim nezavazela v seznamu, když ji nemohou splnit a všechny logy a fotky půjdou do kytek s ní. :( V pravidlech třeba vůbec nic není o tom, jak dlouho musí být možné čelenku hrát, když ji vytváříš.

Zveřejnit kdo a jak flagoval je dobrý nápad, ještě k tomu by měl mít povinnost flagující napsat komentář, proč flaguje. Log needs archive u keší je dobrý log, není zneužíván a funguje to.

Základní problém je v to, že GS udělal jakýsi pokus o fungování této hry bez reviewrů, už asi sami přicházejí na to, že je to blbost (důkazem je odarchivace některých výzev). Pak by totiž bylo možné také mazat logy, ze kterých je patrno, že výzva splněna nebyla, bylo by možné opravit listing, protože by někdo mohl zkontrolovat, zda neměníš výzvu kompletně atd. atd.

Také chybí ignore list, asi by do něj mělo jít automaticky vše, k čemu dám palec dolů, ale nejen to. Výzva se mně může líbit, ale buduji ignorovat, protože ji splnit nejsem schopen.
  • 0

#486 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 20:39

Tak chvili jako nahrada slouzila ta moje, pak nejak obzila maxinohova a ted je v popelnici ta moje. Na zaklade ceho ta maxinohova obzila? Prijde mi divny ze by to udelal groundspeak. Ocekaval bych pokud ano, ze tu moji odprasknou jako duplicitni rovnou ale to neudelali. Ta moje byla nejspis normalne vyflagovana. Je to nehratelnej paskvil...
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#487 humpolik

humpolik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 21:45

Palcování nemá na nic vliv, maximálně tak dáme autorovi výzvy najevo svůj anonymní názor. Možnost označit výzvu jedním z praporků od komunity, jejiž přepdpokládaná celistvost je nezlomná, má sloužit jako náhrada schvalování výzev. Kolik zrušených výzev /byť skvělých/ bylo v souladu s pravidly? První a druhá vlna odpůrců palcovala a flagovala vše, z důvodu špatného zahájení těchto výzev. Proto možná občas vstanou z mrtvých ty výzvy, jež nebyly proti pravidlům. Kdo to hrát nechce, nemusí, palcovat může stejně jako ten co to hrát chce, je to jen na osobním pohledu té osoby, jestli se ji tato mylšlenka dané výzvy líbí nebo ne. Ať chceme nebo ne, nějaká pravidla stanovena byla a to ze strany tvůrce této hry. Proč se vztekat nad tím, že něco, co odporuje daným pravidlům, ale podle nás je to úžasné, jde do hrobu? Splň pravidla tvorby výzvy, splň férově podmínky dané výzvy a potom se můžeme hromadně vztekat nad nemožností mazání podvodných logů, atd... Pokud výzva odporuje daným pravidlům /ať už jakkoliv hloupě nebo nedostatečně stanoveným/ a někdo ji byť anonymně nahlásí, existuje tu šance, že z této nové hry může být výhledově něco víc, než ........
  • 0

#488 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 21:48

rodinka veverek napsal/a:
Čelenka Mega-Event Nebilovy - Find Signal the Frog byla vyflagována "oprávněně" flagem unplayable, protože už je nehratelná. Je to další z nedomyšleností GS, kdy vůbec nepředpokládají, že se místní podmínky mohou změnit a výzva už se hrát nedá a to se může stát i po několika letech.

Hele, že to tak dobře víš... !!! Zdá se ti logické vyflagovat čelenku jako nehratelnou druhý den po eventu, když je předpoklad, že 99% lidí ještě nedorazilo domů a nemůže logovat? Opět ukázka stupidního myšlení těch flagujících nadkačerů... je to fakt na zvracení.
  • 0

#489 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 22:08

sobikovi napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Čelenka Mega-Event Nebilovy - Find Signal the Frog byla vyflagována "oprávněně" flagem unplayable, protože už je nehratelná. Je to další z nedomyšleností GS, kdy vůbec nepředpokládají, že se místní podmínky mohou změnit a výzva už se hrát nedá a to se může stát i po několika letech.

Zdá se ti logické vyflagovat čelenku jako nehratelnou druhý den po eventu, když je předpoklad, že 99% lidí ještě nedorazilo domů a nemůže logovat?


Zde je vidět nedomyšlenost Challengek, podstatná je totiž další věta:

rodinka veverek napsal/a:
Pak bude nejspíš vyflagována místními kačery, aby jim nezavazela v seznamu, když ji nemohou splnit a všechny logy a fotky půjdou do kytek s ní.


Všichni dorazí domů, vklidu si jí zalogují a za měsíc, za dva bude čas na archivaci. Pokud má archivaci nahradit unplayable, tak challenge zmizí, ale s ní i všechny logy a fotky. :(

Když bude výzva na "vyfoť se na Václaváku s koněm sv. Václava" a dojde po pár letech k přestěhování tété sochy, stane se taková výzva nehratelnou. Bylo by třeba odlišit vyřazené nehratelné výzvy od jiných také nehratelných. Prostě archiv.
  • 0

#490 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 22:14

Ano souhlas, že je tam spousta nesmyslů, nedodělků atd. Ale řešit to tím, že čelenku vyflaguju a tím naštvu stovky kačerů (v tomto případě návštěvníků ME) nic neřeší.... GS tohle nemonitoruje, neřeší. Pokud je problém, pak jediný správný postup je to napsat do feedback fora a tam to řešit a ne skazit hru ostatním jen díky svému mega egu.
  • 0

#491 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 23:00

Někdo tu zmiňuje, že palce dolů nic neovlivňují. Tak jak to je?
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#492 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2011 - 23:38

trošku OT ... nevím proč ale vybavilo se mě něco lokálního při pohledu na tenhle obrázek :D

Vložený obrázek
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#493 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 8:09

Hondzik&Janinka napsal/a:

honny napsal/a:
Takové ostré výrazy! ;o)

věř tomu že jsem opravdu hodně vážil slova a toto je skutečně ten nejslušnější výraz který mě napadl. Před samotným ME autor Nebílovského žabáka všechny žádal, aby když už jsou proti challenge, tak aby si alespoň této prostě nevšímali a nekazili radost ostatním... bohužel... nemám slov...:@

to mě napadlo v první chvíli mnohem drsnější slovo, začínající na ču* To toho debila jako vážně nenapadne, že někteří ještě z ME nedorazili domů, natož že by se dostali k logování (a do dnešního večera na to určitě ještě čas nebude)?
To je fakt asi IQ veverky... :@
  • 0

#494 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 8:48

pepa.z.pocernic napsal/a:
sobikovi: rád bych věděl, jak z toho seznamu, kdo jak hlasoval, poznáš jeho motivaci.


ve schvalovani wm kategorii pokud davas ne, musis neco napsat. prekvapive to lidi donucuje k tomu, ze napisou vetu az odstavec oduvodneni proc. samozrejme, ze muzes napsat nesmysl, ale u wm to funguje.
  • 0

#495 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 10:04

torfi napsal/a:

sobikovi napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Čelenka Mega-Event Nebilovy - Find Signal the Frog byla vyflagována "oprávněně" flagem unplayable, protože už je nehratelná. Je to další z nedomyšleností GS, kdy vůbec nepředpokládají, že se místní podmínky mohou změnit a výzva už se hrát nedá a to se může stát i po několika letech.

Zdá se ti logické vyflagovat čelenku jako nehratelnou druhý den po eventu, když je předpoklad, že 99% lidí ještě nedorazilo domů a nemůže logovat?


Zde je vidět nedomyšlenost Challengek, podstatná je totiž další věta:

rodinka veverek napsal/a:
Pak bude nejspíš vyflagována místními kačery, aby jim nezavazela v seznamu, když ji nemohou splnit a všechny logy a fotky půjdou do kytek s ní.


Všichni dorazí domů, vklidu si jí zalogují a za měsíc, za dva bude čas na archivaci. Pokud má archivaci nahradit unplayable, tak challenge zmizí, ale s ní i všechny logy a fotky. :(

Když bude výzva na "vyfoť se na Václaváku s koněm sv. Václava" a dojde po pár letech k přestěhování tété sochy, stane se taková výzva nehratelnou. Bylo by třeba odlišit vyřazené nehratelné výzvy od jiných také nehratelných. Prostě archiv.


Ja vzal zabaka "na kone" a este si nebudu moct splnit celenku? ... no to jes v hajzlu... fnuk.. :(
  • 0

#496 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 19:42

sobikovi napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Čelenka Mega-Event Nebilovy - Find Signal the Frog byla vyflagována "oprávněně" flagem unplayable, protože už je nehratelná. Je to další z nedomyšleností GS, kdy vůbec nepředpokládají, že se místní podmínky mohou změnit a výzva už se hrát nedá a to se může stát i po několika letech.

Hele, že to tak dobře víš... !!! Zdá se ti logické vyflagovat čelenku jako nehratelnou druhý den po eventu, když je předpoklad, že 99% lidí ještě nedorazilo domů a nemůže logovat? Opět ukázka stupidního myšlení těch flagujících nadkačerů... je to fakt na zvracení.

Všimni si, že jsem napsal slovo "oprávněně" do uvozovek, proč asi?
  • 0

#497 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 20:01

ja teda nevim, ale ted jsem koukal na Nebilov zabaka celenku a normalne jede... tak tezko rict takhle z hlavy...B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#498 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 21:17

hele a co treba ta nova vyzva na vysehrade ... skoc ze skaly a posli foto ... to je bomba ten new challenge ... zmatek kde si kazdy muze dat do ukolu co chce, bez overeni a bez skrupuli ... ja rikam, ze je to nesmysl a s geocachingem (hledanim krabicek) to nema nic spolecneho ... kdybych chtel tak si muzu zalogovat 50 challenges aniz bych zvedl zadek od compu. Osobne si myslim, ze se to moc autorum nepovedlo(nedomysleno) a tato hra-nehra by se mela vyvest mimo ofico GC.
  • 0

#499 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 21:45

silvermann napsal/a:kdybych chtel tak si muzu zalogovat 50 challenges aniz bych zvedl zadek od compu.

To možná tak ve zmatku prvních dní. Ted bys zvládl tak pár worldwide vázev (tedy pokud se nefotís u vsech budov, prírodních ukazu atd. pro jistotu s gpskou, pri ruznych kreacích, ukazujes na ne rukou atd...).
  • 0
Užívej života...

#500 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 21:52

silvermann napsal/a:
hele a co treba ta nova vyzva na vysehrade ... skoc ze skaly a posli foto ... to je bomba ten new challenge ... .

A víš proč je v tom ten zmatek? Ano GS to vypustil dosti nepřipravené, ale maká na tom, to je vidět. Druhým důvodem jsou však takový inžiníři, jako ty, co vymýšlejí úplné hovadiny a tím ony čelenky posílají tam, kde býti nemají. To by mě zajímalo, za jak dlouho tato pseudovýzva vydrží neovlajkovaná...

Btw pokud nechceš hrát - nehraj a Výzvy ignoruj... Fakt mě toto začíná s*át. Přístup nelíbí se mi to, tak budu dělat hovadiny, nebo to budu rovnou kazit ostatním (vlajkování normálního a palcování dolů z principu) fakt nechápu. To je jak kdybych zakládal zaokapové pos*ané mikrovky protože se mi nelíbí princip geocachingu a chci ostatním ukázat, co jsem za kingoša...
  • 0
Užívej života...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama